14 Temmuz 2010, Çarşamba 14:58:01

THY - JAT ortaklığı başlıyor mu?

Sırbistan bayrak taşıyıcısı, JAT Havayolları'nın içinde bulunduğu mali krizde ortaklık teklif etmesi beklenen Türk Hava Yolları geçtiğimiz aylarda bu haberi yalanlamış ve JAT Havayolları ile ilgilenmediklerini belirtmişti.
  • Ne kadar da Sirplari dusman goren varmis ulkemde. Sirbin fasisti Bosnagi kesiyor da, Turkun fasisti Hristiyani, Ermeniyi kesmiyor mu? Biraz dusunerek yazmakta yarar var. Cok olumlu bir girisim. Belgrad ile sik baglantilar kurulup, o bolgenin musteri kitlesi THY'ye cekilmelidir. Hayiri olsun bu ortaklik.
  • Geçmişde yaşananlar asla unutulamaz bilenmeli ama ekonomik gücün avantajla düşmanını ele geçirmek bence en mantıklısı. Hele hele gel beni kurtar ben borç içindeyim diyen varsa hesap, kitap meselesi incelerim işime gelirse şartlar uyarsa.. Ayrıca balkanlarda Thy nin piyasaya girmesi bence çok iyi olur orada da ciddi bir müşteri kitlesi var.. Global anlamda nerde olmamız gerekiyorsa, değişik şekillerde olabilir ortaklık, satın alma gibi.
  • THY Jat ın yeni kurulan şirketini satın alacak. JAT işletme hakalarını ve bir kısım elemanlarını yeni şirkete aktaracak. Bu nedenle eleman sayısı az olacak. Belgrade balkanlar için önemli bir hub noktası ve eski yugoslavlarda henüz güçlü bir havayolu yok.
  • fırsatını bulsalar bizi çiğ yiyecek insanlara '' kardeş '' diyemem... diyenlere de biraz daha tarih bilgilerini gözden geçirmelerini tavsiye ederim.
  • O yorumu yapan benim. Isin dogrusu yazarken pek dikkat etmeden yazdim ama yazdigim dusuncelerimi net olarak yansitiyor. Sevgili arkadaslar ben kendimi Belgrad'da, Saraybosna'da, Izmir'de, Selanik'de evde hissediyorum. Belki siz Tahran'da, Riyad'da, Kahire'de oyle hissediyorsunuzdur. Ben ne mutluki Musluman, Yahudi, Ortodoks, ateist insanlarla ayni okul siralarini paylasarak buyudum. Benim icin Balkan cografyasi ayni kulturlerin bir arada yasadigi bir kardeslik cografyasidir. Sirp ile Bosnak'i dusman edenler utansin. 1915'de de, Srebrenica'da da katliamlari yapanlar sorumludur. Asla bir milleti suclayamazsiniz.
  • yıllardır duyduğum bir kez daha doğrulandı '' yapanın yanına kar kalıyor !! '' Bosna harbinde yapılanlar unutturuluyor ve bu bir ticarettir olan olmuştur geleceğe bakalım deniyor ama geçmişten ders almayanların gelecekleri hiç olmaz ! ayrıca çok yakında sırbistan ab ye tam üye oluyor ve vize tekrar işleme girecek bundan hiç bahsedilmiyor
  • erdoğan baba sözü vermiş göz kırpmış, Kotil yapmazmı hiç .. paşammmm hemennnnn sen yeterki isteee.
  • Filistinli musluman "kardeslere" arka cikmak icin, Israil'le iliskileri askiya alan bir ulke nasil olur da 15 sene once binlerce muslumani Srebernitza'da katleden Sirp'lara kardes ulke der. Hani hep baska ulkelere "cifte standart" vaazi veririz ya..
  • Bir yorumcu Sırp Kardeşilerimiz demiş. Di mi Sırplar bizi arkamızdan vurmayan , canımız ciğerimiz..
  • 15 eski uçağı ile ortaklığı düşünüyor JAT. Onlar açısından iyi çünkü THY filosu hem büyük hem de genç, peki THY açısından hangi avantajları var JAT ile ortaklığın?

Ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sırbistan gezisinde yaptığı açıklamaları, aksine her an bu ortaklığın başlayabileceği sinyallerini verdi.

Erdoğan "Bu ortaklığın yapılması amacıyla biz her türlü adımı atmaya hazırız. Sırbistan halkının bu güzide iki firma ile dünyanın her köşesine bağlanacağını ümit ediyorum" diye konuştu.

