01 Temmuz 2017, Cumartesi 09:21:21

THY Kargo bir B747 daha kiraladı

Halihazırda filosunda Atlas Air'den kiraladığı bir adet Boeing B747-400 bulunan THY Kargo, bir B747 daha kiraladı.
  • Thy gelecek planlaması yaparken kargo işinin büyümesine paralel olarak filosunu da güçlendirmesi gerekir . Yanılmıyorsam AIRBUS firmasından 2 adet A 330 200 F siparişi teslim olacak bu arada bu yıl içerisinde 5 adet 777 300 ün 3 adedini 777 f kargo ya çevirmek istiyorlardı . Tabii olarak bu günden kargo uçağı sipariş versen teslim alman en az 3 yılı buluyor . Zaman kaybını önlemek için kiralama en mantıklısı .Dünyada bu kargo hava taşımacılığında ABD li şirketler FEDEX UPS KARGOLUX CATHAY PASIFIC DHL LUFHANSA QATAR bu alanda dünyada söz sahibi hava cargo firmaları
  • Act ucagını dunyaya duyurdunuz. Act senin yükünü senin adına taşıdı, sen ne yaptın? twitter'dan gecmis olsun dedin.. alakamız yok dedin.. ailelere destek verdiniz mi, hiç sanmam. Reklam icin afrikalı bebelere omur boyu destek vermeyi iyi bilirsiniz ama..
  • ACT kazasindan önce en ciddi kargo 747 kazası Kalitta ya aittir. THY müthiş seçim. Durmak yok yemeye devam...
  • Kalitta Air`de pilot olmak cok kolay : PILOT HIRING MINIMUMS: FAA Multi-Engine Airline Transport Certificate or Restricted Multi-Engine Airline Pilot Certificate 2500 + hours of total time (4,000 preferred) 500 hours turbo-jet or 1500 hours and Graduate of a US Military Training Program and SIC/PIC Type Rating in a Turbojet Aircraft Current FAA Class 1 Medical Certificate FCC Radio License No restrictions on International Travel Current US Passport !!!!!! Ability to pass a 10-year security background check and pre-employment Drug and Alcohol test .....yani AMERICAN PASSPORT !!!! Amerika`da paasaportlari postaneden alabiliyorsunuz !!! ....sonrada gelip Türkiye`de THY icin ucarsiniz ! GLOBALLESME dedikleri bu olsa gerek !!!
  • 3 Adet 777 kargo uçağı siparişi var zaten teslim edilince bunlarla anlaşma sona erecek şirket zararına iş yapmıyor illaki bunların hesapları yapılıyor. 747 niye almıyor falan yazan var oto galeriden arabamı alıyorsunuz kardeşim bi uçak kaç ayda bitip teslim ediliyor. Eleştiride yapacaksanız mantıklı eleştiriler yapın. Turkish Cargo büyümeye devam ediyor.
  • Merhaba, öncelikle THY alım şansı varken neden sürekli başka Şirketlerden kiralama yapıyor anlamıyorum. tc-mcl uçağı da ACT den THY kodu ile uçuş yapıyordu.Aksini hep söylüyorlar ama gerçek bu Allah tan THY boyaması yoktu yoksa THY için asıl o zaman yıkım olacaktı. Atlasjet gitti worldfocus tan Md uçak kiraladı ne bakımını bilir ne ekibi tanır gitti dağa çakıldı Isparta Keçiborlu da. şirket çok büyük eksiye düştü bu olayda. Uçak kiraladı kıbrıs tan uçağı kaçırdılar Antalya ya divert etti pilotlar kokpitten asfalt zemine atladılar. TC-AKN yıl 2007 . neden bu kadar özensiz işler bizim Milli Havayolumuzda yapılır. Kredi limitin var kiralık süresi dolan 3-5 uçağı gönder 2. el al kargoya kendi bünyene B747-400F B777 kargo neden alınmaz be kardeşim. İlla felaket mi olmalı uçak mı düşmeli önlem almak için. ekibiyle birlikte kiralıyorsun sadece kargo senin ekip yeterliliği ciddiyeti uçak bakımı ne durumda çok hakim olma şansın YOK YOK. Saygılarımla,
  • Massllah frankfurt
  • Evet geçtiğimiz hafta bol bol adb-doh yaptı .
  • Kargo için kira değil. Şirket açın. Yada bir şirketle birleşin.
  • Uçak ekip ve teknik destekle birlikte satın alındı

