05 Ağustos 2013, Pazartesi 11:38:04

THY AFRİKA ÇIKARMASINA DEVAM EDİYOR

Dünya’nın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi unvanını elinde bulunduran Türk Hava Yolları, uçuş ağına 2 yeni nokta daha ekliyor.
  • LTBA-DNMM ve LTBA-DNKN kargo uçuşları varmı
  • Nijerya dan gelen birisi olarak, bazı yorumlara cevaben yazıyorum bu yorumu... güvenlik adam öldürme vs. Gibi şeyler yazılmış, şunlar bilinmeli ki, dıştan göründüğü kadar güvenlik etkisiz değil, hele uçuşun başlayacağı Kano eyaletinde. Havaalanına yıllardır arap ülkeleri uçuyor, örneğin Mısır havayolları, neredeyse tüm yurt dışı ağını elinde bulunduruyuor Kano da. Aslında yıllardır yapılmasıbaşlaması beklenen thy uçuşları bir türlü gerçekleşmedi, bir iki yıllık yada sadece Türk okullarından dolayı olan bir mesele değil, okul sebepli olsaydı yıllardır thy kanoya uçuyor olurdu. Kano zengin nüfusunda bol olduğu bir şehir, çok kısa zamanda Çad aktarmasını da kaldırıp direkt Istanbul-Kano-Istanbul şeklinde uçuş olacağına da şüphem yok. Yani kar marjı güden arkadaşlar rahat olsunlar, thy nin kanodan kar edeceğinden şüpheleri olmasın :)
  • Asıl amaç Fetonun okullarının açıldığı ya da Tuskon ekibinin iş bağlantıları için önerdiği destinasyonlar olmasına rağmen, Afrika'ya uçuşların artması Türkiye için faydalıdır. Ancak bu limanların çoğu gerekli altyapı ve güvenlik önlemlerinden yoksundur. Hele 100 kişi ile nerede ise ülkeyi ele geçirebileceğiniz N'djemena gibi yerlerde kalan ekiplere Allah kolaylık versin
  • Sırf bu Afrika yatilari yüzünden thy den tiksiniyoruz ustelikde 48-72 saat maalesef :( new York'a git iki katı yol 22 saatte don. Afrika'ya git oda hapsine mahkum ol. Otellerde cabası. Dünya nin 4. Buyuk ağına sahibiz dogru. Lakin bizden önceki ilk uç şirket hangi destinasyonlara uçuyor ? Ve onlarla aynı yerlerde yatı yaptığımızda aynı kalite otellerdemi kalıyoruz????
  • 737 Pilotlarina vah vah afrika yatilarina devam :)) Bizde airbus 320 ile barcelona yatiya sosyetik filoyuz biz
  • Afrika açılımı diye yutturmaya çalışılan Fethullah Gülen okulları açılımı... Havaalanı-Pist vs güvenliğini; ülkede iç savaş olup olmadığını umursayan kim.. Gülen okul açmışsa hemen tarifeli seferler başlasın.. Hangi zihniyet kar amacı gütmesi gereken bir havayolu şirketine Afrika yı islamiyet götürmek gibi bir misyon yükler aklım almıyor.. Benim zihni kıtlığım herhalde, kimse gıkını çıkartmadığına göre..
  • manilaya uçuşlar ne zaman başlayacak acaba bilgisi olan var mı?
  • Yakıt temizliği çok önemli. İyi denetlenmesi lazım. Yakıtçıdan tester alıp yakıtı test yaşmalı mutlaka. Afrikadaki yakıtçıa tester yoksa ekibin yanında olmalı mutlaka.
  • Nijeryanin kuzeyinde Bagdat gibi hergün 30 kisi ölüyor. Cihadcilar azinlik hristiyanlara ait kiliselere bomba yüklü araçla girip havaya uçuruyorlar, sebep hristiyanlar Nijeryadan kaçip gitsinler. Belki de THY 737-900 ile hristiyan mülteciler Istanbula gelip kalabilirler. Nasil olsa Mûlteci karsilamaya alistk.
  • luftahnsa,klm, airfrance, brusell air,brtisih airways bunların hepsi afrika kıtasındaki tüm ülkelere uçıyorlar hem de senelerdir.. şimdi thy başladı çok da iyi gidiyor zaten genel anlamda türkiyenin afrikaya açılması büyükelçilikler açması, ticaret ateşelikleri kurması avrupa birliği üleklerinin hiç hoşunma gitmedi neden yıllardır sömürdüler devma ediyorlar şimdi türkler geldi bizeim işleri elimizden alılar ayrıca çok ciddi hristiyan misyonerler var, resmen, ekmek, su ve yatacak yer veririm doktor veririm sen hristiyan olursa bu en klasik yapılan işdir tüm afrikada.. iflas etmiş batmış bir avrupadan ticari yönden hiçbir şewy beklenmemeli yönümüz afrika olmadırlıdır..

