22 Temmuz 2009, Çarşamba 14:53:37

THY, HABOM'U GÖRÜCÜYE ÇIKARTIYOR

Türk Havayolları HABOM Projesi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nda büyük bir bakım merkezi kurmayı planlıyordu. HABOM’la ilgili yapılan tüm açıklamalara rağmen bir atılım yapılmamıştı. Ancak THY “HABOM geliyor” demeye hazırlanıyor.
  • Evet Habomun başarısı Temelin başarısıdır.
  • Törende Temelin başarısı olarak lanse edilmişti HABOM. Ama Temel o gün bugündür incik, boncuk işlerle, ezberlerle, tanımadan bilmeden kulaktan dolma bilgilerle insanlar hakkında hüküm vermekle, birçok insanın canını yakmakla anılacak bir gn md lük yaptı. Yani küçük işlerin büyük adamı oldu bu Temel. Üstelik devletin imkanlarından bile birşey çıkarmaya kapasitesi müsait değil. Zaten onu başarılı bulanda, ondan birşey bekleyende en az onun kadar boş ve cahildir. O sadece ben Te HaYe nin genel müdürü olarak başladığı konuşmalarında boş ve ezberlenmiş laflarla koca bir şirketi meşgul etti durdu.
  • Yatar bu iş. THY'nin "müteşşebis mahale bakkalı hacı amca" zihniyetindeki yönetimi varken otel, alışveriş merkezi, hafriyat şirketi, hal komisyoncusu gibi işlere yatırım yapılır, havacılık teknolojisi yatırımları es geçilir. Kimse boşuna ümitlenmesin.
  • BÜYÜK DÜŞÜN OF OF OF
  • HABOM = Ha Booooom
  • 2010 senesine 5 ay kaldı. Ortada ne var. Konuşmalar. Demekki konuşmanın bir zararı yok. O zaman neyin görücüsüne cıkılıyor.
  • 03.12.2004 tarihli bir haber. THY’ının (HABOM) projesi için kullanacağı S.Gökçen Havalimanı’ndaki arazinin SSM tarafındanndan tahsisi 3 Aralık 2004’de düzenlenen imza töreni ile gerçekleştirildi. Törene THY Yönetimi’nin yanısıra Maliye Bakanı K.Unakıtan, Ulaştırma Bakanı B.Yıldırım ve MSB Vecdi Gönül de katıldı. THY, bu imza töreni ile HABOM projesini resmi olarak basına ve kamuoyuna duyurmuş oldu. Bu imza töreni ile bakım merkezinin kurulacağı arazi 25 yıllığına THY’ye devredilmiş oldu. THY YK Başkanı Candan Karlıtekin yaptığı konuşmada projenin 3 yıl içinde 200 milyon dolar yatırım ile gerçekleşeceğini, 2010 yılında 470 milyon ABD doları gelir hedeflendiğini ve yaklaşık 2100 kişilik bir istihdam yara
  • Evet sadece hat bakımın THY de kalması, diğer bütün birimlerin HABOM'a devri planlanmıştı, 6 yıl önce. HABOM ülkemizin 1 numaralı havacılık bakım merkezi olacaktı. Sonunda ne oldi? Öncelikle arazisinin % 75'i geri iade edildi. Kalanında ne yapılabilir ? Belki de böylesi THY çalışanları açısından daha hayırlı olmuştur.
  • sadece motor atelyesini taşıyıp , motor bakımlarını SGH`ye iletmek ne kadar mantıklıysa senin dediğin de o kadar mantıklıdır.AHL`de sadece hat bakım kalması planlanmıştı zamanında.şimdilerde bilemem tabiki ..
  • 2003 yılında 80 hektar kiralandı. 5000 kişiye iş imkanı dendi. Sonra 60 hektarı iade edildi. Kalanı 20 hektar (Hala o kadar mı yoksa daha da mı küçüldü bilmiyorum). Orada da prat whitney ile göstermelik bir atölye yapıldı. Habom kuş oldu. Adı kaldı yadigar. Ama "HABOM" diye büyük büyük söylemenin hiçbir mahzuru yok.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş tarafından yapılan HABOM projesinin tanıtımı için harekete geçildi.

