28 Mart 2018, Çarşamba 20:41:52

THY Kabin Hizmetleri'nden sendika ültimatomu!

Türk Hava Yolları (THY) Kabin Hizmetleri Başkanlığı'ndan personele yönelik bir açıklama yapıldı. Bunu yapanlar idari ceza alacaklar. İşte detaylar...
  • Hava İş'in sakallı tipleri fwzde dolaşıp tehditler savuruyor. Şahsen ben o videolardan rahatsız olup sendikadan çıkmaya karar verdim. Bu bildiri de o tehditleri yapan kişilere yönelik olarak yapıldı sandım. Bir tek ben öyle sanmışım :))
  • Hava sen menbictencik bir gece ansızın geliriz
  • Bırakın bu sendika mendika işlerini gelin sunexpress e rahat edin
  • Bugün biz uçucuların elinden kaç kişi ekmek yiyor,kaç haneye para giriyor tahmin edemezsiniz.Bizler birilerinin annesi,eşleri,çocuklarıyız.Sadece uçakta yaşamıyoruz,bizimde evlerimiz,ailelerimiz var.Biz mesai saatlerinde çalışmayız o yüzden çocuklarımız bakıcılar da büyür.Bugün bir bakıcı 2500-3000 tl para alır.Evimizi otel gibi kullanırız,temizleyecek vaktimiz,halimiz olmaz 300 ile 500 arasında hatta alerjik çocukları olan aarkadaşlarım 1000 lira temizlikçi ablalara para verir.şehir dışından gelen arkadaşlarımız,istanbul da tek başına belkide ilk kez geliyordur.Mecburen güvenlikli sitelerde oturmak gerekir,girdiği çıktığı saatler belli değildir çünkü gecenim bir yarısı bir mahalleden bu kadar rahat gidip gelemez evine.Bugün oturacağı kiradaki bir ev 1000 ila 3000 arasında ailesinin büyüklüğüne göre değişir.9/5 uçalım o zaman bakıcı parası vermeyelim,50 saar uçalım hakikaten temizlikçi ablalara gerek duymayalım.Yemeğimizi yapalım falan...o zaman maaşlarımzı 3000 olabilir.şuankinden daha çok para kalır elimize..Bizim elimizden ekmek yiyen çok insan var hepsi şükürler ediyorlar,bereket versin diyorlar.İstanbul da dul kalanı,çocuk okutanı,hasta kocasına bakanı hepsi bizlerin yanında güvenle çalışıyor.Kaç kişiye ekmek kapısıyız biz biliyormusunuz siz.O maaş bize mi kalıyor sanıyosunuz....Ekmeğimizde ,paramızda gözü olanların sonunu Yüce Allahım bu dünyada bize sonunu gösterir inşallah.Dileğim para değil ki zaten yemeye vaktim yok tek dileğim bu Amin
  • Kabin hizmetleri başkanlığı Hava Sen kurucu üyelerine ofis meşguliyeti döktüler,Arkadaşalar aba altından sopa göstecekler,Kabin hizmetleri evrak lojistik bunu yaptı?Bunu sorgulayın?Ne cevap verecekler.Hava iş pisliğine çanak tutuyor Khb ve yönetim
  • Kabin gorevlilerinin calisma kosullarina 1 gram uzulmuyorum acimiyorum arkadas hepsinin burnu bir karis havada. Nankorluk, hosnutsuzluk, kaba saba davranislar.
  • Yakında Burger King gibi olacak bak demedi demeyin. Bi giren 2 yada 3 ay sonra çıkıyor işten. Eskileri de zaten temizliyorlar yavaş yavaş. Umarım batacağınız en son noktaya batarsınız da, çalışma azmi olan insanların hakkı burnunuzdan gelir. İsmi N ile başlayan o malum hanımefendiye de selam olsun.
  • Bir koyundan 2.post cıkmaz deyyoz emme afra tafra yapyonuz kafanı tahtaya carptinen mi anleyceniz
  • Kabin Hizmetleri Başkan'ı be kadar para alıyor Ülke ekonomik krizdeysen ne kadar para kazanıyor çok merak ediyoruz
  • İnsanları ADALETSİZLİĞİNLE ekmeğinden ettinmi hiç ?

Türk Hava Yolları (THY) Kabin Hizmetleri Başkanlığı'ndan personele yönelik bir açıklama yapıldı.

