16 Temmuz 2016, Cumartesi 17:49:00

THY Genel Müdürü'nü bile seçmişler

Bursa İl Jandarma Komutanı'nın çantasında, darbecilerin amacına ulaşmaları halinde kimin hangi göreve getirileceğini gösteren liste ele geçirildi. Listede THY Genel Müdürü de var...
  • Hepsinide asin aldiklari nefes bile haram onlara .vatanimin havasini bile kirletmeye haklari yok
  • uc ayda internetten bakip ,havaciligi ogrenirdi..
  • "Tek bir başkomutan var, o da Mustafa Kemal Ataturk." Nerde şimdi ? madem o kadar başkomutanın emirlerine yeminlerine layıksınız böyle bir amaç niye hangi zihniyet ?
  • Darbe, kuralları ve kanunları hiçe sayıp yönetimi ele geçirerek çıkarlarını gerçekleştirmek isteyen bir çete hareketidir. Bu çetenin ülkeyi nereye götüreceği, hangi karanlık güçlerin kontrolünde olduğu bilinmez. Darbe halkın bütün kesimleri tarafından reddedilmelidir. Bu toplumun bütün kesimlerinin meselesidir. Toplum bunu geçekleştirmiştir. Halk kendi yönetimine, demokrasisine sahip çıkmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa ve hainlere de en ağır cezanın verilmesini istiyorum.
  • Albay x a koğuşuna binbaşı x b boğuşuna...
  • bunların çoğu askeriyeye sınavlarda hile yaparak girmiş kişilerdir! özellikle son 10 yılda üniversite,polis,adalet vs sınavlarında yapılan hileler haber olmadı mı? bu sınavlarda hile yapanlar yalnızlar mıydı? onlara kim yardım etmişti? bir tek onlar mı hile yapmışlardı yoksa onlarla beraber iktidarın adamları da mı yapmışlardı? türkçeyi konuşamayıp da üniversite sınavına girip kazanan insanlar vardı,hala varlar ve bunlar okulları da hileyle bitirmişlerdi! bazı üniversitelerde rektörler,dekanlar,hocalar bazı başarısız öğrencilerin geçirilmesi için tehdit edilmediler mi? thy'de bir sürü öyle çalışan var! adam iktisat okumuş güya ama hiçbir şeyden haberi yok! birinden mali tablo istediler internette örneklere bakayım dedi!cemaatçi veya iktidar yanlısı biri bir sınavda hile yaparken,yaptırırken öteki dur ne yapıyorsun demeyecekti herhalde o da nimetten faydalanmanın yolunu seçecekti ne de olsa onlara göre bu ülke rejimi,asker,yargı vs hep düşmandı ve o düşmanı yıkmak için her yol mübahtı!
  • Tek bir başkomutan var, o da Mustafa Kemal Ataturk.
  • Nasıl bir vatan hainisiniz siz ya adamlar devletin Genelkurmay başkanını rehin alıyor Reis-i Cumhur u öldürmeye kalkıyor siz hala oyun diyorsunuz ey cahiller devletin başı olmayınca devleti ele geçireceklerdi sizin gibilerin bu güzelim vatanımda yaşamasından utanç duyuyorum.
  • Başkomutan REİS kısıklıdan emri verdi.Bütün kurum ve kuruluşlarda vatan hainleri temizlenecek.
  • Takunyaliyim,kasimpasaliyim..devede keserim,ama cok tirsarim..Guzel bir sarki besteliyorum da... Golgesi kap kara,kalbi ATATURK ruhuyla, gidiyor mudurluk takunyalim, kobra sesleri arasinda)

İstanbul ve Ankara'daki darbe girişimini planlayanların, çoğunluğu Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birliklerde olmak üzere farklı askeri birlik ve yurtdışı askeri ateşeliklerde görev alacak yeni isimlerin yer aldığı bir atama listesini oluşturduğu belirtildi.

