21 Eylül 2020, Pazartesi 17:44:17

THY Teknik ve Öz Çelik İş sendikası anlaştı

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile Öz Çelik İş Sendikası yeni ücret konusunda anlaştı.
  • aklı olan kendine saygısı olan ülkeyi terketsin
  • adamın yurtduna başvuru yaptında kabul mü edilmedi?
  • sen kimsin yaşar abiye laf söylüyosun. kesin onun ağzının payını verdiği bir c/s ya da beraber çalışırken ona ayak uyduramayan bir çıtırsın!
  • Olan oldu inşallah tez zamanda düzeltilir bu hata, en azından çalışma saatleri azaltılsin serviste günde dört saat yolculuk yapıyoruz , ful çalışma , pandemi ???!
  • Deneyimli çöpçü maaşları 2020: 3-4 bin TL (ortalama) LC Waikiki reyon görevlisi, kasiyer, depo sorumlusu maaşları 2020 2 bin 500-3 bin TL arasındadır 9/1 derecesinde ve kıdeminde deneyimsiz, mesleğe yeni başlayan zabıta maaşı 2020 en az 3 bin 800 TL maaş alır Bekçi: 4352 TL ile 4,455,14 TL arasında maaş alır. Ön lisans mezunu olan Bekçi: 4357,50 ile 4.400 TL arasında maaş alır. Ve daha bir çok meslek dali
  • Selamlar.. Siz, atan tutanlara bakmayın. Çoğunun tuzu kuru şef,baştekisyen bunlardan bir serzeniş duydunuz mu? Onun için durmak yok yola devam. Sendikanın adı var. C/S olana kadar sabır edin. Sendikanın dediği gibi burası (Teknik A.Ş) istihdam sağlayan bir şirket. Bir okul olarak bakın, sonra dünya çapında şirketlere gitme seçeneğiniz var. Bunun örneklerini yakın zamanda gördük. Arkadaşlarımızın bir çoğu yurtdışında. Şirkette kalanlar tuzu kuru insanlar. Para ikinci planda diyorlar. Ayrıca en son kargo uçaklarında çalışanın dediği gibi benim karnım babam zamanından beri burda doyuyor. Bu kişi sendikacı C/S teknisyen. Belki baba, oğul torun diye nesiller boyu sürecek bir hesapları vardır. Bu kişi sendika adına konuşma yapan kişi. Sendika diye birşey yok ortada, kendinizi daha fazla kandırmayın. Samimi olun. Saygılar.
  • Milyar milyar karları ederken, sağa sola savururken çalışanınıza kar payı verdiniz mi... Yok... Şimdi zarar ederken hemen çalışana zarar payı yaslayın. Aman ne muhteşem yönetim. Milletin üç kuruşluk kazancı var, aç gözlülükten gözünüzü onlara diktiniz.
  • 5000 olan maaş 3000 ine iner mi? maaşı 7-8 binde aşağı olandan kesinti yapılmasın. istanbulda en ucuz kira 2000 tl
  • Dua edin şirket size acıdı. Ya %50 kesicem deseydi. Sendika ne diyebilirdi? Allah razı olsun
  • Şimdi herkes birbirine aman ani karar verme aman fevri davranma diyor. Evet haklılar ancak bu aşamada düşünülecek tek bir şey var. 3300 lira maaşla istanbul şartlarında kiracı olarak geçinebilir misin? Bu sorunun cevabı hayır ise yeni yollar düşünmek daha mantıklıdır. Bu arada haram olsun emeklerim.

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. ile Öz Çelik İş Sendikası yeni ücret konusunda anlaştı.

Bir süredir THY Teknik kanadı pandemi gerekçesiyle maaşlarda yeni bir düzenleme yapmak üzere sendikalar ile görüşmeler yapıyordu. Öz Çelik İş Sendikası ile bugün yapılan görüşmede olumlu sonuç alındı. 

THY Teknik'in yeni ücret teklifi sendika tarafından kabul edildi. 

Anlaşmaya göre yüzde 25 ve yüzde 30'luk kesinti yapılacak. Öte yandan Öz Çelik İş Sendikası'nın anlaşmayı İstanbul Şubesi'nden bağımsız bir şekilde imzaladığı İstanbul Şubesi'nin bilgisi olmadığı kaydedildi.

