17 Temmuz 2013, Çarşamba 12:11:06

THY İLE REKABETE 16 AY DAYANDI

ABD’nin en büyük havayolu şirketlerinden United Airlines’in İstanbul macerası kısa sürdü. Geçen yıl 2 Temmuz’da ilk New York-İstanbul uçuşunu yapan United, bu hattan çekilme kararı aldı...
  • Tabiiki United bekledigi turnover i gerceklestiremedi bu yuzden is yapmayan hatti niye tutsun bunun yaninda THY son 4 senede gercekten ciddi projelerini gerceklestirdi ve Avrupa da ilk 3 e girdi ve buyuk kuluplerede sponser olmalari etkileyici oldu.Tebrikler THY
  • Sevgili artur!! United check in supervisor olarak asil kıçınızı kontuara beklerim! Kötü agent olarak tarif ettiğiniz ekibim hakkındaki yorumlarınızı yüzüme birebir yapmanızı talip ediyorum! Buyrun her gün saat 11:00-12:55 arası yalvarırım gelin beni bulun!
  • Arthura Beyfendi ya da hanfendi Daha iyi biliyorsanız H Adasına bekleriz saat 11 de United operasyonu başlar.
  • ABD olarak siz gençlere ve dil öğrenmeye gidecek insanlara vize mi veriyosunuz? İşte bedelini UNITED böyle ödersiniz?
  • united ve çelebi. bu işin sonu az çok belliydi. ikisi de ucuzlukta, baştan savma iş yapmada ülkelerinin bayrak taşıyıcı firmaları. kötü yönetim, kötü agentlar, kötü uçaklarla buraya kadar yine iyi dayandılar. zavallı amerikalıların bugün de cancel olur muyuz derdi bitti. geçmiş olsun herkese
  • united havayollarinin eski sahibinin amerikali ucak ureticisi oldugunu hatilatmakta fayda var sanirim.gunde bahsedilen sehire kac frekans varmis yokmus onemi yoktur. united tk gibi 'sani' icin yada sirf cemaat okulu var diye araba parketmeye yeri olmayan afrika havalimanlarinda da ucmaz. bu da ne basari ne basarisizliktir. profesyonel yonetim var, zaten bu hatta eski konfigrasyon 767 vermislerdi. 3 ay 10 ay 30 ay isletir bakar karli degilse, yada 99% verimli olsa 100% verimli bir hat varsa ucagi oraya baglar bu kadar basit.bence bundan tk ders cikarmali isletim mantigini kendine uyarlamali.yok rekabete dayanamadi yok onu bunu yapti laflari ile doldurusa gelmeyelim.
  • Leman nickli yorumcuya cok guldum. :) Air canada
  • Herkese Merhaba, ben ilk uçuşu hatırlıyorum United jest yapmış ve ilk uçuşuna Türk Capt Pilot ile icra etmişlerdi. Burada Thy ile United ı kıyaslamak bence önemsiz. United dünyanın en buyuklerınden Thy ise avrupanın en buyuklerınden. Ama Thy gerçekten son 2-3 yılda adeta maraton koşuyor hem de tempo yapıyor. Ama United ı küçümsemek doğru olmaz bence. Ama şahsen ABD uçacak olsam önceliğim THY olurdu. Gerçekten uçaklar 10numara özellikle kuzey ve güney Amerika da. Saygılarımla
  • kendileri ucagı yollasaydın biz gönderrdik haftada 2 gun iptaledip yollamıyolardı ucagı kendi hataları yoksa hep overbooked!
  • Eski uçak yorumuna katılıyorum. Her gün geç gelen uçaklar, iptal olan uçuşlar, yolcuların otel masrafı, connection değişimi masrafları, diğer havayollarına trasferleri, arızalanan uçak yerine boş uçak gelmesi, park masrafı vs. hepsi üstüste eklenince karlı bir hat olmaktan uzaklaştılar. Geçmiş olsun istasyon yönetimine de.

ABD’li United Airlines, New York-İstanbul arasında başlattığı uçuşlarını noktalama kararı aldı. THY ve Delta Havayolları’nın da sefer yaptığı İstanbul-New York hattında diğer iki havayolunun aksine Newark Havalimanı’ndan operasyonlarına başlayan United, Türkiye pazarında umduğunu bulamadı.

THY ve Delta ile rekabet edemeyen ABD’li dev şirket, 2 Temmuz 2012’de ilk seferini yaptığı New York-İstanbul hattından çekilmek zorunda kaldı. United Airlines’in son uçuşunu 26 Ekim’de yaparak 16 ay süresince devam ettiği Türkiye uçuşlarını noktalayacağı kaydedildi.

