15 Ekim 2019, Salı 13:52:21

THY CNN ile anlaşmayı bitirecek mi?

Türkiye karşıtı haberlerini, Türkiye karşıtı saldırgan başlıklarla paylaşan CNN International'ın 2018 yılında THY ile yaptığı bir anlaşma gündeme geldi.
  • well done CNN TK isterse o yaman sirf yurtici reklam yapsin - Asker selamli. Yeterince yandas kanal'lar var bu ara Tuem duenya TR'len ayni fikiri paylasmasi gerekmiyor. Baska fikiri olan otomatikman duesmanda degildir. Widen your world and your brain Turkey an TK
  • Thy, cnn ile anlaşmayı bitirse ne bitirmese ne? Türkiye,aleyhine ne varsa yapan,koruyan,besleyen ülkelere durmadan iş,ihale yağdırıyor,neyi var neyi yoksa onlara ve güya dost araplara satıyor,arabalarına,uçaklarına,icatlarına para saçıyor,vatandaşlarını ya kimlikle ya da kapıda vizeyle ülkemize sokuyor,vergisiz ev,arsa almalarına ve 9 ay çıkmadan kalmalarına izin veriyor ! Biz bu kafada oldukça ve gerekli tepkileri verip,kısasa kısas demedikçe hiçbir şey yapamayız,ya millete hoş görünmek için boşa üflemeyeceğiz ya da alayıyla ticareti kesip,vize dahil onların bize yaptıklarının aynısını yapacağız gerekirse 5 sene kuru ekmek,soğana talim edeceğiz,var mı buna tamam diyenler ?
  • Basın müşavirimiz işi çözer
  • THY anlaşmayı bitirecek mi bilinmez ama THY yakında yanlış kararlar yüzünden bitecek.

TSK'nın sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD'i bölgeden temizlemek için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'nda yedinci gün devam ederken özellikle ABD basınının "yalan haberleri" iyice ayyuka çıktı. Türkiye karşıtı haberlerini, Türkiye karşıtı saldırgan başlıklarla paylaşan CNN International'ın 2018 yılında THY ile yaptığı bir anlaşma tekrar gündemde...

Türk Hava Yolları, geçen yıl CNN International ile bir reklam anlaşması yaparak, kanala para vermişti. Barış Pınarı Harekâtı devam ederken Türkiye'nin içinden geçtiği kritik günlerde, THY'nin bu anlaşmayı sonlandırıp sonlandırmayacağı merak konusu oldu.

Barış Pınarı Harekâtı’nda yedinci gün devam ederken başta ABD basını olmak üzere Batı medyası Türkiye’yi eleştiren, terör örgütlerinin propagandasını yapan ya da doğrudan yalan haberler üreten haberlere devam ediyor…

Bunlar arasında sesi en çok çıkan medya kuruluşlarından biri CNN International… Hem Washington’da hem de Suriye’de yetkililerle konuşan CNN International’ın haberlerindeki KJ’lerde sık sık, “Türkiye sivilleri vuruyor” ve “Türkiye’nin saldırısından siviller etkileniyor” şeklinde ifadeler kullanıyor.

Suriye’de 8 yılı aşkın bir süredir bitmek bilmeyen savaştan en çok etkilenen ülkelerden biri olan Türkiye’nin haklı bir şekilde sınır güvenliğini korumak adına başlattığı operasyon devam ederken, terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin propaganda aletlerini canlı yayınladı.

CNN International bunları yayınlayarak adeta bir algı operasyonu yaparken ve Türkiye’nin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde, Türk Hava Yolları’nın CNN International ile yaptığı bir anlaşma akıllara geldi. Türk Hava Yolları 2018 yılının Ağustos ayında kanalın çok izlenen programı Quest’s World of Wonder’a sponsor olmuştu. Bu anlaşmayla birlikte THY ve CNN International, ünlü sunucu Richard Quest’in programına maddi katkı vermeyi taahhüt ederken, programda ve CNN International’da da THY’nin reklamları ve logosu görünecekti.

Öyle ki geçtiğimiz yıl Richard Quest’in programında Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı da konuk olmuş ve gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak soruları yanıtlamıştı.

Türkiye’nin içinden geçtiği kritik günlerde ülkenin en köklü markalarından biri olan Türk Hava Yolları ile CNN International arasındaki bu anlaşma kafaları karıştırdı. Türkiye’nin kendi sınır güvenliğini korumak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na karşı haberlerle adeta algı yönetimi yapan CNN International’a THY’nin sponsorluk anlaşması kapsamında yapacağı anlaşmayı rafa kaldırıp kaldırmayacağı henüz bilinmiyor. (Sözcü)

THY CNN ile anlaşmayı bitirecek mi?

Facebook Yorum

Yorumlar

CV747 ~ 26 gün önce
well done CNN TK isterse o yaman sirf yurtici reklam yapsin - Asker selamli. Yeterince yandas kanal'lar var bu ara Tuem duenya TR'len ayni fikiri paylasmasi gerekmiyor. Baska fikiri olan otomatikman duesmanda degildir. Widen your world and your brain Turkey an TK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bitirsen ne? ~ 27 gün önce
Thy, cnn ile anlaşmayı bitirse ne bitirmese ne? Türkiye,aleyhine ne varsa yapan,koruyan,besleyen ülkelere durmadan iş,ihale yağdırıyor,neyi var neyi yoksa onlara ve güya dost araplara satıyor,arabalarına,uçaklarına,icatlarına para saçıyor,vatandaşlarını ya kimlikle ya da kapıda vizeyle ülkemize sokuyor,vergisiz ev,arsa almalarına ve 9 ay çıkmadan kalmalarına izin veriyor ! Biz bu kafada oldukça ve gerekli tepkileri verip,kısasa kısas demedikçe hiçbir şey yapamayız,ya millete hoş görünmek için boşa üflemeyeceğiz ya da alayıyla ticareti kesip,vize dahil onların bize yaptıklarının aynısını yapacağız gerekirse 5 sene kuru ekmek,soğana talim edeceğiz,var mı buna tamam diyenler ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 27 gün önce
Basın müşavirimiz işi çözer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 27 gün önce
THY anlaşmayı bitirecek mi bilinmez ama THY yakında yanlış kararlar yüzünden bitecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000