27 Kasım 2013, Çarşamba 13:03:26

SUNEXPRESS YAZ TARİFESİNİ SATIŞA AÇTI

Yaz sezonun başlangıcıyla iç ve dış hatlarda haftalık 1.256 uçuş ile 237 bin koltuk arz edecek olan SunExpress, İzmir’den dış hatlarda Kopenhag, Helsinki Paris (CDG), Lyon ve Nantes, iç hatlarda ise Konya’yı uçuş ağına dahil edecek.
  • Sagolasin sanexprez Zamaninda beni ise almadigin icin.
  • Birde charter olarak izmir-bruksel seferi var ögertours adina ucacak sunnexpress.
  • Lufthansa elini cekerse ne olacak, otomatik olarak bütün yükü THY üstlenecekmi???
  • Ankara'nin cani mi ciksin?
  • Hani Izmir-Kahramanmaras basliyordu ben bu isin .....

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress,  2014 yaz sezonunu hem iç hatlarda hem dış hatlarda toplam 6 yeni destinasyonla satışa açtı. Bu yaz kapasite artışı gerçekleştirecek olan SunExpress, haftada 1.256 uçuş ile 237 bin koltuk arz edecek.

İzmir ve Antalya’dan iç ve dış hatlarda en fazla noktaya uçan SunExpress,  İzmir’den gerçekleştirdiği aktarmalı uçuşlarına ağırlık vererek, İzmir’den dış hatlarda Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Finlandiya’nın başkenti Helsinki ve Fransa’da Paris (CDG), Lyon ve Nantes’e, iç hatlarda ise Konya’yı uçuş ağına katacak. Fransa’da Strasburg’a olan uçuşlarını ise yaz sezonuyla tekrar başlatacak olan SunExpress, İzmir’den Fransa’da 4 kente uçmaya başlayacak.

İzmir’den dış hatlarda haftada 200 uçuş ile Avrupa’da 26 noktaya uçacak olan SunExpress, iç hatta ise 15 noktaya haftada 204 uçuş gerçekleştirecek. Antalya’dan ise dış hatlarda toplam 25 noktaya haftada 446 uçuş gerçekleştiren SunExpress, iç hatlarda ise haftada 80 uçuş ile toplam 9 iç hat destinasyonuna uçuş gerçekleştirecek. Türkiye ile Almanya arasında en fazla uçuş gerçekleştiren havayolu olan SunExpress, 2014 yaz sezonuyla beraber Anadolu direkt uçuşlarını sürdürerek Türkiye ile Almanya arasında haftada toplam 528 uçuş gerçekleştirecek.

İzmir’den haftada 976 bağlantılı uçuş

Geçen yıl İzmir’i aktarma merkezi yaparak bir ilki gerçekleştiren SunExpress,  İzmir’den uçuş ağını her geçen gün genişletiyor. SunExpress’in Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Server Aydın, İzmir’den en son iç hatlarda Batman, dış hatlarda Lefkoşa’yı uçuş ağlarına kattıklarını belirterek, “Bu yıl İzmir’den dış hatlarda Kopenhag, Helsinki Paris (CDG), Lyon ve Nantes, iç hatlarda ise Konya’yı uçuş ağımıza dahil edeceğiz. Konya’da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün onayını bekliyoruz. Ayrıca bu yaz Stockholm ve Oslo’ya olan uçuşlarımızı tekrar başlatıyoruz. Stockholm uçuşlarımızı frekansı da haftada ikiye çıkarıyoruz” dedi.

İzmir’i aktarma merkezi yapmakla çok doğru bir karar verdiklerini belirten Aydın, “Aktarma merkezi projemiz çerçevesinde İzmir’den uçuş ağımızı her geçen gün artırıyoruz. İç hatlarda 15, dış hatlarda ise 25 noktaya uçuyoruz. İzmir’i iç hatlarda ve dış hatlarda en fazla noktaya bağlayan havayolu şirketiyiz. Geçen yaz İzmir’den haftada 554 bağlantı veriyorduk, bu yaz İzmir’den verdiğimiz bağlantı sayımız haftada 976 olacak” dedi.

Almanya ile Türkiye arasında hava köprüsü

Avrupa’nın önde gelen turizm taşımacılarından biri olduklarını belirten Aydın, “Türkiye uçuşlarında Alman turistin en fazla tercih ettiği havayoluyuz. Türkiye’nin 11 kentinden Almanya’da 20 destinasyona uçuş düzenliyoruz.  İki ülke arasındaki tarifeli seferlerimiz sadece yazın değil kışın da düzenli olarak devam etmektedir. Gerek Antalya gerekse İzmir’den, Ankara’dan, Adana’dan, Gaziantep’ten, Kayseri’den, Trabzon’dan Almanya’da en çok noktaya direkt uçan havayoluyuz” dedi.

Kasım ayının başında Gazipaşa Havalimanı’ndan Almanya’nın üç kentine, Frankfurt, Leipzig ve Düsseldorf’a uçuş başlattıklarını hatırlatan Aydın,  bu yaz sezonu itibariyle Gazipaşa Havalimanı’na olan uçuş ağımıza Köln, Münih ve Stuttgart’ı da ekleyeceğiz” dedi. Anadolu uçuşlarının da güçlü bir şekilde sürdüğünü belirten Aydın, “İzmir, Antalya ve İstanbul dışında 2010’da büyük Anadolu kentlerinden Almanya’nın farklı kentlerine uçtuk ve uçmaya devam ediyoruz. Bu yaz sezonunda Adana / Köln, Adana/Hannover, Adana/Nürnberg, Adana/Stuttgart, Ankara/ Hannover, Ankara/ Nürnberg, Gaziantep/Stuttgart ve Trabzon/Stuttgart uçuşlarımız devam ederken, yeni uçuş noktamız Kayseri’den Amsterdam olacak” dedi. 

SUNEXPRESS YAZ TARİFESİNİ SATIŞA AÇTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Sagolasin sanexprez Zamaninda beni ise almadigin icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Birde charter olarak izmir-bruksel seferi var ögertours adina ucacak sunnexpress.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dus agent ~ 8 yıl önce
Lufthansa elini cekerse ne olacak, otomatik olarak bütün yükü THY üstlenecekmi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Ankara'nin cani mi ciksin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.marasli ~ 8 yıl önce
Hani Izmir-Kahramanmaras basliyordu ben bu isin .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000