05 Şubat 2011, Cumartesi 13:13:57

THY, RÖTARLI UÇUŞ YÜZÜNDEN MAHKUM OLDU!

İki yıl önce Aralık ayında Paris’ten İstanbul’a ve oradan da aktarmalı olarak Samsun’a gitmek için bilet alan Selma Aydemir, 6 saat rötar yapan Türk Hava Yolları’nı mahkum ettirdi.
  • THY hakkinda garip yorumlar var yine mesnetsiz sallamalar.Cogu da pahali geldigi icin THY ye binemeyen Pegasuscular.Zira THY musterisi memnun ve sadik Pegasusa filan binmez.Pegasus musterisi kimi bulursa biner; Sun, Onur vesaire havayollari.O nedenle bu aptalca yorumlara sadece su yaniti verecegim.Kibrista hukumet aleyhine acilan ve buralardan gidin anlamina gelen pankart var ya hani, AKP liler hoplatti, anladiniz siz onu...
  • Aynı saat dilimlerinde aynı havalimanından kalkan uçaklardan çok azı sık sık rötar yapıyorsa bu incelemeye tabii tutulur ve nedeni araştırılır. Buna görede ilgili kurum ona cezayı keser veya gerekeni yapar. Havacılık gelişirken ve rekabet kıyasıya devam ederken havacılık ne olur ayaklar altına düşmesin ! İNSANLAR UÇMAK ISTIYORLAR ! 3 SAATLIK MESAFEYE HAVALIMANINDA 5-6 SAAT BEKLEMEK HIZMET DEĞİLDİR ! ! ! Hava koşulları dışında aynı firmanın sık sık yaşadığı rötar, RÖTAR değildir ve gereken ceza kesilmeli...
  • Her havayolu rötar yapar tabiki ama hesaba katmadınıgız bir mevzu varki başıma yüzlerce kez geldi desem yalan değildir ! Aynı havalimanından 3-4 farklı firma İstanbul AHL ye veya SGH ye uçuyorsa hemde birbirine yakın yada aynı saat dilimlerinde ve bunlardan da özellikle sadece bir tanesi sürekli rötar yapıyorsa o zaman kusur uçak firmasının kendisindedir arkadaşım. Sen burda bir tek havacılığı senin bildiğini sanmışsın ama bende 13 yıldır işin içindeyim. Bir sürü havayolu ile çalıştım. 1- Rötar her zaman hava muhalefetinden kaynaklanmaz ! 2- Her zaman uçak arızasındanda kaynaklanmaz. Ne demek istediğimi havacılık ile uğraşanlar daha iyi anlar.
  • türk insanının en belirgin özelliği bilmediği konuda yorum yapmasıdır ki bu olayda da rahatlıkla anlaşılıyor. ya arkadaşlar siz ne sanıyorsunuz bu otomobil mi binlerce komponent var ve hepsinden yedek bulundurmak imkansz hadi bulundurdun onuda sadece merkez üssünde yani AHL de tutarsın. herhangi bir teknik arızada iki yol vardır. yedek varda İST ten gonderilir yada alınabilecek en yakın yerden fahiş fiyatada olsa temin edilmeye çalışılır. 100.000$ hatta 500.000$ lık komponent var. bunların yedeğini tutmaz kimi zaman çok mantıksız olabiliyor. hava muhalefetinden rotar oluyorsa bırakın olsun yoksa uçak pisttten çıkıyor inemiyor daha mı iyi oluyor. Bunun THY ile alakası ne anlamış değilim.
  • Yorumlara bakıp gülüyorum sadece. Bilgin yok diyenlerin de bilgisi yok herhalde. Rötar tabiki olabilir. Hava muhalefeti, arıza. Ve evet, tüm havayollarında olabilir. Ama yolcu mağdur edilmez. Duruma göre konforlu şekilde misafir edilir, parası iade edilip üzerine bir de pass bilet verilir. Bir şekilde mağduriyet giderilir. Burada THY'nin büyüklüğünü değil, köhneleşmiş alaturkalığı ortada. Türkiye'nin hatta dünyanın en büyükleri arasında olman en iyilerden olduğun anlamına gelmez.
  • kardeş senin ya anlamanda sıkıntı var ya da çok ukelasın sen çok daha vahim bir gerçeksin freni patlamış bir kamyon misal lafını anlamıyor isen oturupta sana masal anlatamam IMKB hisselerine bakıpta thy nin şu anki durumunu çıkartmam IMKB anlık durumu sadece ekonomik açıdan gösterir çok komiksin şimdi sana ne demeli bilmiyorum belli iş olsun diye yazmışsın önce ne yazdığına bak sonra anla yazdıklarını
  • amma boş yorumlar var burda. adam karşı havalimanından nasıl ek sefer koysun? hayatında 2-3 defa uçağı biniyorlar. havacılık hakkında zerre kadar bilgileri yok burda boş laflarla yorum yazıyorlar
  • senn havadan haberin yok heralde. ABD'de 13600 uçuş iptal hava şartları nedeniyle. 3-4 saate düzelecek olay mı hava şartları?
  • biraz okuyun araştırın öyle yorum yazın. Lufthansa ile 5.40 dakika bekledim münih'ten kiev'e giderken, hava muhalefeti nedeniyle kalkmadı uçak, Dünyadan haberiniz yok burda sallıyorsunuz thy'ye.
  • "freni patlamış kamyon" nasıl büyüyor?? bol keseden sallamak kolay, burdan ahkam keseceğine aç biraz İMKB'den THY'nin bilançosunu incele.

