27 Şubat 2009, Cuma 12:14:31

'Sorun Cevaplasın' THY kazasını masaya yatırıyor

Havacılık dünyasının sesi olan ‘Sorun Cevaplasın’ bu gece gündemin en önemli konusunu masaya yatırıyor…
  • BU MESLEKTE TARTIŞMA YAPILMAMASI GEREKEN KURALLAR VARDIR.İŞTE BU BENİM ŞAHSİ GÖRÜŞÜM PİLOTU PİLOT OLMAYAN KİMSE NİN TARTIŞMASI YANLIŞTIR. İSTER SİVİL İSTER ASKER...YORUMA DAHİ AÇIK BİR KONU DEĞİLDİR.HERKES GÖREVİNİ YAPAR SIRASI İLE .TEKNİK..OPE...KARGOCU...YOLCU HİZ...DİSP....VEDE TÜMÜ EN SON TEK LOG BOOK ...OK....KAPI KAPANMASI İLE TÜM YETKİLER KAPTANIN DIR.O TÜM SEYAHAT BOYUNCA HERKESTEN FAZLA DÜŞÜNÜP EFOR HARCAR.BIRAKINDA GENÇ İNSANLARI SUÇLAMAYI İŞİNİZE BAKIN. 20 YAŞINDAKİ GENÇİMİZE GÜVENİP NASI TÜFEK VERİP SINIR BEKLETİYORSAK .GENÇ KAPTANLARDA % EMERGENCY GEÇİP BU GÖREVİ HAK ETMİŞLERDİR.HEPSİNE HAYIRLI UÇUŞLAR DİLERİM.BY..BY..ÇARLİ
  • deneyimden kastınız ne demek pek bilmiyorum ama; sivil kökenli olunca pilotların deneyimsiz olduğu kanısı yanlıştır. uçuşa başlayan pilot 1 sene deneyimli kaptanla uçarak deneyim kazanır. askeri kökenli olan pilotta neticede ticari uçakta deneyimsizdir,sivilden 1 farkı yoktur. bu sebepten sivil pilotlara taş atmaktan vazgeçilmelidir. bilidiği üzere bu uçağin uçmayan f/o su sivil kökenlidir ve uçakta eğitim gören diğer f/o nun eksiklerini kapatmak için oradadır.
  • Sayın kardesim ucus okullarına kepce atmıyorum. Bak daha acık anlatayım . Bu gune kadr THY ye direk AYJET gibi okullardan sertifika alıp giren olmadı. Ancak sirketin anlasılmayan hızlı buyumesi neticeisnde direk bu tip okullardan personel alınmaya basladı bunların bir cogu ise torpille geldi. Cunki ayni anda deneyimli olup muraccat eden bir cok kisi dısarıda kaldı sizce bu normalmi. Ben sahsen AYJET in son derce iyi egitim verdigini biliyorum . Ancak THY gibi bir sirkette deneyim onemlidir . THY ye ucus okullarından gelen cogu arkadas diger sirkeltlerde deneyim kazandıktan sonra gelmistir dogrusu boyle degilmi. Bence bu kazada kaynagı nereden olursa olsun sag koltukta deneyimli bir pilot olsa idi bu kazanın olmayacagına inanmaktayım
  • Sağda oturan FO Allah rahmet eylesin 3500 saat uçuş tecrübesi olan bir pilot.Olayın uçuş okulları ile ne alakası var.Lütfen Olur olmaz yorumlar yapmayın, bir faciadan dönülmüş insanlar canlarını ortaya koyarak yolcuların hayatlarını kurtarmışlar, siz uçuş okulu mezunlarına çamur atıyorsunuz.Kim annesinin karnından 5 000 saat tecrübeli 737 pilotu olarak doğdu söyleyin de thy onları alsın.
  • Arkadaslar sadece FDR lar onemli degil THY de zaten kaza geliyorum diye bagrıyordu ama bunu haykırmak kimsenin isine gelmiyor konusmaya korkuyordu. Simdi bu yanlısların ortaya yatırılıp kirli camasırlar meydana cıkacak. Ortada korkunc bir yonetim hatası var dunyanın hic bir yerinde boylesine bilincsiz hızlı buyuyen bir sirket yok. Dunyanın hic bir havayolunda daha yeni ucus okulunu bitirip sag koltuga oturan pilot, 15 gunluk kabin egitimi ile kabin memuru olan , 6 yıl lık ikinci pilotunu kaptan yapan sirket yok. Egitimsiz beceriksiz adamları ucus isletmeden sorumlu mevkilere getirirseniz daha neler gorursunz neler. Basbakanın pilotu diye deneyimsiz kaptanı isletmeden sorumlu genel md yardımcısı yaparsanız oda tuzluk gibi oturursa sonuc bu
  • daha ortada kesin acıklamalar yokken varsayımlar altında mı sorun cevaplasın yapılacak..bence zamanlama yanlıs FDR cozumlenmeden yapılcak her yorum varsayımdan oteye gidemez..

Airport TV ekranlarında her Cuma geceleri izleyiciyle buluşan ve birbirinden önemli konulara açıklık getiren Ali Kıdık yönetimindeki ‘Sorun Cevaplasın’ bu gece Amsterdam’da yaşanan THY kazasını masaya yatıracak.

