24 Ocak 2011, Pazartesi 10:47:52

THY, KIBRIS'TA BATAĞA SAPLANIR MI?

AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Kuzey Kıbrıs Hava Yolları adı altında kurulan şirketin sendikalardan korunması gerektiğini yoksa Türk Hava Yolları'nın yatırımının boşa gideceğini köşesine taşıdı. İşte Kıdık'ın köşe yazısının devamı...
  • kibrisa birak ucagi, gemi bile fazladir, turkiye artik birakmali bu kibrisi beslemeyi, bir suru ulke gordum ve suan yurtdisinda yasamaktayim, ben kibris gibi dandik, kendini gelistirememis .turk dusmani biryer gormedim. benim anadoluda insanim evine ekmek getiremezken, bizim vergiler kibrisa gidiyor, saolsun kibrislilarda yemeye alismis. honda'yi yada mercedesi bu kibrislilara verselerdi, bunlar 1 sene icinde bu buyuk markalari bile batirirlar, onlarda oyle bir kabiliyet var.
  • Sayın Kıbrıslı, siz Kıbrısın hangi tarafındansınız acaba? Menfur olayı TMT'ye bağladığınıza göre, ya bazı propagandaların etkisi altınızdasınız, ya da amacınız farklı. Ayarınız kaçmış. Kendi kültürünüzle Türk kültürünü karıştırıyorsunuz. Kadın ve çocuk öldürmek Türk kültüründe yoktur. Bu, başkalarına özgürlük ve demokrasi getiren (veya vaad eden) milletler ile bunların maşa yardakçılarında görülen bir durumdur. Bence Türkçe konuşmayı bile hak etmiyorsunuz. Lütfen yazılarınızı ve yorumlarınızı Türkçe haricinde bir dille gönderiniz, ya da hiç göndermeyiniz. Merak etmeyin Kuzeyde de Rumca bilenler var, sizi anlayabiliriz. Yesas
  • ali bey bizler madur perişan olan kthy türkiye personeliyiz allah rızası için yardımcı olun devlette makam sahibi olanlar neden bu 52 kişinin haklarının verilmesi için neden bizlere yardımcı olmuyorlar inanın bitmiş durumdayız ya biz insanız ailelerimiz çocuklarımız var çıkıp yüksek binaların üzerlerine intaaramı kalkışalım yada bakanlıkların önüne elimize pankartları alıptelevizyonlara bizler muhtaçcızmı diyelim yada dilenelimmi sokaklarda bunların
  • Lütfen bilmeden konuşmayın. O olayı Rumların yaptığına dair hiçbir kanıt yok. TMTcilerden kimlerin yaptığına kadar isimleri veriliyor ve dedikodular dönüyor. Ayrıca öldürüldükleri zaman küvetde değildiler. Olaya daha da dramatiklik katmak amacıyla ölenler küvete taşındı ve fotoğraflar öyle çekildi.
  • DOGRU SIZ TURKLERI SEVMEZSINIZ.SIZIN COCUKLARINIZI KESIP BANYO KUVETINE DOLDURAN EOKA'CI RUMLARI DAHA FAZLA SEVERSINIZ.ALLAH SIZI BILDIGI GIBI YAPSIN.
  • Evet nerden de bildin. Size ait olan hiçbir şeyi sevmiyoruz.
  • THY Kıbrısta nereye konuşlandıtacak uçakları, tarlayamı?
  • Şirketin yönetimi komple tecrübeli Türk yöneticilerden oluşursa daha uzun ömürlü olur. Tabiiki sendika mutlaka bu evrenin dışında bırakılmalı. Yönetimde önemli mevkilerde Kıbrıslı olursa bu şirketin geleceği olmaz... 100 kişinin yapacağı kadroya yine 700 kişi atanır ! Örneğini gördük !! 36 yıllık 5 uçaklı şirkette 700 küsür kişi çalışıyordu ???
  • THY A.O yıllar öncesinde bu ortaklığı kurdu geliştirdi, THY A.O Yönetim kurulu KTHY yönetimini belirlerdi. Şimdi ne oldu da işler değişti. Benim şahsi görüşüm Kıbrısta batağa saplanır şeklinde. KTHY daha önce Kıbrıs Devleti, İngiltere, ve daha başka bazı ortaklarca da yönetildi işin içinden çıkılamadı. Bu arada Kıbrıs halkı zor bir halk düşünce yapısı ve bazı görenekler biz Türkiye ile uyuşmuyor. Türkler burada çok sevilmiyor. Bu sebeple de zaten KTHY çalışanları THY çalışanlarına biraz uzak duruyorlar. Daha önce KTHY çok eğitim verdim bu sebeple bunları daha iyi biliyorum. Kıbrıs ın Üs olması konusu THY A.O Yönetimi ile tüm şirket çalışanlarını fazlasıyla zorlar kanımca. Cem DGR
  • THY işini her zaman bilir zaten şu anki dünyada geldiği nokta bunun ispatı.. Dünyanın en iyi havayollarından bir tanesi.. Neyse şunu anlamıyorum kıbrıs da veya ingiltere de yaşayan varlıklı kıbrıslılardan 100 tane işadamı bir arya gelse veya 50 tanesi neyse her biri belirli bir miktar koyarak kıbrıs havayolunu kursalar ne olur başına da bir professional yönetici ve ekip iyi olmaz mı hala anlamış değilim bir türlü kendi işlerini yapamıyorlar.. Kırıs halkının da umurunda değil görünen budur bence..
Türk Hava Yolları bir kez daha KKTC ile ortaklık kuruyor. Bu kez ortaklığın yüzdesi az olsa bile yönetimin ağırlığı Türk Hava Yolları ağırlıklı. Türk Hava Yolları’nın ilk ortaklığı 4 Aralık 1974 yılında Kıbrıs Türk Cemaat Meclisi Konsolide İnkişaf Sandığı ile KTHY kurularak gerçekleşmişti. Bu ortaklık başlangıçta stratejik olarak düşünülse bile yıllarca Türk Hava Yolları’nın sırtında bir kambur olmuştu.

AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık'ın bu haftaki yazısını okumak için TIKLAYINIZ
THY, KIBRIS'TA BATAĞA SAPLANIR MI?

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 13 yıl önce
kibrisa birak ucagi, gemi bile fazladir, turkiye artik birakmali bu kibrisi beslemeyi, bir suru ulke gordum ve suan yurtdisinda yasamaktayim, ben kibris gibi dandik, kendini gelistirememis .turk dusmani biryer gormedim. benim anadoluda insanim evine ekmek getiremezken, bizim vergiler kibrisa gidiyor, saolsun kibrislilarda yemeye alismis. honda'yi yada mercedesi bu kibrislilara verselerdi, bunlar 1 sene icinde bu buyuk markalari bile batirirlar, onlarda oyle bir kabiliyet var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın Kıbrıslı, siz Kıbrısın hangi tarafındansınız acaba? Menfur olayı TMT'ye bağladığınıza göre, ya bazı propagandaların etkisi altınızdasınız, ya da amacınız farklı. Ayarınız kaçmış. Kendi kültürünüzle Türk kültürünü karıştırıyorsunuz. Kadın ve çocuk öldürmek Türk kültüründe yoktur. Bu, başkalarına özgürlük ve demokrasi getiren (veya vaad eden) milletler ile bunların maşa yardakçılarında görülen bir durumdur. Bence Türkçe konuşmayı bile hak etmiyorsunuz. Lütfen yazılarınızı ve yorumlarınızı Türkçe haricinde bir dille gönderiniz, ya da hiç göndermeyiniz. Merak etmeyin Kuzeyde de Rumca bilenler var, sizi anlayabiliriz. Yesas

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ali bey bizler madur perişan olan kthy türkiye personeliyiz allah rızası için yardımcı olun devlette makam sahibi olanlar neden bu 52 kişinin haklarının verilmesi için neden bizlere yardımcı olmuyorlar inanın bitmiş durumdayız ya biz insanız ailelerimiz çocuklarımız var çıkıp yüksek binaların üzerlerine intaaramı kalkışalım yada bakanlıkların önüne elimize pankartları alıptelevizyonlara bizler muhtaçcızmı diyelim yada dilenelimmi sokaklarda bunların

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Lütfen bilmeden konuşmayın. O olayı Rumların yaptığına dair hiçbir kanıt yok. TMTcilerden kimlerin yaptığına kadar isimleri veriliyor ve dedikodular dönüyor. Ayrıca öldürüldükleri zaman küvetde değildiler. Olaya daha da dramatiklik katmak amacıyla ölenler küvete taşındı ve fotoğraflar öyle çekildi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
DOGRU SIZ TURKLERI SEVMEZSINIZ.SIZIN COCUKLARINIZI KESIP BANYO KUVETINE DOLDURAN EOKA'CI RUMLARI DAHA FAZLA SEVERSINIZ.ALLAH SIZI BILDIGI GIBI YAPSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Evet nerden de bildin. Size ait olan hiçbir şeyi sevmiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY Kıbrısta nereye konuşlandıtacak uçakları, tarlayamı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Şirketin yönetimi komple tecrübeli Türk yöneticilerden oluşursa daha uzun ömürlü olur. Tabiiki sendika mutlaka bu evrenin dışında bırakılmalı. Yönetimde önemli mevkilerde Kıbrıslı olursa bu şirketin geleceği olmaz... 100 kişinin yapacağı kadroya yine 700 kişi atanır ! Örneğini gördük !! 36 yıllık 5 uçaklı şirkette 700 küsür kişi çalışıyordu ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY A.O yıllar öncesinde bu ortaklığı kurdu geliştirdi, THY A.O Yönetim kurulu KTHY yönetimini belirlerdi. Şimdi ne oldu da işler değişti. Benim şahsi görüşüm Kıbrısta batağa saplanır şeklinde. KTHY daha önce Kıbrıs Devleti, İngiltere, ve daha başka bazı ortaklarca da yönetildi işin içinden çıkılamadı. Bu arada Kıbrıs halkı zor bir halk düşünce yapısı ve bazı görenekler biz Türkiye ile uyuşmuyor. Türkler burada çok sevilmiyor. Bu sebeple de zaten KTHY çalışanları THY çalışanlarına biraz uzak duruyorlar. Daha önce KTHY çok eğitim verdim bu sebeple bunları daha iyi biliyorum. Kıbrıs ın Üs olması konusu THY A.O Yönetimi ile tüm şirket çalışanlarını fazlasıyla zorlar kanımca. Cem DGR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
THY işini her zaman bilir zaten şu anki dünyada geldiği nokta bunun ispatı.. Dünyanın en iyi havayollarından bir tanesi.. Neyse şunu anlamıyorum kıbrıs da veya ingiltere de yaşayan varlıklı kıbrıslılardan 100 tane işadamı bir arya gelse veya 50 tanesi neyse her biri belirli bir miktar koyarak kıbrıs havayolunu kursalar ne olur başına da bir professional yönetici ve ekip iyi olmaz mı hala anlamış değilim bir türlü kendi işlerini yapamıyorlar.. Kırıs halkının da umurunda değil görünen budur bence..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000