21 Ekim 2016, Cuma 13:47:58

Temel Kotil'den veda mesajı: Hakkınızı helal edin

THY Genel Müdürü Temel Kotil, çalışma arkadaşlarına uzun bir mesajla veda etti.
  • HAMDİ TOPÇU TEMEL KOTİL VE EKİBİ % YÜZ FETÖ'CÜDÜR.NOKTA
  • 19 sene 8 aylık emeklerimi hiçe sayarak 2 haftalık raporumu bahane edip iş akdimin feshedilmesine imza koyan Temel Kotil Beyefendiye hiç bir hakkımı helal etmiyorum.
  • Bircok ailenin ahini aldin TEMEL KOTIL bizimde hakkimiz haram olsun madem hellallik istiyosun bizde hakkimizi helal etmiyoruz...
  • Alma Mazlumun Ahını Cıkar Aheste Aheste. Bedel yasası mutlaka işleyecektir. Sudan sebeplerle ve T.K. nin keyfiyetiyle şirketten uzaklaştirilan/emekli edilen konularinda uzman, şirketi kendi sirketi gibi hissederek görev yapan personelin ''Dua'' lari mutlaka sahibini bulacaktır. Bekleyelim görelim...
  • Allah tan bulasın.
  • Haram zehir olsun. Yedi sülalenin burnundan fitil fitil gelir inşallah yediğiniz kul hakları
  • Kesinlikle helal etmiyorum. Öbür dünyada hesaplaşacağız
  • benden yana haram olsun temel. ozturk cavus la tuna ismail beken senin doneminde vefat etti. o adamlarin ve nicesinin hakki ahirette bulacak seni. bu dunyada isin is. obur tarafta napacan bakalim.
  • Sizin önde gideni. Sinsilik desen cuk oturur. isi gücü sov, siyaset, hamaset. Yazik ettin güzelim sirkete. Ürettigi hicbir sey yok. Sak sakdan baska birdeyde bilmez. Bos bos toplantilar, luzumsuz geziler, harcirahlar maasi gecer, haram olsun. Onca ugras hak hukuk ye yalan girla . Gozu acik gidecek bu dunyada bir BASKAN olamadi
  • Hakkımı helâl etmiyorum, mahşerde hesaplasıriz.

İşte Temel Kotil'in çalışma arkadaşlarına veda yazısı:

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Nisan 2005 tarihinden bu yana gururla sürdürdüğüm Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü görevinden bugün itibariyle ayrılıyorum.

2003 yılının Mart ayında Teknikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldığım Türk Hava Yolları ailesinin tüm üyeleriyle birlikte büyük başarılara imza attık. Türkiye’nin dünyadaki en önemli markasını inşa eden böyle bir ailenin üyesi olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum.

Görev yaptığım süre boyunca birçok zorlu dönemeci birlikte aştığımız bütün çalışma arkadaşlarıma minnet borçluyum. Artan ivmesiyle bir küresel oyuncu haline gelen Türk Hava Yolları sadece bir şirket değil aynı zamanda on üç yıl boyunca acı tatlı anılarımın geçtiği bir yuva oldu bana.

2005 yılında devraldığım Genel Müdürlük pozisyonunun başlangıcında Türk Hava Yolları 102 noktaya uçan, haftada 2000 sefer yapan, yılda 12 milyon yolcu taşıyan 73 uçaklık filosu olan bir havayoluydu. 2015 yılı sonu itibariyle uçtuğumuz nokta sayısı 282’ye, haftalık sefer sayısı 9000’e, yıllık yolcu sayısı 61 milyona ve uçak sayısı 299’a ulaştı. Yılda ortalama yüzde 30 büyüyerek 1.4 milyon transfer yolcudan 18.4 milyon yolcuya ulaştık. Dünya pazarındaki payımız yüzde 0.5’den yüzde 2’ye çıktı. Kırkıncı sıradan yükselerek dünyanın en büyük onuncu havayolu şirketi olduk.

2013 yılından itibaren dünyada en çok yurtdışı noktaya uçan havayolu haline geldik. 2015 sonu itibariyle ise toplam uçuş noktası bazında en yakın rakibimiz İngiltere ve İspanya bayrak taşıyıcılarının yer aldığı International Airlines Group’dan 35 daha fazla noktaya sefer yapmaktayız. Bütün bu süreçte diğer havayollarına karşı dört kat büyüdük.

