28 Nisan 2010, Çarşamba 14:09:16

THY, LeMan'a kapak olursa...

Türk Hava Yolları, Leman Dergisi’ne kapak oldu.
  • LEMANDA BÜYÜK HARFLERLE YAZDIGI İÇİN YAZIYORUZ.LEMAN BİZİ SAVUNUR SİZ KRAVATLULİ CAHİLLER İÇİN BİR KARİKATÜR ÇİZER İNŞLLAH.
  • Mesajlarınızı yazarken lütfen Türkçe kurallarını öğrenin ve büyük harfle yazı yazmayın. Hem cahilliktir hem de ayıptır.
  • Bence espriyi THY yi kötülemek hariç her konuya endeksliyebilirsiniz. Bir tek THY ile alakası yok. Burada bazı yorumcuların anlayış farklılıkları göze çarpıyor. Hayatımız toz-dumandır demek sadece pilotlar adına değil tüm Türk vatandaşlarını hiçvediyor. Yalanda değil hani:)
  • leman söylenenler gibi bir dergi değil. THY nin sponsor olduğu dönemde kalkıpta ayakta alkışlayan, yanlışı okurlarına karamizahla gösteren ve baştakilere ödediği tazminatlar için 'keşke onları çocuk esirgeme kurumuna bağışlasalar' diye kapak yapmaktan çekinmeyen dergidir. Nasrettin Hocadır. okuyucusunu, gülerken düşündürendir. Anca düşünebiln kişinin anlayacağı bir dergidir ki mizah zaten düşünmeyi hedefleyen bir araçtır. Esprinin altındaki gerçeği ise düşünüp çözebilenler keşke yorum yapsalardıda gerim gerim gerilmeseydik...
  • okuduğunu anlamayan, dolayısıyla kimsenin leman'ın avukatığını yapmadığını idrak edemeyen ve sanal ortamda büyük harflerle yazarak kendini daha iyi ifade ettiğini sanan şahısların en kısa zamanda bol bol haftalık mizah dergisinin ilk 2 sayfasını okumasını diliyorum.
  • alt tarafı bir karikatüre gülüp geçmek yerine bu kadar yazı yazıp yorum yapan zihniyete şaşıyorum madem herşeye bu kadar duyarlısınız neden bir çok konuda gerideyiz lütfen biraz da bunları düşünün bunlara yorum yapın
  • BURADA LEMANIN AVUKATLIĞINI YAPANLARA YAZIYORUM MİZAH DEMEK İNSANLARIN EKSİKLERİNİ ZAYIF DURUMLARINI KULLANMAK DEĞİLDİR.BUNDAN ÖNCE LAMANIN KAPAKLARINI DA HATIRLIYORUZ.SOLCU ZİHNİYETİYLE HAREKET EDEN LEMAN BÜYÜK BAŞARI OLAN BARCELONA SPONSORLUĞUNU DA KENDİNE YEDİREMEMİŞ.KÜFÜR KÜÇÜMSEME VE DALGA GEÇME ZİHNİYETİ İÇİNDE OLAN LEMAN MASUM DEĞİLDİR.ALAKAYA MAYDONOZ CİNSİNDEN YAPTIĞI ŞEYLERLE BİRKEZ DAHA GEREKSİZ VE ANLAMSIZ BİR İŞ YAPTIKLARINI ORTAYA KOYMUŞLAR.
  • Lüzumsuz bir karikatür olmuş. Ciddi bir karikatür dergisinde yayınlanmış olması nedeni ile de böyle bir olayın gerçekleşmiş olması ihtimaline inanların sayısı fazla olacaktır. Hadi yaptın diyelim, bari kapak yapma. Konu sıkıntısı çekiliyor galiba. Yazık LeMan'a.
  • yorumlar lemandan daha komik bence. mizah bunun adı. o öyle oldu bu böyle oldu değil. insanları güldürebilecek bişey yapabiliyorsan arka sayfalarında okuyucu çizimleri var oraya gönder hep beraber gülelim. ne çok seviyoruz emekleri horgörmeyi.
  • mizah dergisinin her yaptığı işten "komiklik" ve gülmeyi beklemek, birşeyleri başarmak için daha ne kadar OKUMAMIZ gerektiğinin kanıtıdır. nasıl bir cehalet "komik mi şimdi bu" diyebilirki bir mizah dergisinin kapağına? buna cevap olarak da "ama adı mizah dergisi" der bu zihniyet. neyse anlaması da beklenmiyor zaten. derginin bakış açısı da, hitab ettiği kitle de belli nasıl olsa... ha kapağa gelince, thy gerçekten de kül haftası uçmadı. biraz yersiz olmuş o ayrı...

15 Nisan’da İzlanda’daki Eyjafjallajokull yanardağının patlaması sonrası Avrupa hava sahasının kapatılması ünlü Leman Dergisi’ne kapak oldu.

