02 Ocak 2013, Çarşamba 10:58:41

THY KAPISINA MÜHÜR VURDULAR

Suriye'de kaçırılan 9 Lübnanlının aileleri ve yakınları, Beyrut şehir merkezinde bulunan Türk Hava Yolları Ofisi'nin giriş kapısına kırmızı mühür vurarak personelin işe girişini engelledi.
  • Büyük Devlet mi ? Büyük Deynek mi?
  • Onlar bile THY ile AKP'ninyakinligini biliyor, anlasilan.
  • arap mudurunuz cozer isi merak etmeyin
  • Ellerine sprey verseydiniz globally foss yazsalardi camlara :) kimse akil edemedi mi?
  • Tamam biraz garip bir durum olabilir ama, gördüğünüz gibi çaresizlikten ne yapacaklarını şaşırmış zavallılar. Bir de eleştirmeden önce bu açıdan bakın lütfen.
  • basvurulduda ne oldu rusya gurcistanı dumduz etti Bizde amerika ve türkiyenin bizi galyana getirmesiyle kaldık
  • buyur, araplarla kardeşliğin sonu böyle olur..
  • Aslında bu olay Türkiye'nin büyük devlet olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor. Bu tür olaylarda ilk başvurulan devlet Türkiye oluyor. Gürcistan Abhazya savaşında da öyle olmuştu. Onlar da mı Araptı?
  • İyiden iyiye Arapların savunucusu olduk. İpini koparan Türkiye'den medet umuyo baksanıza

THY ofisinin ana kapısı önüne gelen kaçırılan ailelerin yakınları, sevdiklerinin serbest bırakılması için daha önce yılbaşından itibaren Lübnan'da bulunan Türk şirketlerine yönelik eylemlerine başlayacaklarını belirtmişti.

Gösteri nedeniyle Beyrut şehir merkezinde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü. Göstericiler, binanın ikinci katında bulunan THY ofisinin girişine çıkarak, ana kapıya içeri girilmesini engellemek için kırmızı mühür yapıştırdı.

Aileler, burada yaptıkları açıklamada, Suriye'de kaçırılan 11 kişiden ikisinin serbest bırakıldığını, ancak 9 kişinin hala serbest bırakılmadığını belirterek, Türkiye'nin kaçıran kişi ya da kişilere baskı yapmasını istediklerini söyledi.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbil ise bir Lübnan radyosuna açıklama yaparak, Türkiye'nin ailelerin durumunu anlamasını istediklerini ve rehinelerin serbest bırakılması için yardımlarını sürdürmesini istediklerini söyledi.

Lübnan’dan İran’a dini ziyarete giden 11 Lübnanlı, 22 Mayıs tarihinde Suriye’nin Azzaz kenti yakınlarında bilinmeyen kişilerce kaçırılmıştı. Daha sonra bunlardan ikisi serbest kalırken, 9 kişinin daha kaçıranların elinde olduğu belirtiliyor.

Kaçırılan ailelerin yakınları, yılbaşı öncesi Cumhurbaşkanlığı binasına giden yol üzerinde toplanarak, yakınlarının bir an önce serbest bırakılmaması halinde, Lübnan’da bulunan Türk şirketlerine yönelik barışçı eylemlerini artıracaklarını açıklamıştı.THY KAPISINA MÜHÜR VURDULAR

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

NoMad ~ 11 yıl önce
Büyük Devlet mi ? Büyük Deynek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY-AKP ~ 11 yıl önce
Onlar bile THY ile AKP'ninyakinligini biliyor, anlasilan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vah ~ 11 yıl önce
arap mudurunuz cozer isi merak etmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
exelty ~ 11 yıl önce
Ellerine sprey verseydiniz globally foss yazsalardi camlara :) kimse akil edemedi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 11 yıl önce
Tamam biraz garip bir durum olabilir ama, gördüğünüz gibi çaresizlikten ne yapacaklarını şaşırmış zavallılar. Bir de eleştirmeden önce bu açıdan bakın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 11 yıl önce
Evet, çaresizlikten kurumlara zarar versinler, elçiliği bassınlar, TC vatandaşlarını kaçırsınlar, Türkiyedeki arap sempatizanlarına orta doğu usulü kargaşa nasıl çıkarılır onu göstersinler vs vs vs...
gucistanlıdan ~ 11 yıl önce
basvurulduda ne oldu rusya gurcistanı dumduz etti Bizde amerika ve türkiyenin bizi galyana getirmesiyle kaldık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
al sana kardeşlik! ~ 11 yıl önce
buyur, araplarla kardeşliğin sonu böyle olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Büyük Devlet ~ 11 yıl önce
Aslında bu olay Türkiye'nin büyük devlet olma yönünde emin adımlarla ilerlediğini gösteriyor. Bu tür olaylarda ilk başvurulan devlet Türkiye oluyor. Gürcistan Abhazya savaşında da öyle olmuştu. Onlar da mı Araptı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahadr ~ 11 yıl önce
İyiden iyiye Arapların savunucusu olduk. İpini koparan Türkiye'den medet umuyo baksanıza

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000