Şirketimiz yükselirken İstanbul’umuz da yükseldi; THY artan uçuş ağı ile İstanbul’u çok önemli bir transfer merkezi haline getirdi. Bu sürecin İstanbul’da inşaatı süren yeni havalimanıyla daha üst noktalara taşınacağından hiçbir şüphem yoktur. Bütün çalışma arkadaşlarıma bu yolda en içten dileklerimle başarılar diliyorum.

2005 yılından bu yana finansal performansımız da göz doldurdu. On yıllık süreçte iki milyar dolardan on milyar dolara ulaştık. Kar oranımız  yaklaşık yüzde 18 oldu. Aynı dönemde şirketin servis kalitesini arttırıp, maliyetlerini kontrol etmeyi başardık. Avrupa’nın en büyük havayollarından koltuk/km maliyetimiz yüzde 20-30 oranında daha düşük gerçekleşti. Bu süreçte Türk Hava Yolları olarak ülkemizin en önemli işverenlerinden biri de olduk. Yeni iş olanakları sağlayarak istihdama katkı yaptık. Pilot sayımız 640’dan 4500’e, kabin personeli sayımız ise 1700’den on bini aşan sayıya ulaştı.

Türk Hava Yollarının genişleyen uçuş ağı aynı zamanda gelişen ve büyüyen Türkiye’nin de izdüşümü oldu. Genel Müdürlüğüm sürecinde THY olarak Afrika’ya özel bir önem verdik. Yalnızca dört noktaya uçarken buna bu süreçte 44 yeni nokta ekleyerek sayıyı 48’e çıkardık. Mogadişu’ya altı yıldır emniyetli bir şekilde uçuş gerçekleştirerek Somali’yi dünyaya bağlayan tek havayolu olduk. Türk Hava Yolları’nın Afrika’da gerçekleştirmiş olduğu bu açılım Türkiye’nin bu bölgelerdeki etkisini katladı. Afrika’daki başarımızı diğer kıtalarda da gerçekleştirdik. Avrupa’da uçtuğumuz 40 noktaya 53 yeni nokta ekledik. İstanbul’u bir transfer noktası haline getirerek Avrupalıların İstanbul üzerinden bütün dünyaya bağlanmasını sağladık. Ortadoğu’da 2005 yılında 11 olan uçuş noktamıza gelinen bu süreçte 24 nokta ilave ettik. Böylelikle Ortadoğu ülkelerinden gelen turist sayısının artmasına katkıda bulunarak İstanbul’un turist sayısının 4 milyondan 13 milyona taşınmasında büyük rol oynadık. Uzakdoğu ve Amerika kıtasında da uçuş ağımızı genişlettik. Uzakdoğu’da 16 noktadan 34’e, Amerika kıtasında 2 noktadan 13 noktaya ulaştık. Bütün çalışanlarımızın gece gündüz özverili çalışmalarıyla oluşturduğumuz bu uçuş ağı ile açık ara Afrika, Ortadoğu, Avrupa ve Asya’ya en çok bağlantı veren havayolu olduk.

Şirketimizin, bütün çalışanlarıyla beraber bu rakamların daha da üzerine çıkacağına inancım tamdır. Ve bu nedenle şirketimizin gelecekte daha da başarılı hedeflere ulaşacağını bilmek bana mutluluk veriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 hedeflerine istinaden Türk Hava Yolları’nın da hedefleri bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın 2023 yılında 500’den fazla uçak, 120 milyon yolcu sayısı ve 24 milyar dolar ciro hedefine ulaşacağına inancım tamdır.

Türk Hava Yollarından ayrılma kararımı, şahsıma hava ve uzay teknolojileriyle ilgili yeni bir görev teklif edilmesinden dolayı almış bulunuyorum. Türkiye’nin hava ve uzay teknolojilerinde birçok projesi bulunuyor ve bu alanda önemli yatırımlar yapılıyor. Ben de önemli bir görevi yerine getirmek üzere THY’den ayrılıyorum.

