22 Ağustos 2011, Pazartesi 08:25:37

THY RUSYA'DA HEDEF BÜYÜTTÜ

Türk Hava Yolları, vizelerin de kaldırılmasının ardından Rusya pazarında hedef büyüttü.
  • Krasnodar'a Pegasus gidiyor. Yeni yerlere acilmasi gerek THY'nin. Hepimiz gorecegiz Rusya cok basarili olacak - ozellikle vizesiz donem sonrasi.
  • SAMARA ve KRASNODAR a mutlaka girmeli THY.Potansiyeli çok iyi 2 Meydan. !!!! ????
  • thy zarar da şampiyon.şimdi avrupa şampiyonu, seneye de dunya şampiyonu olur artık.maaşallah cok basarılı ceolar yonetiyor şirketi...
  • THY’nin ilk altı aylık Türk Ticaret Kanununa göre zararı 885 milyon TL...bu da büyümüş...
  • Rusya'da yeni hatlar ne olacak? Novosibirsk? Murmansk? Perm? Chelyabinsk?
  • Her zamanki gibi olmasin. Aeroflot"a da slot verelim. Rekabet acik ve temiz olsun diye.
  • Yani senin sorudugun sorum bu ..Ne yani senin anlat demenle anlatacakmi? sen anlat bari de bilelim.. nasil girmis .. yanliz su nu soyleyim benim tanidigim en kalite insanlardan biridir. oncesini bilmem .. onuda sen anlat..
  • hey gidi mefail..bir de thy na nasıl girdiğini nasıl müdür olduğunu da doğru biçimde anlat da herkes bilsin...allahın bildiğini kuldan saklama..
Moskova'dan Türkiye'ye 40'a ulaşan haftalık uçuş sayısını 51'e çıkarmayı hedefleyen THY, İstanbul-Moskova hattında düzenlenecek günlük beş seferin dışında, Antalya ve Ankara'ya da her gün uçacak. 
 
Moskova'da Ocakbaşı Restoran'da verdiği iftarda açıklamalarda bulunan THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş, gerekli izinlerin alınması durumunda hedeflerinin Moskova'dan Türkiye'ye haftalık 51 sefere çıkmak olduğunu söyledi. AK Parti hükümetleri ile birlikte THY'nin yeni bir yönetim anlayışı ile atağa kalktığını kaydeden Deribaş, "Sekiz yıl önce 60 olan uçak sayımız 177'e ulaştı. Yıl sonuna kadar toplam uçak sayımız 200 olacak. 2015 için de sipraişlerimizle birlikte bu rakam 250'ye çıkacak. Sadece uçak sayımızı artırmıyoruz, aynı zamanda filomuzu da gençleştiriyoruz" dedi.
 
YIL SONU HEDEF 35 MİLYON YOLC
 
THY'nin Avrupa'nın en genç filosuna sahip olduğunu ve daha gençleştirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden THY Rusya Genel Müdürü, "Dünya üzerinde 180'den fazla ayrı noktaya uçuyoruz. Sekiz yıl önce 10 milyon olan yolcu sayısı geçen yıl 30 milyona ulaştı. Yıl sonunda da bu rakamın 35 milyona çıkmasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 
 
Skytrax'ın Avrupa'nın en iyi havayolu olarak THY'yi seçtiğini, en az bagaj kaybeden ve ekonomi sınıfında en iyi ikram ve yemek sunan hava yolu şirketi olduklarını hatırlatan Deribaş, Rusya ve Türkiye arasında ilişkilerin gelişmesine paralel olarak THY'nin Rusya'da hızla büyüdüğünü ifade etti. 
 
THY, RUSYA'DA BEŞ YILDA ON KAT BÜYÜDÜ 
 
THY'nin genel büyüme ortalamasının üzerinde Rusya pazarında bir büyüme gerçekleştirdiğini vurgulayan Deribaş, "Rusya üzerinden 2005'de 60 bin yolcu taşıyorduk. Yeni açılan 6 nokta ile birlikte 2010'da bu rakam 650 bine çıktı. On kat arttı. Bunun da 400 bini Moskova'dan" bilgisini aktardı. Moskova ofisi olarak çok daha etkin hizmet verebilmek için merkez ofisin genişletilirken, yeni kurulan çağrı merkezi aracılığı ile İnglizce, Türkçe ve Rusça olarak 7 gün 24 saat müşterilere hizmet verilebiliyor. 
 
