20 Temmuz 2011, Çarşamba 10:26:44

SELANİK SEFERLERİ DOLUDİZGİN

THY Selanik Müdürü Utku Yazan, Orta Makedonya Bölgesi Eyalet Başkan Vekili Dionisos Psomiadis’i ziyaret etti. THY'nin 50 gündür hizmet verdiği İstanbul-Selanik hattında 3 bin yolcu taşıdığı açıklandı.
  • dun yazdigim yazima bir duzeltme yapmak istiyorum.Bu hatta A319 lar kullanilmis.Eger THY kisa mesafe ucuslar icin 70-80 kisilik ucaklardan ayarlayabilirse ki Lufthansa Bursa'ya Embraer'ler ile ucus yapiyor, maliyeti dusurur.(tabi 319 ile embraer'in isletme masraflarini karsilastirmak lazim)Selanik kesinlikle akillica bir destinasyon ve 319 larla doluluk orani %43 gibi.Eger Istanbul'da optimizasyon saglanirsa, yani THY balkanlara daha uygun baglanti saati saglayabilirse, ABD ucuslarindaki doluluk orani illaki pozitif artar.20 saatlik bekleme zamani ne yazikki gercekci degil, bunun makul seviyelere dusurulmesi lazim.
  • matamatık bilmiyormusunuz yahu 3000 yolcu zaten tasımalısınız bunun neresi iyidir anlamadık abartmayalım bazıları kendi reklamını yapmak istemiş anlaşılan
  • ah borsada boyle olsa batiyoruz thy lari soyle boyle diye her gun tonca haber geliyor biz ne yazikki borsada batiyoruz boyle bir holding in hissesi 3.19 olbilimi en az 8 tl olmasi lazimken niye bu kadar komik rakam da ?????????????? birde odul ustune odul aliyor nasil mantik bu kardesim
  • 50 gun yani yaklasik 7 haftalik surecte 56 ucus gerceklesmis demek.(haftalik karsilikli 4 ucus denmis) 3000/56= 53 yolcu gibi bir ortalama. THY bu hatta A320 leri koymus, 159 yolculuk bir ucak bu yani yuzdesi su (53/159)*100=%33 luk bir oran.Umutsuz degil ama bir basarida soz konusu degil, birde thy fly to the balkans diye sitesinde reklam yapiyor ama masallah saraybosnaya ortalama 20 saat gibi bir baglanti suresi sunuyor.Bosnaklardan hic THY'yi kullanan yok, birde air bosna'nin yarisi thy'de.tamam ist cok yogun ama makul bir bekleme suresi, 3-5 saat sunulursa en azindan Amerika'daki en az Turkler kadar olan bosnaklarida saraybosnaya thy tasiyabilir.Inanin hic biri, sirbistan hirvatistan aktarmasindan memnun degil tutumlarindan dolayi.
  • 50 günde haftada 4 seferden 12-13 sefer yaptın diyelim. Şu ana kadar İstanbul-Selanik şeklinde 3000 yolcu taşındığına göre, uçak başına average yolcu sayın 231 eder. A330'la uçulmadığına göre bu hesap yanlış. Haa karşılıklı olarak 3000 satış yapıldıysa şayet, bu durumda average'ın 231/2 = 116 pax eder ki, o zaman sonuç yeni bir hat için gayet iyi derim. O yüzden İstanbul-Selanik hattında 3000 yolcu taşıdık deme karşılıklı olarak taşınan yolcu sayımız 3000 de güzel kardeşim..
THY Selanik Müdürü Utku Yazan, Orta Makedonya Bölgesi Eyalet Başkan Vekili Dionisos Psomiadis’i ziyaret etti. Ziyarette görevden uzaklaştırılan Orta Makedonya Bölgesi Eyalet eski Başkanı Panayiotis Psomiadis de hazır bulundu.

Orta Makedonya Bölgesi Eyalet Başkanlığı basın bürosundan yapılan açıklamada, Selanik’teki görevine başlaması sebebiyle kendisini ziyaret eden Utku Yazan’ı tebrik eden Dionisos Psomiadis, geçen 2 aylık süreçte THY’larının İstanbul-Selanik arasında başlattığı doğrudan seferler sebebiyle verilen cesaret dolu mesajdan ötürü duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Bütün ulaşım vasıtalarını dostluk bağları ile işbirliğini geliştirmek ve daha fazla Türk turist çekmek için azami derecede değerlendirdiklerini vurgulayan Dionisos, bugüne kadar bu hatta 3 bin yolcunun THY ile uçtuğunu hatırlattı. Eyalet Başkan Vekili, THY’nın Selanik seferlerinden memnun kaldığını belirterek, en kısa sürede her gün uçak kaldırmayı düşünmesinin bunun göstergesi olduğunu vurguladı.

