19 Şubat 2013, Salı 09:58:04

THY KABİNDE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'Nİ SEÇTİ

Türk Hava Yolları, her geçen gün artan filo sayısıyla birlikte doğan kabin memuru ihtiyacını gidermek için Anadolu Üniversitesi'ni seçti.
  • Sanirim korkmaya basladm bu yorumlari gorunce ne.yani okudugumuz bolum bu kadar basit mi bu kadar emek bosunami ,? Ben 4 yillik universtyi kazanmisken havaciliga asik olddgum iicn bu bolumu tercih ettm sucmu ? Kusura bakmayn da siz de biraz insan olun insanlarn sabah kadar uyumadigi ders calisip ingilizceyi ana dili gibi ogrenmeye calistgi emeklerinin bosuna gidecegini nasl soylersiniz ...bence hersey insann icinde olacak sen ingilizceyi bildikten sonra diksiyon vs ii olduktan sonra sana kim ne yapabilir allah askna. Brakin bu olumsuzluklari da onunuze bakin insanlari hayattan sogutmayn bu bolumu okuyorum ve inanyrm ben bir yere giremesemde bana ogrendiklerim kar kaliyor anladnz mi
  • Öğrencilerime tavsiye edecektim az daha , Allahtan bu sayfayı gördüm. Bu ne biçim bi sektörmüş. Hiç gereği yok. Gidin seyislik okuyun. Gidin posta hizmetleri okuyun.
  • Burayı okuyan biri warsa hala bana yardimci olabilirmi lutfen bu anlasma bu senemi gecerli sadece
  • Ben hükümet taraftarı biri olmadığım halde gayet temiz net ve anlaşılır bir süreçten geçerek thy na girdim. Şimdi yazilanlari okuyorum da herkes her istedigi işi yapamaz, yapsa bile mutlu olamazsa hüsran ile sonuçlanır herşey. bukadar kolay degil iyi yerlere gelmek.bence lise mezunu bile olmaması gerekiyor okadar çok kaliteli universitelerden mezun olan arkafaslarim var ki diğerleri resmen yanlarında siritiyor.uni. mezunu diyip gecmemek lazim hem bir dil hemde vizyon katıyor kişiye. Kisaca kimse bu meslegin okulunu okuyup bu işi kesin yapabilecegine veya bu ise kesin girecegine inanmasin.disaridan okadar net gözüküyor ki bu isi yapabilecekler sizde anlarsınız.curuk yumurtalar elbet oluyor oblarda ona göre muamele goruyoar.saygilar.
  • Gençler sizler yolun daha başındasınız, üniversiteye girerken herhalde havayolu şirketlerine bizi işe almayı garanti ediyormusunuz veya Üniversitemle sizin aranızdaki protokol neyi kapsıyor diye sormadınız. Kulaktan duyma bilgilerle binlerce öğrenci gibi sizde bir bölümü seçtiniz. Siz bölüme girdikten sonra size kim destek oldu, sizlerin iyi yetişmesi için kim elinden geleni yaptı? Bazı havayollarının yöneticileri sizlere elinden gelen desteği sağlamaya çalışmış ve sizlerin iyi yetişmesi için pozitif destek vermiş olabilir. Bunlar yapılmamış olsaydı, sizler okulu mu bırakacaktınız yoksa bu bölümde 2 yıl mutsuz okumak zorundamı kalacaktınız ? Personel alımını bir şirketin ilgili üst yönetimi karar karar verir; bir müdür, bir başkan veya genel müdür yardımcısı buna karar veremez?. Bu nedenle haksız yere size sahip çıkmaya çalışan yöneticileri suçlamayın. İyi yetişmiş personeli tüm şirketler kapar. Bunu elbet göreceksiniz. Ama okul biter bitmez kimse işe hemen girememiyor. Dürüst olun.
  • siz 2 sene okul okuyup kabin memuru belki olacaksınız, belki olmayacaksınız. Ama diğerleri kabinin K sinden anlamadıgı halde 2 haftada torpille kabin memuru oluyor.. hey gidi koca dünyaa
  • Bu yorumda üniversiteleri kötüleyen kişilere sesleniyorum. Mezun oldun senin canın yandı diğerlerinin de yanmasın. Ben giremiyorsam başkaları da girmesin diye laflar duydum. Bunlar üniversitede okuyan kabin memuru adaylarına yakışmayan laflar. Bu sene Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünde okuyan, çalışan, emek veren bir sürü öğrenci var. Sabah akşam İngilizce çalışıyorlar ki, mülakat zamanı gelince okulumuzun sırtı yere gelmesin, THY için yararlı bir eleman olalım diye. Lütfen tek taraflı düşünmeyelim ve peşinizden gelen öğrencilerin önünü kesmeyelim. Söz vermek herşey değil. Biz diğer mezunlardan ders aldık. Kendimizi daha donanımlı birer kabin memuru adayı olarak yetiştiriyoruz. Kimse inanmayabilir ama çok çalışıyoruz çok..