 

Bol dumanlı hava sahası başlığıyla verilen karikatürde, Barcelonalı ünlü futbolcu Messi ile THY pilotunun diyaloğu yer alıyor.

 

İşte o güldüren karikatür…

THY, LeMan'a kapak olursa...

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 14 yıl önce
LEMANDA BÜYÜK HARFLERLE YAZDIGI İÇİN YAZIYORUZ.LEMAN BİZİ SAVUNUR SİZ KRAVATLULİ CAHİLLER İÇİN BİR KARİKATÜR ÇİZER İNŞLLAH.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Mesajlarınızı yazarken lütfen Türkçe kurallarını öğrenin ve büyük harfle yazı yazmayın. Hem cahilliktir hem de ayıptır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bence espriyi THY yi kötülemek hariç her konuya endeksliyebilirsiniz. Bir tek THY ile alakası yok. Burada bazı yorumcuların anlayış farklılıkları göze çarpıyor. Hayatımız toz-dumandır demek sadece pilotlar adına değil tüm Türk vatandaşlarını hiçvediyor. Yalanda değil hani:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
leman söylenenler gibi bir dergi değil. THY nin sponsor olduğu dönemde kalkıpta ayakta alkışlayan, yanlışı okurlarına karamizahla gösteren ve baştakilere ödediği tazminatlar için 'keşke onları çocuk esirgeme kurumuna bağışlasalar' diye kapak yapmaktan çekinmeyen dergidir. Nasrettin Hocadır. okuyucusunu, gülerken düşündürendir. Anca düşünebiln kişinin anlayacağı bir dergidir ki mizah zaten düşünmeyi hedefleyen bir araçtır. Esprinin altındaki gerçeği ise düşünüp çözebilenler keşke yorum yapsalardıda gerim gerim gerilmeseydik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
okuduğunu anlamayan, dolayısıyla kimsenin leman'ın avukatığını yapmadığını idrak edemeyen ve sanal ortamda büyük harflerle yazarak kendini daha iyi ifade ettiğini sanan şahısların en kısa zamanda bol bol haftalık mizah dergisinin ilk 2 sayfasını okumasını diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
alt tarafı bir karikatüre gülüp geçmek yerine bu kadar yazı yazıp yorum yapan zihniyete şaşıyorum madem herşeye bu kadar duyarlısınız neden bir çok konuda gerideyiz lütfen biraz da bunları düşünün bunlara yorum yapın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
BURADA LEMANIN AVUKATLIĞINI YAPANLARA YAZIYORUM MİZAH DEMEK İNSANLARIN EKSİKLERİNİ ZAYIF DURUMLARINI KULLANMAK DEĞİLDİR.BUNDAN ÖNCE LAMANIN KAPAKLARINI DA HATIRLIYORUZ.SOLCU ZİHNİYETİYLE HAREKET EDEN LEMAN BÜYÜK BAŞARI OLAN BARCELONA SPONSORLUĞUNU DA KENDİNE YEDİREMEMİŞ.KÜFÜR KÜÇÜMSEME VE DALGA GEÇME ZİHNİYETİ İÇİNDE OLAN LEMAN MASUM DEĞİLDİR.ALAKAYA MAYDONOZ CİNSİNDEN YAPTIĞI ŞEYLERLE BİRKEZ DAHA GEREKSİZ VE ANLAMSIZ BİR İŞ YAPTIKLARINI ORTAYA KOYMUŞLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Lüzumsuz bir karikatür olmuş. Ciddi bir karikatür dergisinde yayınlanmış olması nedeni ile de böyle bir olayın gerçekleşmiş olması ihtimaline inanların sayısı fazla olacaktır. Hadi yaptın diyelim, bari kapak yapma. Konu sıkıntısı çekiliyor galiba. Yazık LeMan'a.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
yorumlar lemandan daha komik bence. mizah bunun adı. o öyle oldu bu böyle oldu değil. insanları güldürebilecek bişey yapabiliyorsan arka sayfalarında okuyucu çizimleri var oraya gönder hep beraber gülelim. ne çok seviyoruz emekleri horgörmeyi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
mizah dergisinin her yaptığı işten "komiklik" ve gülmeyi beklemek, birşeyleri başarmak için daha ne kadar OKUMAMIZ gerektiğinin kanıtıdır. nasıl bir cehalet "komik mi şimdi bu" diyebilirki bir mizah dergisinin kapağına? buna cevap olarak da "ama adı mizah dergisi" der bu zihniyet. neyse anlaması da beklenmiyor zaten. derginin bakış açısı da, hitab ettiği kitle de belli nasıl olsa... ha kapağa gelince, thy gerçekten de kül haftası uçmadı. biraz yersiz olmuş o ayrı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000