14 Mayıs 2018, Pazartesi 09:53:23

THY, Phuket seferlerini artırma kararı aldı

Dünyanın en önemli tatil destinasyonlarından Phuket’e geçen yıl doğrudan seferlere başlayan Türk Hava Yolları, haftanın dört günü yaptığı seferleri her gün yapmak için girişimlere başladı.
  • Bali'ye uçuş koymak için kimi bekliyorsunuz. Emirates günde 3 sefer düzenliyor. Afrika'da garip yerlere sefer açacağınız !!! ( Bu uçuşları ne için açıldığı malüm ) bu gibi yerlere açılmasında fayda var
  • Ucagin hem inis hem kalkis saati Phuket ten kotu oldugu icin pastasyi Qatar ile Emirates yiyor once slot zamanini ayarlayiniz,
  • Biraz da 330cular 24saat yati yapsin viz LAX gitgel yaparken :p
  • Gunde 2sefer koysa dolar
  • dönüşüde gece yarısı zaten tera küver, ver mehteri ekip 10 saat yatıp gelir artık. Kaptanlar yine sesini çıkartamaz korkudan.
  • 12 saat istirahat ile ucmaya devam
  • 24 saat yatı gereksiz fazla seferler gitgel olsun hepimiz mortingen ştrayze kökten çözüm
  • Boylelikle yati saatlerini 24 saate dusurebilirler. Super haber.
  • artık 6 kare olmayacak mı yoksa ?lütfen olsun du ne güzel tatil yapıyorduk
  • Gitmistim 2 yil once. Cok Guzel plajlari var. Sadece yemekle aram yoktu. Ev yemegi cok severim. Pirinc ve kuru fasulye. Turkiyede guzel tabiki,o ayri ve ozel!

Dünyanın en önemli tatil destinasyonlarından Phuket’e geçen yıl doğrudan seferlere başlayan Türk Hava Yolları, haftanın dört günü yaptığı seferleri her gün yapmak için girişimlere başladı.

Türk Hava Yolları(THY), Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adası Phuket’e düzenlediği tarifeli seferlerde artışa gitmek için harekete geçti. Artan yolcu talebi doğrultusunda frekans arttırma kararı alındığını belirten THY Tayland Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu, "Haftada 4 sefer olarak icra edilen Phuket hattını günde 1 sefere çıkarmak için gerekli başvurularımızı yaptık" dedi.

Dünyada 303 noktaya uçarak bu alandaki rekoru elinde bulunduran Türk Hava Yolları, 2017 yılının Temmuz ayında açtığı Phuket hattında, frekans artışına gitme kararı aldı. İstanbul-Phuket hattında karşılıklı haftada 4 sefer gerçekleştiren THY, artan talebe karşılık verebilmek için Uzakdoğu Asya ülkesi Tayland’ın dünyaca ünlü turizm adasına önümüzdeki Eylül ayından itibaren haftanın her günü sefer düzenlemek için harekete geçti.

Phuket’e her gün uçmak için gerekli başvurular yapıldı

Phuket’e düzenlenen tarifeli seferlere ilişkin bilgi veren THY Tayland Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu, 2012 yılında iki ülke arasında vizelerin kaldırılmasıyla mevcut hatta seyahat eden yolcu sayısında ciddi artış yaşandığını kaydetti. Tuğcu, “17 Temmuz 2017’de ilk sefer gerçekleşti. Talepler beklentileri karşıladı. Uçak ve slot müsaitliğine göre Eylül ayı itibariyle haftalık 4 seferle icra ettiğimiz hattımızı günde 1 sefere çıkarmak için gerekli müracaatlarda bulunduk" açıklamasında bulundu.

Businness Class biletlere yoğun ilgi

Dünyaca ünlü tatil destinasyonuna düzenlenen seferler de Businness Class’a ilginin de yoğun dikkat çeken Tuğcu, "Türkiye pazarında özellikle düğün veya balayı için gelen çiftler business class’ı tercih ediyor. Dönemsel olarak, 2 kişilik özel business class promosyonları da yapıyoruz. Kurumsal trafiğin yoğun olmadığı bir destinasyon için doluluklar ilk senesinde gayet olumlu seyrediyor. Gün geçtikce yükselen bir grafik var" dedi. Ahmet Tuğcu ayrıca Business class yolcularının Phuket Havalimanında seyahatleri öncesinde zaman geçirebilecekleri bir özel yolcu salonunun da bulunduğunu kaydetti.

