23 Şubat 2019, Cumartesi 23:14:50

THY pilotu pistte motor kapattı!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-İzmir seferini yapan yolcu uçağı kaptan pilotun isteği üzerine kalkışı iptal etti.
  • THY engelli olduğu için kimseyi atmaz.Arkadaş taraf değilse,bertaraf edimiştir.Geçmiş olsun bu durumda olan binler var.(Bi ümreye gidip,resimlerinide ekran koruyucu yapsaydıya)
  • THK yolları daaaar, bana bakma benim yârim vaar.
  • Merhaba arkadaslar,ben Mustafa Yilmaz. Lutfen tartismayiniz. Birlik ve beraberlige her zamankinden daha fazla muhtac oldugumuz su gunlerde bu gibi yersiz tartismalarin kimseye faydasi olmayacagini dusunuyorum. Bilmiyorum,ben oyle dusunuyorum
  • Pilotumuz doğru olanı yapmış. Tebrikler. Ancak nedeni konusunda bilgimiz olmadı. Hep söylediğimiz Karadeniz yan rüzgarlerı mı uçağın sağa kaymasına yol açtı? yoksa teknik bir neden mi var. Aydınlanmak isteriz.
  • THY Pilotlarımızı selamlıyorum aldığı eğitim ve tecrubeleri ilen en doğru kararı vermiştir.bunun üzerine yapılan iyi niyetli yorumlarharic gerisi tefaruatdir.Hepsini saygıylan selamlıyor kazasız belasız hayırlı uçuşlar diliyorum.
  • Kimse boş boş yorum yapmasın 5 tane seferimiz iptal oldu GYD TBS ASB ADB ADA gerçekten hava şartları olduğun'dan daha zordu kaptan doğru olanı yaptı. ISL ADB uçağı TAXI yolunda iken uçağın ön dikmelerin'de sorun yaşandı kimse konuyu farklı yerlere çekmesin..
  • Vay arkadas yorumları okudum da herkes pilotmus
  • merhabalar, bunun sebebi 3. Havalimanını'ın aşırı derecede rüzgar alması mı? uluslarararası standartlar max 15 knot verirken, 3. havalimanı yılın 120 günü bunun 2 katında esiyormuş...
  • Gercekten ilginc bir espri anlayisin varmis. Yalniz, Insanlar burda yapilan yorumlara komikli $akali cevaplar verirken yorumu kimin yaptigini bilmeden yapiyorlar., "Keptinim" falan derken de,yorum sahibinin hangi Kaptan oldugunu bilmeden yapiyoruz. O yuzden buradan laf sokmazsan memnun olurum. Aylaaar once binary code ile yazilan seyi uzerime alinmadigim icin su anda hayiflaniyorum
  • JetFan lı uçaklarda istikamet kontrolü için asimetrik rev ya da taxi süratinin altında frenleme maksatlı simetrik rev KUL LA NIL MAZ (4 hece)

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-İzmir seferini yapan yolcu uçağı kaptan pilotun isteği üzerine kalkışı iptal etti.

THY'nin İstanbul Yeni Havalimanı'ndan İzmir'e gidecek olan uçağı kalkış hazırlandığı sırada motor kapattı. Kaptan pilot uçağın hareket ettiği sırada sağa kayması  sebebiyle kalkıştan vazgeçtiğini anons ile duyurdu. 

Uçak içerisindeki Mustafa Yılmaz isimli yolcu uçak içerisinde video kaydederken pilotun anonsunun bir kısmını da kayda geçti.