United Airlines, İstanbul – New York uçuşlarını, 183 koltuk kapasiteli Boeing 767-300 uçaklarıyla haftanın 7 günü seferlerini gerçekleştiriyordu. 

UNITED AIRLINES İSTANBUL'A BÖYLE GELMİŞTİ...

UNITED AIRLINES'IN İSTANBUL SERÜVENİ BÖYLE BAŞLAMIŞTI

©AirportHaber

THY İLE REKABETE 16 AY DAYANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Sedat ~ 9 yıl önce
Tabiiki United bekledigi turnover i gerceklestiremedi bu yuzden is yapmayan hatti niye tutsun bunun yaninda THY son 4 senede gercekten ciddi projelerini gerceklestirdi ve Avrupa da ilk 3 e girdi ve buyuk kuluplerede sponser olmalari etkileyici oldu.Tebrikler THY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
United spv ~ 9 yıl önce
Sevgili artur!! United check in supervisor olarak asil kıçınızı kontuara beklerim! Kötü agent olarak tarif ettiğiniz ekibim hakkındaki yorumlarınızı yüzüme birebir yapmanızı talip ediyorum! Buyrun her gün saat 11:00-12:55 arası yalvarırım gelin beni bulun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arthura ~ 9 yıl önce
Arthura Beyfendi ya da hanfendi Daha iyi biliyorsanız H Adasına bekleriz saat 11 de United operasyonu başlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 9 yıl önce
ABD olarak siz gençlere ve dil öğrenmeye gidecek insanlara vize mi veriyosunuz? İşte bedelini UNITED böyle ödersiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arthur ~ 9 yıl önce
united ve çelebi. bu işin sonu az çok belliydi. ikisi de ucuzlukta, baştan savma iş yapmada ülkelerinin bayrak taşıyıcı firmaları. kötü yönetim, kötü agentlar, kötü uçaklarla buraya kadar yine iyi dayandılar. zavallı amerikalıların bugün de cancel olur muyuz derdi bitti. geçmiş olsun herkese

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mustafa ~ 9 yıl önce
united havayollarinin eski sahibinin amerikali ucak ureticisi oldugunu hatilatmakta fayda var sanirim.gunde bahsedilen sehire kac frekans varmis yokmus onemi yoktur. united tk gibi 'sani' icin yada sirf cemaat okulu var diye araba parketmeye yeri olmayan afrika havalimanlarinda da ucmaz. bu da ne basari ne basarisizliktir. profesyonel yonetim var, zaten bu hatta eski konfigrasyon 767 vermislerdi. 3 ay 10 ay 30 ay isletir bakar karli degilse, yada 99% verimli olsa 100% verimli bir hat varsa ucagi oraya baglar bu kadar basit.bence bundan tk ders cikarmali isletim mantigini kendine uyarlamali.yok rekabete dayanamadi yok onu bunu yapti laflari ile doldurusa gelmeyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Leman nickli yorumcuya cok guldum. :) Air canada

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murka ~ 9 yıl önce
Herkese Merhaba, ben ilk uçuşu hatırlıyorum United jest yapmış ve ilk uçuşuna Türk Capt Pilot ile icra etmişlerdi. Burada Thy ile United ı kıyaslamak bence önemsiz. United dünyanın en buyuklerınden Thy ise avrupanın en buyuklerınden. Ama Thy gerçekten son 2-3 yılda adeta maraton koşuyor hem de tempo yapıyor. Ama United ı küçümsemek doğru olmaz bence. Ama şahsen ABD uçacak olsam önceliğim THY olurdu. Gerçekten uçaklar 10numara özellikle kuzey ve güney Amerika da. Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 9 yıl önce
kendileri ucagı yollasaydın biz gönderrdik haftada 2 gun iptaledip yollamıyolardı ucagı kendi hataları yoksa hep overbooked!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 9 yıl önce
ah birde konusabilsen cok sey anlatacaksin )
profil ~ 9 yıl önce
Eski uçak yorumuna katılıyorum. Her gün geç gelen uçaklar, iptal olan uçuşlar, yolcuların otel masrafı, connection değişimi masrafları, diğer havayollarına trasferleri, arızalanan uçak yerine boş uçak gelmesi, park masrafı vs. hepsi üstüste eklenince karlı bir hat olmaktan uzaklaştılar. Geçmiş olsun istasyon yönetimine de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000