11 Eylül 2015, Cuma 21:53:08

THY kabin memuru alacak

Türk Hava Yolları, kabin memuru alımı yapacağını duyurdu.
  • Bende başvurdum ınş olur ya dyned vs :/
  • Basvuru yaptim. Hadi inşallah olur
  • Km, yorumları okudum ve taktir ediyorum. Çünkü kendimi hatırlıyorum cumlelerinde. Ders gibi geldi tsk. Herkez Açık sözlü olamiyo. Başka ne diyim. Iyiki mulakatim olumsuz sonuçlandı.
  • ben 5 yıldır yolcuya,kaptana,amire,memura atar gider yapıyorum,işi bırakacağım için başlamadım ;)
  • psikolojik sorunları olan kaptan somer sevket bulat'ı gonderin önce...
  • THY nin yaş sınırı koymasının nedeni üst kıdemlisi yada amirinin kendisinden küçük olmasının sorun yapılacak olması ise bu kişileri ayırt eden bir kişilik envanteri yokmu thy de? Buysa gerçekten boşa beklemişiz biz .
  • BU ISI ISTIYENE BAŞARILAR.
  • yeni adaylar gelmeyin buraya.lütfen gelmeyin,başka bir şirkete gidin orada 2-3 bine çalışın,akşamları iş çıkışı happy hour yapın,saçınızı istediğiniz renge boyatın,sevgilinizi geceleri yalnız uyumasına izin vermeyin,festivallere,konserlere gidin,insan gibi yaşayın..varsın eviniz arabanız olmasın! ÖZGÜR olun!! 5 yıldır maalesef buradayım.maalesef diyorum çünkü her şeyden,herkesten korkan, insiyatif kullanamayan ezik amirler,memurlar, ay limonu koymayi unuttum deyip ucak düşecekmiş gibi panikleyen,şirket çağırdığında hakkını koruyamayan,üzerimizdeki mobbinge sesini çıkaramayan insanlarla çalışmaktan sıkıldım.ben burada bomboş geçirdiğim her güne lanet ediyorum.para herşey değil bunu bir kenara yazın. ev almak,araba almak tek derdiniz olmuş,aynaya bir bakin dünyadan bi' habersiniz ve gerçekten cahilsiniz.uçakta tuvalet temizleyip dışarıda millete hava atmaktan başka bir şey yaptığınız yok.Gerçi ben kime ne anlatıyorum ki? bu arada aralık ayında kurtuluyorum sizden öptüm :) km1
  • Thy i sana istiyelim düğün yapalım ama unutma thy bir havayol şirketi
  • 2 dil istiyorlar ama Thy'nin yurtiçi istasyonlarında görev yapan personellerinin bir çoğu İngilizce bilmiyor. Bir çoğu Türkçeyi düzgün kullanamıyor. Acı ama gerçek.

Türk Hava Yolları, kabin memuru alımı yapacağını duyurdu. Resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayınlayan THY, şartları ve aranan özellikleri sıraladı.

İşte THY'nin kabin memuru ilanı:

Dünya’da en fazla ülkeye uçan ve üst üste 5. kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bay ve bayan çalışma arkadaşları arıyoruz. 

Genel Koşullar:

T.C. vatandaşı olmak
01/01/1986 ile 31/12/1991 tarihleri arasında doğmuş olmak
En az lise mezunu olmak (Yurtdışındaki okullardan alınan lise diplomaları için denklik belgesi ibrazı gerekmektedir.)
İngilizceye ilave olarak Arapça, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Japonca, Malayca/Malay Dili, Farsça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, Korece, Tayca, Swahili, Endonezce, Hintçe, Vietnamca, Felemenkçe dillerinden en az birini bilmek.
Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 1 yıl tecilli olmak

Sağlık ve Fiziki Koşullar:

Bayanlar için 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*
Erkekler için 170-190 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır).*

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının   uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir.)
THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yara izi vb. bulunmamak

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir.

Yalnızca bu adresten yapılan başvurular geçerlidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylar, aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra THY A.O. tarafından süreçlere katılmak üzere davet edilecektir.

Adaylarımızın Dikkatine!

2012, 2013 ve 2014 Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen,
2015 yılındaki Kabin Memuru alım süreçlerimizde herhangi  bir aşamaya katılan ve/veya süreci olumlu sonuçlanıp eğitim aşamasını tamamlamayan  adaylar başvuru yapamayacaktır.

THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylarımızın başvuruları geçerli sayılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

THY kabin memuru alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (202)

Juju ~ 5 yıl önce
Bende başvurdum ınş olur ya dyned vs :/

Yanıtla

Kalan karakter 1000
S. ~ 5 yıl önce
Basvuru yaptim. Hadi inşallah olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M. ~ 5 yıl önce
Km, yorumları okudum ve taktir ediyorum. Çünkü kendimi hatırlıyorum cumlelerinde. Ders gibi geldi tsk. Herkez Açık sözlü olamiyo. Başka ne diyim. Iyiki mulakatim olumsuz sonuçlandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km1 ~ 5 yıl önce
ben 5 yıldır yolcuya,kaptana,amire,memura atar gider yapıyorum,işi bırakacağım için başlamadım ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
no way ~ 5 yıl önce
psikolojik sorunları olan kaptan somer sevket bulat'ı gonderin önce...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha ~ 5 yıl önce
Şu uçağa gelir gelmez şapka takan mı
inv ~ 5 yıl önce
THY nin yaş sınırı koymasının nedeni üst kıdemlisi yada amirinin kendisinden küçük olmasının sorun yapılacak olması ise bu kişileri ayırt eden bir kişilik envanteri yokmu thy de? Buysa gerçekten boşa beklemişiz biz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T. ~ 5 yıl önce
BU ISI ISTIYENE BAŞARILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km1 ~ 5 yıl önce
yeni adaylar gelmeyin buraya.lütfen gelmeyin,başka bir şirkete gidin orada 2-3 bine çalışın,akşamları iş çıkışı happy hour yapın,saçınızı istediğiniz renge boyatın,sevgilinizi geceleri yalnız uyumasına izin vermeyin,festivallere,konserlere gidin,insan gibi yaşayın..varsın eviniz arabanız olmasın! ÖZGÜR olun!! 5 yıldır maalesef buradayım.maalesef diyorum çünkü her şeyden,herkesten korkan, insiyatif kullanamayan ezik amirler,memurlar, ay limonu koymayi unuttum deyip ucak düşecekmiş gibi panikleyen,şirket çağırdığında hakkını koruyamayan,üzerimizdeki mobbinge sesini çıkaramayan insanlarla çalışmaktan sıkıldım.ben burada bomboş geçirdiğim her güne lanet ediyorum.para herşey değil bunu bir kenara yazın. ev almak,araba almak tek derdiniz olmuş,aynaya bir bakin dünyadan bi' habersiniz ve gerçekten cahilsiniz.uçakta tuvalet temizleyip dışarıda millete hava atmaktan başka bir şey yaptığınız yok.Gerçi ben kime ne anlatıyorum ki? bu arada aralık ayında kurtuluyorum sizden öptüm :) km1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzelmiş ~ 5 yıl önce
Şimdi sen başlamışsındır atara gidere yolculara...... Sonra THY kabin memurları çok havalı çok artist
Tk a ~ 5 yıl önce
Thy i sana istiyelim düğün yapalım ama unutma thy bir havayol şirketi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 5 yıl önce
2 dil istiyorlar ama Thy'nin yurtiçi istasyonlarında görev yapan personellerinin bir çoğu İngilizce bilmiyor. Bir çoğu Türkçeyi düzgün kullanamıyor. Acı ama gerçek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000