31 Ocak 2011, Pazartesi 08:37:02

THY MISIR'DAN KAÇ KİŞİ TAŞIDI?

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Mehmet Ersoy, Mısır'dan Türkiye'ye getirilen vatandaşların sayısının bin 444'e ulaştığını bildirdi.
  • Ortak ucuslarda acenteniz ve sorumluluk sahibi bileti aldiginiz havayoludur.Buradan da goruluoyr ki ortak ucus ve biletiniz Egypt Air. Orayla muhatap olacaksiniz THY ile degil.Tunus ve Misir opreasyonlarinda THY ye laf soyleyen olsa olsa vatan hainidir, biraz utanmak lazim.THY nin operasyonlari her yonuyle takdire deger.
  • siz biletinizi mısır hava yollarından almışsınız sizin thy ile bir işiniz yok thy yerine mısır havayollarını arasınıza boşu boşuna milleti meşgul ediyorsunuz,bir dahaki seferede 10 dolar fazla verinde bileti thy den alın,o zaman herkes ilgilenir sizle.ne kadar ekmek o kadar köfte misali.Okuyan ilgili ...
  • Sadece THY değil , ayt`den de bir çok uçuş gerçekleşiyor mısıra özellikle Freebird ün 4-5 seferi var mısıra şu an boş gidip yolcu getiriyor
  • bunları yaşayan bilemez,biz dün ne zorluklarla,çoluk çocuk perişan uçağa bindik,saatlerce hava alanında bekledik,yerel yetkililerin ilgisizliği ve türk hava yollarının koşuşturmaları çabaları sayesinde geldik.herkese sonsuz teşekkürler.bizi ordan alan karnımızı ucakta doyuran ilgilenen,sabırla,büyük bi emekle hepimizle ilgilenen personele sonsuz teşekkürler.
  • "THY ILGI VE ALAKASIZLIK UST USTE" merhabalar Sivil havacılık genel müdürlüğüne bu konuda şikayetinizi iletin Lütfen.
  • 1 AY ONCEDEN GIDIS VE GELIS BILETIMI ALMIS DURUMDAYIM Kahire - İstanbul TK8063 CAI-IST 15:50 30.01.2011 Pazar 18:00 30.01.2011 Pazar EGYPTAIR BULUNAN UCUSUMUZU UMURSAMIYARAK 17 SAATIR BEKLETMEKTEDIR TEK SEBEP ORTAK UCUS DIYEREK SALLAMALARI MISIR HAVA YOLLARINA BIZI SALLAMAKTALAR..ELIMDE BULUNAN FATURA ISE THY AIT DURUM ITIBARI ILE BENIM MISIR HAVA YOLU ILE HICBIR ILGI ALAKAM YOKTUR..BUNA RAGMEN MUSTERI MEMNUNIYETI DEDIKLERI BU OLSA GEREK..EN BASIT HAVA YOLU SIRKETI BILE BUNU YAPMAMAKTADIR..IKI GUNDUR THY TELINI ARAMAKTAYIM VE MUSTERI HIZMETLERI BILGIMIZ YOK ORTAK UCUS DEYIP ILGILENMEMEKTEDIR..BASKA UCAGA AKTARIM ISTENDIGINDE ISE EXTRA UCRET ISTENMEKTEDIR..OKUYAN ILGILILER VARSA SEVINIRIM..
  • THY'nin Tunus operasyonuna şahit oldum. Oradan Türkiye'ye dönmek isteyen vatandaşlarımızın tamamı uçağa binmeden kesinlikle kalkış yapılmayacak diye emir verildi. Ükemin vatandaşına sahip çıkması beni çok mutlu etti. Yetkilileri tebrik ediyorum. Kimseyi sahipsiz bırakmadılar orada.
  • ESKIDEN SADECE AFET BOLGELERINDEN BUYUK BATILI ULKELERIN UCAKLARI VE VATANDASLARI KACIRILIRDI, SIMDI BIZIMDE VATANADASLARIMIZA DEGER VERILIYOR DEVLET UCAK GONDERIYOR VE BU ARADA BASKA MILLETLERIN VATANDASLARINIDA KURTARIYORUZ. BENCE BUYYUK OLMAK BOYLE BOYLE GOSTEREBILECEGIMIZ BIR SEY... KENDIMI IYI HISSEDIYORUM BUNU OKUYUNCA....
Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada, Mısır'da güvenliği olumsuz etkileyen son gelişmeler çerçevesinde kamu düzeninin sağlanmasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle, bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarının tahliye edilmesi amacıyla öncelikle tahliye talebinde bulunan vatandaşların sayısı ve hangi havaalanlarından tahliye edilecekleri konusunda gerekli tespitlerin Kahire Büyükelçiliği ve İskenderiye Başkonsolosluğu tarafından yapıldığını belirtti.

Belirlenen ihtiyaç doğrultusunda THY Genel Müdürlüğünden yeterli sayı ve kapasitede uçak görevlendirilmesi istendiğini ifade eden Ersoy, yapılan planlamalar doğrultusunda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda dün Kahire'ye 3, İskenderiye'deki El Nozha ve Borg al-Arab havaalanlarına da birer olmak üzere THY'na ait toplam 5 uçak gönderildiğini kaydetti. Ersoy, Kahire Havaalanı'ndan kalkan uçaklardan 289, 278 ve 273, İskenderiye El Nozha Havaalanı'ndan 101, Borg al-Arab Havaalanı'ndan kalkan uçakla da 173 Türk vatandaşının ülkeye döndüğünü vurguladı.

