30 Mayıs 2013, Perşembe 09:06:07

THY NEREDEN NEREYE GELDİ?

İsviçre'de düzenlenen YOrta Asya ve Türkiye Otel Yatırım Konferansı'nda THY'nin geldiği nokta değerlendirildi.
  • 10 sene once ki bilet fiyatiyla simdiki ayni diyorsunuz iyi de o zaman ki gelirle simdiki ayni mi ? Bu ulkede dunyanin en pahali benzini,arabasi,elektrigi,dogalgazi,internet ve cep telefonu vatandasa musteri gibi satiliyor!!! Ayrica bir bakin bakalim yogun zamanlarda bilet fiyatlari ne kadar ??? Sadece yazin degil kisin da,haftasonlari da fiyatlar yuksek ve eger isiniz gucunuz yoksa yani plansiz hareket edebiliyorsaniz veya geceyarisi,sabaha karsi gibi abuk saatlerde ucmak isterseniz ucuz bilet var!! Ayrica bir de biletlerdeki asiri vergi ve hizmet bedeli sacmaligi icin ne yapacaksiniz onu da aciklasaniza!!! THY den bilet alinca farkli vergi Pegasus'dan alinca farkli Onur'dan alinca farkli!!! Bu nasil oluyor??? Maliye bu konuda ne diyor?? Benzin giderini,hizmet bedelini vs yolculara yansitiyorsunuz da kar edince neden vatandasa kar payi dagitmiyorsunuz ???
  • THY yonetimi birazda Ankara icinde calissa cok iyi olacak.Kalite yerlerde, etrafimda herkez sikayetci. YONETIM KADROSU tedbiri kiyafet bir ucsada son 4-5 aydir yasanan kalite farkini gorse.
  • son grev olaylarından sonra ucakları minimum ekiple calıstırıp ucus güvenliğini riske atan bir şirkettir bana göre bundan sonra thy.
  • Bence bu tartışmalar boşuna. THY sefer yaptığı tüm yerler için doluluk oranlarını her ay düzenli olarak açıklamalı. Bakalım her yere uçmak marifetmiymiş. Ayrıca en karlı ve dolu hat olan Ist-Ankara hattı gibi yerler için THY tekeli kırılmalı ve her havayolu bu hatlarda uçabilmeli. O zaman anlarız THY ne durumda.. Rötar konusu ise bence biraz AHL'nin yapısından kaynaklanıyor. Ama AHL'nin durumu malumken THY niye bu kadar uçak alır yada alternatif üs ( SAW, ESB. ADN ) yada üsler yaratıp seferleri dağıtmaz derseniz, diyecek bir sözüm olmaz..
  • Bir gurup yorumcu varki Thy zarar etse veya batsa zil takıp oynayacak biz yıllardır çalışıyoruz 33 uçağı olan Avrupa'dan başka yere uçmayın Afrika ülkesi hava yolu gibi görünen bir şirketten bu duruma geldik. İnşallah dahada iyi yerlere gidecek şirketimiz zaten bir laf vardır k....lerin duası kabul olsa gökten kemik yağar diye siz h.. h.. yapmaya devam edin .
  • Bu isviçre müdürü isviçrede çok yaşamış heralde.Türkiyeye gelsinde thy'nin işçisine yaptığı eziyeti bi görsün !!! ondan sonra desin bakalım nerden nereye geldi diye...
  • Doğru nerdeeeeeen neryee geldi.Gecesini gündüzüne katıp, üniformasını onurla gururla taşıyan emektarlarını işçilerini sırf demokratik haklarını savundular diye yasadışı eylemci yapıp kapı önüne koyup, işçisine zulüm eden bir kurum haaline geldi . Gerçekten nerden nereye gelmiş sayın airport haber!!!!
  • Avrupa Rötar Şampiyonu THY mi ülkemizin gururu mu.. Hamdik Bey işçi ile inatlaşacaksın diye ceremesini biz yolcular çekiyoruz..
  • Yadi nobetciler yazin Allah thy mize zeval vermesin
  • Yadi nobetciler yazin Allah thy mize zeval vermesin

Orta Asya ve Türkiye Otel Yatırım Konferansı'nda THY'nin geldiği noktaya ilişkin yapılan sunum, dikkatle izlendi. Sunumda THY'nin özellikle 2003'ten bu yana katettiği yol anlatıldı.

