24 Mayıs 2019, Cuma 09:29:34

THY kazasında yeni gelişme!

İstanbul Havalimanı'nda hafta ortasında yaşanan uçak kazası ilginç bir boyut kazandı.
  • arkadaşlar hiç merak etmeyin pilotlara hesap soruluyorsa tabiki kuledeki vatandaşada sorulacak sen o uçağın kanat açısını ve oradan geçmemesi gerektiğini bilmiyorsan o işi yapmayacak uçak büyük olunca kanatta büyük olur hesap soramazmış yokya sen devletin uçağını parçalattır hesap soramazlar de bütün kule ve pilot konuşmaları dinlenir gereken neyse yapılır hiç kimse canını sıkmasın thy uçakları devletin olduğu gibi milletinde o kadar
  • Kraldansan cok kralcı olan igaya kes cezayı görsün gününü o direği neden oraya koymuş...
  • Allah’tan TGS personeli etrafta yoktu yoksa yine bütün ihaleyi TGS personeline kitlerlerdi :)
  • Devrilen direk kamyonla Ankara'ya gonderilsin, sorsunlar bakalim orada ne yapiyormus? Onu oraya kim dikmis?
  • O direği lim oraya diktiyse k...... g....... Alel acele her şey ne bu ya kıyamete mi yetişiyoruz
  • 35 senedir uçarım hala dar yerlerde tedirgin olup sağı solu kontrol etmeden gaz aaçmam. Gerçi burada uçak tasarımında da hata var. Uçağın arka tarafına küçücük kanat koyan mühendisler ön tarafa upuzun kanat koyuyorlar, öndeki kanat da arkadaki gibi küçük olsa bu manevralar daha kolay olur. Bunları düşünmek lazım.
  • Peki , o taxi yoluna B777 girmeyecegini bilmeyen ATC’ler napiyor su anda . Onlar da gidecek mi Ankaraya
  • Kanadı çarpan pilot “davet ediliyor” Kontrolör “dinlenecek... bir sorucaz yani” Bazı mesleklerin hakikaten hiç kıymeti yok.
  • İstifaaq
  • devletimiz ne kadar duyarlı ve hassas gözlerim yaşardı ! mesela açık bırakıldığı için çukurlara,kanalizasyonlara vs düşüp ölen,sakat kalanlar için de aynı hassasiyeti gösterse ya!

İstanbul Havalimanı'nda hafta ortasında yaşanan uçak kazası ilginç bir boyut kazandı. Türk Hava Yolları'na (THY) ait Sümela isimli Boeing 777/300 tipi uçak, taksi yaptığı sırada yol kenarında bulunan bir elektrik direğine çarptı. Ankara, bu kazayla ilgili çalışma başlattı. İlk soru: O direk, orada ne arıyordu? İlk tahmin: İnşaat sırasında yapıldı ve kaldı… Bu ve kazaya ilişkin diğer soruların yanıtları, araştırma sonunda ortaya çıkacak. 

İstanbul Havalimanı’nda hafta ortasında TC-LJE kuyruk kodlu Boeing 777/300 tipi uçak, İstanbul - Ankara seferini yapmak etmek üzere kalkış için pist başına doğru hareket etti. Uçak, taksi sırasında yol kenarında bulunan elektrik direğine kanat kısmından çarptı.

Kazanın duyulmasının hemen ardından Ankara harekete geçti. Kazanın nedenini araştırmak üzere bir ekip, İstanbul’a yönlendirildi.

Ekip, havalimanının işletmecisi İGA, uçağın sahibi THY ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü yetkilileri ile temasa geçti. Ankara, uçağın pilotlarını da Ankara’ya davet etti. Pilotlar, kazayla ilgili olarak yaşananları Ankara’da ilgili birimlere anlatacak. Kule personeli de dinlenecek.

Bu araştırmalar kapsamında kazayla iki kritik soru gündemde… İlk soru: O elektrik direği, orada ne arıyordu? İlk tahmin: İnşaat sırasında yapıldı ve kaldı… Bu, öncelikli bir konu olarak ele alınacak.