Kabin Hizmetleri Başkanlığı'ndan personele yapılan açıklamada Hava İş Sendikası ve Hava Sen arasında yaşanan gelişmelere yönelik uyarılarda bulunuldu.

Açıklamada, mesai saatleri içerisinde sendikal faaliyetler nedeniyle uçucu personel arasında huzursuzluk yaşandığı belirtilirken, bu tarz faaliyetlerin Sendikalar Kanunu'na göre işverenin iznine tabi olduğu ifade edildi.

Çalışanların moral bozukluğuna ve CRM'in bozulduğuna dikkat çekilen açıklamada bu kişilerin tespiti halinde idari yaptırım uygulanacağı belirtildi.

İşte Kabin Hizmetleri Başkanlığı'nın açıklaması;

Değerli Kabin Ekiplerimiz,

Son zamanlarda işyeri ile işyeri sayılan yerlerde (uçak içi, havalimanı, konaklanan oteller vb.) yürütülen sendikal faaliyetler sebebiyle uçuş personeli arasında huzursuzluk yaşandığına, bunun huzursuz çalışma ortamına neden olduğuna ve CRM’in bozulduğuna ilişkin pek çok bildirim gelmektedir. İş Kanunu Madde 18 ve Sendikalar Kanunu Madde 25/3 hükümlerine göre; çalışma saatleri içerisinde sendikal faaliyet yürütülebilmesi işverenin iznine tabidir. Ortaklığımızdan izin alınmaksızın çalışma saatleri içerisinde işyerinde yürütülen sendikal faaliyetler sebebiyle yaşanan olumsuzluklar, Uçuş Personelimizin motivasyonuna zarar vererek huzursuz çalışma ortamına neden olmakta ve CRM’i bozarak Uçuş Emniyetini tehlikeye sokmaktadır.  İletişimin ve CRM’in özellikle Uçuş Personeli için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatır, Ortaklığımızın izni olmaksızın çalışma saatleri içerisinde işyerlerinde bu tür faaliyetlerde bulunan kişilerin belirlenmesi veya şikayete konu olması halinde idari yaptırım uygulanacağı hususununda bilgilerinizi rica eder, emniyetli uçuşlar dileriz.

THY Kabin Hizmetleri'nden sendika ültimatomu!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (158)