THY Kargo, dev kargo uçağı Boeing B747'lerden bir adet daha filosuna kattı. 

Halihazır'da Amerikalı şirket Atlas Air'den kiraladığı B747-400F'i Uzakdoğu pazarında görevlendiren Turkish Cargo, yine Amerikalı bir şirket olan Kalitta Air'den bir adet B747-400F kiraladı. 

Önceki gün THY sefer kodu ile göreve başlayan 10 yaşındaki uçak şu anda İstanbul-Frankfurt hattında kullanılıyor.

İşte THY'nin kiraladığı o uçak;

N403KZ...

THY Kargo bir B747 daha kiraladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

thy ~ 5 yıl önce
Thy gelecek planlaması yaparken kargo işinin büyümesine paralel olarak filosunu da güçlendirmesi gerekir . Yanılmıyorsam AIRBUS firmasından 2 adet A 330 200 F siparişi teslim olacak bu arada bu yıl içerisinde 5 adet 777 300 ün 3 adedini 777 f kargo ya çevirmek istiyorlardı . Tabii olarak bu günden kargo uçağı sipariş versen teslim alman en az 3 yılı buluyor . Zaman kaybını önlemek için kiralama en mantıklısı .Dünyada bu kargo hava taşımacılığında ABD li şirketler FEDEX UPS KARGOLUX CATHAY PASIFIC DHL LUFHANSA QATAR bu alanda dünyada söz sahibi hava cargo firmaları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 5 yıl önce
Act ucagını dunyaya duyurdunuz. Act senin yükünü senin adına taşıdı, sen ne yaptın? twitter'dan gecmis olsun dedin.. alakamız yok dedin.. ailelere destek verdiniz mi, hiç sanmam. Reklam icin afrikalı bebelere omur boyu destek vermeyi iyi bilirsiniz ama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 5 yıl önce
ACT kazasindan önce en ciddi kargo 747 kazası Kalitta ya aittir. THY müthiş seçim. Durmak yok yemeye devam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crash ~ 5 yıl önce
NATİONALın afganistandaki kazasını unutma o kazada herkes öldü ama KALİTTA kazasında 10 kişiden 2 si öldü.
MAHO AIR ~ 5 yıl önce
Kalitta Air`de pilot olmak cok kolay : PILOT HIRING MINIMUMS: FAA Multi-Engine Airline Transport Certificate or Restricted Multi-Engine Airline Pilot Certificate 2500 + hours of total time (4,000 preferred) 500 hours turbo-jet or 1500 hours and Graduate of a US Military Training Program and SIC/PIC Type Rating in a Turbojet Aircraft Current FAA Class 1 Medical Certificate FCC Radio License No restrictions on International Travel Current US Passport !!!!!! Ability to pass a 10-year security background check and pre-employment Drug and Alcohol test .....yani AMERICAN PASSPORT !!!! Amerika`da paasaportlari postaneden alabiliyorsunuz !!! ....sonrada gelip Türkiye`de THY icin ucarsiniz ! GLOBALLESME dedikleri bu olsa gerek !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meraklı ~ 5 yıl önce
Ne içtin sen ya? Kafan mı iyi? Kalitta air'e alsınlar seni söyle.
Taşeron ~ 5 yıl önce
3 Adet 777 kargo uçağı siparişi var zaten teslim edilince bunlarla anlaşma sona erecek şirket zararına iş yapmıyor illaki bunların hesapları yapılıyor. 747 niye almıyor falan yazan var oto galeriden arabamı alıyorsunuz kardeşim bi uçak kaç ayda bitip teslim ediliyor. Eleştiride yapacaksanız mantıklı eleştiriler yapın. Turkish Cargo büyümeye devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC-MCL ~ 5 yıl önce