İkinci soru, kazanın yaşandığı taksi yoluyla ilgili. Kullanılmayan ya da tercih edilmeyen bir yol olduğu konusunda iddialar var? Bunlar ve kazaya ilişkin diğer soruların yanıtları, araştırma sonunda birkaç ay içinde ortaya çıkacak. (Habertürk)

THY kazasında yeni gelişme!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

mucize07 ~ 4 ay önce
arkadaşlar hiç merak etmeyin pilotlara hesap soruluyorsa tabiki kuledeki vatandaşada sorulacak sen o uçağın kanat açısını ve oradan geçmemesi gerektiğini bilmiyorsan o işi yapmayacak uçak büyük olunca kanatta büyük olur hesap soramazmış yokya sen devletin uçağını parçalattır hesap soramazlar de bütün kule ve pilot konuşmaları dinlenir gereken neyse yapılır hiç kimse canını sıkmasın thy uçakları devletin olduğu gibi milletinde o kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kral ~ 4 ay önce
Kraldansan cok kralcı olan igaya kes cezayı görsün gününü o direği neden oraya koymuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 4 ay önce
Allah’tan TGS personeli etrafta yoktu yoksa yine bütün ihaleyi TGS personeline kitlerlerdi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adil olun ~ 4 ay önce
Devrilen direk kamyonla Ankara'ya gonderilsin, sorsunlar bakalim orada ne yapiyormus? Onu oraya kim dikmis?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kahn ~ 4 ay önce
HANGİ ADALET ???? Yorumsuz!!! Yorum tüm bireylere özellikle çalışan emekciler
Kaya ~ 4 ay önce
Bence kesin fetöcüdür o direk....
Qweqwe ~ 4 ay önce
Push back e yıkmaya dahi calisildi
CASA’cı ~ 4 ay önce
Bir dönem İstanbul’da çalışan bir amele olarak bu tarz konularda her zaman siyasetin kazanacığını düşünüyorum bizler devletin milletin cebini düşünelim sorumlular odalarında çayını sigarasını içsin
Kaptan ~ 4 ay önce
O direği lim oraya diktiyse k...... g....... Alel acele her şey ne bu ya kıyamete mi yetişiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duayen havacı ~ 4 ay önce
35 senedir uçarım hala dar yerlerde tedirgin olup sağı solu kontrol etmeden gaz aaçmam. Gerçi burada uçak tasarımında da hata var. Uçağın arka tarafına küçücük kanat koyan mühendisler ön tarafa upuzun kanat koyuyorlar, öndeki kanat da arkadaki gibi küçük olsa bu manevralar daha kolay olur. Bunları düşünmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
duayen havacı'ya ~ 4 ay önce
tasarımda hata varsa nasıl uçuyor?
duayen havacıya ~ 4 ay önce
sizin uçuşlarla bu uçuş farklı segmentte
SANAL ~ 4 ay önce
İtiriaf et sanal havacı misin?!?!1
Mühendis ~ 4 ay önce
Pilot mühndislik yapıyor
ATC’ler ~ 4 ay önce
Peki , o taxi yoluna B777 girmeyecegini bilmeyen ATC’ler napiyor su anda . Onlar da gidecek mi Ankaraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OJTI ~ 4 ay önce
Hacı kimse bize hesap soramaz.
Cay ~ 4 ay önce
Çaylarını içiyorlardır
Ye kürküm ye... ~ 4 ay önce
Kanadı çarpan pilot “davet ediliyor” Kontrolör “dinlenecek... bir sorucaz yani” Bazı mesleklerin hakikaten hiç kıymeti yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstifa ~ 4 ay önce
İstifaaq

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trajikomedi ~ 4 ay önce
devletimiz ne kadar duyarlı ve hassas gözlerim yaşardı ! mesela açık bırakıldığı için çukurlara,kanalizasyonlara vs düşüp ölen,sakat kalanlar için de aynı hassasiyeti gösterse ya!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000