İşte THY Teknik ve Öz Çelik İş arasında imzalanan protokolün içeriği;

Değerli Çalışanlanmız,
Malumunuz olduğu üzere Covid-19 pandemisi uzunca bir süredir havacılık sektörü de dâhil olmak üzere tüm alanlarda olumsuz etkisini göstermektedir. Şirketimiz bu zorlayıcı sebep neticesinde ortaya çıkan istihdam fazla» dolayısıyla bir taraftan Kamu Kurum ve Kuruluşlannca sağlanan teşvik ve kolaylıklardan istifade ederken diğer taraftan başta yetkili Sendika dâhil diğer paydaşlar ile müzakereler yürütmek suretiyle tüm çalışanlarımızın istihdamının korunması için en üst seviyede azami çaba göstermektedir.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde Şirketimiz ile Ozçelik-lş Sendikası arasında 01 09.2020 tarihinden geçerli olmak üzere 21.09.2020 tarihinde aşağıdaki düzenlemeleri içeren TIS Protokolu imzalanmış.:

01.07.2020 tarihi itibarıyla uygulanmakta olan İş Tazminatları, Vardiya Primleri ve Ek Yetki Priminden; 01.1, 03.1 ve 04.1 iş gruplarından %25 oranında, diger iş gruplarından %30 oranırıda kesinti yapılması,

01.07.2020 tarihi itibarıyla uygulanmakta olan Kıdem Ücretleri üzerinden %30 oranında kesinti yapılması,

6. Dönem Toplıu İş Sözleşmesi'nin üçüncü yıl ikinci ayında Madde 32'nin aynen uygulanması,

6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile belirlenen ikramiye ödemelerinin yeniden belirlenen bu tutarlar üzerinden ödenmeye devam edilmesi,

Sosyal yardım, kreş yardımı, tazminat - primler ve diğer ödemelere ilişkin 6. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hükümlerinde degişiklik olmaksızın mevcut haliyle uygulanmaya devam edilmesi,

Taraflarca 2021 Ocak ve Haziran aylamıda görüşmeler yapılarak pandemi süreci ve ekonomik şartlar göz önünde bulundurulmak suretiyle protokol hakkında değerlendirme yapılması,

Bu düzenlemeler ile, 01 Nisan 2020 tarihinde başlayan siz değerli çalışanlarımızın özverisi ve Devletimizin de desteği ile geçirdiğimiz Kısa Çalışma Dönemi 31 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla sonlanacak ve ücret düzenlemesini kabul eden çalışanlarımız açısından 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle yeni belirlenen ücretler üzerinden tam zamanlı çalışmaya geçilmiş sayılacaktır. Bu duyuru tarihine kadar, ilgili birim yöneticileri tarafından yapılan planlamaya istinaden çalışılmayan günleri olan çalışanlarımız idari izinli sayılacaktır.

Eylül ayı ve sonrasında uygulanacak çalışma düzeni Insan Kaynakları Başkanlığı aracılığı ile siz çalışanlarımıza bilahare duyurulacaktır.

Bayrak taşıyıcı milli havayolu olmanın yüklediği sorumluluğun bir gereği olarak ana sermayedarımız Türk Hava Yolları A.O. ve Şirketimizin öncelikli hedefinin istihdamın korunması olduğu Sayın Yönetim Kurulu Başkanımız tarafından müteaddit defalar açıklandığı gibi, zorlayıcı sebeplerden dolayı uygulanan kısa çalışmanın ve yapılan bu ücret düzenlemesinin asıl ve en önemli amacı da istihdamın korunmasıdır.

