30 Nisan 2011, Cumartesi 08:49:28

THY BİR HAYALİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Pek çok kişinin uçma hayalini gerçekleştiren Türk Hava Yolları (THY), Ukraynalı Leonid Mateyev'in de pilot olma hayalini gerçekleştirdi.
  • keşke işten atılma korkusu içerisinde yaşayan personellerinizinde hayallerini gerçekleştirmek için uğraşşanız?ne büyük sevaba geçerdiniz...

Ukrayna'nın en çok izlenen TV kanallarından olan Noviy Kanal'ın "Hayallerinizi Gerçekleştiriyoruz" adlı yeni şov programına üvey babasının hayalini yazan Oleksandr Rozvajaev adlı çocuk, üvey babası Leonid Mateyev'in uçak uçurma hayalini gerçekleştirmesine vesile oldu.

Programın sunucusu birçok kişinin otomobil sürmekten hatta uçmaktan korktuğunu fakat birisinin bırakın uçmayı pilot olmayı hayal ettiğini söyleyerek başlattı.

Konuya ilişkin bilgi veren THY Ukrayna Genel Müdürü Erol Akçal; "Ukrayna'daki Noviy Kanal, bir program yapıyor 'hayallerinizi gerçekleştiriyoruz' diye. Şu anda Ukrayna'da en çok izlenen TV kanalı. Bir kadının oğlu üvey babasının pilot olma hayalinin gerçekleştirilmesi için her yere mektup yazıyor. En sonunda Noviy Kanal çocuğun dileğini kabul etmiş ve bizle temasa geçtiler. Biz de günübirlik olarak bu adamı ve kanal çalışanlarını aldık Türkiye'ye götürdük simülatörün içerisine koyduk ve adam uçar gibi yaptı. Bir gün misafirimiz oldular bütün masraflarını biz karşıladık. Ertesi günde dönüp geldiler. Adam çok mutlu oldu. Hayatı boyunca unutmayacağı güzel bir anı oluştu" dedi.

Leonid Mateyev'in eşi İnna Mateyeva yaptığı açıklamada; eşi ile 10 yıldır evli olduklarını tanıştığı günden beri tek hayalinin bir uçağı uçurmak olduğunu belirtti.

Simülatörde zor anlar yaşadığı ve çok heyecanlandığı görülen Mateyiv, THY tesislerinde yaşadığı uçuş tecrübesine destek olanlara teşekkür etti. Mateyiv, bütün hayatı boyunca pilot olmak istediğini ve hala bir uçağın kokpitinde bulunduğuna ve uçağı kaldırma tecrübesi yaşadığına inanamadığını söyledi.

Mayıs ayında da Ukraynalı bir çocuğu da Avrupa'da THY'nin sponsoru olduğu basketbol ligine götürecekleri bilgisini veren Erol Akçal, hayalleri gerçekleştirmek kanalı altında bu tür etkinliklere katılmakla birlikte Ukraynalılara, Türklerin kültürel zenginliklerinin misafirperverliklerinin anlatıklarını söyledi.

28 Nisan akşamında prime timeda gösterilen 'hayalleriniz gerçekleştiriyoruz' programına konuk olan Erol Akçal, burada Leonid Mateyiv'in ailesine Türkiye'nin herhangi bir noktasına uçmasına imkan veren uçak biletini hediye etti.

Leonid Mateyev'e bir de THY uçak maketi veren Akçal, yeni pilotumuzu kutluyorum demesi üzerine Mateyev sahneden sevinç çığlıkları attı.

Sunucuya da el yapımı bir çini porselen veren Akçal, konuşmasında THY'nin hayalleri gerçekleştirdiğini söyleyerek THY'nin tanıtımını yaptı. (Zaman)

THY BİR HAYALİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
keşke işten atılma korkusu içerisinde yaşayan personellerinizinde hayallerini gerçekleştirmek için uğraşşanız?ne büyük sevaba geçerdiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000