  • HEP HAK HUKUK EKSİK OLMAZKEN AĞZINIZDAN İSTANBUL ÜNİVERSTESİNN HAKKINI, YEDİĞİNİZ YEMEKLERİ VERDİĞİNİZ SÖZLERİ UNUTUP BİRDE KABİN İÇİN ANADOLU ÜNİ. İLE ANLAŞIP ONLARINDA HAKKINI YİYİN ! YATACAK YERİNİZ YOK SİZİN !
  • Kimse boşuna yorulmasın Protokole göre THY alım garantisi VERMİYOR sadece eğitim için binasını kullandıracak
  • Gencler bu yazilanlarda size hak veriyorum egitim aldiniz aylarca mock up i kullandiniz 2 sene ders gordunuz okulda tamam ama bir km olmak icin nelerin gerektigini heoiniz biliyodunuz neden kimse ya biz km olmak istiyoruz ama bu donanima sahipmiyiz diye kendinizi sorguladiniz mi? Yada kaciniz ingikizce kursuna gittiniz kaciniz diksiyonunu duzeltmek icin cabaladiniz? Km demek bence donanimli olmak demek ing sikintisi olmayan prezantabl kac kisi var icinizde..tamam bikac kisinin hakki yenmis olabilir yastan dolayi ama bu yetkililer size biseyler vaad edebilir ama sizinde o vaatleri yerine getirmek icin biraz kendinizi gelistirmesi lazim...ama yok neymis vay efendim bunlar soz vermiste niye bizi almiyorlar yok falan filan...her konuda kendinizi gelistirin arkadaslar bu sekilde olmaz..egitim aldiniz staj yaptiniz diye sizi ise almak zorunda degiller..unutmayin ki temel kotil de ucak muhendisligi okudu yurt disinda staj yapti egitim aldi ama zamaninda thy onu staj icin kabul etmedi...

Havacılık sektöründe giderek yükselen Türk Hava Yolları kabin memuru ihtiyacını daha nitelikli personelle takviye etmek için Anadolu Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Türk Hava Yolları (THY) ve Anadolu Üniversitesi arasında yapılan “Kabin Ekibi Eğitimi ve İstihdamı”  protokolüne göre Anadolu Üniversitesi, Ulaştırma Yüksekokulu bünyesinde kurulan, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri önlisans programıyla kabin memurluğu alanında, donanımlı personel yetiştirilmesi hedefleniyor. 

THY KABİNDE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'Nİ SEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Aski asuman ~ 7 yıl önce
Sanirim korkmaya basladm bu yorumlari gorunce ne.yani okudugumuz bolum bu kadar basit mi bu kadar emek bosunami ,? Ben 4 yillik universtyi kazanmisken havaciliga asik olddgum iicn bu bolumu tercih ettm sucmu ? Kusura bakmayn da siz de biraz insan olun insanlarn sabah kadar uyumadigi ders calisip ingilizceyi ana dili gibi ogrenmeye calistgi emeklerinin bosuna gidecegini nasl soylersiniz ...bence hersey insann icinde olacak sen ingilizceyi bildikten sonra diksiyon vs ii olduktan sonra sana kim ne yapabilir allah askna. Brakin bu olumsuzluklari da onunuze bakin insanlari hayattan sogutmayn bu bolumu okuyorum ve inanyrm ben bir yere giremesemde bana ogrendiklerim kar kaliyor anladnz mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğretmen ~ 8 yıl önce
Öğrencilerime tavsiye edecektim az daha , Allahtan bu sayfayı gördüm. Bu ne biçim bi sektörmüş. Hiç gereği yok. Gidin seyislik okuyun. Gidin posta hizmetleri okuyun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yardııım ~ 9 yıl önce
Burayı okuyan biri warsa hala bana yardimci olabilirmi lutfen bu anlasma bu senemi gecerli sadece

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yandaş mı o da ne? ~ 9 yıl önce