Moskova Şeremetyevo Havalimanı'nda yeni inşa edilen Terminal E'den artık daha temiz ve düzenli olarak çalışmalara başladıklarını ifade eden Deribaş, Terminal E'den online check-in işlemleri yapılabildiğini söyledi. THY Domodedovo uçuşlarında da online check-in işlemlerine başlayacak. 
 
MOSKOVA'DAN TÜRKİYE'YE EK 11 SEFER DAHA 
 
Türk Hava Yolları'nın filosuna yeni katmış olduğu yeni nesil Airbus-321 tipi uçaklardan bir tanesinin sabit olarak İstanbul-Moskova-İstanbul hattında hizmete girdiğini belirten Deribaş, "Bu uçakarımızda Business Class'ta geniş, deri ve fonksiyonel koltuklar mevcut. Kişiye özel ekran, 114 cm. koltuk aralığı ve diğer hizmetler mevcut. Economy Class'ta da deri koltuklar, kişiye özel ekranlar ve 78 cm. de koltuk aralığı var. Kişiye özel uçak içi eğlence sistemi ile de economy class'ta da adete business class konforu ile uçabilirsiniz. " şeklinde konuştu. 
 
Moskova'dan Türkiye'ye ek 11 sefer daha planladıklarını kaydeden Deribaş, Antalya ve Ankara'ya her gün bir sefer, İstanbul'a da her gün beş sefer gerçekleştireceklerini söyledi. Rusya'da büyümeye devam edeceklerini kaydeden Deribaş, iftara katılan misafirlere ve yemeğin hazırlanmasında verdiği hizmet dolayısı ile Ocakbaşı restoran çalışanlarına teşekkür etti. 
 
THY İLE GURUR DUYUYORUZ 
 
Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçiliği adına konuşma yapan Ceren Yazgan Etiz THY ile guru duyduklarını belirtirken, Ramazan Çadırı'nda kutlanacak Türk Günü dolayısı ile Moskova'da bulunan İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrıcı da THY iftarında yaptığı konuşmada dini ve milli kültürümüzün et ve tırnak gibi olduğunu vurguladı. Ramazan'ların insanların bencilleşmesini engellediğini ve bireyselliğin bir kenara bırakılmasını sağladığını vurgulayan Çağrıcı'ya göre, Türkiye'nin ekonomik ve siyasal alanda son dönemde elde ettiği başarılarda arı bir dini hayatın katkısı büyük.
THY RUSYA'DA HEDEF BÜYÜTTÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 12 yıl önce
Krasnodar'a Pegasus gidiyor. Yeni yerlere acilmasi gerek THY'nin. Hepimiz gorecegiz Rusya cok basarili olacak - ozellikle vizesiz donem sonrasi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
SAMARA ve KRASNODAR a mutlaka girmeli THY.Potansiyeli çok iyi 2 Meydan. !!!! ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
thy zarar da şampiyon.şimdi avrupa şampiyonu, seneye de dunya şampiyonu olur artık.maaşallah cok basarılı ceolar yonetiyor şirketi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THY’nin ilk altı aylık Türk Ticaret Kanununa göre zararı 885 milyon TL...bu da büyümüş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Rusya'da yeni hatlar ne olacak? Novosibirsk? Murmansk? Perm? Chelyabinsk?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Her zamanki gibi olmasin. Aeroflot"a da slot verelim. Rekabet acik ve temiz olsun diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yani senin sorudugun sorum bu ..Ne yani senin anlat demenle anlatacakmi? sen anlat bari de bilelim.. nasil girmis .. yanliz su nu soyleyim benim tanidigim en kalite insanlardan biridir. oncesini bilmem .. onuda sen anlat..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
hey gidi mefail..bir de thy na nasıl girdiğini nasıl müdür olduğunu da doğru biçimde anlat da herkes bilsin...allahın bildiğini kuldan saklama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000