03 Aralık 2013, Salı 17:26:56

THY GEZEGENLER ARASI UÇACAK

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, 21’inci yüzyılın sonları yaklaştıkça dünyanın her tarafına uçan bir şirket olmakla yetinmeyeceklerini ve gerçekleşmesini bekledikleri gezegenler arası seyahatlerde de öncü olacaklarını söyledi.
  • Hadi yaw :)
  • bırak onu bunu neden thy uçuş güvenliğinde sondan 3. sırada onu anlatsana !!! çalışanına değer vermiyorsun,torpil,haksızlık,eski ve senden olmayan personeli işssizlikle tehdit,sürgün had safhada onlara verdiğin yemek bile rezalet gel kargoya gör millet ne şartlarda çalışıp nerede nasıl yemek yiyor ondan sonra marstan,üranüsten,saturnden bahset !!!!!!!!!
  • Ankara'nın düzenli dış hat yolcusu YOKTUR. Uyanın kendinize gelin. Ankara'dan Londra Stansted uçuşu niye 6 ayda kaldırıldı? Cevap: %15'lerde doluluk, zarar 12 milyon (eski parayla Trilyon) Türk lirası. Ankara yalnız ve ancak Almanya hatlarına gurbetçi yolcu taşır. Yaz dönemlerinde Orta Anadolu yolcuları için 3-5 aylık Viyana, Paris, Stokholm belki olabilir. Transit yolcu datalarında maalesef Ankara'nın Afrika istasyonları ile kıyasıya mücadelesi sürüyor. Birleşik Krallık için yaz sezonunda SunExpress veya Anadolujet ile Stansted'ten Adana, Kahramanmaraş veya Gaziantep parkuru, Ankara'dan kat be kat kârlı olur.
  • Güneşe gece giden Temel'i bulduk beyler.....
  • ne çok yandaş varmış yaaa...utandım sizden
  • 10 sene önce bu iş İETT yönetme benzemez diye kibirli ve küstah bir dil kullanıyordunuz. Yıllar geçti ne bu kibriniz ne de diliniz değişti. THY ise sizin beyinlerinizin kapasitesinden daha büyük oldu. Hayal edin demiyeceğim. Bi de utanmayı deneyin.
  • Mars a ne zaman basliyor seferler?
  • Baskent olan Ankara 'dan yurtdışına direk uçuş bile düzenlemeyi beceremeyen Thy yönetiminin gezegenler arasi uçmayı hedeflemesi cok komik !!
  • Ne mil birikir be, düşünmesi bile yetti.
  • genel mudurun soyledıklerı, hedeflerının buyuklugunu gostermek ve bu konuda ne kadar coskulu oldugunu ifade etmek için ironi yapmıştır kanımca.

THY’nin uçaklarında, VIP, CIP Salonlarında ve Busıness Class kontuarlarında yolculara dağıtılan Skylife dergisinin Ocak ayı sayısında, " Hoşgeldiniz" başlıklı köşesinde yazdığı yazıda Temel Kotil, şirketi temsil eden Anadolu çocuğunun artık yetişkin ve yaşam dolu bir genç olduğunu belirterek, "Bu genç 21. yüzyılın sonlarına yaklaştıkça artık dünyanın her şehrine uçan bir THY ile yetinmeyip gezegenler arası seferler düzenleme hazırlığındadır. Bugün itibarı ile dünyanın en çok ülkesine uçan bir hava yolu şirketiyiz ve 21. yüzyılın sonlarında gerçekleşmesini beklediğimiz gezegenler arası seyahatte de inşallah öncü oluruz" dedi.

2014 PLANLARI:

Yazısında daha sonra 2014 planları için görüşlerini paylaşan Temel Kotil, bilinmeyendeki güzelliği görmek için keşfedilmeyenin peşinde olduklarını belirterek, şöyle devam etti:

" Hiç kimsenin uçmadığı, adını bile telaffuz edemediğimiz yerlere uçmamız bu yüzdendir. Bu bizim gibi düşünenlerle, kalbi bu muhteşem gezegeni keşfe çıkmak için çırpınanlarla yola çıkmaya hazırız. 2014 yılında ikisi yurt içi olmak üzere, toplam 16 yeni hat açacağız. Böylece uçuş noktası sayımız 260’a çıkacak. Günlük sefer sayımız 1300’e ulaştı."

MUM IŞIĞINDA YEMEK

THY Genel Müdürü Temel Kotil yazısının sonuna doğru uçaklarda verdikleri ikram için de, " Yolcularımız bizim misafirlerimizdir. Onlara yeryüzünden 12 bin metre yüksekte mum ışığında yemek ikram ediyoruz. Dünyada en iyi ikram veren şirket olmamıza rağmen bu ay başlattığımız yeniliklerle bunları bütün uçuşlarda sizlere sunacağız " dedi.

