20 Şubat 2019, Çarşamba 21:34:38

THY Sabiha Gökçen'deki tüm uçuşlarını iptal etti

İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında hava trafiğinde aksamalar yaşanıyor.
  • O gün Sabiha Gökçen'de zulmü yaşayan yolculardanım ,uçak iptali neyse ama sonrasında 6 saat boyunca hava alanından çıkabilmek için beklemek zorunda kaldım. THY gibi bayrak taşıyıcısı bir firmanın adını batırmak adına daha ne yapabilirler bilmiyorum , yazık
  • Bu DHMI’nin bir ayibidir. İstanbul anadolu yakasindaki tek havaalaninda birak CAT III olmasini, CAT II bile yok. Ustelik burada Turkiye’nin ilk 2 havaalani icinde. ( 2018 DHMI rakamlari, tum ucak ve yolcu sayisina gore)
  • ISL'ye şu anda uçak divert etmesi (bunlar sadece TK olsa bile), çöl ortasında iniş kalkış pisti olan bir yere uçak indirmekten farksız. Yere indikten sonra o uçaklara hizmet verebilecek bir altyapı henüz ortada YOK!... İndirilen yolcuya su bile vermeleri şüphelidir; bırakın sandviç falan verebilmeyi! Hadi indirdin diyelim; o yolcuyu şehire neyle göndereceksin.? THY hangi ulaşım şirketini bulup da 10-15 otobüs organize edip bu yolcuyu şehire ya dda Atatürk Havalimanına aktarabilecek? Zaten, şu anda ISL hiçbir havayolu için YEDEK MEYDAN STATÜSÜNDE DEĞİL!!!
  • Neden IST e inemeyen uçakları ISL ye yönlendirmek yerine ESB ya göndermişler ki? Madem dev gibi, modern ve zafer anıtı niteliğinde bir havalimanı var yanıbaşında? Bugün ISL de hava da daha güzeldi. Madem uygun bulmuyorsunuz 3 Mart ta nasıl taşınacaksınız? Devam edin milletin aklıyla dalga geçmeye.

İstanbul'da etkili olan yoğun sis nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında hava trafiğinde aksamalar yaşanıyor. Bazı seferler gecikmeli yapılırken bazı seferler iptal edildi.

İstanbul'da etkili olan yoğun sis hava trafiğini olumsuz etkiledi. Sis nedeniyle Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında uçak seferlerinde aksamalar yaşanıyor. İniş yapması gereken bazı uçaklar havada tur atmaya başladı. İnişler ve kalkışlar gecikmeli olarak yapılıyor. Bazı uçaklar da İstanbul'a yakın havalimanlarına yönlendiriliyor. Türk Hava Yollarının Marsilya-İstanbul uçağı Ankara'ya, Kiev-İstanbul uçağı İzmir'e, Viyana-İstanbul uçağı Ankara'ya, Minks-İstanbul uçağı, Ankara'ya yönlendirildi.

Öte yandan, Türk Hava Yolları Sabiha Gökçen Havalimanından yapılması gereken 20.02.2019 tarihli bütün uçuşlarını sis nedeniyle iptal ettiğini duyurdu. Seferlerin ne zaman yapılacağı ise yarın hava koşullarına bağlı olarak belirlenecek.

THY Sabiha Gökçen'deki tüm uçuşlarını iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Barış Akıncı ~ 5 ay önce
O gün Sabiha Gökçen'de zulmü yaşayan yolculardanım ,uçak iptali neyse ama sonrasında 6 saat boyunca hava alanından çıkabilmek için beklemek zorunda kaldım. THY gibi bayrak taşıyıcısı bir firmanın adını batırmak adına daha ne yapabilirler bilmiyorum , yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tulgar ~ 5 ay önce
Bu DHMI’nin bir ayibidir. İstanbul anadolu yakasindaki tek havaalaninda birak CAT III olmasini, CAT II bile yok. Ustelik burada Turkiye’nin ilk 2 havaalani icinde. ( 2018 DHMI rakamlari, tum ucak ve yolcu sayisina gore)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahahaha ~ 5 ay önce
Mevcut ils şartları ile cat 2-3 eklenmesi olası mı diye araştırsaydın keşke
KAy ~ 5 ay önce
Haber sadece 18 hold yapması değil ki divert te etmiş. Saw yerine ist e inmiş
Mağdur ~ 5 ay önce
Benim anlamadığım Sabiha Gökçen'e vızır vızır Pegasus inerken THY nasıl inemiyor?
Dovlet bize bakmıyır ~ 5 ay önce
Değil mi kardeşim parasıyla (!)
mafaky ~ 5 ay önce
ISL'ye şu anda uçak divert etmesi (bunlar sadece TK olsa bile), çöl ortasında iniş kalkış pisti olan bir yere uçak indirmekten farksız. Yere indikten sonra o uçaklara hizmet verebilecek bir altyapı henüz ortada YOK!... İndirilen yolcuya su bile vermeleri şüphelidir; bırakın sandviç falan verebilmeyi! Hadi indirdin diyelim; o yolcuyu şehire neyle göndereceksin.? THY hangi ulaşım şirketini bulup da 10-15 otobüs organize edip bu yolcuyu şehire ya dda Atatürk Havalimanına aktarabilecek? Zaten, şu anda ISL hiçbir havayolu için YEDEK MEYDAN STATÜSÜNDE DEĞİL!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ~ 5 ay önce
Neden IST e inemeyen uçakları ISL ye yönlendirmek yerine ESB ya göndermişler ki? Madem dev gibi, modern ve zafer anıtı niteliğinde bir havalimanı var yanıbaşında? Bugün ISL de hava da daha güzeldi. Madem uygun bulmuyorsunuz 3 Mart ta nasıl taşınacaksınız? Devam edin milletin aklıyla dalga geçmeye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn. Yorumcu ~ 5 ay önce
İstanbul Havalimanı saat 22:00'deki son uçuşun kalkışından sonra sabah ilk inişe kadar ulaşıma kapalı. Şu anda havalimanında 7/24 işletim yapılmadığından yedek meydan olarak belirlenememektedir.
Cvp ~ 5 ay önce
Kardeş sence oranın ekipmanı, araç ve personeli o divert ları kaldırabilir mi şuan ki haliyle bi düşün?
Kaptan ~ 5 ay önce
Pistte cokme oldugu söyleniyor
... ~ 5 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
IST TK ~ 5 ay önce
Havalimanini beğenmemek ile havacılıktan anlamamak arasında her zaman olduğu gibi ikinci kısma giren bir yorum...
Neden Diyen Arkadaşa ~ 5 ay önce
Yeni Havalimanı olan istanbul havalimanı tam kapasite ile çalışmaya başlamadığı için, yani şöyle anlatayım sen 5+1 ev alıyorsun ama mobilyan sadece 2 odada var, o nedenle sadece 2 odalık misafir kabul edebiliyorsun, mantıklı geldi mi? Personel sayısı ve kapasite şuan yeterli olmayabiir, tam taşınmadan sonra ise, Atatürk Havalimanı’ndaki personel de oraya kaydırılacağından sıkıntı olmayacaktır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000