Tahliye uçakları ile Kahire Büyükelçiliğinde görevlendirilmek üzere 4, İskenderiye Başkonsolosluğunda görevlendirilmek üzere 3 güvenlik görevlisi ile bir Dışişleri Bakanlığı temsilcisinin Mısır'a gönderildiğini vurgulayan Ersoy, tahliye amacıyla görevlendirilen uçakların tamamımın Türkiye'ye döndüğünü bildirdi. Ersoy, gün boyunca THY görevlileri ile Kahire ve İskenderiye'de bulunan diplomatik misyon koordinasyonunda uçaklara alınan toplam bin 114 vatandaşın İstanbul Atatürk Havaalanı'na getirildiğini ifade etti.

29 Ocak'ta THY tarifeli uçağı ile 93, 30 Ocak'ta ise THY tarifeli uçağı ile 237 olmak üzere toplam 330 Türk vatandaşının daha Türkiye'ye döndüğünü kaydeden Ersoy, böylece görevlendirilen ve tarifeli uçaklarla Türkiye'ye getirilen vatandaşların sayısının toplamda bin 444'e ulaştığını bildirdi.

Ersoy, ayrıca dün saat 23.50'de İstanbul'dan kalkan THY tarifeli uçağıyla havaalanında bekleyen vatandaşlar için 500 kişilik kumanya ile diplomatik misyonda görevli personelin acil gıda ihtiyacını karşılamak üzere 750 kilogramdan oluşan gıda kolisinin Kahire'ye gönderildiğini belirtti.

THY MISIR'DAN KAÇ KİŞİ TAŞIDI?

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
Ortak ucuslarda acenteniz ve sorumluluk sahibi bileti aldiginiz havayoludur.Buradan da goruluoyr ki ortak ucus ve biletiniz Egypt Air. Orayla muhatap olacaksiniz THY ile degil.Tunus ve Misir opreasyonlarinda THY ye laf soyleyen olsa olsa vatan hainidir, biraz utanmak lazim.THY nin operasyonlari her yonuyle takdire deger.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
siz biletinizi mısır hava yollarından almışsınız sizin thy ile bir işiniz yok thy yerine mısır havayollarını arasınıza boşu boşuna milleti meşgul ediyorsunuz,bir dahaki seferede 10 dolar fazla verinde bileti thy den alın,o zaman herkes ilgilenir sizle.ne kadar ekmek o kadar köfte misali.Okuyan ilgili ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sadece THY değil , ayt`den de bir çok uçuş gerçekleşiyor mısıra özellikle Freebird ün 4-5 seferi var mısıra şu an boş gidip yolcu getiriyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bunları yaşayan bilemez,biz dün ne zorluklarla,çoluk çocuk perişan uçağa bindik,saatlerce hava alanında bekledik,yerel yetkililerin ilgisizliği ve türk hava yollarının koşuşturmaları çabaları sayesinde geldik.herkese sonsuz teşekkürler.bizi ordan alan karnımızı ucakta doyuran ilgilenen,sabırla,büyük bi emekle hepimizle ilgilenen personele sonsuz teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"THY ILGI VE ALAKASIZLIK UST USTE" merhabalar Sivil havacılık genel müdürlüğüne bu konuda şikayetinizi iletin Lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1 AY ONCEDEN GIDIS VE GELIS BILETIMI ALMIS DURUMDAYIM Kahire - İstanbul TK8063 CAI-IST 15:50 30.01.2011 Pazar 18:00 30.01.2011 Pazar EGYPTAIR BULUNAN UCUSUMUZU UMURSAMIYARAK 17 SAATIR BEKLETMEKTEDIR TEK SEBEP ORTAK UCUS DIYEREK SALLAMALARI MISIR HAVA YOLLARINA BIZI SALLAMAKTALAR..ELIMDE BULUNAN FATURA ISE THY AIT DURUM ITIBARI ILE BENIM MISIR HAVA YOLU ILE HICBIR ILGI ALAKAM YOKTUR..BUNA RAGMEN MUSTERI MEMNUNIYETI DEDIKLERI BU OLSA GEREK..EN BASIT HAVA YOLU SIRKETI BILE BUNU YAPMAMAKTADIR..IKI GUNDUR THY TELINI ARAMAKTAYIM VE MUSTERI HIZMETLERI BILGIMIZ YOK ORTAK UCUS DEYIP ILGILENMEMEKTEDIR..BASKA UCAGA AKTARIM ISTENDIGINDE ISE EXTRA UCRET ISTENMEKTEDIR..OKUYAN ILGILILER VARSA SEVINIRIM..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY'nin Tunus operasyonuna şahit oldum. Oradan Türkiye'ye dönmek isteyen vatandaşlarımızın tamamı uçağa binmeden kesinlikle kalkış yapılmayacak diye emir verildi. Ükemin vatandaşına sahip çıkması beni çok mutlu etti. Yetkilileri tebrik ediyorum. Kimseyi sahipsiz bırakmadılar orada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ESKIDEN SADECE AFET BOLGELERINDEN BUYUK BATILI ULKELERIN UCAKLARI VE VATANDASLARI KACIRILIRDI, SIMDI BIZIMDE VATANADASLARIMIZA DEGER VERILIYOR DEVLET UCAK GONDERIYOR VE BU ARADA BASKA MILLETLERIN VATANDASLARINIDA KURTARIYORUZ. BENCE BUYYUK OLMAK BOYLE BOYLE GOSTEREBILECEGIMIZ BIR SEY... KENDIMI IYI HISSEDIYORUM BUNU OKUYUNCA....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000