Merhaba, öncelikle THY alım şansı varken neden sürekli başka Şirketlerden kiralama yapıyor anlamıyorum. tc-mcl uçağı da ACT den THY kodu ile uçuş yapıyordu.Aksini hep söylüyorlar ama gerçek bu Allah tan THY boyaması yoktu yoksa THY için asıl o zaman yıkım olacaktı. Atlasjet gitti worldfocus tan Md uçak kiraladı ne bakımını bilir ne ekibi tanır gitti dağa çakıldı Isparta Keçiborlu da. şirket çok büyük eksiye düştü bu olayda. Uçak kiraladı kıbrıs tan uçağı kaçırdılar Antalya ya divert etti pilotlar kokpitten asfalt zemine atladılar. TC-AKN yıl 2007 . neden bu kadar özensiz işler bizim Milli Havayolumuzda yapılır. Kredi limitin var kiralık süresi dolan 3-5 uçağı gönder 2. el al kargoya kendi bünyene B747-400F B777 kargo neden alınmaz be kardeşim. İlla felaket mi olmalı uçak mı düşmeli önlem almak için. ekibiyle birlikte kiralıyorsun sadece kargo senin ekip yeterliliği ciddiyeti uçak bakımı ne durumda çok hakim olma şansın YOK YOK. Saygılarımla,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
777 F ler ~ 5 yıl önce
Siparişi verildi kardeşim.Şu an üretimde.3 adet gelecek.Onlar gelene kadar 747 kiralanması isabetli olmuş.Çünkü kargo uçagı yetişmiyor yaz sezonu.
rahmetli TC-MCL'ye ~ 5 yıl önce
dostum uçağı almak zor değil,o en kolayı ama sonrası zor.Tamam 747'yi aldın ama onun için bir altyapı oluşturman gerekiyor yani pilot,teknik ekip,tamir-tadilat,eğitimler vs.. bunlarda ekstra maliyet yüklüyor.1-2 uçak içinde bunlara gerek yok,kutarmıyor yani anlayacağın.Böyle bir yatırım için ciddi bir filo kurman lazım ama şuan buna da gerek yok.Ayrıca B777F siparişi de verildi,gelecek.
Allah billah aşgına ~ 5 yıl önce
Ne güzelde düşünmüşsün kardeşim. Hemen gel işe başla 747 yi ilk sen almış ol. Teknik ekip kur pilot bul f/o bul bulda bul. Ne gerek var demi kiralamaya alalım gitsin. Elimizdeki 777 kaptanları ve verilen 777 kargo siparişi dururken yeniden yapılanma olsun 747 için. Çok mantıklı bencede. Ama biraz sabredersen 777 gelecek ekibide var teknik alt yapısıda var. Ne gerek var demi sabretmeye. 747 alalım. Evet bencede. Şuan at gözlüğü taktım ve öyle düşündüm. Niye kiralıyoruz almıyoruz gibi düşünenlerle beraber.
Ekip ~ 5 yıl önce
Massllah frankfurt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olaf ~ 5 yıl önce
Servus
Flyer ~ 5 yıl önce
Evet geçtiğimiz hafta bol bol adb-doh yaptı .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Satın alın ~ 5 yıl önce
Kargo için kira değil. Şirket açın. Yada bir şirketle birleşin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gargocu ~ 5 yıl önce
'TURKISH CARGO' tanıdık geldi mi?
Ekip ~ 5 yıl önce
Uçak ekip ve teknik destekle birlikte satın alındı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Kira datın alma değil :)
kısaca ~ 5 yıl önce
WETLEASE

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000