26 Eylül 2014, Cuma 12:14:22

THY TEKNİK YETKİLENDİRİLDİ

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Boeing 737 uçaklarında mevcut bulunan tüm Honeywell yedek güç ünitelerinin tam bakım ve test hizmetlerini gerçekleştirmekle yetkilendirildi.
  • Darısı 131-9A ların başına,onunda yetkisini alırlarsa iyi olur.

Türk Hava Yolları’nın bakım, onarım ve revizyon (MRO) alanında faaliyet gösteren başarılı iştiraki Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Honeywell Aerospace firması ile mevcut bulunan uzun süreli işbirliğini uzattı. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanlarında konumlanmış olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., dünya genelinde uçan Boeing 737 uçaklarındaki tüm Honeywell 131-9B yedek güç ünitelerine (APU) bakım onarım hizmeti verecek.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman, “Bakım kuruluşlarından hizmetlerin daha hızlı tamamlanma süresi beklentisi arttıkça havayolu şirketleri, planlı bakımlar dâhilinde daha sık aralıklarla komponent bakımı ve değişimi yapmayı talep etmekte. Bu anlaşma ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanlarında uçaklara daha fazla komponentte daha hızlı sürelerle hizmet sağlayabilecekken, 131-9B APU bakım ve onarım hizmetlerine ihtiyaç duyan uluslararası havayolu şirketlerine maliyetlerini azaltmak adına ticari anlamda yararlanma imkânı sunabileceğiz.” dedi.

Bu anlaşma, iki şirket arasında mevcut bulunan ve Türkiye’deki havayolu şirketlerine sektör standartlarında 7/24 MRO hizmetini kapsayan anlaşmanın üzerine inşa edilerek, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin yetkisini dünya çapındaki hizmet kapsamında genişletmekle birlikte yine dünya genelindeki havayolu şirketlerine hızlı, son teknoloji unsurlarını içeren yetkili hizmet kabiliyetlerini sunma imkânı sağlıyor.

Honeywell Aerospace Türkiye ve Orta Asya Başkanı Orhan Geniş, “Türkiye, Avrupa’nın uluslararası hava trafiği içerisinde en hızlı büyüyen merkezlerinden biri iken yerel havacılık sanayiisi yolcu talebini destekleyecek kabiliyetleri geliştirmeye devam etmeli. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile gelişen ortaklığımız, bölgedeki uluslararası müşterilerimize gösterdiğimiz bağlılığımız ve süreklilikle hayata geçirdiğimiz yatırımlarımızın bir göstergesi olup, hızla büyüyen bu pazarda hizmet veren havayolu şirketlerinin filolarını havada tutmak için ihtiyaç duydukları hizmete hızla erişebilmelerini sağlamakta.” dedi.

THY TEKNİK YETKİLENDİRİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar

A320 ~ 8 yıl önce
Darısı 131-9A ların başına,onunda yetkisini alırlarsa iyi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000