Ben hükümet taraftarı biri olmadığım halde gayet temiz net ve anlaşılır bir süreçten geçerek thy na girdim. Şimdi yazilanlari okuyorum da herkes her istedigi işi yapamaz, yapsa bile mutlu olamazsa hüsran ile sonuçlanır herşey. bukadar kolay degil iyi yerlere gelmek.bence lise mezunu bile olmaması gerekiyor okadar çok kaliteli universitelerden mezun olan arkafaslarim var ki diğerleri resmen yanlarında siritiyor.uni. mezunu diyip gecmemek lazim hem bir dil hemde vizyon katıyor kişiye. Kisaca kimse bu meslegin okulunu okuyup bu işi kesin yapabilecegine veya bu ise kesin girecegine inanmasin.disaridan okadar net gözüküyor ki bu isi yapabilecekler sizde anlarsınız.curuk yumurtalar elbet oluyor oblarda ona göre muamele goruyoar.saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GENÇLER ~ 9 yıl önce
Gençler sizler yolun daha başındasınız, üniversiteye girerken herhalde havayolu şirketlerine bizi işe almayı garanti ediyormusunuz veya Üniversitemle sizin aranızdaki protokol neyi kapsıyor diye sormadınız. Kulaktan duyma bilgilerle binlerce öğrenci gibi sizde bir bölümü seçtiniz. Siz bölüme girdikten sonra size kim destek oldu, sizlerin iyi yetişmesi için kim elinden geleni yaptı? Bazı havayollarının yöneticileri sizlere elinden gelen desteği sağlamaya çalışmış ve sizlerin iyi yetişmesi için pozitif destek vermiş olabilir. Bunlar yapılmamış olsaydı, sizler okulu mu bırakacaktınız yoksa bu bölümde 2 yıl mutsuz okumak zorundamı kalacaktınız ? Personel alımını bir şirketin ilgili üst yönetimi karar karar verir; bir müdür, bir başkan veya genel müdür yardımcısı buna karar veremez?. Bu nedenle haksız yere size sahip çıkmaya çalışan yöneticileri suçlamayın. İyi yetişmiş personeli tüm şirketler kapar. Bunu elbet göreceksiniz. Ama okul biter bitmez kimse işe hemen girememiyor. Dürüst olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Durust olun ~ 9 yıl önce
Yazıyı yazan kişi tk da çalısıyormusumuz bilmiyorum ama şunu sorayım size iyi yetişmiş eleman heryerde kaparlar dediniz. Ben TK da çalışan biri olarak biliyorum ki İST Üniden aldığınız 5 öğrencinin bir tanesi 2011 de mezun olması gerektiği halde halen alttan dersi olduğu için diplomasını bile almamıştır. Sadece bayan olarak alınan kişinin ingilizceyi hiç ama hiç bilmediğini herkes biliyor şirkette. Bir öğrenci 1 yıl el altından verilen parayla kartı olmadan yanımızda çalıştı yemek haneleri kullandı. Bu kişiler ing sınavından sadece 50 aldı ve yazılı bir sınav yapmadılar. Aynı sınava İK tüm sınıfı çağırdı sonra o insanların yarısını yaşınız uymuyor dedi mülakata almadı. Önlerinde cv ler siciller var görmüyolar mı neden umut verip arıyolar? Şimdi bu insanlar mülakata bile alınmadan nasıl donanımlı olduklarımı gösterecekler eğer donanım önemliyse mezun olmamışı ingilizce bilmeyeni nasıl alınıyor işe? Ozaman diger insanlarda işe alınsaydı en azından mülakata alınsalardı hak hukuk bumu?
İğne ~ 9 yıl önce
Tamam kabin memuru için boyu kilosu uygun olmayan var hadi yaşı büyük dediniz insanlara onlarda tamam. O ögrencıler 1 yıl floryada part time çalıştı mı? Evet. Siz ilk 6 aylık arada fellik fellik herkesi aramadınız mı? Nolur yardıma gelin diye! Birçok öğrenciye ciddi işler verilmedi mi iş öğretilmedi mi? Öğretildi. Peki mezun olunca hava olmazsa hem dış hatlarda staj yapdı hemde burda 1 yıl çalışıldı sizleri yerleştirme konusunda yardımcı olacağız demedi mi TEMEL KOTİL Evet! Şimdi bu diploma baska hangi sektörde işe yarar? Bu kadar donanımlı hazır eleman varken neden lise mezunu part tıme KM aldınız(gayet şişman olanlarını gördük) neden şirkete sürekli dışardan eleman alınıyor birçok birime neden bu öğrencilerden 6 kere cv steyen ve nedense hep kaybeden İK aramıyorEğer iş donanım olsaydı alınan 5-6 öğrenciden hiç dil bilemeyen mezun olamayanının ne gibi üstünlügü var? Onlara değil bu laf hayırlı olsun onlara ama madem donanım dediniz kusura bakmayında dil bilmeyen?
