26 Şubat 2010, Cuma 13:06:20

THY, AVRUPA'DA ALIŞVERİŞE ÇIKTI!

Polonya basını, Türk Hava Yolları’nın Polonya ulusal havayolu şirketi LOT’u almak için harekete geçtiğini yazdı.
  • Borajet ATR ile bolgesel havaciliga soyundugu sirada THY LOT'a talip oluyor...Ilginc tesaduf di mi?
  • Bence hemen alalım ve de bir PL. kulübüne de sponsor olalım. 1.lig, 2. lig farketmez.... Hatta amatör küme....
  • GEREKSİZ,SAÇMA
  • 14 atr işlerine çok yarar bence. bu şekilde eğer BH Air gibi ekonomik uçuşlarla sisteme tanıtırsa Polonya turizmi gerçekten incoming outgoing canlanır. umarım satın alma/birleşme gerçekleşir
  • Cok guzel bir soylenti, ama ne kadar ciddiye alinir tartisilir. Bundan birkac ay once de benzeri bir soylenti Yugoslav sirket JAT hakkinda da cikmisti. Kendim icin konusayim bu beni cok heyecanlandirmisti. Sozde 20 aralik tarihinde belli olacakti. Ama ne cikti bundan? Kocaman bir hic! Eger bir mucize gerceklesip LOT alinirsa filodaki B737-4, B737-5 ve B767 lerin yenilenmesi gerekecek. Bu ucaklar eski ve ekonimik degil. Ama THY bunun altindan kalkabilecek durumda zaten.
  • Lot ismini duyunca bir nostalji yaşıyorum 1987--91 arası 4 sene istanbul istasyon müdürlüğünü yapmışdım.Nerde o bizim zamanımızdaki lot il-18 ler il-62 ler ile ops yapardık.Her gece lot1405/6-2405/6-3405/6 perşembe pazarda 2 tarifeli olurdu 405/6 sevgiler namı diğer lot Gürkan
  • bu haberi sabah airlines.net te görmüştüm ama ingilizce oldugundan pek anlamadım açıkçası. şöyle başlık vardı: "Turkish Airlines Undecided On LOT Takeover" ve "Turkish Airline interested in Polish LOT " yazıyordu.google çeviri thy lot için kararsız gibi çeviri yapıyordu diğerinde ilgileniyor falan yazıyordu
  • Gayet mükemmel bir iş olur. Thy nin avrupada bir başka havayolunu satın alması. Zaten şu an avrupa da havayolları birbirini satın alarak birleşiyor.. Avrupa birliği bizi sakın almasın tam üyeliğe ama bir bakacaklar ki kendi ülkelerindeki ekonomiyi kontrol edecek duruma gelmişiz..

 

Polonya’da yayın yapan Rzeczpospolita Gazetesi, Türk Hava Yolları’nın LOT Havayolları ile ilgilendiğini öne sürdü.

 

Ekonomik krizden etkilenen ve zor günler geçiren LOT Havayolları’nın THY tarafından satın alınacağını iddia eden Polonya basınının bu iddiası taraflarca doğrulanmadı.

 

Polonya Hazine Bakanlığı geçen ay üç alıcının LOT ile ilgilendiğini belirtmiş ancak potansiyel alıcıların isimleri açıklanmamıştı. Ancak, alıcılardan ikisinin havayolu sektöründe olduğu ve ikisinden birinin de çok ciddi olduğu ifade ediliyor. Diğer talibin ise bir yatırım şirketi olduğu dile getiriliyor.

 

 

Bu arada THY, LOT'un alımı için resmi bir karar olmadığını açıkladı.

 

THY basın sözcüsü Ali Genç, Polonya'nın ulusal havayolu şirketi LOT'u satın almakla ilgili alınmış resmi bir Yönetim Kurulu kararı olmadığını ancak bir fırsat çıktığında değerlendirebileceklerini söyledi.

 

Olası birliktelik hakkında konuşan LOT Başkanı Sebastian Mikosz; “Temel Kotil’i çok seviyorum. Daha önce birkaç kez konuşmuştuk” dedi. Ancak birleşmeyle ilgili herhangi bir şey söylemedi.

 

Başkent Varşova’dan İstanbul’a da seferler düzenleyen LOT Havayolları’nın filosunda 50 adet uçak bulunuyor.

 

51 noktaya uçuş gerçekleştiren LO T Havayolları, THY’nin de bağlı olduğu Star Alliance ittifakına üye.  

 

Eurolot adı altında bir alt şirketi de bulunan LOT, 1929 yılında kuruldu ve dünyanın en eski havayolu şirketlerinden biri.

 

İşte LOT Havayolları’nın filosunda bulunan uçak modelleri ve sayısı:

 

10 adet Embraer 170

6 adet Embraer 175

6 adet Boeing 737-500

3 adet Boeing 737-400

5 adet Boeing 767-300 ER

6 adet Embraer ERJ145

8 adet ATR 72

6 adet ATR 42-500

 

THY, AVRUPA'DA ALIŞVERİŞE ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 12 yıl önce
Borajet ATR ile bolgesel havaciliga soyundugu sirada THY LOT'a talip oluyor...Ilginc tesaduf di mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bence hemen alalım ve de bir PL. kulübüne de sponsor olalım. 1.lig, 2. lig farketmez.... Hatta amatör küme....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
GEREKSİZ,SAÇMA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
14 atr işlerine çok yarar bence. bu şekilde eğer BH Air gibi ekonomik uçuşlarla sisteme tanıtırsa Polonya turizmi gerçekten incoming outgoing canlanır. umarım satın alma/birleşme gerçekleşir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Cok guzel bir soylenti, ama ne kadar ciddiye alinir tartisilir. Bundan birkac ay once de benzeri bir soylenti Yugoslav sirket JAT hakkinda da cikmisti. Kendim icin konusayim bu beni cok heyecanlandirmisti. Sozde 20 aralik tarihinde belli olacakti. Ama ne cikti bundan? Kocaman bir hic! Eger bir mucize gerceklesip LOT alinirsa filodaki B737-4, B737-5 ve B767 lerin yenilenmesi gerekecek. Bu ucaklar eski ve ekonimik degil. Ama THY bunun altindan kalkabilecek durumda zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Lot ismini duyunca bir nostalji yaşıyorum 1987--91 arası 4 sene istanbul istasyon müdürlüğünü yapmışdım.Nerde o bizim zamanımızdaki lot il-18 ler il-62 ler ile ops yapardık.Her gece lot1405/6-2405/6-3405/6 perşembe pazarda 2 tarifeli olurdu 405/6 sevgiler namı diğer lot Gürkan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu haberi sabah airlines.net te görmüştüm ama ingilizce oldugundan pek anlamadım açıkçası. şöyle başlık vardı: "Turkish Airlines Undecided On LOT Takeover" ve "Turkish Airline interested in Polish LOT " yazıyordu.google çeviri thy lot için kararsız gibi çeviri yapıyordu diğerinde ilgileniyor falan yazıyordu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Gayet mükemmel bir iş olur. Thy nin avrupada bir başka havayolunu satın alması. Zaten şu an avrupa da havayolları birbirini satın alarak birleşiyor.. Avrupa birliği bizi sakın almasın tam üyeliğe ama bir bakacaklar ki kendi ülkelerindeki ekonomiyi kontrol edecek duruma gelmişiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000