Önümüzdeki hafta Türk Havayolları Teknik A.Ş yöneticileri HABOM’da yaşanan gelişmeleri yerinde anlatmak üzere basına bir gezi gerçekleştirecek.

Türk Havayolları, önümüzdeki günlerde yeni atılımlarını da açıklayacak.

THY, HABOM'U GÖRÜCÜYE ÇIKARTIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
Evet Habomun başarısı Temelin başarısıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Törende Temelin başarısı olarak lanse edilmişti HABOM. Ama Temel o gün bugündür incik, boncuk işlerle, ezberlerle, tanımadan bilmeden kulaktan dolma bilgilerle insanlar hakkında hüküm vermekle, birçok insanın canını yakmakla anılacak bir gn md lük yaptı. Yani küçük işlerin büyük adamı oldu bu Temel. Üstelik devletin imkanlarından bile birşey çıkarmaya kapasitesi müsait değil. Zaten onu başarılı bulanda, ondan birşey bekleyende en az onun kadar boş ve cahildir. O sadece ben Te HaYe nin genel müdürü olarak başladığı konuşmalarında boş ve ezberlenmiş laflarla koca bir şirketi meşgul etti durdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yatar bu iş. THY'nin "müteşşebis mahale bakkalı hacı amca" zihniyetindeki yönetimi varken otel, alışveriş merkezi, hafriyat şirketi, hal komisyoncusu gibi işlere yatırım yapılır, havacılık teknolojisi yatırımları es geçilir. Kimse boşuna ümitlenmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
BÜYÜK DÜŞÜN OF OF OF

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
HABOM = Ha Booooom

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
2010 senesine 5 ay kaldı. Ortada ne var. Konuşmalar. Demekki konuşmanın bir zararı yok. O zaman neyin görücüsüne cıkılıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
03.12.2004 tarihli bir haber. THY’ının (HABOM) projesi için kullanacağı S.Gökçen Havalimanı’ndaki arazinin SSM tarafındanndan tahsisi 3 Aralık 2004’de düzenlenen imza töreni ile gerçekleştirildi. Törene THY Yönetimi’nin yanısıra Maliye Bakanı K.Unakıtan, Ulaştırma Bakanı B.Yıldırım ve MSB Vecdi Gönül de katıldı. THY, bu imza töreni ile HABOM projesini resmi olarak basına ve kamuoyuna duyurmuş oldu. Bu imza töreni ile bakım merkezinin kurulacağı arazi 25 yıllığına THY’ye devredilmiş oldu. THY YK Başkanı Candan Karlıtekin yaptığı konuşmada projenin 3 yıl içinde 200 milyon dolar yatırım ile gerçekleşeceğini, 2010 yılında 470 milyon ABD doları gelir hedeflendiğini ve yaklaşık 2100 kişilik bir istihdam yara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Evet sadece hat bakımın THY de kalması, diğer bütün birimlerin HABOM'a devri planlanmıştı, 6 yıl önce. HABOM ülkemizin 1 numaralı havacılık bakım merkezi olacaktı. Sonunda ne oldi? Öncelikle arazisinin % 75'i geri iade edildi. Kalanında ne yapılabilir ? Belki de böylesi THY çalışanları açısından daha hayırlı olmuştur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sadece motor atelyesini taşıyıp , motor bakımlarını SGH`ye iletmek ne kadar mantıklıysa senin dediğin de o kadar mantıklıdır.AHL`de sadece hat bakım kalması planlanmıştı zamanında.şimdilerde bilemem tabiki ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
2003 yılında 80 hektar kiralandı. 5000 kişiye iş imkanı dendi. Sonra 60 hektarı iade edildi. Kalanı 20 hektar (Hala o kadar mı yoksa daha da mı küçüldü bilmiyorum). Orada da prat whitney ile göstermelik bir atölye yapıldı. Habom kuş oldu. Adı kaldı yadigar. Ama "HABOM" diye büyük büyük söylemenin hiçbir mahzuru yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000