Yarışma sanki ~ 9 yıl önce
Sanırım bu okulları yeteneksiz siniz gibi yarışmalar sanıyorsunuz siz THY PERSONELİDE JÜRİ HÜLYA AVŞAR ACUN HADİSE SERGEN vs. Yok yönetim size destek oldu vs yazmışsınız yazan arkadaş işe almıcaksan bırak işi mülakatlara bile milleti almıcaksanız güzel 2 yıl geçirseler nolur? Sonra o yarışmalarda ki insanlar gibi ortada kalıp bu kadar şey öğrendik napıcaz şimdi biz diye bunalıma girip işsiz ortada kalmaları mı destek. TORPİLSİZ İŞE ALINAN VAR MI? KENDINI KANDIRMA KIM KIMIN DONANIMINA BAKIYOR? Donanıma bakılsa bak orda mezun bile olmayan biri alınmıs dil bilmiyor diyolar doğru ise bir üniversiteye ait yapılan mülakatta okul bıtırmemıs dil bilmeyen insanları alırsan o iyi notlarla mezun olanlar neden okuduk demez mi!!! Biz neden eşşek gibi hergun okula gidip para verdik masraf yaptık demez mi? Boşunamı o derslere çalıştık demez mi? Eğer oraya lise mezunu KM ler alıyorsa şirket dil bilmeyen tgs elemanı alıyorsa bu ınsanlarda bir zahmet alınsın ama sanırım KARADENIZLI DEGILLER alınmayanlar
tk'lı ~ 9 yıl önce
siz 2 sene okul okuyup kabin memuru belki olacaksınız, belki olmayacaksınız. Ama diğerleri kabinin K sinden anlamadıgı halde 2 haftada torpille kabin memuru oluyor.. hey gidi koca dünyaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Young Wings ~ 9 yıl önce
Bu yorumda üniversiteleri kötüleyen kişilere sesleniyorum. Mezun oldun senin canın yandı diğerlerinin de yanmasın. Ben giremiyorsam başkaları da girmesin diye laflar duydum. Bunlar üniversitede okuyan kabin memuru adaylarına yakışmayan laflar. Bu sene Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümünde okuyan, çalışan, emek veren bir sürü öğrenci var. Sabah akşam İngilizce çalışıyorlar ki, mülakat zamanı gelince okulumuzun sırtı yere gelmesin, THY için yararlı bir eleman olalım diye. Lütfen tek taraflı düşünmeyelim ve peşinizden gelen öğrencilerin önünü kesmeyelim. Söz vermek herşey değil. Biz diğer mezunlardan ders aldık. Kendimizi daha donanımlı birer kabin memuru adayı olarak yetiştiriyoruz. Kimse inanmayabilir ama çok çalışıyoruz çok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eee ~ 9 yıl önce
Çok uğraşma donanım vs git sor alınanlardan hangisi donanımlı Haaa kapadokya üni kızlarından cidden bazıları çok çalışıp kendini yetiştirdi ama onlarda emin ol bu yüzden değil okul paralı olduğu için ve belirli bir kısmının alınmasının zorunlu olmasından dolayı alındılar. Yanı KENDİNİ YETİŞTİRMEN HİKAYE NİCE BU İŞİ ÇOK SEVEN İYİ BİLEN KİŞİLER VARDI AMA TABİ Kİ ALINMADILAR;) keşke okullarvolsa hep keşke herkes çalıştığının karşılığını alsa ama çalışıpta içlerinden okula gelmeyen dil bilmeyen yalaklık yapanlar alınıcaksa yazıktır onca insanın hakkı var madem bunlar alınabiliyorsa herkes alınabilir öylecdeğil mi? Yazık değil mi emeklere?
