28 Mart 2019, Perşembe 11:10:46

THY pilotu Bogota’da kalp krizi geçirdi

Türk Hava Yolları’nda görev yapan kaptan pilot Halil Hüsnü Barbaros, Kolombiya’nın Bogota kentinde otel istirahati sırasında kalp krizi geçirdi.
  • Boş yapmayın bi sigara verin de içelim
  • :)))))))))
  • Tesekkur.Ama sorum eksik olmuş.Aynı donemde hem yolcu hem de kargo filosunda uçar mı? olacaktı.
  • Barbaros Kaptanım çok geçmiş olsun
  • Yaklasik 4 sene boyunca araliksiz uctum kaldigimiz otel 9000 feet te bazi koylerde insanlar 16 bin feette oksijensiz yasiyorlar alisma meselesi ilk gittiginizde son yarim saat maskeyi takip yuzde yuz oksijen cekmeniz ,spordan kacinmaniz ve otelde oksijen istemeniz gerekir...loksijen yeterli olmadigi icin kalp yetmezligi olanlar icin sorun cikabilir...simdi egitim icin denver a gidiyorum denver 5000 feette devamli terse geciyorum kalbim carpmaya basliyor uykum kaciyor...
  • "ingilizce ogren once " ne demek yaaa ??? boyle bir cumle girisi yapan bir insan, baskasinin yazisini hangi hakla elestirebiliyor , hayret !.Dogrusunu sana yazmayacagim ,biraz kitap oku tavsiyesi ile seni kendinle basbasa birakiyorum
  • 777 de yer acildi mi 1 kisi upgrade olacak mi?
  • Barbaroscuğum , Geçmiş olsun Acil şifalar dilerim.
  • Sevgili airporthaber, oksijen yetersizligi diye bir kavram yok. Oksijen atmosferde sabit. Basınç düşüklüğünden dolayi vücut yeterince oksijen alamıyor. Olay bu.
  • O insanlar maaşı hakkediyor.Tk cilar

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Bogota seferinde görev yapan Boeing 777 filosu kaptanlarından Halil Hüsnü Barbaros, Bogota’da kalp krizi geçirdi.

İstanbul-Bogota seferini tamamladıktan sonra otelde istirahate çekilen Barbaros bir anda fenalaştı. Otel görevlilerinin ilk müdahalesi sonrası hastaneye götürülen Barbaros, sonrasında tedavinin devamı için Türkiye’ye döndü.

Barbaros’un sağlık durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

EKİPLER ODALARINDA OKSİJEN TÜPÜ İSTİYOR!

Kolombiya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bogota, 2 bin 625 metrelik rakımı ile özellikle bu şehre turistik gezi ve iş amaçlı gidenlerin sürekli baş ağrısı yaşamasına neden oluyor. Deniz seviyesinden bir hayli yüksek olan Bogota’da oksijen miktarının az olması, uçuş ekiplerinin uçuş sonrası yorgunluklarını atamamalarına ve bu da kalbin daha fazla yorulmasına neden oluyor.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, oksijen yetersizliğinden dolayı bazı uçuş personelleri konakladıkları odalara oksijen tüpü istiyor ve bu şekilde dinlenme imkanı buluyor.

Bu konuda THY’ye çok sayıda şikayet gittiği de belirtiliyor.

©AirportHaber

THY pilotu Bogota’da kalp krizi geçirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (87)

Boş ~ 6 ay önce
Boş yapmayın bi sigara verin de içelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tt ~ 6 ay önce
:)))))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevaba ~ 6 ay önce
Tesekkur.Ama sorum eksik olmuş.Aynı donemde hem yolcu hem de kargo filosunda uçar mı? olacaktı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
330 capt Ç ~ 6 ay önce
Barbaros Kaptanım çok geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F100 ~ 6 ay önce
Yaklasik 4 sene boyunca araliksiz uctum kaldigimiz otel 9000 feet te bazi koylerde insanlar 16 bin feette oksijensiz yasiyorlar alisma meselesi ilk gittiginizde son yarim saat maskeyi takip yuzde yuz oksijen cekmeniz ,spordan kacinmaniz ve otelde oksijen istemeniz gerekir...loksijen yeterli olmadigi icin kalp yetmezligi olanlar icin sorun cikabilir...simdi egitim icin denver a gidiyorum denver 5000 feette devamli terse geciyorum kalbim carpmaya basliyor uykum kaciyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gitme ~ 6 ay önce
Gitme kardesim sende. Artistik mi yapiyosun Denver filan. Ee yani hepimiz gidiyoruz biyerlere. Sirf sen degilsin yani.
Orhan ~ 6 ay önce
Sallama gider gitmez spora indim bogotada Alkolü sigarayi bırak sayın kokpit üyesi
HA HA HA HA.... ~ 6 ay önce
eger SEN ucucu personel isen bende atronotum !!! Bence SEN hayatinda yolcu olarak bile sadece ic hat ucmusundur.....hahaha..."cakma" F100"
B797 ~ 6 ay önce
kesin sivilden C172 den gelip burda denver menver, F100 MEF100 havalarina girenler belli oluyor, git pir-pirina bin sagdan sagdan git,,
Teknik; kaptan ~ 6 ay önce
"ingilizce ogren once " ne demek yaaa ??? boyle bir cumle girisi yapan bir insan, baskasinin yazisini hangi hakla elestirebiliyor , hayret !.Dogrusunu sana yazmayacagim ,biraz kitap oku tavsiyesi ile seni kendinle basbasa birakiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737ciler ~ 6 ay önce
777 de yer acildi mi 1 kisi upgrade olacak mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ş Kağan ~ 6 ay önce
Barbaroscuğum , Geçmiş olsun Acil şifalar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airport ~ 6 ay önce
Sevgili airporthaber, oksijen yetersizligi diye bir kavram yok. Oksijen atmosferde sabit. Basınç düşüklüğünden dolayi vücut yeterince oksijen alamıyor. Olay bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlış ~ 6 ay önce
Oksijenin diğer gazlara oranı sabittir miktarı azalır
400€vereni kastetmiyorum! ~ 6 ay önce
O insanlar maaşı hakkediyor.Tk cilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000