21 Ocak 2009, Çarşamba 08:04:16

"Sofya'ya uçmak istiyoruz"

Rumelili Yönetici İşadamı ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Yenişehir Uluslararası Havaalanı’ndan, Üsküp ve Sofya’ya sefer düzenlenmesi için girişimlerde bulunduklarını açıkladı.
  • tüm balkan ülkelerine sefer artışları olmalı özellikle bulgaristan'a
  • insanlar farkina varmali.thy cok reklam yapiyor amaci ne acaba,yolcu sayisimi az-ozaman neden sofya ucuyor.bakin avusturya kücük bir kent ve 9 ili var sadece viyanaya ucuyor neden almanyanin her sehrinden tarifeli sefer düzenliyor.SUN EXPRESS kadar olamadi her yerden ucuyor yaw.ben mümkün oldukca thy ucuslarindan bilet almayin derim.hem pahali hemde garantisiz.LUFTHANSA almanyadan izmire cift yönde 89 euroya ucuyorsa neden ortagi thy yi seceyim.cok ayip thy cok ayip sadece zenginleri ucur sen,alisiksin nasilolsa.avusturyadaki türkler insan degil sizin icin.salzburg-graz-linz-innsbruck-klagenfurt PEGASUS ve SUN EXPRESS sezondisi herhafta sezonda haftada 4-5 sefer yapiyorsa thy yi beceriksiz düzenbaz saygisiz buluyorum.milli ucak denmez bile
  • Ordu Valisi olmayani yapmaga ugrasiyor.Bursa valisi ise olan Havaalanina THY dan Balkan'lara ucus yaptiramiyor.Bana göre Bursa'li Isadamlarinin yakinmalarinda haklilar.Ayrica ne demisler gidemedigin yer senin degildir.Balkanlarda tarihi bir gecmisimiz var.Ekonomik ve sosyal olarak bunu yasatmamizdan daha dogal birsey olabilirmi?Benim dogum yerim Karadeniz ama cocuklugumu ve ergenligimi Bursa'da yasadim.Halen sosyal iliskilerim devam etmektedir.Hemde dogum yerimden daha fazla.
  • thy hostesleri hava atmaktan baska birsey yapamiyorlar maalesef olmiyacak seyleri tv de haber diye sunduruyorlar
  • kiniyorum thy yi adam gibi sirket olamadi,sunexpress her hafta salzburg-antalya ucarken thy nin aklindan gecmiyor böyle bir sey.yurtici ucuyormus.kardesim ucuyorsun ama usaga ucma icin baglanti saatlerini düzenle.ayrica lufthansa bile münih izmir gelis gidis 89 euro iken thy ucamiyor bile ve uctugu zaman fiyati 300 euronun üstünde oluyor.dolayisiyla milletimiz artik sun express i tercih ediyor ben bile artik lufthansa ve sun express ile ucmayi planliyorum.bir defa thy ile uctum.440849 no dan koltuk yerimi ayirttim 34c olacakti ancak ucaktaki koltuk sayisi 29 iken orta gövdede hamile bayanin yaninda oturttular ve bende yaygara yapmak zorunda kaldim.alman sirketlerinde hic böyle birsey olmadi ve olacaginida düsünmüyorum .
  • benim komşularım arnavut ist gidiyorlar uçak için 1 günü bitiyor ayrıca uçak saatlerde cabası bursa havaalanı artık 4dört dörtlük çalışmalı yetkililere sesleniyorum siz bursa ya yeterince değer verip uçuş hattı açsanız inanıyorumki kesin tutar bursanın yarısından ufak şehirlerde bile hava ulaşımı arı misali çalışıyor en kısa zaman da yeni hatlar bekliyoruz antep van kars ankara yurtdışı seferleri
  • THY' NİN YENİŞEHİR'DEN BU NOKTALARA UÇMASI OLASILIĞININ NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM FAKAT GERÇEKLERİ DAHA NE KADAR DAHA GÖZARDI EDECEKLER KIBRIS DAHİL YOLCU POTANSİYELİNİN OLDUĞU VE BUNUN ARŞTIRILMASI GEREKTİĞİNİ AYRICA THY' NİN BURSA'DA OLMASI GEREKTİĞİNİ ,THY NİN BURSA'DA OLMAMASININ BURSA İÇİN BİR KAYIP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.YENİ NOKTALARLA BİRLİKTE THY' Yİ BURSA'DA YENİDEN GÖRMEK ÇOK GÜZEL OLURDU.
  • bir araştırılsa diyorum. acaba ne kadar talep var.buradan her daim üsküp ve sofya ya uçak kaldıracak talep olacağını sanmıyorum.
  • VEHBİ VARLIK BEYEFENDİNİN SÖYLEDİKLERİNİ ÇOK DOĞRU BULUYORUM.SOFYA VE ÜSKÜP SEFERLERİNİN KONULMASININ YANI SIRA PRISTINA DA OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.EĞER BU SEFERLER HAYATA GEÇİRİLEBİLİRSE YENİŞEHİR HAVALİMANI BURSANIN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ OLUR VE UMARIM KIBRIS DA BU SEFERLERİ TAKİP EDER.EĞER ARAŞTIRILACAK OLURSA BURSA DAN KIBRIS A UÇAN YOLCU POTANSİYELİNİN HİÇ DE AZIMSANAMAYACAK ÖLÇÜDE OLDUĞU GÖZLENECEKTİR.İÇ HATLAR İÇİNDE YENİŞEHİR BODRUM HATTININ YAZIN PATLAMA YAPACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM VE BUNLAR GERÇEK OLURSA BURSA İÇİN SÜPERRR OLURDU..

RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkan Vehbi Varlık, yaptığı yazılı açıklamada yıllardır atıl duran Yenişehir Havaalanı`ndan THY ve özel şirketlerin Trabzon ve Erzurum ve  Diyarbakır seferlerindeki doluluğa dikkati çekti. Bursa nüfusunun ağırlıklı bölümünün Rumeli ve Balkan göçmenleri tarafından oluştuğuna işaret eden Varlık, Üsküp ve Sofya seferlerinin dış hatların gözdesi olacağını öne sürdü. 

Özellikle Kosova’nın bağımsızlığından sonra bu ülke ile ekonomik işbirliğinin önümüzdeki süreçte artarak devam edeceğini belirten RUMELİSİAD Başkanı Varlık, “Rumeli’deki akrabalık bağlarımızın yanı sıra ekonomik ilişkilerin yoğunlaştığı bir dönemdeyiz. Ancak Kosova ve Makedonya’da ile ticaret yapmak isteyen bir işadamı ulaşım konusundaki sıkıntıları aşılamıyor. Elimizin altında Yenişehir Uluslararası Havaalanı gibi bir değer varken, biz komşu ülkelerle iş yapabilmek için İstanbul’un kapısını aşındırıyoruz. Yenişehir Havaalanı’na geride bıraktığımız 14 ay içinde bin 494 uçağın iniş-kalkış yaptığını öğrendik. Üsküp ve Sofya seferleri hayata geçirilirse bu sayının çok artacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Eski Osmanlı toprağı olan Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Bosna, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Karadağ, Kosova ile ticareti arttırmanın eni iyi yolunun karşılıklı diyalog olduğuna dikkati çeken Varlık, “Balkan ülkeleri bize 200-300 kilometrelik mesafede. İstanbul’dan uçakla Makedonya’ya 1 saat 25 dakikada gidiyoruz. Ancak Bursalı bir işadamının İstanbul üzerinden bu ülkeye gitmesi neredeyse bir gününü alıyor. Bu da bizim en değerli hazinemiz olan zamanımıza mal oluyor” diye konuştu. Rumeli ve Balkan ülkeleriyle ticaret, alım heyetleri, fuar organizasyonları ve dış ticaretin arttırılması konularında her türlü girişime açık olduklarını kaydeden Varlık, söz konusu ülkelerin AB ile olan dış ticarette önemli bir kapı olduğunun da altını çizdi.

Rumeli göçmenlerinin birçoğunun halen Kosova ve Makedonya ile güçlü akrabalık bağlarının devam ettiğine dikkati çeken Vehbi Varlık, Üsküp’e tarifeli uçak seferi konması halinde iki ülke insanı arasındaki bağların daha da güçleneceğine işaret etti.
Vehbi Varlık şunları söyledi:

“Bursa bir göçmen kentidir. Halkımızın doğup büyüdükleri yerlerle bağları sürüyor. Rumeli’nin kültürü ve renkleri Bursa’da yaşıyor. Her yıl karayoluyla yüz binlerce insan karşılıklı gidip geliyor. Hemşeri dernekleri, uzun zamandır uçak seferleri başlatılmasını istiyor. Toplumun her kesimi uçuşlarda gereken yolcu sayısının bulunacağını vurguluyorlar. Rumeli ile hiç ilgisi bulunmayanlar bile buraya yapılacak kültür turlarına katılarak tarihi bir gezintiye çıkabilir”.
Bu konuda Bursa milletvekilleri ve THY Genel Müdürlüğü’ne bir mektup yazarak taleplerini ilettiklerini belirten Varlık, deneme seferlerinin yaz aylarını beklemeden konulması gerektiğine de işaret etti.

