25 Şubat 2015, Çarşamba 09:35:47

THY 2014'Ü DE KARLA KAPATTI!

Türk Hava Yolları 2014 yılında 1 milyar 819 milyon TL net kar, 1 milyar 359 milyon TL esas faaliyet karı elde etti.
  • bayrak taşıyıcısı thy kutluyorum.başarılarının devamını diliyorum.artan trafik,yolcu,kargo ve de gelir.sayın thy yetkilileri bu başarıda dhmi -havalimanlarının hiç katkısı olmadımı?sayın yöneticiler işaret parmağınız ile dhmi yi suçlar iken diğer 4 parmak sizi gösteriyor.thy yetkilileri,airporthaber:atatürk,esenboğa,adnan menderes,antalya ve diğerleri telefon ile arayın bakalım ulaşa bileceğiniz bir yetkili demiyorum bir sese ulaşabiliyormusunuz?ahi evran ruhu -müşteri velinimetimiz mi?
  • Avrupanın nasıl en fazla yolcu tasıyan 2. Havayolu oluyor anlamadım. Ryanair, easyjet, lufthansa bunlar nedir?
  • Yeni bir Thy çalışanı olarak gurur duyuyorum.Her zaman ileriyi hedeflemeliyiz.Ya daha iyi olursun,ya daha kötü.Biz hep daha iyiye çalışalım.Daha yapacak çok iş var.
  • Allah yolunuzu açık etsin. En alttaki çalışanından en üstteki yöneticisine kadar herkesin ellerine sağlık. Allah kaza bela vermesin. Gurur verici.
  • Allah daha çok versin şirketimize gurur kaynağımız :) dilerim dahada çok yükselir yeni hatlar gelir :) şuan 2 Adet A380 için Malaysia Airlines ile görüşülüyor. ekipleri ile kiralanackmış buda oldukça güzel haber :) Daha yükseklere THY. seni çekemeyenler devam etsinler ;)
  • Allah daha çok versin inşallah harcur etmezler Paraları

Türk Hava Yolları’nın 2014 yılı konsolide mali tabloları Borsa İstanbul’a gönderildi. Satış gelirleri önceki yıla göre yüzde 29 artarak 24,2 milyar TL’na ulaştı. Geçen yıla göre esas faaliyet karı yüzde 10 artışla 1 milyar 359 milyon TL olurken, net kar iki katından fazla artarak 1 milyar 819 milyon TL oldu.

Türk Hava Yolları 2014 yılında kaydettiği yüzde 16,3 kapasite (arz edilen koltuk km) artışıyla yüzde 5,6 büyüyen global havacılık endüstrisinin çok üzerinde bir büyümeyle global pazardan aldığı payı yüzde 1,6’dan yüzde 1,8 seviyesine çıkarmış oldu. Bir önceki yıl 48,3 milyon olan yolcu sayısı 2014 yılında yüzde 13,3 artışla 54,7 milyona ulaşırken Türk Hava Yolları bir kez daha Avrupa’nın en fazla yolcu taşıyan ikinci havayolu oldu. Yolcu doluluk oranı ise bir önceki yılın seviyesini koruyarak yüzde 79 olarak gerçekleşti.

“Widen Your World / Dünya Daha Büyük Keşfet” mottosu ile yolcularına daha geniş bir dünya vaat eden ve dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu şirketi ünvanına sahip olan Türk Hava Yolları bugün 108 ülkede, 45’i yurtiçi, 219’u yurtdışı olmak üzere 264 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Dünyanın en genç filolarından birine sahip olan Türk Hava Yolları filosu bugün itibariyle 199 dar gövde, 55 geniş gövde ve 9 kargo uçağı olmak üzere toplam 263 uçaktan oluşmaktadır.

Türk Hava Yolları 2015 yılında %15 kapasite artışı gerçekleştirerek, %80’in üzerinde yolcu doluluk oranı ile iç hatlarda 26 milyon; dış hatlarda 36 milyon olmak üzere, özel kira ve hac-umre yolcusu ile birlikte toplam 63,2 milyon yolcu taşımayı hedeflemektedir. 2015 yıl sonunda 214 dar gövde, 68 geniş gövde ve 11 kargo uçağı olmak üzere toplam 293 uçaklık bir filoya ulaşması öngörülen Türk Hava Yolları yıl içerisinde 2 yeni iç hat ve 7 yeni dış hat noktasını da uçuş ağına katarak 273 noktaya uçuş gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Karlı ve istikrarlı büyümesiyle global pazar payını son on yılda üç katına çıkaran ve son dört yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu” seçilen Türk Hava Yolları hizmet kalitesini ve marka bilinirliğini her geçen gün artırmakta, İstanbul’u dünyanın en önde gelen havacılık merkezlerinden biri yapma misyonu doğrultusunda grup şirketleri ile birlikte yaklaşık 43 bin çalışanı ile Türkiye için katma değer üretmeye devam etmektedir.

 


THY 2014'Ü DE KARLA KAPATTI!

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

ahi evran ruhu ~ 9 yıl önce
bayrak taşıyıcısı thy kutluyorum.başarılarının devamını diliyorum.artan trafik,yolcu,kargo ve de gelir.sayın thy yetkilileri bu başarıda dhmi -havalimanlarının hiç katkısı olmadımı?sayın yöneticiler işaret parmağınız ile dhmi yi suçlar iken diğer 4 parmak sizi gösteriyor.thy yetkilileri,airporthaber:atatürk,esenboğa,adnan menderes,antalya ve diğerleri telefon ile arayın bakalım ulaşa bileceğiniz bir yetkili demiyorum bir sese ulaşabiliyormusunuz?ahi evran ruhu -müşteri velinimetimiz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu sayısı ~ 9 yıl önce
Avrupanın nasıl en fazla yolcu tasıyan 2. Havayolu oluyor anlamadım. Ryanair, easyjet, lufthansa bunlar nedir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yeni bir Thy çalışanı olarak gurur duyuyorum.Her zaman ileriyi hedeflemeliyiz.Ya daha iyi olursun,ya daha kötü.Biz hep daha iyiye çalışalım.Daha yapacak çok iş var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Allah yolunuzu açık etsin. En alttaki çalışanından en üstteki yöneticisine kadar herkesin ellerine sağlık. Allah kaza bela vermesin. Gurur verici.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 9 yıl önce
Allah daha çok versin şirketimize gurur kaynağımız :) dilerim dahada çok yükselir yeni hatlar gelir :) şuan 2 Adet A380 için Malaysia Airlines ile görüşülüyor. ekipleri ile kiralanackmış buda oldukça güzel haber :) Daha yükseklere THY. seni çekemeyenler devam etsinler ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Allah daha çok versin inşallah harcur etmezler Paraları

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000