16 Mayıs 2023, Salı 13:22:33

THY Teknoloji çalışanlarının ikramiye üzüntüsü

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'ın açıkladığı prim ödemelerinin Türk Hava Yolları Teknoloji şirketinde çalışanlar için performansa dayalı olacağı öğrenildi.
  • Bu Kafayla THY ne yapmaya çalışıyor çalışıyor, bilmiyorum. Her departmanın ayrı bir değeri, ederi vardır. Hepsini dibe çektiğinizi sandığınız gün kendinizi dipte bulursunuz.
  • Eskisi gibi Thy bünyesinde olmak istiyoruz. Gereksiz yere şirket kuruldu genel müdürü ik sı muhasebesi binası hepten masraf.
  • Hepimiz aynı fikirdeyiz teknoloji yönetimine karşı ama boşa konuşuyoruz, yıllık izin planlamasında ve bir çok ik yönetimi kararlarında olduğu gibi bu konuda da çalışan önemsenmeyecektir.
  • Düşmeyen maaşlara sayın lütfen. Biz süründük.
  • Türkiyede tüm teknoloji firmaları full remote biz birde 2 gün geliyoruz
  • TCI gibi %100 iştirak olmayan bir şirket bile hemen prim alırken Teknoloji neden yıl sonu paranın erimesini beklemek zorunda? Gelecek teknolojide, bu insanları kaçırmamalılar.
  • Teknolojide alt yapının gelişmesi gereken bir çok konu var.
  • panpiş %30 düştüğü için teknoloji kuruldu, geçişte düşürülmemiş maaşlar ile geçtiniz, üstüne 48 eklersen kümülatifte %85 olur ben mi matematik öğreteyim mühendise? bonus: %30 olan dil primi ekli hali ile geçtiniz, bizde bu sabit 5k kaldı. oradan gelen oranın ekmeğini her zamda yiyeceksiniz.
  • Birçok haksızlığa sabrettik yeteri kadar. Bundan sonra teknoloji ederi kadar. Karanlığa küfrediceğinize kalkında bir mum yakın. Herkes bu durumdan sikayetini belli etsin
  • THY Teknoloji bünyesinde çalışan biz Danışmanlar, Statümüz Danışman (Taşeron) olarak değerlendirildiği için şirketin tüm personellerine sağladığı ayrıcalıklardan maalesef faylanamamaktayız. Başkanımız Ahmet Bolat Bey açıklama yaparken tüm taşeronlara şu kadar prim, bayram ikramiyesi, çift maaş vb. müjdelerle açıklama yaparken biz THY Teknoloji bünyesinde çalışan taşeronlar ise "Siz taşeron değilsiniz Danışmansınız." diye kelime oyunları yapılarak hiçbir imkandan yararlanamadığımız gibi bir de zaman ve yoğun iş baskısı altında çalıştırılıyoruz. Kimse yoğun çalışmaktan şikayetçi değildir. Verilen bu kadar imkanın paranın bize sağlanmamasının yaşattığı moral ve motivasyonun çöküntüsünün üstüne hiç birşey olmamış gibi bizlerden beklenen maksimum performans. Bu durum biz Danışmanları (Taşeron) çok yıpratmakta ve moral motivasyon olarak çöküntü sağlamaktadır. Umarım bir yetkili bu yazdıklarımı okur ve bu durumun bizlere yaşattığı olumsuzlukların karşında gereken askiyonu alır.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat'ın açıkladığı prim ödemelerinin Türk Hava Yolları Teknoloji şirketindeki çalışanlar için performansa dayalı olacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Bolat'ın tüm iştirak şirketleri kapsayacak şekilde açıkladığı prim ödemelerinin THY Teknoloji şirketine yansıması farklı olacak.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; THY Teknoloji şirketi çalışanlarına yapılan bilgilendirmede 20 Bin Liralık bayram ikramiyesinin 5 Haziran itibarıyla hesaplara yatacağı, ancak yine Haziran'da ödenecek bir maaş ikramiyenin ise yıl sonunda performansa göre dağıtılacağı bildirildi.

Buna göre THY Teknoloji çalışanları bayram ikramiyesini alırken, bir maaş ek primi ise Haziran ayında alamayacak. Personelin prim ödemesi yıl sonunda yapılacak değerlendirmeye göre belirlenecek.

Bu karar şirkette çalışanlar tarafından üzüntüyle karşılanırken, kararın yeniden gözden geçirilmesi konusunda şirket yönetiminden bir adım bekliyor.