Kaptan pilot anonsta şöyle söyledi; "Hareket etmek için gazı açmış olduğumuzda uçak mütemadiyen sağa doğru kaymaktaydı. Dolayısıyla bu şekilde operasyona devam edilmesinin tamamiyle emniyetsiz olduğunu düşünerek sizin şahsi emniyetiniz ve aynı zamanda genel sivil havacılık kuralları nedeniyle bulunduğumuz pozisyonda motor kapatmış bulunmaktayız."THY pilotu pistte motor kapattı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (119)

isimsiz ~ 6 ay önce
THY engelli olduğu için kimseyi atmaz.Arkadaş taraf değilse,bertaraf edimiştir.Geçmiş olsun bu durumda olan binler var.(Bi ümreye gidip,resimlerinide ekran koruyucu yapsaydıya)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
engelli ~ 6 ay önce
thy teknik attı ve calışamıyormus ellerinde ayaklarından hastaydı arkadaşımdı PERFORMANS tan atıldı
Re: Adnan. ~ 6 ay önce
THK yolları daaaar, bana bakma benim yârim vaar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa Yilmaz ~ 6 ay önce
Merhaba arkadaslar,ben Mustafa Yilmaz. Lutfen tartismayiniz. Birlik ve beraberlige her zamankinden daha fazla muhtac oldugumuz su gunlerde bu gibi yersiz tartismalarin kimseye faydasi olmayacagini dusunuyorum. Bilmiyorum,ben oyle dusunuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen kimsin ~ 6 ay önce
Birader . Tanıyamadım
Ümit Sayman ~ 6 ay önce
Pilotumuz doğru olanı yapmış. Tebrikler. Ancak nedeni konusunda bilgimiz olmadı. Hep söylediğimiz Karadeniz yan rüzgarlerı mı uçağın sağa kaymasına yol açtı? yoksa teknik bir neden mi var. Aydınlanmak isteriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orhan Dinc ~ 6 ay önce
THY Pilotlarımızı selamlıyorum aldığı eğitim ve tecrubeleri ilen en doğru kararı vermiştir.bunun üzerine yapılan iyi niyetli yorumlarharic gerisi tefaruatdir.Hepsini saygıylan selamlıyor kazasız belasız hayırlı uçuşlar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 6 ay önce
Kimse boş boş yorum yapmasın 5 tane seferimiz iptal oldu GYD TBS ASB ADB ADA gerçekten hava şartları olduğun'dan daha zordu kaptan doğru olanı yaptı. ISL ADB uçağı TAXI yolunda iken uçağın ön dikmelerin'de sorun yaşandı kimse konuyu farklı yerlere çekmesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jamal ~ 6 ay önce
Vay arkadas yorumları okudum da herkes pilotmus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
efc ~ 6 ay önce
merhabalar, bunun sebebi 3. Havalimanını'ın aşırı derecede rüzgar alması mı? uluslarararası standartlar max 15 knot verirken, 3. havalimanı yılın 120 günü bunun 2 katında esiyormuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 6 ay önce
Dün indik.Çok kötüydü ortalık.Taşınmış olsaydık belki de 800 sefer iptal olurdu.Zararı kim kapatabilirdi?
pilots ~ 6 ay önce
ben göbeğimi kaşır rantıma bakarım arkadaş,sen havada debrlenmişsin inmişsin inememişsin beni ırgalamaz
Hacker Bey 'e ~ 6 ay önce
Gercekten ilginc bir espri anlayisin varmis. Yalniz, Insanlar burda yapilan yorumlara komikli $akali cevaplar verirken yorumu kimin yaptigini bilmeden yapiyorlar., "Keptinim" falan derken de,yorum sahibinin hangi Kaptan oldugunu bilmeden yapiyoruz. O yuzden buradan laf sokmazsan memnun olurum. Aylaaar once binary code ile yazilan seyi uzerime alinmadigim icin su anda hayiflaniyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öğretelim ~ 6 ay önce
JetFan lı uçaklarda istikamet kontrolü için asimetrik rev ya da taxi süratinin altında frenleme maksatlı simetrik rev KUL LA NIL MAZ (4 hece)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok biline ~ 6 ay önce
Jetfanlı ne demek la Turbofanlı olmasın o?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000