Dünyanın 4’ncü büyük uçuş ağına sahip olan Türk Hava Yolları, uçuş ağına yeni noktalar eklemeye devam ediyor.

Afrika açılımı çerçevesinde Türk Hava Yolları uçuş ağına eklenecek iki yeni noktanın Nijerya’nın  kuzeyinde yer alan Kano şehri ile Çad’ın başkenti N’Djamena olacağı öğrenildi.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları’nın bu seferlere 12 Aralık 2013 tarihinden itibaren başlayacağı ve N’Djamena uçuşlarının Kano aktarmalı olarak icra edileceği öğrenildi. THY’nin bu seferleri haftalık 4 frekans olarak düzenlemesi bekleniyor.

KANO’YU TANIYALIM

Kano, Nijerya'nın Kuzey Bölgesinde bulunan bir şehirdir. Aynı zamanda Nijerya'nın federal yapısı içinde bulunan Kano Eyaleti'nin başkentidir.

9. yüzyıl'dan kalma eski bir sitenin yerine kurulan şehirde Haussaların başkenti olduğu 16. yüzyıl'dan kalma yapılar vardır. Müslüman şehri 20 km'lik bir duvarla çevrilidir; bunun ötesinde konut ve ticaret semtleri gelişmiştir. Kano, büyük bir hayvan, deri, yer fıstığı, tuz pazarıdır.

N’DJAMENA’YI TANIYALIM

N'Djamena (1973'ten önceki adı: Fort-Lamy), Çad'ın başkenti ve en büyük şehridir. Chari Nehri'nin Logon Nehri ile birleştiği yerde kuruludur. Komşu ülke Kamerun'un Kousséri kentine bir köprü ile bağlanır. Arrondisment adı verilen 10 yönetim birimine ayrılmış olup, özel bir yönetim statüsü vardır.

Bölgenin et, tuz ve tahıl sağlayan en önemli merkezidir. Et işleme, kentteki en gelişmiş ticari uğraşlardandır.

Kentte baskın inanç türü İslam'dır. Turistik olarak görülebilecek alanlar şehir katedrali, camiler ve Çad Ulusal Müzesi'dir.

Kentte ulaşım büyük ölçüde karayoluyla sağlanmaktadır, ancak bir havaalanı ve Logon Gölü ile Chari Nehri arasında işleyen feribotlarda vardır. Demiryolu bağlantısı yoktur.
 

