23 Ağustos 2018, Perşembe 11:41:20

THY tüm uçaklarında internet hizmeti verecek

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin 150 dar gövde uçağında internet hizmeti verilmesine ilişkin ihalenin bir ay içinde sonuçlanacağını belirterek, "Yolcu artık telefonuna bağlı kalmak istiyor. Biz de dünyadaki bu trendi görerek, 'kapıdan kapıya internet' hizmetine geçeceğiz." dedi.
  • Bu beyfendi Thy başına geldiğinden beri yaptığı pozitif somut birşey varmı merak ettim.Hep eskilerin vizyonu star alliance ortaklıkları vs vs
  • Baglanti kalitesi cok dusuk, once onu artirin
  • Elazig-Los Angeles ucuslari ne zaman baslayacak?
  • Herşeyden önce çalışanların haklarını verin bırak boş yapmayı.
  • thy kabindeki yaş sorununu çözmeli..yoksa daha çok uzun süre yayında tutar ilanı..
  • Mor renk kiyafeti gorunce yolcu bu dicek.Baska dert kalmadi alana nasil gitcez nerden ucucaz bunlar gereksiz
  • Ya
  • Doco ile gorusmeler suruyor diyorsunuz sefler peki? Sartlarinda iyilestirme yapacak misiniz? Havaci sayacak misiniz ucan sefleri? Haklarini verecek misiniz? 90-100 saat ucup yetmezmis gibi yer gorevi yapiyoruz. Cip ve mutfakta calisiyoruz. Ikramiyemiz yok, pazar mesaimiz yok, jet-pass biletimiz yok. Ayni ucakta calisip uvey evlat muamelesi goruyoruz. Lutfen buna bir son verin !!!!
  • Transfer sezonu açılıyor acaba hangi gaddar ve özgürlük engelleyici önlemleri alacaksınız shgm ile birlikte
  • Km maaslari 2500 tl olmalidir

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY'nin 150 dar gövde uçağında internet hizmeti verilmesine ilişkin ihalenin bir ay içinde sonuçlanacağını belirterek, "Yolcu artık telefonuna bağlı kalmak istiyor. Biz de dünyadaki bu trendi görerek, 'kapıdan kapıya internet' hizmetine geçeceğiz." dedi.

Bilal Ekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY'nin geniş gövdeli uçaklarla yapılan uzun uçuşlarda internet hizmeti verdiğini, dünyada dar gövdeli uçaklarda internet hizmeti uygulamasının ise yeni yeni başladığını belirtti.

THY'nin 150 dar gövde uçağına internet hizmeti almak için yaptıkları ihalenin bir ay içinde sonuçlanacağını dile getiren Ekşi, böylece dar veya geniş gövde ayrımı olmadan bütün THY'nin uçaklarında internet hizmetini verebileceklerini kaydetti.

Hava yolunda internet hizmetinin, 10 bin fitin üzerinde aktif olduğunu anlatan Ekşi, şöyle devam etti:

"Yolcu artık telefonuna bağlı kalmak istiyor. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre, genç nüfusta internete bağlı olmak, ikramdan daha öncelikli hale gelmeye başlamış. Biz de dünyadaki bu trendi görerek, dar gövde uçaklarımızda da internet hizmeti vermek için büyük bir yatırım yapacağız. İlave olarak 10 bin fit yerine 'kapıdan kapıya internet' hizmetine geçeceğiz. Yani siz, uçak push back yapmaya başladığında internete bağlanacaksınız. Uçaktan inene kadar internete bağlı olacaksınız. Cep telefonunu uçak modunda wifi'ye bağlı olarak kullanabileceksiniz. Dünyada birkaç havayolunda başlanan bu uygulayamaya biz de THY olarak başlayacağız."

Yeni havalimanındaki internet hizmeti konusuna da değinen Ekşi, THY'nin lounge salonlarında verilen ücretsiz internet hizmetine devam edeceğini söyledi.

"Gençlerimiz uçak içindeki kitapları da okusun"

Ekşi, uçaklarında koltuk arkalarındaki ekranlardan sinema, film, haber izlenebildiğini anımsatarak, bu ekranların olmadığı uçaklarda HAVELSAN ile THY iş birliğiyle geliştirilen eğlence sistemini hizmete sunduklarını bildirdi.

Yaklaşık 15 gün önce başlayan bu uygulamayla uçak içinde wifi hizmetiyle akıllı telefonlara istenilen filmin aktarıldığını anlatan Ekşi, 41 uçakta kullanılan bu uygulamadan bugüne kadar 22 bin yolcunun faydalandığını söyledi.

Ekşi, uçak içinde kitap ve gazete de bulunduğunu ifade ederek, gençlerin film izledikleri kadar kitapları da okumalarını istedi.

"Dillere destan" lounge salonu

Ekşi, ilk fazı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim'de hizmete açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda, Atatürk Havalimanı'ndakinin 2-3 katı büyüklüğünde lounge salonuyla yolcularına hizmet vereceklerini söyledi.

Atatürk Havalimanı'ndaki lounge salonlarının, bazı havalimanlarından daha büyük olduğunu ifade eden Ekşi, yeni havalimanında iç ve dış hat için lounge salonu yaptıklarını anlattı.

