18 Mart 2008, Salı 11:24:46

THY teknolojiye karşı

Sabah Gazetesi yazarlarından Rahşan Gülşan THY’nin teknolojiye karşı olduğunu yazmış. Peki yazara bunu düşündüren konu neydi? İşte yazarın köşesi…

THY'nin teknolojiye bakışı çok tuhaf. Mesela cep telefonunuzda 'uçuş modu' varsa mutlaka uyarı alırsınız. Ama hostesin de yapabileceği bir şey yoktur. O emir kuludur. Adamın biri plastik sigara yakar, mevzuatta yeri yoktur, o yüzden kimse bir şey diyemez. Ama en fenası şimdilerde kredi kartı konusunda yaşanıyor. Dünya e-ticaret diye çırpınırken THY buna da karşı.

Bakın başıma ne geldi... Cuma günü, Mersin'den İstanbul'a gelecek olan babama internetten kredi kartı ile uçak bileti aldım. Sistem onayladı. Ancak Adana'da havalimanında babama, ben İstanbul'daki havaalanına gidip kredi kartımı göstermezsem uçamayacağını söylediler.

Acı haberi aldığımda Ümraniye'deydim. Yeşilköy'e gidip kredi kartını gösterdim. Veznedeki kadın bana baktı ve 'Tamam' dedi. Bu kadar. Bana bakılıp 'Tamam' densin diye bunları yaşadım. Oysa e-mailde veya bileti aldığım thy.com adresinde böyle göze giren büyük bir uyarı yoktu.

AMAZON SAĞOLSUN!

Yani kısaca internetten checkin bile yapabiliyorsunuz ama babanıza bilet alınca gidip kendinizi göstermeniz gerekiyor. Mesele güvenlikmiş. İyi de zaten uçmak için nüfus cüzdanı bilgilerine kadar her şey alınmıyor mu? Yani kredi kartı çalıp, uçan kişi tüm kimlik bilgilerine rağmen yakalanamaz mı? Allahtan amazon.com böyle çalışmıyor. Kredi kartı ile CD, film filan alınca gidip kendimizi Amerika'da Amazon'culara göstermek zorunda kalmıyoruz...

THY teknolojiye karşı

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000