©AirportHaber

THY Teknoloji çalışanlarının ikramiye üzüntüsü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (127)

Bu Kafayla ~ 7 gün önce
Bu Kafayla THY ne yapmaya çalışıyor çalışıyor, bilmiyorum. Her departmanın ayrı bir değeri, ederi vardır. Hepsini dibe çektiğinizi sandığınız gün kendinizi dipte bulursunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thyli olmak istiyoruz ~ 12 gün önce
Eskisi gibi Thy bünyesinde olmak istiyoruz. Gereksiz yere şirket kuruldu genel müdürü ik sı muhasebesi binası hepten masraf.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknoloji IK Kararları ~ 13 gün önce
Hepimiz aynı fikirdeyiz teknoloji yönetimine karşı ama boşa konuşuyoruz, yıllık izin planlamasında ve bir çok ik yönetimi kararlarında olduğu gibi bu konuda da çalışan önemsenmeyecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pandemide ~ 13 gün önce
Düşmeyen maaşlara sayın lütfen. Biz süründük.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekin ~ 14 gün önce
Türkiyede tüm teknoloji firmaları full remote biz birde 2 gün geliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bt ~ 12 gün önce
İnşallah fule geçeriz doyumsuzlar. Tabi evden çalışma adı altında takılıyorsunuz. Mesai 7-8 de baslar sizler 11 den önce bilgisayar başına geçmezsiniz. Kaçınız mesai saatlerine riayet ediyor ??? Yakındır ofise geliş günlerinin artacağı
Teknoloji ~ 14 gün önce
TCI gibi %100 iştirak olmayan bir şirket bile hemen prim alırken Teknoloji neden yıl sonu paranın erimesini beklemek zorunda? Gelecek teknolojide, bu insanları kaçırmamalılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çalışan ~ 14 gün önce
Teknolojide alt yapının gelişmesi gereken bir çok konu var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ziyaa ~ 14 gün önce
panpiş %30 düştüğü için teknoloji kuruldu, geçişte düşürülmemiş maaşlar ile geçtiniz, üstüne 48 eklersen kümülatifte %85 olur ben mi matematik öğreteyim mühendise? bonus: %30 olan dil primi ekli hali ile geçtiniz, bizde bu sabit 5k kaldı. oradan gelen oranın ekmeğini her zamda yiyeceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy teknoloji sabır taşı ~ 14 gün önce
Birçok haksızlığa sabrettik yeteri kadar. Bundan sonra teknoloji ederi kadar. Karanlığa küfrediceğinize kalkında bir mum yakın. Herkes bu durumdan sikayetini belli etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Teknoloji DANIŞMAN ~ 14 gün önce
THY Teknoloji bünyesinde çalışan biz Danışmanlar, Statümüz Danışman (Taşeron) olarak değerlendirildiği için şirketin tüm personellerine sağladığı ayrıcalıklardan maalesef faylanamamaktayız. Başkanımız Ahmet Bolat Bey açıklama yaparken tüm taşeronlara şu kadar prim, bayram ikramiyesi, çift maaş vb. müjdelerle açıklama yaparken biz THY Teknoloji bünyesinde çalışan taşeronlar ise "Siz taşeron değilsiniz Danışmansınız." diye kelime oyunları yapılarak hiçbir imkandan yararlanamadığımız gibi bir de zaman ve yoğun iş baskısı altında çalıştırılıyoruz. Kimse yoğun çalışmaktan şikayetçi değildir. Verilen bu kadar imkanın paranın bize sağlanmamasının yaşattığı moral ve motivasyonun çöküntüsünün üstüne hiç birşey olmamış gibi bizlerden beklenen maksimum performans. Bu durum biz Danışmanları (Taşeron) çok yıpratmakta ve moral motivasyon olarak çöküntü sağlamaktadır. Umarım bir yetkili bu yazdıklarımı okur ve bu durumun bizlere yaşattığı olumsuzlukların karşında gereken askiyonu alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boş yapma ~ 14 gün önce
taşeron yazıp durman seni taşeron yapmıyor, taşeronlar iş / görev bazlı sözleşme imzalıyor, o iş yapılmazsa para cezalı alınıyor. Siz milletin 10 tane mülakat-sınav-yabancı dil sınavıyla alındığı işe bir firmadan yollandığınız için alınıyorsunuz, maaşlarınız, zamlarınız, performansınız hepsi şirketten bağımsız , neden şirketin imkanları size de sunulsun? çok meraklıysan sürekli açılan ilanlara başvur, aldığın paranın yarısına teknoloji personeli ol, ondan sonra imkan dediğin üç kuruş paradan da yararlanırsın...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000