Büyük bir aile olmanın getirdiği dayanışma ve bireysel olarak gösterilen bu fedakarlığın Şirketimiz ve çalışanlarına kollektif bir kazanç olarak geri döneceğine inancımız tamdır. Bu olağanüstü çalışma şartlarında gösterdiğiniz sabır, anlayış ve Şirketimize yaptığınız katkılar ve verdiğiniz emekler için tekrar teşekkür eder, alınan kararların THY Teknik A.Ş. ailemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

THY Teknik ve Öz Çelik İş sendikası anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (346)

avionic ~ 2 ay önce
aklı olan kendine saygısı olan ülkeyi terketsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sen hayırdır? ~ 2 ay önce
adamın yurtduna başvuru yaptında kabul mü edilmedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hadsiz ~ 2 ay önce
sen kimsin yaşar abiye laf söylüyosun. kesin onun ağzının payını verdiği bir c/s ya da beraber çalışırken ona ayak uyduramayan bir çıtırsın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek ~ 2 ay önce
Olan oldu inşallah tez zamanda düzeltilir bu hata, en azından çalışma saatleri azaltılsin serviste günde dört saat yolculuk yapıyoruz , ful çalışma , pandemi ???!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şöyle siralayalim ~ 2 ay önce
Deneyimli çöpçü maaşları 2020: 3-4 bin TL (ortalama) LC Waikiki reyon görevlisi, kasiyer, depo sorumlusu maaşları 2020 2 bin 500-3 bin TL arasındadır 9/1 derecesinde ve kıdeminde deneyimsiz, mesleğe yeni başlayan zabıta maaşı 2020 en az 3 bin 800 TL maaş alır Bekçi: 4352 TL ile 4,455,14 TL arasında maaş alır. Ön lisans mezunu olan Bekçi: 4357,50 ile 4.400 TL arasında maaş alır. Ve daha bir çok meslek dali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son söz... ~ 2 ay önce
Selamlar.. Siz, atan tutanlara bakmayın. Çoğunun tuzu kuru şef,baştekisyen bunlardan bir serzeniş duydunuz mu? Onun için durmak yok yola devam. Sendikanın adı var. C/S olana kadar sabır edin. Sendikanın dediği gibi burası (Teknik A.Ş) istihdam sağlayan bir şirket. Bir okul olarak bakın, sonra dünya çapında şirketlere gitme seçeneğiniz var. Bunun örneklerini yakın zamanda gördük. Arkadaşlarımızın bir çoğu yurtdışında. Şirkette kalanlar tuzu kuru insanlar. Para ikinci planda diyorlar. Ayrıca en son kargo uçaklarında çalışanın dediği gibi benim karnım babam zamanından beri burda doyuyor. Bu kişi sendikacı C/S teknisyen. Belki baba, oğul torun diye nesiller boyu sürecek bir hesapları vardır. Bu kişi sendika adına konuşma yapan kişi. Sendika diye birşey yok ortada, kendinizi daha fazla kandırmayın. Samimi olun. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayıp ~ 2 ay önce
Milyar milyar karları ederken, sağa sola savururken çalışanınıza kar payı verdiniz mi... Yok... Şimdi zarar ederken hemen çalışana zarar payı yaslayın. Aman ne muhteşem yönetim. Milletin üç kuruşluk kazancı var, aç gözlülükten gözünüzü onlara diktiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaptan ~ 2 ay önce
5000 olan maaş 3000 ine iner mi? maaşı 7-8 binde aşağı olandan kesinti yapılmasın. istanbulda en ucuz kira 2000 tl

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dua edin ~ 2 ay önce
Dua edin şirket size acıdı. Ya %50 kesicem deseydi. Sendika ne diyebilirdi? Allah razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FD ~ 2 ay önce
Doğru haklısın kardeşim. Bu zihniyetle bakarsan tüm maaşı kesebilirlerdi de. şükürler olsun ki hepsini kesmediler.
Direnirdi ~ 2 ay önce
Sendikamız direniş %55 yapardı onu öyle deme sendika arkamizda
2 YILLIK TEKNİSYEN ~ 2 ay önce
Şimdi herkes birbirine aman ani karar verme aman fevri davranma diyor. Evet haklılar ancak bu aşamada düşünülecek tek bir şey var. 3300 lira maaşla istanbul şartlarında kiracı olarak geçinebilir misin? Bu sorunun cevabı hayır ise yeni yollar düşünmek daha mantıklıdır. Bu arada haram olsun emeklerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2yıllık ama PROfısor ~ 2 ay önce
Köyünüze dönebilirsiniz taşı toprağı altın değil artık okulu bitirebilen konuşmayı bilmeyen görgü görmemiş açlıktan yeni çıkmış kim varsa teknisyen olursa olacağı buydu meslekte bitti sayenizde asgari ücrete düşmesi dileğiyle

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000