Darbecilerin görev listesi Bursa İl Jandarma Komutanı'nın çantasında ele geçirildi.

YAKLAŞIK 400 KİŞİLİK ATAMA LİSTESİ
Grubun darbenin başarılı olması halinde bazı askeri görevler için atama listesi hazırladığı kaydedildi. Yaklaşık 400 ismin yer aldığı listede, atamaların çoğunluğunun Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birliklere olduğu öğrenildi. Atama yapılması planlanan görevler arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlikler ile yurtdışındaki askeri ateşliklerin de yer aldığı belirtildi.

ÖNEMLİ GÖREVLERE ATANACAK İSİMLERİ BELİRLEMİŞLER
Öte yandan, askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, darbe girişimini planlayan bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse başkanlığındaki 37 askerin yer aldığı grup, çok sayıdaki askeri ve sivil göreve atanacak askerleri listeledi.

Yaklaşık 400 kişilik atama listesinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli Yücel Topçu'nun Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına, Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli Nedim Karabulut'un THY Genel Müdürlüğüne, Hava Harp Akademisi Komutanlığından Orhan Tolluoğlu'nun Atatürk Havalimanı Müdürlüğüne, Hava Harp Akademisi Komutanlığından Murat Divril'in Sabiha Gökçen Havalimanı Müdürlüğüne, Hava Lojistik Komutanlığından Emine Gülşen Torunoğlu Aslan'ın Hazine Genel Müdürlüğüne, Hava Harp Okulundan Ahmet Gümüş'ün İş Bankası Genel Müdürlüğüne, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği İletişim Şube Müdürü Mesut Yurttan'ın Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğüne, Hava Harp Akademisi Komutanlığından Tamer Özaslan'ın TRT İstanbul Radyosu Genel Müdürlüğüne, Hava Kuvvetleri Komutanlığından İlhan Karasu'nun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına, Hava Kuvvetleri Komutanlığından Murat Karakuş'un AFAD Başkanlığına, Hava Harp Okulu Öğrenci Alayı Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Ergezen'in TRT İstanbul Müdürlüğüne, 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ın Emniyet Genel Müdürlüğüne, Kastamonu Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal'ın İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığına, Kuveyt Askeri Ataşesi Mikail Güllü'nün MKE Genel Müdürlüğüne atandığının ifade edildiği aktarıldı.

Atama listesinde, Jandarma Bölge Komutanlığı görevleri olmak üzere çok sayıdaki askeri görev için de atama yapıldığı öğrenildi. Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, darbe girişimini planlayan bir süre önce görevden alınan Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse başkanlığındaki grupta, Albay Mehmet Oğuz Akkuş, Binbaşı Erkan Ağın, Yarbay Doğan Uysal, Yarbay Derya Yaman, Albay Erhan Ermişoğlu, Albay Seyfi Bulduk, Yarbay Hasan Saban, Üsteğmen Serdar Çamiçi, Üsteğmen Akif Us, Yarbay Ali Müjdat Eski, Yarbay Uğur Aydın, Binbaşı Kurtuluş Kaya, Üsteğmen İlyas Damarseçkin, Üsteğmen İsmail Mıngır, Teğmen Mehmet Sadık Özgüven, Yüzbaşı Sefa Mumcu, Üsteğmen Harun Birol Mert, Yarbay Uğur İrici, Üsteğmen Turan Özen, Üsteğmen Abdürrahim Özkan, Üsteğmen Süleyman Ülker, Teğmen Süleyman Çelebi, Albay Naci Akdemir, Binbaşı Ali Koçyiğit, Üsteğmen Halil İbrahim Dişçi, Üsteğmen Saadet Us, Üsteğmen Abdullah Avlık, Albay Ferhan Kuşcan, Albay Bülent Çolak, Albay Haluk Kamil Yavuz, Üsteğmen Zafer Öğretici, Üsteğmen Hamit Can Yüksel, Üsteğmen Ayhan Doğan, Üsteğmen Arif Bakır'ın da aralarında bulunduğu 37 asker yer aldı.