"Sofya'ya uçmak istiyoruz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

göçmen ~ 14 yıl önce
tüm balkan ülkelerine sefer artışları olmalı özellikle bulgaristan'a

Yanıtla

Kalan karakter 1000
salzburg ~ 14 yıl önce
insanlar farkina varmali.thy cok reklam yapiyor amaci ne acaba,yolcu sayisimi az-ozaman neden sofya ucuyor.bakin avusturya kücük bir kent ve 9 ili var sadece viyanaya ucuyor neden almanyanin her sehrinden tarifeli sefer düzenliyor.SUN EXPRESS kadar olamadi her yerden ucuyor yaw.ben mümkün oldukca thy ucuslarindan bilet almayin derim.hem pahali hemde garantisiz.LUFTHANSA almanyadan izmire cift yönde 89 euroya ucuyorsa neden ortagi thy yi seceyim.cok ayip thy cok ayip sadece zenginleri ucur sen,alisiksin nasilolsa.avusturyadaki türkler insan degil sizin icin.salzburg-graz-linz-innsbruck-klagenfurt PEGASUS ve SUN EXPRESS sezondisi herhafta sezonda haftada 4-5 sefer yapiyorsa thy yi beceriksiz düzenbaz saygisiz buluyorum.milli ucak denmez bile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neredeyiz ~ 14 yıl önce
Ordu Valisi olmayani yapmaga ugrasiyor.Bursa valisi ise olan Havaalanina THY dan Balkan'lara ucus yaptiramiyor.Bana göre Bursa'li Isadamlarinin yakinmalarinda haklilar.Ayrica ne demisler gidemedigin yer senin degildir.Balkanlarda tarihi bir gecmisimiz var.Ekonomik ve sosyal olarak bunu yasatmamizdan daha dogal birsey olabilirmi?Benim dogum yerim Karadeniz ama cocuklugumu ve ergenligimi Bursa'da yasadim.Halen sosyal iliskilerim devam etmektedir.Hemde dogum yerimden daha fazla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
salzburg ~ 14 yıl önce
thy hostesleri hava atmaktan baska birsey yapamiyorlar maalesef olmiyacak seyleri tv de haber diye sunduruyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
salzburg ~ 14 yıl önce
kiniyorum thy yi adam gibi sirket olamadi,sunexpress her hafta salzburg-antalya ucarken thy nin aklindan gecmiyor böyle bir sey.yurtici ucuyormus.kardesim ucuyorsun ama usaga ucma icin baglanti saatlerini düzenle.ayrica lufthansa bile münih izmir gelis gidis 89 euro iken thy ucamiyor bile ve uctugu zaman fiyati 300 euronun üstünde oluyor.dolayisiyla milletimiz artik sun express i tercih ediyor ben bile artik lufthansa ve sun express ile ucmayi planliyorum.bir defa thy ile uctum.440849 no dan koltuk yerimi ayirttim 34c olacakti ancak ucaktaki koltuk sayisi 29 iken orta gövdede hamile bayanin yaninda oturttular ve bende yaygara yapmak zorunda kaldim.alman sirketlerinde hic böyle birsey olmadi ve olacaginida düsünmüyorum .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
monster ~ 14 yıl önce
benim komşularım arnavut ist gidiyorlar uçak için 1 günü bitiyor ayrıca uçak saatlerde cabası bursa havaalanı artık 4dört dörtlük çalışmalı yetkililere sesleniyorum siz bursa ya yeterince değer verip uçuş hattı açsanız inanıyorumki kesin tutar bursanın yarısından ufak şehirlerde bile hava ulaşımı arı misali çalışıyor en kısa zaman da yeni hatlar bekliyoruz antep van kars ankara yurtdışı seferleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GERÇEK ~ 14 yıl önce
THY' NİN YENİŞEHİR'DEN BU NOKTALARA UÇMASI OLASILIĞININ NE OLDUĞUNU BİLMİYORUM FAKAT GERÇEKLERİ DAHA NE KADAR DAHA GÖZARDI EDECEKLER KIBRIS DAHİL YOLCU POTANSİYELİNİN OLDUĞU VE BUNUN ARŞTIRILMASI GEREKTİĞİNİ AYRICA THY' NİN BURSA'DA OLMASI GEREKTİĞİNİ ,THY NİN BURSA'DA OLMAMASININ BURSA İÇİN BİR KAYIP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.YENİ NOKTALARLA BİRLİKTE THY' Yİ BURSA'DA YENİDEN GÖRMEK ÇOK GÜZEL OLURDU.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamil ~ 14 yıl önce
bir araştırılsa diyorum. acaba ne kadar talep var.buradan her daim üsküp ve sofya ya uçak kaldıracak talep olacağını sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KEDİ ~ 14 yıl önce
VEHBİ VARLIK BEYEFENDİNİN SÖYLEDİKLERİNİ ÇOK DOĞRU BULUYORUM.SOFYA VE ÜSKÜP SEFERLERİNİN KONULMASININ YANI SIRA PRISTINA DA OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.EĞER BU SEFERLER HAYATA GEÇİRİLEBİLİRSE YENİŞEHİR HAVALİMANI BURSANIN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ OLUR VE UMARIM KIBRIS DA BU SEFERLERİ TAKİP EDER.EĞER ARAŞTIRILACAK OLURSA BURSA DAN KIBRIS A UÇAN YOLCU POTANSİYELİNİN HİÇ DE AZIMSANAMAYACAK ÖLÇÜDE OLDUĞU GÖZLENECEKTİR.İÇ HATLAR İÇİNDE YENİŞEHİR BODRUM HATTININ YAZIN PATLAMA YAPACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM VE BUNLAR GERÇEK OLURSA BURSA İÇİN SÜPERRR OLURDU..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000