Hürriyet Avrupa'da yer alan habere göre; İstanbul aktarmalı olarak Samsun’a gitmek için 5 Aralık 2009 tarihli Türk Hava Yolları’nın m 11.30 uçağına iki kişilik bilet alan Selma Aydemir, küçük kızı Milhan ile birlikte Paris havaalanına gitti. O gün uçağın 6 saat rötar yapması ve Samsun uçağı bağlantısını da kaçırması nedeniyle uçuşunu iptal ettirdi

TAZMİNAT TALEBİ

Daha sonra altı saat uçak rötarı ve bilet iadesinin gerçekleşmemesi nedeniyle THY’yi mahkemeye veren Aydemir, yolcu haklarının tazmin edilmesini talep etti. Uluslararası Hava Taşımacılığı kurallarına göre biletinin en geç bir hafta içerisinde iade edilmesi gerektiğini belirten Aydemir, ancak 6 ay sonra Mayıs ayında geri alabildiğini, 6 saatlik rötara rağmen tazmin edilmediğini belirtti ve yolcu haklarının iade edilmesini talep etti.

GECİKMELİ İADE TAZMİNATI

Aydemir, toplam 1600 Euro tazminat istedi. Paris Mahkemesi, Uluslararası Havacılık ve Taşımacılık kurallarındaki asgari yolcu haklarına göre herkesin uçak rötarı (dört saat ve fazlası), iptali ve uçuşunun engellenmesi halinde tazminat hakkının bulunduğunu belirtti. Mahkeme, Aydemir’in gecikmeli olarak biletinin iade edildiğini ve 6 saatlik bekleme süresi içerisinde minimum ikram aldığını kaydederek, rötar nedeniyle 250 Euro, kişilik hakları nedeniyle 100 Euro olmak üzere toplam 350 Euro tazminat ödenmesine hükmetti.

