05 Şubat 2018, Pazartesi 15:01:33

THY Teknik ve AtlasGlobal 2023'e kadar anlaştı

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı.
  • Isparta hangarinda geri verilmeyi bekleyen bisuru atlas global uçağı var Haziran ayında hangarda bosaliyor personel perişan Antalya'da personel çıkışları başladı atlas global bummmmmm
  • bu iş benim hiç hoşuma gitmedi ya neyse
  • Derhal bu komponent işine el atılmalı özel sektör bu işin kaymağını bilmiyor bir motor rektefiye sadece tec e kalmamalı yada bir aviyonik box açılım yurt dışına kalmamalı
  • Atlasglb uçaklarına ATS Team teknik hizmeti veriyor. Atlasglobal filosundaki Airbus A320 komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşme yenilenmiş; ikmal ve yedek parça desteğidir. ATS Team bazı yerlerde THY'na da destek veriyor. Kısaca işbirliği anlaşmasıdır.
  • 15-16 uçak var sanırım
  • Birliktelikten güç doğar Atlasglobal Pegasus firmalarının uçak bakımları Thy tekniğe emanet . Hayırlı olsun.
  • filoyu yarıya indiriyorsun, nasıl uçuş ağını genişletiyorsun bir anlat da bilelim. Batmak üzereyim demenin diğer bir yolu filoyu yeniliyorum. Borajet gibi olmayın çok arkadaşımız mağdur oldu. khk lar var iken batmak yasak, palavra serbest.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal, Atlasglobal filosundaki Airbus A320 komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşmeyi yenileyerek imzaladı, sözleşme 2023 yılına kadar geçerli olacak.

Sözleşme kapsamında sağlanacak parçalar ATA (Hava Taşıyıcıları Birliği) bölüm listesi esaslı olup hizmetler Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin İstanbul’daki merkezinden ve dünya genelindeki operasyon noktalarından sağlanacak. Bakımı yapılacak parçalar ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bakım onarım tesislerinde işlem görecek.

Bu yenilenen sözleşme ile 2013 yılında başlayan, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Atlasglobal arasındaki 5 yıllık anlaşmanın bir 5 yıl daha devamı sağlanırken, Türkiye’nin küresel havacılıktaki  yükselişine katkı sağlayacak önemli bir adım da atılmış olundu.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Genel Müdürü Ahmet Karaman, "Atlasglobal ailesine A320 filosu, komponent bakımı ve yedek komponent desteği konusunda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye güvendikleri için teşekkür ederim. Sözleşmenin 5 yıl daha uzatılması, Atlasglobal’in A320 ailesi için sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin ve duyulan memnuniyetin göstergesidir. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 100’den fazla havayoluna teknik hizmet desteği sağlayan büyük bir markadır.” açıklamalarında bulundu.

Atlasglobal CEO’su Sermed Temizkan ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin sunduğu hizmetin kalitesine güveniyoruz, Dünyanın önde gelen, lider ilk 10 bakım merkezinden biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’den hizmet alıyor olmaktan mutluyuz. Atlasglobal ailesi adına, A320 uçaklarımız ile genişleyen uçuş ağı operasyonumuz sürecinde teknik hizmetlerde daimi destekçimiz olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’ye teşekkür ederim.” dedi.

THY Teknik ve AtlasGlobal 2023'e kadar anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Technician ~ 4 yıl önce
Isparta hangarinda geri verilmeyi bekleyen bisuru atlas global uçağı var Haziran ayında hangarda bosaliyor personel perişan Antalya'da personel çıkışları başladı atlas global bummmmmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nn ~ 4 yıl önce
bu iş benim hiç hoşuma gitmedi ya neyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Derhal ~ 4 yıl önce
Derhal bu komponent işine el atılmalı özel sektör bu işin kaymağını bilmiyor bir motor rektefiye sadece tec e kalmamalı yada bir aviyonik box açılım yurt dışına kalmamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GXL ~ 4 yıl önce
Atlasglb uçaklarına ATS Team teknik hizmeti veriyor. Atlasglobal filosundaki Airbus A320 komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşme yenilenmiş; ikmal ve yedek parça desteğidir. ATS Team bazı yerlerde THY'na da destek veriyor. Kısaca işbirliği anlaşmasıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATLAS ~ 4 yıl önce
15-16 uçak var sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok ~ 4 yıl önce
13
küçülme ~ 4 yıl önce
8-12 yapacaklar
10 ~ 4 yıl önce
10 olacak
....... ~ 4 yıl önce
Birliktelikten güç doğar Atlasglobal Pegasus firmalarının uçak bakımları Thy tekniğe emanet . Hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne alaka ~ 4 yıl önce
bakımlarının emanet edildiği ne alaka? ya bu işi bilmiyorsun ya da havacılıkla alakan yok
nasıl genişleme ~ 4 yıl önce
filoyu yarıya indiriyorsun, nasıl uçuş ağını genişletiyorsun bir anlat da bilelim. Batmak üzereyim demenin diğer bir yolu filoyu yeniliyorum. Borajet gibi olmayın çok arkadaşımız mağdur oldu. khk lar var iken batmak yasak, palavra serbest.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000