Temel Kotil, çevreye olan saygılarının en üst dereceye ulaştığını ve hedeflerinin 2023 olduğunu belirterek, yazısını şöyle tamamladı:

"THY 2023 yılında 450’den fazla uçağı ile 120 milyon yolcusu ve 24 milyar USD cirosuyla en büyük şirketlerden birisi olacaktır. Bu yolda yürümeye ve üretmeye devam edeceğiz. Siz değerli yolcularımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl dilerim."

THY GEZEGENLER ARASI UÇACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

Taner ~ 8 yıl önce
Hadi yaw :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
palavra !!!! ~ 8 yıl önce
bırak onu bunu neden thy uçuş güvenliğinde sondan 3. sırada onu anlatsana !!! çalışanına değer vermiyorsun,torpil,haksızlık,eski ve senden olmayan personeli işssizlikle tehdit,sürgün had safhada onlara verdiğin yemek bile rezalet gel kargoya gör millet ne şartlarda çalışıp nerede nasıl yemek yiyor ondan sonra marstan,üranüsten,saturnden bahset !!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haybeci Ankara ~ 8 yıl önce
Ankara'nın düzenli dış hat yolcusu YOKTUR. Uyanın kendinize gelin. Ankara'dan Londra Stansted uçuşu niye 6 ayda kaldırıldı? Cevap: %15'lerde doluluk, zarar 12 milyon (eski parayla Trilyon) Türk lirası. Ankara yalnız ve ancak Almanya hatlarına gurbetçi yolcu taşır. Yaz dönemlerinde Orta Anadolu yolcuları için 3-5 aylık Viyana, Paris, Stokholm belki olabilir. Transit yolcu datalarında maalesef Ankara'nın Afrika istasyonları ile kıyasıya mücadelesi sürüyor. Birleşik Krallık için yaz sezonunda SunExpress veya Anadolujet ile Stansted'ten Adana, Kahramanmaraş veya Gaziantep parkuru, Ankara'dan kat be kat kârlı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fıkra ~ 8 yıl önce
Güneşe gece giden Temel'i bulduk beyler.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hdı ~ 8 yıl önce
ne çok yandaş varmış yaaa...utandım sizden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
10 sene önce bu iş İETT yönetme benzemez diye kibirli ve küstah bir dil kullanıyordunuz. Yıllar geçti ne bu kibriniz ne de diliniz değişti. THY ise sizin beyinlerinizin kapasitesinden daha büyük oldu. Hayal edin demiyeceğim. Bi de utanmayı deneyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harika ~ 8 yıl önce
Mars a ne zaman basliyor seferler?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik ~ 8 yıl önce
Baskent olan Ankara 'dan yurtdışına direk uçuş bile düzenlemeyi beceremeyen Thy yönetiminin gezegenler arasi uçmayı hedeflemesi cok komik !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara ~ 8 yıl önce
Haklısınız.Adı da İstanbul Airlines olarak değişsin.Malum başka bir yerden uçtuğu yok.Kendi de dememiş miydi İzmir'e gidince,hani nerde bizim uçaklarımız diye.
komık ~ 8 yıl önce
sefer duzenlemek cok kolay.potansıyelden haber ver sen.
potansiyel ~ 8 yıl önce
potansiyel deyip de konuşturmayın adamı Allah aşkına. Londra, Paris uçmuyorsun daha. Haftanın her günü uçman gerek ayrıca. Dünyanın adamı Anadolujet ile Ankara'da dönüp dolanıyor.
Ouagadougou ~ 8 yıl önce
Ankara'dan Londra'ya Paris'e potansiyel yok ama İstanbul'dan Ouagadougou'ya potansiyel var öyle mi?
Mil Programı ~ 8 yıl önce
Ne mil birikir be, düşünmesi bile yetti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ıroni ~ 8 yıl önce
genel mudurun soyledıklerı, hedeflerının buyuklugunu gostermek ve bu konuda ne kadar coskulu oldugunu ifade etmek için ironi yapmıştır kanımca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ufak atabilirdi ~ 8 yıl önce
bence alçaktan uçarak mutevazi bir şekilde türkiyenin heryerinden bütün dünyaya uçuracağız diyebilirdi(cümlemdeki ironiyi anlayabiliyormusun ironi böyle bişey olabilir) gezegenler arası seyahat bizim ayık kafayla anlayabileceğimiz bir ironi değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000