 

Bir THY yöneticisi tarafından yapılan o sunumdan ayrıntılar şöyle:

"Geçtiğimiz ay 228'inci destinasyonumuz da hayata geçirdik. THY şu anda dümyada en fazla destinasyona uçan havayolu şirketinden biri ve yolcu kapasitemiz yaklaşık 50 milyon. Bunun anlamı şu: Biz yılda 30 milyon kişiyi ülkeye taşıyabiliriz. THY’nin gelişmesi turizme de olumlu şekilde yansıdı."

2003'TEN BU YANA BİLET FİYATLARI AYNI

"İç hatlarda 7,2 milyondan 15 milyon, uluslararası yolcuda ise 7 milyondan 23 milyon yolcuya ulaştık. Bununla birlikte, piyasaya sunulan yeni kapasiteler fiyatları daha aşağı çekmenizi gerektirecektir. 2003 yılında THY sadece 5 milyon kişiyi farklı yerlere ulaştırıyordu. Şimdi bu rakam 8 kat artmış durumda. Aynı durum uluslararası uçuşlar için de geçerli. THY’nin bu bağlamda etkinliği artmış durumda. Çünkü dolar bazında bakıldığında, 2003 ile 2012’yi kıyasladığınızda bilet fiyatları aynı. Artık fiyatlar da oldukça dengelenmiş durumda. Fiyatlar uygun hale geldikçe uçan insan sayısı da artıyor."

THY'NİN AVRUPA KAPASİTESİ ARTTI

"Yüzdesel olarak bakılırsa, 2004’ten  2012’ye özellikle Afrika ve Uzakdoğu’ya olan yolcu talebinde yüzde 700’lere varan artışlar var. Bunu, Asya ve Amerika takip ediyor. AB’den gelen turist sayısı da 10,8 milyondan 18 milyona yükseldi. THY olarak Avrupa kapasitemizi yüzde 140 artırmışız. Turist artışı gelen turist sayısının altında. Ama buradaki pozitif nokta, Türkiye’nin giderek bir uçuş merkezi haline dönüşmesidir."

"SADECE THY İÇİN DEĞİL TÜRKİYE VE İSTANBUL İÇİN DE ÇALIŞIYORUZ"

"Kapasite artırımıyla birlikte BDT ülkelerinden de ciddi artışlar kaydedildi. Burada da THY’nin yüzde 300’lük bir kapasite artışı söz konusu. Buradan gelen ziyaretçi sayısı 2004’ten 2012’ye artış göstermiş ve 2,7 milyondan 7,2 milyona ulaştığı görülüyor. Afrika’daki turist artışında da THY’nin büyük payı var. 2010’da 377 bin olan Afrikalı turist sayısı 377 binden 713 bine yükselmiş durumda. THY Avrupa’nın en iyi havayolu seçildi ve bunun nedeni sunduğumuz hizmet. Bizim THY’ye yaptığımız yatırımlar, sadece THY için değildir. Aynı zamanda İstanbul ve Türkiye’ye yapılan yatırımlardır."