THY Genel Müdürü'nü bile seçmişler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

komando ~ 4 yıl önce
Hepsinide asin aldiklari nefes bile haram onlara .vatanimin havasini bile kirletmeye haklari yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 4 yıl önce
uc ayda internetten bakip ,havaciligi ogrenirdi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATA ~ 4 yıl önce
"Tek bir başkomutan var, o da Mustafa Kemal Ataturk." Nerde şimdi ? madem o kadar başkomutanın emirlerine yeminlerine layıksınız böyle bir amaç niye hangi zihniyet ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Darbe ~ 4 yıl önce
Darbe, kuralları ve kanunları hiçe sayıp yönetimi ele geçirerek çıkarlarını gerçekleştirmek isteyen bir çete hareketidir. Bu çetenin ülkeyi nereye götüreceği, hangi karanlık güçlerin kontrolünde olduğu bilinmez. Darbe halkın bütün kesimleri tarafından reddedilmelidir. Bu toplumun bütün kesimlerinin meselesidir. Toplum bunu geçekleştirmiştir. Halk kendi yönetimine, demokrasisine sahip çıkmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa ve hainlere de en ağır cezanın verilmesini istiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koğuş ~ 4 yıl önce
Albay x a koğuşuna binbaşı x b boğuşuna...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 4 yıl önce
bunların çoğu askeriyeye sınavlarda hile yaparak girmiş kişilerdir! özellikle son 10 yılda üniversite,polis,adalet vs sınavlarında yapılan hileler haber olmadı mı? bu sınavlarda hile yapanlar yalnızlar mıydı? onlara kim yardım etmişti? bir tek onlar mı hile yapmışlardı yoksa onlarla beraber iktidarın adamları da mı yapmışlardı? türkçeyi konuşamayıp da üniversite sınavına girip kazanan insanlar vardı,hala varlar ve bunlar okulları da hileyle bitirmişlerdi! bazı üniversitelerde rektörler,dekanlar,hocalar bazı başarısız öğrencilerin geçirilmesi için tehdit edilmediler mi? thy'de bir sürü öyle çalışan var! adam iktisat okumuş güya ama hiçbir şeyden haberi yok! birinden mali tablo istediler internette örneklere bakayım dedi!cemaatçi veya iktidar yanlısı biri bir sınavda hile yaparken,yaptırırken öteki dur ne yapıyorsun demeyecekti herhalde o da nimetten faydalanmanın yolunu seçecekti ne de olsa onlara göre bu ülke rejimi,asker,yargı vs hep düşmandı ve o düşmanı yıkmak için her yol mübahtı!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
poh ~ 4 yıl önce
sanirsin ki simdikiler sütten cikmis ak kasik. simdi sira sizinkilerde , eski abilerinde ogrendiklerini yapiyorlardir.
ztk ~ 4 yıl önce
ne istedilerde vermedik..
Ata ~ 4 yıl önce
Tek bir başkomutan var, o da Mustafa Kemal Ataturk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Apronşöförü ~ 4 yıl önce
Nasıl bir vatan hainisiniz siz ya adamlar devletin Genelkurmay başkanını rehin alıyor Reis-i Cumhur u öldürmeye kalkıyor siz hala oyun diyorsunuz ey cahiller devletin başı olmayınca devleti ele geçireceklerdi sizin gibilerin bu güzelim vatanımda yaşamasından utanç duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEMİZLİK ~ 4 yıl önce
Başkomutan REİS kısıklıdan emri verdi.Bütün kurum ve kuruluşlarda vatan hainleri temizlenecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beste ~ 4 yıl önce
Takunyaliyim,kasimpasaliyim..devede keserim,ama cok tirsarim..Guzel bir sarki besteliyorum da... Golgesi kap kara,kalbi ATATURK ruhuyla, gidiyor mudurluk takunyalim, kobra sesleri arasinda)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000