khan ~ 4 yıl önce
Hava İş'in sakallı tipleri fwzde dolaşıp tehditler savuruyor. Şahsen ben o videolardan rahatsız olup sendikadan çıkmaya karar verdim. Bu bildiri de o tehditleri yapan kişilere yönelik olarak yapıldı sandım. Bir tek ben öyle sanmışım :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anonim ~ 4 yıl önce
Hava sen menbictencik bir gece ansızın geliriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xq ~ 4 yıl önce
Bırakın bu sendika mendika işlerini gelin sunexpress e rahat edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hostes ~ 4 yıl önce
Bugün biz uçucuların elinden kaç kişi ekmek yiyor,kaç haneye para giriyor tahmin edemezsiniz.Bizler birilerinin annesi,eşleri,çocuklarıyız.Sadece uçakta yaşamıyoruz,bizimde evlerimiz,ailelerimiz var.Biz mesai saatlerinde çalışmayız o yüzden çocuklarımız bakıcılar da büyür.Bugün bir bakıcı 2500-3000 tl para alır.Evimizi otel gibi kullanırız,temizleyecek vaktimiz,halimiz olmaz 300 ile 500 arasında hatta alerjik çocukları olan aarkadaşlarım 1000 lira temizlikçi ablalara para verir.şehir dışından gelen arkadaşlarımız,istanbul da tek başına belkide ilk kez geliyordur.Mecburen güvenlikli sitelerde oturmak gerekir,girdiği çıktığı saatler belli değildir çünkü gecenim bir yarısı bir mahalleden bu kadar rahat gidip gelemez evine.Bugün oturacağı kiradaki bir ev 1000 ila 3000 arasında ailesinin büyüklüğüne göre değişir.9/5 uçalım o zaman bakıcı parası vermeyelim,50 saar uçalım hakikaten temizlikçi ablalara gerek duymayalım.Yemeğimizi yapalım falan...o zaman maaşlarımzı 3000 olabilir.şuankinden daha çok para kalır elimize..Bizim elimizden ekmek yiyen çok insan var hepsi şükürler ediyorlar,bereket versin diyorlar.İstanbul da dul kalanı,çocuk okutanı,hasta kocasına bakanı hepsi bizlerin yanında güvenle çalışıyor.Kaç kişiye ekmek kapısıyız biz biliyormusunuz siz.O maaş bize mi kalıyor sanıyosunuz....Ekmeğimizde ,paramızda gözü olanların sonunu Yüce Allahım bu dünyada bize sonunu gösterir inşallah.Dileğim para değil ki zaten yemeye vaktim yok tek dileğim bu Amin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
steward ~ 4 yıl önce
Sayin meslektasim her bir cumlene katiliyorum ve hatta bu gidise kendi adima durmak icin tekrar 7 yil sonra egitime baslayip kendime 2 yil sure verdim . Cikip Bu egitimimle en az Yonetici olurum ve en az 3 bin tl alirim 2 yabanci dilim var 2. Lisansimda bitmek uzere kesinlikle basip gidicem. Bu ne ya sadece sendikaya 85 tl para oduyorum otoparka 105 yola 570 ve dis yatilarda tek kahvaltiyla duramiyorum insan oldugum icin en az her ay 350 tl de oraya veriyorum ayrica 2 er aliyorum 2 izin gunum gidiyor ayda 6 gun izin yapiyorum ve yemin ederim uyku duzenim bozuldu !!! Tabiki vericek 7 bin tl den bunlari düs zaten . Ve her an kovulcam korkusu . Rapor alinca para mi kesilir ya bu nasil sistem !!! Gozu kalanlar ayda en az 8 gun izin yaparken ben 6 gun yapiyorum !!!!! ve 10 bin metre havada calisyorum ve su an kabin ekibindeki cogunluk cv sini verse Turkiyenin en ust duzey sitketlerinde yonetici olur . benim hedefim 2020 Sende gel esek gibi oku yuksek lisans yap 2 dil bul ileri seviye 6 gun izin yap rapor alinca paran kesilsin en ufak birsyde kovulma tehdidi GEL CALIS !!!!
Sky ~ 4 yıl önce
Kabin hizmetleri başkanlığı Hava Sen kurucu üyelerine ofis meşguliyeti döktüler,Arkadaşalar aba altından sopa göstecekler,Kabin hizmetleri evrak lojistik bunu yaptı?Bunu sorgulayın?Ne cevap verecekler.Hava iş pisliğine çanak tutuyor Khb ve yönetim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çolak hanım ~ 4 yıl önce
Hakkaniyet nedir ?
eren ~ 4 yıl önce
Dokemezler program o kadar yogun ki cogu purser olan kurucu uyelere ofis dokulemez,zaten odada gordum nobet tutuyorlardi
Tgs ~ 4 yıl önce
Kabin gorevlilerinin calisma kosullarina 1 gram uzulmuyorum acimiyorum arkadas hepsinin burnu bir karis havada. Nankorluk, hosnutsuzluk, kaba saba davranislar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekatçı ~ 4 yıl önce
O tiple sana kimse yüz vermez,hele hele kaptan varken (234cü dönem pörsır)
Thy ~ 4 yıl önce
Yakında Burger King gibi olacak bak demedi demeyin. Bi giren 2 yada 3 ay sonra çıkıyor işten. Eskileri de zaten temizliyorlar yavaş yavaş. Umarım batacağınız en son noktaya batarsınız da, çalışma azmi olan insanların hakkı burnunuzdan gelir. İsmi N ile başlayan o malum hanımefendiye de selam olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Coban ~ 4 yıl önce
Bir koyundan 2.post cıkmaz deyyoz emme afra tafra yapyonuz kafanı tahtaya carptinen mi anleyceniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mavi ~ 4 yıl önce
Kabin Hizmetleri Başkan'ı be kadar para alıyor Ülke ekonomik krizdeysen ne kadar para kazanıyor çok merak ediyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin Hizmetleri ~ 4 yıl önce
MAAŞ NE KADAR BİLMEM AMA HAK YEDİKLER KESİN !!!
Yorum ~ 4 yıl önce
Yeni baslayan kabin memuru 5 bin tl aliyor, kabin amiri 9-10 bin aliyor. Kabin baskani da 35 bin aliyordur. Tk’yi ve kaynaklarini somuren birim kabin’dir. bu boyle biline.
Baskan Maasi ~ 4 yıl önce
65 Bin liraciktir!!!
KABİN HİZMETLERİ BAŞKANI ~ 4 yıl önce
İnsanları ADALETSİZLİĞİNLE ekmeğinden ettinmi hiç ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000