20 Kasım 2008, Perşembe 08:08:59

THY kilo sınırını arttırdı

THY, uzak destiansyonlara yaptığı İstanbul aktarmalı Avrupa uçuşlarında belirli noktalar için bagaj kilo sınırını artırdı.
  • Tabii uzak dogu önemli ! Almanya Türkiye hattinda 23 kilo ya düsürdü. Diger sirketlerden farki kalmadi. Dalga gecer gibi bir kac hafta sinra da tekrar 30 kilo ya cikardi tabii kesilmis biletlerde 23 kaldi itiraz edildi alinmis biletlerde degisiklik yapilamaz cevap biz istemedikki siz 23 e düsürdünüz bizim tercihimiz degildi simdi 30 kilo icin her yere basvurdum ama nafile paramida geri vermiyorlar tekrar yeni rezervasyon olusturayum yeniden alayim THY adi kadar büyük degil
  • thy cın ucuslarındadamı 40 kılo yaptı bılen varmı
  • THY'nin, Iran Air ile bu derece rekabette oldugunu bilmiyordum açikçasi (!). Fakat bu bagaj sinirinin arttirilmasi ne kadar rekabet avantaji saglar pek kestiremiyorum.
  • Uçağa bakıp güvenilir olup olmadığı nasıl anlaşılıyor merak ediyorum...yoksa uçağın bakım kartlarını felan inceledikten sonra mı bu söyleniyor? Bana, bir kazadan sonra bir yolcunu çıkıp da "ben kaza olacağını anlamıştım zaten" demesini hatırlattı....!!!
  • İnsan kendini ön plana koyarsa Iranair ile uçmaz. Ellerindeki uçaklar eski, THY uçaklarıyla karşılaştırıldığında THY uçakları hem daha yeni, hem de daha güvenilir uçuş güvenliği açısından.
  • Ayni Kabiniçi bagajı IST-FRA ucarurken, FRA-IST'de uçuramazsın diyenlerin bagaj hakkını arttırdık demesi hiç inandırıcı değil. Merak edenler için yazayım el bagajı boyutu kabin içine uygundu ve sadece 8,5 kg idi.
  • hakıkaten onemlı bır mesele cogu zaman karı koca kavgalarına da sebep olan kılo konusunda boyle bır cıkıs yapması olumlu tebrık edıyorum.
  • THY'nin bu uygulaması, rekabet şansını arttıracaktır şüphesiz ama, benzeri uygulamaları Türkiye çıkışlı uçuşlarda da yapmasının iç pazardaki rekabetine güç katacağını düşünüyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz dolayısıyla THY'nın elinde tuttugu kozları, daha iyi değerlendirmesi olumlu olacaktır. 2007-2008 yılında grup uçuşlarında %20 başarı sağlamış bir havayolu şirketinin bunları da değerlendirmesi gerekiyor.

THY’nin Avrupa’dan Tahran, Tebriz, Karaçi, Yeni Delhi ve Bombay’a yaptığı seferlerde bagaj kilo sınırı kişi başına 40 kilograma yükseltildi. Bu destinasyonlarda rekabet gücünü artırmak isteyen THY’nin, 1 aylık tarifelerinin sürelerini de 2 aya uzattığı bildirildi.

Avrupa’da İran, Pakistan, Hindistan gibi ülkelere yapılan uçuşlarda İranair ile rekabet eden Türk Hava Yoları (THY)’nın, böylece genellikle fazla bagajla seyahat eden yolcuların olduğu bu destinasyonlarda daha da güçlenmek istediği belirtiliyor.

THY kilo sınırını arttırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Kaanim ~ 5 yıl önce
Tabii uzak dogu önemli ! Almanya Türkiye hattinda 23 kilo ya düsürdü. Diger sirketlerden farki kalmadi. Dalga gecer gibi bir kac hafta sinra da tekrar 30 kilo ya cikardi tabii kesilmis biletlerde 23 kaldi itiraz edildi alinmis biletlerde degisiklik yapilamaz cevap biz istemedikki siz 23 e düsürdünüz bizim tercihimiz degildi simdi 30 kilo icin her yere basvurdum ama nafile paramida geri vermiyorlar tekrar yeni rezervasyon olusturayum yeniden alayim THY adi kadar büyük degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamıdosanghay ~ 13 yıl önce
thy cın ucuslarındadamı 40 kılo yaptı bılen varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 13 yıl önce
THY'nin, Iran Air ile bu derece rekabette oldugunu bilmiyordum açikçasi (!). Fakat bu bagaj sinirinin arttirilmasi ne kadar rekabet avantaji saglar pek kestiremiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
simple ~ 13 yıl önce
Uçağa bakıp güvenilir olup olmadığı nasıl anlaşılıyor merak ediyorum...yoksa uçağın bakım kartlarını felan inceledikten sonra mı bu söyleniyor? Bana, bir kazadan sonra bir yolcunu çıkıp da "ben kaza olacağını anlamıştım zaten" demesini hatırlattı....!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çağdaş ~ 13 yıl önce
İnsan kendini ön plana koyarsa Iranair ile uçmaz. Ellerindeki uçaklar eski, THY uçaklarıyla karşılaştırıldığında THY uçakları hem daha yeni, hem de daha güvenilir uçuş güvenliği açısından.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GMD ~ 13 yıl önce
Ayni Kabiniçi bagajı IST-FRA ucarurken, FRA-IST'de uçuramazsın diyenlerin bagaj hakkını arttırdık demesi hiç inandırıcı değil. Merak edenler için yazayım el bagajı boyutu kabin içine uygundu ve sadece 8,5 kg idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yılmaz ~ 13 yıl önce
hakıkaten onemlı bır mesele cogu zaman karı koca kavgalarına da sebep olan kılo konusunda boyle bır cıkıs yapması olumlu tebrık edıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fuarcı ~ 13 yıl önce
THY'nin bu uygulaması, rekabet şansını arttıracaktır şüphesiz ama, benzeri uygulamaları Türkiye çıkışlı uçuşlarda da yapmasının iç pazardaki rekabetine güç katacağını düşünüyorum. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz dolayısıyla THY'nın elinde tuttugu kozları, daha iyi değerlendirmesi olumlu olacaktır. 2007-2008 yılında grup uçuşlarında %20 başarı sağlamış bir havayolu şirketinin bunları da değerlendirmesi gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000