Sırbistan Hükümeti ise yaptığı açıklama da Türk Hava Yolları'nın ortaklık teklifinden memnun olacaklarını ve gerekli her türlü yardımı hızlı bir şekilde THY'ye sağlayacaklarını ifade eden açıklamalarda bulundu.

Jat Havayolları'nın 16 milyon Avro borcunun bulunduğu ve önümüzdeki günlerde 51.5 milyon Avro borç alarak filosunu yenileyerek Türk Hava Yolları ile ortak olması planlanıyor. JAT Havayolları'nın filosunda Boeing 737-300, Boeing 737-400 ve ATR72-200s olmak üzere 15 adet uçak bulunuyor.

THY - JAT ortaklığı başlıyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 12 yıl önce
Ne kadar da Sirplari dusman goren varmis ulkemde. Sirbin fasisti Bosnagi kesiyor da, Turkun fasisti Hristiyani, Ermeniyi kesmiyor mu? Biraz dusunerek yazmakta yarar var. Cok olumlu bir girisim. Belgrad ile sik baglantilar kurulup, o bolgenin musteri kitlesi THY'ye cekilmelidir. Hayiri olsun bu ortaklik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Geçmişde yaşananlar asla unutulamaz bilenmeli ama ekonomik gücün avantajla düşmanını ele geçirmek bence en mantıklısı. Hele hele gel beni kurtar ben borç içindeyim diyen varsa hesap, kitap meselesi incelerim işime gelirse şartlar uyarsa.. Ayrıca balkanlarda Thy nin piyasaya girmesi bence çok iyi olur orada da ciddi bir müşteri kitlesi var.. Global anlamda nerde olmamız gerekiyorsa, değişik şekillerde olabilir ortaklık, satın alma gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THY Jat ın yeni kurulan şirketini satın alacak. JAT işletme hakalarını ve bir kısım elemanlarını yeni şirkete aktaracak. Bu nedenle eleman sayısı az olacak. Belgrade balkanlar için önemli bir hub noktası ve eski yugoslavlarda henüz güçlü bir havayolu yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
fırsatını bulsalar bizi çiğ yiyecek insanlara '' kardeş '' diyemem... diyenlere de biraz daha tarih bilgilerini gözden geçirmelerini tavsiye ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
O yorumu yapan benim. Isin dogrusu yazarken pek dikkat etmeden yazdim ama yazdigim dusuncelerimi net olarak yansitiyor. Sevgili arkadaslar ben kendimi Belgrad'da, Saraybosna'da, Izmir'de, Selanik'de evde hissediyorum. Belki siz Tahran'da, Riyad'da, Kahire'de oyle hissediyorsunuzdur. Ben ne mutluki Musluman, Yahudi, Ortodoks, ateist insanlarla ayni okul siralarini paylasarak buyudum. Benim icin Balkan cografyasi ayni kulturlerin bir arada yasadigi bir kardeslik cografyasidir. Sirp ile Bosnak'i dusman edenler utansin. 1915'de de, Srebrenica'da da katliamlari yapanlar sorumludur. Asla bir milleti suclayamazsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yıllardır duyduğum bir kez daha doğrulandı '' yapanın yanına kar kalıyor !! '' Bosna harbinde yapılanlar unutturuluyor ve bu bir ticarettir olan olmuştur geleceğe bakalım deniyor ama geçmişten ders almayanların gelecekleri hiç olmaz ! ayrıca çok yakında sırbistan ab ye tam üye oluyor ve vize tekrar işleme girecek bundan hiç bahsedilmiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
erdoğan baba sözü vermiş göz kırpmış, Kotil yapmazmı hiç .. paşammmm hemennnnn sen yeterki isteee.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Filistinli musluman "kardeslere" arka cikmak icin, Israil'le iliskileri askiya alan bir ulke nasil olur da 15 sene once binlerce muslumani Srebernitza'da katleden Sirp'lara kardes ulke der. Hani hep baska ulkelere "cifte standart" vaazi veririz ya..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bir yorumcu Sırp Kardeşilerimiz demiş. Di mi Sırplar bizi arkamızdan vurmayan , canımız ciğerimiz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
15 eski uçağı ile ortaklığı düşünüyor JAT. Onlar açısından iyi çünkü THY filosu hem büyük hem de genç, peki THY açısından hangi avantajları var JAT ile ortaklığın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000