TALPA’nın onursal başkanı olan Necmi Ekici ile UTED onursal Başkanı ve aynı zamanda Airport TV’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapan Sefa İnan’ın konuk olacağı program, kazayı enine boyuna ele alarak açıklık getirmeye çalışacak.

‘Sorun Cevaplasın’a sorularınızla katılmak için cep telefonunuzdan ‘air’ yazıp boşluk bıraktıktan sonra mesajınızı 2030’a gönderebilirsiniz.

‘Ali Kıdık’la Sorun Cevaplasın’ bu akşam 21.00’de Airport TV’de…

'Sorun Cevaplasın' THY kazasını masaya yatırıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
BU MESLEKTE TARTIŞMA YAPILMAMASI GEREKEN KURALLAR VARDIR.İŞTE BU BENİM ŞAHSİ GÖRÜŞÜM PİLOTU PİLOT OLMAYAN KİMSE NİN TARTIŞMASI YANLIŞTIR. İSTER SİVİL İSTER ASKER...YORUMA DAHİ AÇIK BİR KONU DEĞİLDİR.HERKES GÖREVİNİ YAPAR SIRASI İLE .TEKNİK..OPE...KARGOCU...YOLCU HİZ...DİSP....VEDE TÜMÜ EN SON TEK LOG BOOK ...OK....KAPI KAPANMASI İLE TÜM YETKİLER KAPTANIN DIR.O TÜM SEYAHAT BOYUNCA HERKESTEN FAZLA DÜŞÜNÜP EFOR HARCAR.BIRAKINDA GENÇ İNSANLARI SUÇLAMAYI İŞİNİZE BAKIN. 20 YAŞINDAKİ GENÇİMİZE GÜVENİP NASI TÜFEK VERİP SINIR BEKLETİYORSAK .GENÇ KAPTANLARDA % EMERGENCY GEÇİP BU GÖREVİ HAK ETMİŞLERDİR.HEPSİNE HAYIRLI UÇUŞLAR DİLERİM.BY..BY..ÇARLİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
deneyimden kastınız ne demek pek bilmiyorum ama; sivil kökenli olunca pilotların deneyimsiz olduğu kanısı yanlıştır. uçuşa başlayan pilot 1 sene deneyimli kaptanla uçarak deneyim kazanır. askeri kökenli olan pilotta neticede ticari uçakta deneyimsizdir,sivilden 1 farkı yoktur. bu sebepten sivil pilotlara taş atmaktan vazgeçilmelidir. bilidiği üzere bu uçağin uçmayan f/o su sivil kökenlidir ve uçakta eğitim gören diğer f/o nun eksiklerini kapatmak için oradadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın kardesim ucus okullarına kepce atmıyorum. Bak daha acık anlatayım . Bu gune kadr THY ye direk AYJET gibi okullardan sertifika alıp giren olmadı. Ancak sirketin anlasılmayan hızlı buyumesi neticeisnde direk bu tip okullardan personel alınmaya basladı bunların bir cogu ise torpille geldi. Cunki ayni anda deneyimli olup muraccat eden bir cok kisi dısarıda kaldı sizce bu normalmi. Ben sahsen AYJET in son derce iyi egitim verdigini biliyorum . Ancak THY gibi bir sirkette deneyim onemlidir . THY ye ucus okullarından gelen cogu arkadas diger sirkeltlerde deneyim kazandıktan sonra gelmistir dogrusu boyle degilmi. Bence bu kazada kaynagı nereden olursa olsun sag koltukta deneyimli bir pilot olsa idi bu kazanın olmayacagına inanmaktayım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sağda oturan FO Allah rahmet eylesin 3500 saat uçuş tecrübesi olan bir pilot.Olayın uçuş okulları ile ne alakası var.Lütfen Olur olmaz yorumlar yapmayın, bir faciadan dönülmüş insanlar canlarını ortaya koyarak yolcuların hayatlarını kurtarmışlar, siz uçuş okulu mezunlarına çamur atıyorsunuz.Kim annesinin karnından 5 000 saat tecrübeli 737 pilotu olarak doğdu söyleyin de thy onları alsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Arkadaslar sadece FDR lar onemli degil THY de zaten kaza geliyorum diye bagrıyordu ama bunu haykırmak kimsenin isine gelmiyor konusmaya korkuyordu. Simdi bu yanlısların ortaya yatırılıp kirli camasırlar meydana cıkacak. Ortada korkunc bir yonetim hatası var dunyanın hic bir yerinde boylesine bilincsiz hızlı buyuyen bir sirket yok. Dunyanın hic bir havayolunda daha yeni ucus okulunu bitirip sag koltuga oturan pilot, 15 gunluk kabin egitimi ile kabin memuru olan , 6 yıl lık ikinci pilotunu kaptan yapan sirket yok. Egitimsiz beceriksiz adamları ucus isletmeden sorumlu mevkilere getirirseniz daha neler gorursunz neler. Basbakanın pilotu diye deneyimsiz kaptanı isletmeden sorumlu genel md yardımcısı yaparsanız oda tuzluk gibi oturursa sonuc bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
daha ortada kesin acıklamalar yokken varsayımlar altında mı sorun cevaplasın yapılacak..bence zamanlama yanlıs FDR cozumlenmeden yapılcak her yorum varsayımdan oteye gidemez..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000