Dünyanın dört bir yanından turist ağırlıyor

Phuket’i daha çok hangi ülkelerden tatilcilerin tercih ettiğine değinen THY Tayland Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu, "Tayland pazarının en önemli avantajlarından birisi, dünyanın her noktasından talep olması. Avrupa’da Almanya, Fransa, Belçika, İtalya ve İspanya başı çekiyor. Kuzey ve Güney Amerika’dan da yolcu taşıyoruz. Yolcuların önemli kısmı Bangkok , Kuala Lumpur veya Vietnam’da Ho Şi Min ile dönüşümlü olarak tatil yapıyor. Phuket, turizm anlamında büyük çeşitlilik sunmaktadır. Balayı, düğün, welness&detoks, aile tatili, helal turizm, çevre şehirlerle kültür turları ve pek tabii deniz turizmi ile farklı segmentte yolculara unutulmaz bir deneyim sunmaktadır" dedi. Türkiye’den Phuket’e giden balayı çiftleri ve çocuklu aileler ise genellikle Angsana Laguna Phuket gibi aile ağırlıklı otelleri daha çok tercih ediyor.

"Türkiye’nin kışında sıcak bir tatil yapmak isteyenler için Phuket güzel bir tercih"

Phuket’in en fazla talep gördüğü dönemin Türkiye’de kış aylarına denk geldiğini belirten Ahmet Tuğcu, "Biz Türkiye’de en soğuk günleri yaşarken Phuket’te insanlar güneşli günlerin tadını çıkarıyor. Tropikal iklimi nedeniyle yılın büyük bölümü sıcak olsa da en güneşli günler Ekim - Nisan ayları arasında yaşanıyor. Türkiye’nin kışında sıcak bir tatil yapmak isteyenler için Phuket güzel bir tercih. Bunun yanında Mayıs ayından sonra yağmurlar başlıyor ancak bölgede turizmin canlılığı bitmiyor, yoğunluk azalsa da yağmursuz günlerde sıcak hava ve kültürü Phuket’i tercih edilebilir kılıyor" ifadelerini kullandı.

THY, Phuket seferlerini artırma kararı aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Bali'ye uçuş ~ 9 ay önce
Bali'ye uçuş koymak için kimi bekliyorsunuz. Emirates günde 3 sefer düzenliyor. Afrika'da garip yerlere sefer açacağınız !!! ( Bu uçuşları ne için açıldığı malüm ) bu gibi yerlere açılmasında fayda var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mba USA ~ 9 ay önce
Ucagin hem inis hem kalkis saati Phuket ten kotu oldugu icin pastasyi Qatar ile Emirates yiyor once slot zamanini ayarlayiniz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alman ~ 9 ay önce
Biraz da 330cular 24saat yati yapsin viz LAX gitgel yaparken :p

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nobre ~ 9 ay önce
Gunde 2sefer koysa dolar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
QQQ ~ 9 ay önce
dönüşüde gece yarısı zaten tera küver, ver mehteri ekip 10 saat yatıp gelir artık. Kaptanlar yine sesini çıkartamaz korkudan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ozaman ~ 9 ay önce
12 saat istirahat ile ucmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ama ~ 9 ay önce
çok maaş alıyorsunuz ...
zoruna mı ~ 9 ay önce
gitti
Yav gel kardeşim.. ~ 9 ay önce
Maaşımizdan sana her ay 50ser lira yolllayalim artık şu muhabbetti yapmaktan sende kurtul bizde senden kurtulalım gözünü seveyim..
YatıKesintisiİstiyoruzbuhattaamq ~ 9 ay önce
24 saat yatı gereksiz fazla seferler gitgel olsun hepimiz mortingen ştrayze kökten çözüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sevindim ~ 9 ay önce
Boylelikle yati saatlerini 24 saate dusurebilirler. Super haber.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski 340 cı ~ 9 ay önce
artık 6 kare olmayacak mı yoksa ?lütfen olsun du ne güzel tatil yapıyorduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
G. ~ 9 ay önce
Gitmistim 2 yil once. Cok Guzel plajlari var. Sadece yemekle aram yoktu. Ev yemegi cok severim. Pirinc ve kuru fasulye. Turkiyede guzel tabiki,o ayri ve ozel!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000