Yeni havalimanında bussiness class, kartlı müşteriler ve çok özel müşterilere yönelik farklı segmentlerde lounge hizmeti sunacaklarını anlatan Ekşi, "dillere destan" lounge salonunun THY'nin imajına çok büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

"Makyaj hizmeti sunacağımız alan da olacak"

Birçok yolcunun Atatürk Havalimanı'ndaki lounge hizmetinden yararlanmak için İstanbul aktarmalı uçuş tercih ettiğini dile getiren Ekşi, "Yeni lounge salonumuzdan sonra onlar bizim devamlı müşterilerimiz olacaklar. Belki öyle bir turizm akımı başlar. Turkish DO&CO tarafından işletilen lounge salonumuzda pidelerimiz çok meşhur. Pide kuyruklarına giriliyor. Türk damak zevki, yabancı misafirlere çok hoş geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yeni havalimanında tarihi eserlerin sergileneceği müze alanı, elektronik oyunların oynanabileceği, makyaj yapılabilecek özel alanların da bulunacağını ifade eden Ekşi, "Yolcularımıza yönelik daha değişik şeyler yapılıyor. Nihai çalışmaları bitti." dedi.

Ekşi, görselliği artırılmış, Türk geleneğine uygun alanların bulunduğu lounge salonu için ödül de beklediklerini söyledi.

"Turkish DO&CO ile müzakereler sürüyor"

Yeni havalimanında lounge salonunda ikram hizmetine ilişkin Turkish DO&CO ile görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Ekşi, THY'ye uzun yıllar hizmet veren Turkish DO&CO’nun, kendilerine birçok ödül kazandırdığını anımsattı.

Yeni havalimanında THY'nin ikram hizmeti konusunda Turkish DO&CO ile müzakerelerin çok iyi gittiğini, ancak henüz resmi olarak neticelenen bir durumun olmadığını dile getiren Ekşi, hizmet memnuniyetinin kendilerine ışık tutacağını ifade etti.

"Yeni havalimanında, yeni yüzümüzle olacağız"

Bilal Ekşi, yeni havalimanında THY kurumsal imajı için yeni bir konsept geliştirdiklerini belirterek, dinamizmi, geçmişten geleceğe yolculuğu ve gelecekte nereye gideceklerini ifade eden "flow line" yani "akış hattı" denilen bir yaklaşımla hareket ettiklerini bildirdi.

Yönetim Kurulu tarafından onaylanan konseptin, yeni havalimanında ve uçaklarda görülebileceğini anlatan Ekşi, uçucu personel için de dünyaca ünlü firmalarla çalışarak, yeni üniforma hazırlattıklarını söyledi.

Ekşi, milli renklerden oluşan kıyafetlerin THY'nin yeni yüzü olacağını dile getirerek, "Yeni havalimanında, yeni yüzümüzle olacağız. İmalatları devam eden kıyafetleri gören yolcularımız, 'işte bu' diyecekler." ifadesini kullandı.

THY tüm uçaklarında internet hizmeti verecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Merak ~ 4 yıl önce
Bu beyfendi Thy başına geldiğinden beri yaptığı pozitif somut birşey varmı merak ettim.Hep eskilerin vizyonu star alliance ortaklıkları vs vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baglanti kalitesi ~ 4 yıl önce
Baglanti kalitesi cok dusuk, once onu artirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O degil de ~ 4 yıl önce
Elazig-Los Angeles ucuslari ne zaman baslayacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs şefi Selim tartan ~ 4 yıl önce
Herşeyden önce çalışanların haklarını verin bırak boş yapmayı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crew ~ 4 yıl önce
thy kabindeki yaş sorununu çözmeli..yoksa daha çok uzun süre yayında tutar ilanı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 4 yıl önce
Mor renk kiyafeti gorunce yolcu bu dicek.Baska dert kalmadi alana nasil gitcez nerden ucucaz bunlar gereksiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bi git ~ 4 yıl önce
Ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sef ~ 4 yıl önce
Doco ile gorusmeler suruyor diyorsunuz sefler peki? Sartlarinda iyilestirme yapacak misiniz? Havaci sayacak misiniz ucan sefleri? Haklarini verecek misiniz? 90-100 saat ucup yetmezmis gibi yer gorevi yapiyoruz. Cip ve mutfakta calisiyoruz. Ikramiyemiz yok, pazar mesaimiz yok, jet-pass biletimiz yok. Ayni ucakta calisip uvey evlat muamelesi goruyoruz. Lutfen buna bir son verin !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şefemiz ~ 4 yıl önce
zorla çalıştırmıyorlar şefim. Bas istifayı
garip ~ 4 yıl önce
zorla calistirmiyorlar yazan arkadas, cins misin sen? ne kadar kotu ruhlu insanlar olduk ciktik biz milletce. hak aramak suc mu? hak talep etmek suc mu? bas istifayi diyor ya adama bak.
Transfer ~ 4 yıl önce
Transfer sezonu açılıyor acaba hangi gaddar ve özgürlük engelleyici önlemleri alacaksınız shgm ile birlikte

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yenilik ~ 4 yıl önce
Km maaslari 2500 tl olmalidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müslüman K/M ~ 4 yıl önce
Benim dinimde hased’e yer yok. Senin dinin hangisi? Boyle dusundugun surece 5 kurusa muhtac olacaksin.
Kıyas ~ 4 yıl önce
Diğer şirketler zaten o kdr alıyor , ikramiye yok , mesai yok , bayram parası vs hiçbir hak yok , biz sürünüyoruz bari THY de ki kardeslerimiz sürünmesin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000