~ 9 yıl önce
HEP HAK HUKUK EKSİK OLMAZKEN AĞZINIZDAN İSTANBUL ÜNİVERSTESİNN HAKKINI, YEDİĞİNİZ YEMEKLERİ VERDİĞİNİZ SÖZLERİ UNUTUP BİRDE KABİN İÇİN ANADOLU ÜNİ. İLE ANLAŞIP ONLARINDA HAKKINI YİYİN ! YATACAK YERİNİZ YOK SİZİN !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
protokol ~ 9 yıl önce
Kimse boşuna yorulmasın Protokole göre THY alım garantisi VERMİYOR sadece eğitim için binasını kullandıracak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sisman km ~ 9 yıl önce
Gencler bu yazilanlarda size hak veriyorum egitim aldiniz aylarca mock up i kullandiniz 2 sene ders gordunuz okulda tamam ama bir km olmak icin nelerin gerektigini heoiniz biliyodunuz neden kimse ya biz km olmak istiyoruz ama bu donanima sahipmiyiz diye kendinizi sorguladiniz mi? Yada kaciniz ingikizce kursuna gittiniz kaciniz diksiyonunu duzeltmek icin cabaladiniz? Km demek bence donanimli olmak demek ing sikintisi olmayan prezantabl kac kisi var icinizde..tamam bikac kisinin hakki yenmis olabilir yastan dolayi ama bu yetkililer size biseyler vaad edebilir ama sizinde o vaatleri yerine getirmek icin biraz kendinizi gelistirmesi lazim...ama yok neymis vay efendim bunlar soz vermiste niye bizi almiyorlar yok falan filan...her konuda kendinizi gelistirin arkadaslar bu sekilde olmaz..egitim aldiniz staj yaptiniz diye sizi ise almak zorunda degiller..unutmayin ki temel kotil de ucak muhendisligi okudu yurt disinda staj yapti egitim aldi ama zamaninda thy onu staj icin kabul etmedi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir düşün? ~ 9 yıl önce
Demek ki gün döner alınmayanlardan biri başka bir iktidarda tepeden inme müdür olur o günde bu insanların çoluğu çoçuğu gelir bu kişilerin karşına! Kaldı ki yer hizmetleri üzerinede eğitim aldıklarına göre bu kişiler neden onca işi öğrenip ne TGS ne eğitim binasında ne de başka yerlerde işe alınmadı? Kendini geliştirmekten bahsediyordun öğrencilerden uçakları sesinden tanıyandan boylu fit bayan eğitimli insanlarda vardı ama mülakata bile alınmadılar! Dilden bahsetmişsin ccm okuyamayan kişileri eğitim binasında hiç görmedin sanırım? Doğu şivesiyle konuşan erkek kabin amirleri? Diksiyon nerde? Uçtuğu uçağı bilmeyen purserlar? Floryada taşeronlar ana dili gibi ingilizce konuşurken TK personeli iki kelimeyi bir araya getiremiyor. Eğer ordaki insanları bilmesek dediğini anlardım ama göbekli amirleri şiveli hostesleri fotokopi çekemeyen florya memurlarını görünce kusura bakmada en kötüsü bile orda olanlardan iyidir en azından havacılık diploması var bırının akrabası deıl bu ınsanlar!
Kendindemisin? ~ 9 yıl önce
Prezantabl mı? Afedersiniz de şimdi elimizdeki mezuniyet fotolarını tek tek burda yayınlatmayın bize! Göbeği almış başını gitmiş erkek kabin memurları, solaryumdan kızarmış pancara dönmüş KM'ler "vallah bugün nasılsan iyimisen" diye konuşan erkek kabin amirleri yabancı kaptanlara yer eğitim binasının yerini ingilizce tarif edemeyen purserlar. Tip eğitiminde kaçırılıp suya inerken düşen B767 suya iniş vakasını MD 11 ucagı tasarımı yuzunden inemedi diye uydurmasyon anlatan eğitmenleriniz. Topuklu ayakkabısını cıkardıgında hobitleşen hostesleriniz 100 mt öteden lensleri ile insanın ödünü patlatan sarışın kaptan kızı o kabın amiriniz. Dil bilmeyen kaptanlarınız bütün işlerin taşeronlara yaptırıp bütün gün video izleyen ne şefi oldugunu bılmedıgımız şefleriniz. Daha sayalım mı istermisiniz. Çirkinleşmeyin bence utanın konuşacağınıza kimse illaki KM olucak demedi zaten en azından insanları insan yerine koymadan sahte mülakatlar yapmayın! Sus payı olarakts 5 -6kişi alıp sonra susun demeyin!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000