THY, RÖTARLI UÇUŞ YÜZÜNDEN MAHKUM OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 13 yıl önce
THY hakkinda garip yorumlar var yine mesnetsiz sallamalar.Cogu da pahali geldigi icin THY ye binemeyen Pegasuscular.Zira THY musterisi memnun ve sadik Pegasusa filan binmez.Pegasus musterisi kimi bulursa biner; Sun, Onur vesaire havayollari.O nedenle bu aptalca yorumlara sadece su yaniti verecegim.Kibrista hukumet aleyhine acilan ve buralardan gidin anlamina gelen pankart var ya hani, AKP liler hoplatti, anladiniz siz onu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Aynı saat dilimlerinde aynı havalimanından kalkan uçaklardan çok azı sık sık rötar yapıyorsa bu incelemeye tabii tutulur ve nedeni araştırılır. Buna görede ilgili kurum ona cezayı keser veya gerekeni yapar. Havacılık gelişirken ve rekabet kıyasıya devam ederken havacılık ne olur ayaklar altına düşmesin ! İNSANLAR UÇMAK ISTIYORLAR ! 3 SAATLIK MESAFEYE HAVALIMANINDA 5-6 SAAT BEKLEMEK HIZMET DEĞİLDİR ! ! ! Hava koşulları dışında aynı firmanın sık sık yaşadığı rötar, RÖTAR değildir ve gereken ceza kesilmeli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Her havayolu rötar yapar tabiki ama hesaba katmadınıgız bir mevzu varki başıma yüzlerce kez geldi desem yalan değildir ! Aynı havalimanından 3-4 farklı firma İstanbul AHL ye veya SGH ye uçuyorsa hemde birbirine yakın yada aynı saat dilimlerinde ve bunlardan da özellikle sadece bir tanesi sürekli rötar yapıyorsa o zaman kusur uçak firmasının kendisindedir arkadaşım. Sen burda bir tek havacılığı senin bildiğini sanmışsın ama bende 13 yıldır işin içindeyim. Bir sürü havayolu ile çalıştım. 1- Rötar her zaman hava muhalefetinden kaynaklanmaz ! 2- Her zaman uçak arızasındanda kaynaklanmaz. Ne demek istediğimi havacılık ile uğraşanlar daha iyi anlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
türk insanının en belirgin özelliği bilmediği konuda yorum yapmasıdır ki bu olayda da rahatlıkla anlaşılıyor. ya arkadaşlar siz ne sanıyorsunuz bu otomobil mi binlerce komponent var ve hepsinden yedek bulundurmak imkansz hadi bulundurdun onuda sadece merkez üssünde yani AHL de tutarsın. herhangi bir teknik arızada iki yol vardır. yedek varda İST ten gonderilir yada alınabilecek en yakın yerden fahiş fiyatada olsa temin edilmeye çalışılır. 100.000$ hatta 500.000$ lık komponent var. bunların yedeğini tutmaz kimi zaman çok mantıksız olabiliyor. hava muhalefetinden rotar oluyorsa bırakın olsun yoksa uçak pisttten çıkıyor inemiyor daha mı iyi oluyor. Bunun THY ile alakası ne anlamış değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumlara bakıp gülüyorum sadece. Bilgin yok diyenlerin de bilgisi yok herhalde. Rötar tabiki olabilir. Hava muhalefeti, arıza. Ve evet, tüm havayollarında olabilir. Ama yolcu mağdur edilmez. Duruma göre konforlu şekilde misafir edilir, parası iade edilip üzerine bir de pass bilet verilir. Bir şekilde mağduriyet giderilir. Burada THY'nin büyüklüğünü değil, köhneleşmiş alaturkalığı ortada. Türkiye'nin hatta dünyanın en büyükleri arasında olman en iyilerden olduğun anlamına gelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kardeş senin ya anlamanda sıkıntı var ya da çok ukelasın sen çok daha vahim bir gerçeksin freni patlamış bir kamyon misal lafını anlamıyor isen oturupta sana masal anlatamam IMKB hisselerine bakıpta thy nin şu anki durumunu çıkartmam IMKB anlık durumu sadece ekonomik açıdan gösterir çok komiksin şimdi sana ne demeli bilmiyorum belli iş olsun diye yazmışsın önce ne yazdığına bak sonra anla yazdıklarını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
amma boş yorumlar var burda. adam karşı havalimanından nasıl ek sefer koysun? hayatında 2-3 defa uçağı biniyorlar. havacılık hakkında zerre kadar bilgileri yok burda boş laflarla yorum yazıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
senn havadan haberin yok heralde. ABD'de 13600 uçuş iptal hava şartları nedeniyle. 3-4 saate düzelecek olay mı hava şartları?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
biraz okuyun araştırın öyle yorum yazın. Lufthansa ile 5.40 dakika bekledim münih'ten kiev'e giderken, hava muhalefeti nedeniyle kalkmadı uçak, Dünyadan haberiniz yok burda sallıyorsunuz thy'ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"freni patlamış kamyon" nasıl büyüyor?? bol keseden sallamak kolay, burdan ahkam keseceğine aç biraz İMKB'den THY'nin bilançosunu incele.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000