09 Ağustos 2016, Salı 09:23:24

THY Şarm El Şeyh'e yeniden başlıyor

THY, Mısır'ın turizm merkezi Şarm el Şeyh seferlerine 10 Eylül'den itibaren yeniden başlayacağını duyurdu.
  • Sharm'da altın rengi kumsal yoktur. Nereden uyduruyorsunuz. Heryer kayalik, mercan. Kaya be bozul çöl topragi biter, mercanlar başlar. Ama benzersiz, muhteşem. Baska hicbir yerde sizden kacmayan, tropik ve envai cesittle balikla bu kadar yanyana, sadece bir kac cm mesafede yuzemezsiniz. Boyle olmasi da oranin en önemli özelliği. Yine de dogru bilgi verin. Altin rengi, incecik toz gibi kumsal ariyorsaniz, istikamet Hammamet, Tunus. Gerisi hava civa. Ancak oranin frencırlari da bizimki gibi sekerli be lezzetli degil ;-) En güzel frencirlar ( firavun inciri ) Datca'da. Bodrum'dakiler de yaramaz.
  • Her yeni destinasyon THY a kar demek! tebrikler
  • Güzel haber. Buraya ucmam diyen pilotcuklar cikarsa derhal islerine son verilmeli. Sirketi eski gunlerine dondurmek istiyorsak masraflar kisilmali. Yonetici maaslari dussun , km maaslari 1300+harcirah olmali. Bana kizan arkadaslara soruyorum. Asci misin ? Hayir. Bildigin garsonsun arkadasim kabul et. Hayat kurtarma olayina ise hic girmeyin. Saglik memurlari bu ulkede 2000 tl + sgk ile calisiyor yillardir ve hergun senden daha fazla can kurtariyor emin ol. Validemi soran arkadas ise evet iyi kendisi. Seninkide cok iyi merak etme. Selami var :)
  • Thy nin ortadogu ve afrikada olaylst yuzunden cok ucamadigi noktalar var bu noktalara huvenli ucus imkani saglanir ve rusya tarafini da hareketlendirirse bu krizden bi nebze az etkilenecektir
  • Mısırın reklamanı yapacağınıza cennet ülkemizin reklamını yapın. Oralara gidip arapları mı zengin edeceğiz ?

Türk Hava Yolları (THY), geçen yıl kasım ayında Şarm el Şeyh seferlerini Rus uçağına yapılan terör saldırısının ardından durdurmuştu. Mısır'ın turizm merkezine seferler 10 Eylül'den itibaren yeniden başlayacak.

Mısır'ın Kızıldeniz sahilindeki en önemli turizm merkezi Şerm el Şeyh, geçen yıl yaşanan terör eylemi ile dünyanın gündemine gelmişti.

Rus Metrojet Havayolları'na ait Airbus A321 tipi uçak, kalkıştan 23 dakika sonra ikram içine yerleştirilen bomba ile patlatılarak düşürülmüştü. 31 Ekim 2015 tarihinde meydana gelen olayda, uçakta bulunan 224 yolcu ve mürettebattan kurtulan olmamıştı. Bu eylemin ardından havayolu şirketleri Şarm el Şeyh seferlerini durdurdu.

Haftada 4 gün uçulacak

THY, gerekli önlemlerin alınmasının ardından seferlerine 10 Eylül'de başlıyor. Haftanın dört günü (Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi) karşılıklı yapılacak uçuşlarda İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan saat 23.20'de kalkacak uçak, saat 00.50'de Şarm el Şeyh'e inecek. Dönüşte ise uçak saat 01.45'te kalkıp İstanbul Atatürk Havalimanı'na saat 05.20'de ulaşacak.

Mısır'ın en önemli turizm merkezi

Şarm el Şeyh, Kızıldeniz'e uzanan Sina Yarımadası'nın tam güney ucunda yer alıyor. Altın renkli kumlu plajları, kristal berraklığındaki denizi, zengin sualtı yaşamı ve mercan resifleriyle doğanın cömertçe göz önüne serildiği çarpıcı bir coğrafyaya sahip. Turizm sezonu 12 aya yayılan bölgede kışın bile denize giriliyor. Hava sıcaklığı 20 derecenin altına inmiyor.

THY Şarm El Şeyh'e yeniden başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Sharm ~ 6 yıl önce
Sharm'da altın rengi kumsal yoktur. Nereden uyduruyorsunuz. Heryer kayalik, mercan. Kaya be bozul çöl topragi biter, mercanlar başlar. Ama benzersiz, muhteşem. Baska hicbir yerde sizden kacmayan, tropik ve envai cesittle balikla bu kadar yanyana, sadece bir kac cm mesafede yuzemezsiniz. Boyle olmasi da oranin en önemli özelliği. Yine de dogru bilgi verin. Altin rengi, incecik toz gibi kumsal ariyorsaniz, istikamet Hammamet, Tunus. Gerisi hava civa. Ancak oranin frencırlari da bizimki gibi sekerli be lezzetli degil ;-) En güzel frencirlar ( firavun inciri ) Datca'da. Bodrum'dakiler de yaramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
H. ~ 6 yıl önce
Her yeni destinasyon THY a kar demek! tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 6 yıl önce
SAW-JFK bekiyoruz
Rumuzsuz Pilot ~ 6 yıl önce
Güzel haber. Buraya ucmam diyen pilotcuklar cikarsa derhal islerine son verilmeli. Sirketi eski gunlerine dondurmek istiyorsak masraflar kisilmali. Yonetici maaslari dussun , km maaslari 1300+harcirah olmali. Bana kizan arkadaslara soruyorum. Asci misin ? Hayir. Bildigin garsonsun arkadasim kabul et. Hayat kurtarma olayina ise hic girmeyin. Saglik memurlari bu ulkede 2000 tl + sgk ile calisiyor yillardir ve hergun senden daha fazla can kurtariyor emin ol. Validemi soran arkadas ise evet iyi kendisi. Seninkide cok iyi merak etme. Selami var :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kimsin sen. ~ 6 yıl önce
Bu pilot ve km düşmanlığı nedir sende ikisine mi olamadın yoksa zoruna gitsin hahaha
Kimmis soyliyim ~ 6 yıl önce
Cinde ozel jette ucuyormus bu pilot ondan dertli :)))))
Thy ~ 6 yıl önce
Thy nin ortadogu ve afrikada olaylst yuzunden cok ucamadigi noktalar var bu noktalara huvenli ucus imkani saglanir ve rusya tarafini da hareketlendirirse bu krizden bi nebze az etkilenecektir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mısır ~ 6 yıl önce
Mısırın reklamanı yapacağınıza cennet ülkemizin reklamını yapın. Oralara gidip arapları mı zengin edeceğiz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone ~ 6 yıl önce
Zaten araplar türkiye dini sattılar
~ 6 yıl önce
Ülkemizdeki turizm anlayışı beton yığını 10 katlı bina dikip turiste 30€ vatandaşa 200TL günlük fiyat vermek veya sahile iki şezlong atıp girişe 20TL istemekten öteye geçmediği için turizmde anca çer çöple uğraşıyoruz o çer çöp de bir yaz gelmeyince durum ortada.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000