THY NEREDEN NEREYE GELDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

sallama beles!!! ~ 9 yıl önce
10 sene once ki bilet fiyatiyla simdiki ayni diyorsunuz iyi de o zaman ki gelirle simdiki ayni mi ? Bu ulkede dunyanin en pahali benzini,arabasi,elektrigi,dogalgazi,internet ve cep telefonu vatandasa musteri gibi satiliyor!!! Ayrica bir bakin bakalim yogun zamanlarda bilet fiyatlari ne kadar ??? Sadece yazin degil kisin da,haftasonlari da fiyatlar yuksek ve eger isiniz gucunuz yoksa yani plansiz hareket edebiliyorsaniz veya geceyarisi,sabaha karsi gibi abuk saatlerde ucmak isterseniz ucuz bilet var!! Ayrica bir de biletlerdeki asiri vergi ve hizmet bedeli sacmaligi icin ne yapacaksiniz onu da aciklasaniza!!! THY den bilet alinca farkli vergi Pegasus'dan alinca farkli Onur'dan alinca farkli!!! Bu nasil oluyor??? Maliye bu konuda ne diyor?? Benzin giderini,hizmet bedelini vs yolculara yansitiyorsunuz da kar edince neden vatandasa kar payi dagitmiyorsunuz ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankaranin gelecegi ~ 9 yıl önce
THY yonetimi birazda Ankara icinde calissa cok iyi olacak.Kalite yerlerde, etrafimda herkez sikayetci. YONETIM KADROSU tedbiri kiyafet bir ucsada son 4-5 aydir yasanan kalite farkini gorse.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ss ~ 9 yıl önce
son grev olaylarından sonra ucakları minimum ekiple calıstırıp ucus güvenliğini riske atan bir şirkettir bana göre bundan sonra thy.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 9 yıl önce
Bence bu tartışmalar boşuna. THY sefer yaptığı tüm yerler için doluluk oranlarını her ay düzenli olarak açıklamalı. Bakalım her yere uçmak marifetmiymiş. Ayrıca en karlı ve dolu hat olan Ist-Ankara hattı gibi yerler için THY tekeli kırılmalı ve her havayolu bu hatlarda uçabilmeli. O zaman anlarız THY ne durumda.. Rötar konusu ise bence biraz AHL'nin yapısından kaynaklanıyor. Ama AHL'nin durumu malumken THY niye bu kadar uçak alır yada alternatif üs ( SAW, ESB. ADN ) yada üsler yaratıp seferleri dağıtmaz derseniz, diyecek bir sözüm olmaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Istatistik ~ 9 yıl önce
THY'nin neyi açıklası gerektiği zaten yasalarca belirtilmiş, şehir bazında olmasa bile coğrafi bölgeler bazında istatistikler her üç ayda bir açıklanıyor zaten, çok merak ediyosan onlara bakarsın. Ayrıca madem açıklanmıyor bu bilgiler Ankara hattının hem "en dolu" hem de "en karlı" hat olduğunu nerden biliyosun?
THY / İstatistike ~ 9 yıl önce
Ankara hattının en dolu ve en karlı olduğunu biliyorum. Çünkü başka alternatif olmadan THY ile uçuyorum ve hep dolu :) Lafla olmuyor.. Birazda yolcu olarak uçmak lazım.. Ayrıca açıklayın bakalım göreceğiz Afrika hatlarının doluluk oranlarını.
Aviator ~ 9 yıl önce
Bir gurup yorumcu varki Thy zarar etse veya batsa zil takıp oynayacak biz yıllardır çalışıyoruz 33 uçağı olan Avrupa'dan başka yere uçmayın Afrika ülkesi hava yolu gibi görünen bir şirketten bu duruma geldik. İnşallah dahada iyi yerlere gidecek şirketimiz zaten bir laf vardır k....lerin duası kabul olsa gökten kemik yağar diye siz h.. h.. yapmaya devam edin .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
galley ~ 9 yıl önce
Bu isviçre müdürü isviçrede çok yaşamış heralde.Türkiyeye gelsinde thy'nin işçisine yaptığı eziyeti bi görsün !!! ondan sonra desin bakalım nerden nereye geldi diye...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 9 yıl önce
Doğru nerdeeeeeen neryee geldi.Gecesini gündüzüne katıp, üniformasını onurla gururla taşıyan emektarlarını işçilerini sırf demokratik haklarını savundular diye yasadışı eylemci yapıp kapı önüne koyup, işçisine zulüm eden bir kurum haaline geldi . Gerçekten nerden nereye gelmiş sayın airport haber!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RÖTAR ~ 9 yıl önce
Avrupa Rötar Şampiyonu THY mi ülkemizin gururu mu.. Hamdik Bey işçi ile inatlaşacaksın diye ceremesini biz yolcular çekiyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah bereket gelsin ~ 9 yıl önce
Yadi nobetciler yazin Allah thy mize zeval vermesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah bereket gelsin ~ 9 yıl önce
Yadi nobetciler yazin Allah thy mize zeval vermesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000