THY AFRİKA ÇIKARMASINA DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

LTBA-DNKN ~ 4 yıl önce
LTBA-DNMM ve LTBA-DNKN kargo uçuşları varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 9 yıl önce
Nijerya dan gelen birisi olarak, bazı yorumlara cevaben yazıyorum bu yorumu... güvenlik adam öldürme vs. Gibi şeyler yazılmış, şunlar bilinmeli ki, dıştan göründüğü kadar güvenlik etkisiz değil, hele uçuşun başlayacağı Kano eyaletinde. Havaalanına yıllardır arap ülkeleri uçuyor, örneğin Mısır havayolları, neredeyse tüm yurt dışı ağını elinde bulunduruyuor Kano da. Aslında yıllardır yapılmasıbaşlaması beklenen thy uçuşları bir türlü gerçekleşmedi, bir iki yıllık yada sadece Türk okullarından dolayı olan bir mesele değil, okul sebepli olsaydı yıllardır thy kanoya uçuyor olurdu. Kano zengin nüfusunda bol olduğu bir şehir, çok kısa zamanda Çad aktarmasını da kaldırıp direkt Istanbul-Kano-Istanbul şeklinde uçuş olacağına da şüphem yok. Yani kar marjı güden arkadaşlar rahat olsunlar, thy nin kanodan kar edeceğinden şüpheleri olmasın :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Asıl amaç Fetonun okullarının açıldığı ya da Tuskon ekibinin iş bağlantıları için önerdiği destinasyonlar olmasına rağmen, Afrika'ya uçuşların artması Türkiye için faydalıdır. Ancak bu limanların çoğu gerekli altyapı ve güvenlik önlemlerinden yoksundur. Hele 100 kişi ile nerede ise ülkeyi ele geçirebileceğiniz N'djemena gibi yerlerde kalan ekiplere Allah kolaylık versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sırf bu Afrika yatilari yüzünden thy den tiksiniyoruz ustelikde 48-72 saat maalesef :( new York'a git iki katı yol 22 saatte don. Afrika'ya git oda hapsine mahkum ol. Otellerde cabası. Dünya nin 4. Buyuk ağına sahibiz dogru. Lakin bizden önceki ilk uç şirket hangi destinasyonlara uçuyor ? Ve onlarla aynı yerlerde yatı yaptığımızda aynı kalite otellerdemi kalıyoruz????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boeing ~ 9 yıl önce
737 Pilotlarina vah vah afrika yatilarina devam :)) Bizde airbus 320 ile barcelona yatiya sosyetik filoyuz biz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Afrika açılımı diye yutturmaya çalışılan Fethullah Gülen okulları açılımı... Havaalanı-Pist vs güvenliğini; ülkede iç savaş olup olmadığını umursayan kim.. Gülen okul açmışsa hemen tarifeli seferler başlasın.. Hangi zihniyet kar amacı gütmesi gereken bir havayolu şirketine Afrika yı islamiyet götürmek gibi bir misyon yükler aklım almıyor.. Benim zihni kıtlığım herhalde, kimse gıkını çıkartmadığına göre..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Senin Zihniyetin Ne ~ 9 yıl önce
THY zarar mı açıkladı? Böyle paranoyalara gerek yok. Bugün bütün Afrika, Avrupa'ya IST aktarmalı uçuyor. Git bi IST-DUB bileti al da gör, kaç tane Türk var uçakta. Hep köstek tam köstek olmayın. Rakamlarla konuşun.
Vatandaş ~ 9 yıl önce
Önceden işte Thy senin gibilerinin zihniyetiyle yönetiliyordu ve çulan nokta sayısı ve cirolar ortadaydı.Birde şimdi bak bakalım,%90a yakın transit yolcuyla uçuluyor ve Thy Afrika sayesinde neredeyse para basıyor.Sense 40ların zihniyetiyle olayı nerelere bağlıyorsun,yazık sana
pilipinli ~ 9 yıl önce
manilaya uçuşlar ne zaman başlayacak acaba bilgisi olan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaralı ~ 9 yıl önce
çok yakında başlayacak kardeşim
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yakıt temizliği çok önemli. İyi denetlenmesi lazım. Yakıtçıdan tester alıp yakıtı test yaşmalı mutlaka. Afrikadaki yakıtçıa tester yoksa ekibin yanında olmalı mutlaka.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KANO ~ 9 yıl önce
Nijeryanin kuzeyinde Bagdat gibi hergün 30 kisi ölüyor. Cihadcilar azinlik hristiyanlara ait kiliselere bomba yüklü araçla girip havaya uçuruyorlar, sebep hristiyanlar Nijeryadan kaçip gitsinler. Belki de THY 737-900 ile hristiyan mülteciler Istanbula gelip kalabilirler. Nasil olsa Mûlteci karsilamaya alistk.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 9 yıl önce
luftahnsa,klm, airfrance, brusell air,brtisih airways bunların hepsi afrika kıtasındaki tüm ülkelere uçıyorlar hem de senelerdir.. şimdi thy başladı çok da iyi gidiyor zaten genel anlamda türkiyenin afrikaya açılması büyükelçilikler açması, ticaret ateşelikleri kurması avrupa birliği üleklerinin hiç hoşunma gitmedi neden yıllardır sömürdüler devma ediyorlar şimdi türkler geldi bizeim işleri elimizden alılar ayrıca çok ciddi hristiyan misyonerler var, resmen, ekmek, su ve yatacak yer veririm doktor veririm sen hristiyan olursa bu en klasik yapılan işdir tüm afrikada.. iflas etmiş batmış bir avrupadan ticari yönden hiçbir şewy beklenmemeli yönümüz afrika olmadırlıdır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000