11 Eylül 2013, Çarşamba 12:00:02

THY DİYASPORAYI ÇILDIRTTI

Türk Hava Yolları (THY)'nin Fransa Lig 1 ekibi Olimpik Marsilya ile sponsoruluk anlaşması yapması Marsilya'da yaşayan Ermeni diyasporasını kızdırdı...
  • THY'nin her sponsorluğuna destek olunmalı! Nihayetinde Avrupa'nın en büyük hava yolu şirketi olma hedefi var!
  • zamaninda kendilerini kullanan devletlerin basina bela olmus durumda. fransizlar tarafindan sirtlarina uniforma gecirilen ermeniler, fransanin sahibi gibi davranmaya kalkmislar. ama unutmamalari lazim: degiller. ama Allah ne bela vermis fransizlara? afrikalisi, gocmeni, ermenisi vs zamaninda yedigi hurmalar, 80 yil sonra bile tirmaliyor.
  • tesekkurler THY iste reklam boyle olur Los Angeleste Kobe icin Ermenilerin yaptiklarini da hatirlayalim. Dosta dusmana karsi THY
  • Situ Savais combien Je T'Aime...THY.

Fransa'da yayınlanan Arme News'in internet sitesinde verilen habere göre aşırı milliyetçiliği, ırkçılığı ve Türk karşıtlığı ile bilinen Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu yaptığı bir basın açıklaması ile "Mantığa aykırı" olarak nitelediği bu sponsorluğu "Ermeni diyasporasının başkenti" olarak niteledikleri Marsilya'yı kirlettiğini iddia etti.

Sporda "moral" değerlerini temsil eden Olimpik Marsilya'nın 20. yüzyılın ilk "soykırımı" olan "Ermeni soykırımını" Türklerin yaptığını unutmuş olmasına inanmak istemediklerini açıklayan Fransa Ermeni Dernekleri Koordinasyon Kurulu, bu olayı Ermeni diyasporasına karşı bir ihanet olarak olarak kabul ettiklerini açıkladı.

Türkiye ve Azerbaycan'dan gelecek sponsorlukları Fransa'daki herhangi bir spor kulübünde görmek istemediklerini belirten kurul "Ermeni soykırımının" 100. yılında bu tür olayların kendilerini çok "üzdüğünü" açıkladı. (Milliyet)

THY DİYASPORAYI ÇILDIRTTI

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
THY'nin her sponsorluğuna destek olunmalı! Nihayetinde Avrupa'nın en büyük hava yolu şirketi olma hedefi var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ermeniler vb ~ 9 yıl önce
zamaninda kendilerini kullanan devletlerin basina bela olmus durumda. fransizlar tarafindan sirtlarina uniforma gecirilen ermeniler, fransanin sahibi gibi davranmaya kalkmislar. ama unutmamalari lazim: degiller. ama Allah ne bela vermis fransizlara? afrikalisi, gocmeni, ermenisi vs zamaninda yedigi hurmalar, 80 yil sonra bile tirmaliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tesekkurler THY ~ 9 yıl önce
tesekkurler THY iste reklam boyle olur Los Angeleste Kobe icin Ermenilerin yaptiklarini da hatirlayalim. Dosta dusmana karsi THY

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 9 yıl önce
Situ Savais combien Je T'Aime...THY.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000