Türk Hava Yolları’nda 2003 yılında başlayan ve bugün sona eren görev sürem boyunca çok değerli yönetici ve çalışanlarımızla birlikte gece-gündüz demeden el ele vererek bir başarı hikâyesi yazdık. Bu süreçte katkısı olan ve şu anda THY bulunmayan arkadaşlarımızı da hatırlatmamız gerekiyor.  Sizler bu başarı hikâyesinin gerçek kahramanlarısınız. Sizlerin emeği ve katkısı olmadan bu başarı mümkün olmazdı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
İştiraklerimizle birlikte 45 bin kişilik büyük bir aile olan THY’liler başarı hikâyesini yazmaya devam edecektir. Ben bugün görevimi devrediyorum, aranızdan ayrılıyorum ama ilelebet bir THY’li olarak Şirketimizin hep yanında olacağım.

Çalıştığımız süre boyunca istemeden de olsa kırdığımız, üzdüğümüz arkadaşlarımız var ise lütfen haklarınızı helal ediniz. Benden yana bir hakkım var ise helal olsun.
Türkiye için çok önemli olan bu markanın genel müdürlük koltuğuna oturacak arkadaşımızın da başarılı olacağına gönülden inanıyorum. Hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum.

Türk Hava Yollarımız ve siz çalışma arkadaşlarım Allah’a emanet olun.

Saygılarımla,

Temel Kotil
Genel Müdür ve Yonetim Kurulu Başkan Vekili

Airporthaber.com ÖZEL

Temel Kotil'den veda mesajı: Hakkınızı helal edin

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (205)

HARAM OLSUN FETOŞ ~ 4 yıl önce
HAMDİ TOPÇU TEMEL KOTİL VE EKİBİ % YÜZ FETÖ'CÜDÜR.NOKTA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
serdarokthy ~ 4 yıl önce
19 sene 8 aylık emeklerimi hiçe sayarak 2 haftalık raporumu bahane edip iş akdimin feshedilmesine imza koyan Temel Kotil Beyefendiye hiç bir hakkımı helal etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamdi ~ 4 yıl önce
Benim 19 yılda 3 gün raporum var...ama iş aktim feshedildi. Rapor mapor hikaye. İşe hiç uğramadan maaş alan ve herkesin bildiği bir ton haramzade var ama kimse dokunmuyor. En çokta bu dindar geçinen müdürcüklere kızıyorum hatta acıyorum. Öbür dünyada sizi müdür maaşı kurtaramayacak...
Thy ~ 4 yıl önce
Bircok ailenin ahini aldin TEMEL KOTIL bizimde hakkimiz haram olsun madem hellallik istiyosun bizde hakkimizi helal etmiyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BaRRy ~ 4 yıl önce
Alma Mazlumun Ahını Cıkar Aheste Aheste. Bedel yasası mutlaka işleyecektir. Sudan sebeplerle ve T.K. nin keyfiyetiyle şirketten uzaklaştirilan/emekli edilen konularinda uzman, şirketi kendi sirketi gibi hissederek görev yapan personelin ''Dua'' lari mutlaka sahibini bulacaktır. Bekleyelim görelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Temel Efendi ~ 4 yıl önce
Allah tan bulasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lokman ~ 4 yıl önce
Haram zehir olsun. Yedi sülalenin burnundan fitil fitil gelir inşallah yediğiniz kul hakları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 4 yıl önce
Kesinlikle helal etmiyorum. Öbür dünyada hesaplaşacağız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haram olsun ~ 4 yıl önce
benden yana haram olsun temel. ozturk cavus la tuna ismail beken senin doneminde vefat etti. o adamlarin ve nicesinin hakki ahirette bulacak seni. bu dunyada isin is. obur tarafta napacan bakalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karakter ~ 4 yıl önce
Sizin önde gideni. Sinsilik desen cuk oturur. isi gücü sov, siyaset, hamaset. Yazik ettin güzelim sirkete. Ürettigi hicbir sey yok. Sak sakdan baska birdeyde bilmez. Bos bos toplantilar, luzumsuz geziler, harcirahlar maasi gecer, haram olsun. Onca ugras hak hukuk ye yalan girla . Gozu acik gidecek bu dunyada bir BASKAN olamadi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erkan Dagdelen ~ 4 yıl önce
Hakkımı helâl etmiyorum, mahşerde hesaplasıriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000