THY’larının çalışmalarına ilişkin bilgi veren THY Selanik Müdürü Utku Yazan da kendilerine gösterilen yakın ilgi için teşekkür etti. Yazan, THY’larının ana hedeflerinden birinin, Yunanistan’da turizm bölgeleri olarak Selanik, Atina ve Yunan adalarını ön plana çıkararak tanıtmayı hedeflediklerini söyledi. Yapılan görüşmede, iki ülkenin yakın kültürel bağları ile ekonomik işbirliğini geliştirmeye yönelik fikir alışverişinde de bulunuldu.

Görevini kötüye kullanmak suçlamasıyla Orta Makedonya Bölgesi Eyalet Başkanlığından uzaklaştırılan Panayiotis Psomiadis ise turizm ve girişimcilik konusunda iki halkın ele ele yürümeleri gerektiğini söyledi. Psomiadis, “Milli konulardan öte, komşu iki toplum birbiriyle işbirliği yapmalı” vurgusunda bulundu.

Türk Hava Yolları, İstanbul - Selanik seferlerini 10 yıl aradan sonra geçen 27 Mayıs günü yeniden başlatmıştı. THY, İstanbul-Selanik seferlerini Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada karşılıklı 4 sefer olarak gerçekleştiriyor.
SELANİK SEFERLERİ DOLUDİZGİN

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 12 yıl önce
dun yazdigim yazima bir duzeltme yapmak istiyorum.Bu hatta A319 lar kullanilmis.Eger THY kisa mesafe ucuslar icin 70-80 kisilik ucaklardan ayarlayabilirse ki Lufthansa Bursa'ya Embraer'ler ile ucus yapiyor, maliyeti dusurur.(tabi 319 ile embraer'in isletme masraflarini karsilastirmak lazim)Selanik kesinlikle akillica bir destinasyon ve 319 larla doluluk orani %43 gibi.Eger Istanbul'da optimizasyon saglanirsa, yani THY balkanlara daha uygun baglanti saati saglayabilirse, ABD ucuslarindaki doluluk orani illaki pozitif artar.20 saatlik bekleme zamani ne yazikki gercekci degil, bunun makul seviyelere dusurulmesi lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
matamatık bilmiyormusunuz yahu 3000 yolcu zaten tasımalısınız bunun neresi iyidir anlamadık abartmayalım bazıları kendi reklamını yapmak istemiş anlaşılan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ah borsada boyle olsa batiyoruz thy lari soyle boyle diye her gun tonca haber geliyor biz ne yazikki borsada batiyoruz boyle bir holding in hissesi 3.19 olbilimi en az 8 tl olmasi lazimken niye bu kadar komik rakam da ?????????????? birde odul ustune odul aliyor nasil mantik bu kardesim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
50 gun yani yaklasik 7 haftalik surecte 56 ucus gerceklesmis demek.(haftalik karsilikli 4 ucus denmis) 3000/56= 53 yolcu gibi bir ortalama. THY bu hatta A320 leri koymus, 159 yolculuk bir ucak bu yani yuzdesi su (53/159)*100=%33 luk bir oran.Umutsuz degil ama bir basarida soz konusu degil, birde thy fly to the balkans diye sitesinde reklam yapiyor ama masallah saraybosnaya ortalama 20 saat gibi bir baglanti suresi sunuyor.Bosnaklardan hic THY'yi kullanan yok, birde air bosna'nin yarisi thy'de.tamam ist cok yogun ama makul bir bekleme suresi, 3-5 saat sunulursa en azindan Amerika'daki en az Turkler kadar olan bosnaklarida saraybosnaya thy tasiyabilir.Inanin hic biri, sirbistan hirvatistan aktarmasindan memnun degil tutumlarindan dolayi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
50 günde haftada 4 seferden 12-13 sefer yaptın diyelim. Şu ana kadar İstanbul-Selanik şeklinde 3000 yolcu taşındığına göre, uçak başına average yolcu sayın 231 eder. A330'la uçulmadığına göre bu hesap yanlış. Haa karşılıklı olarak 3000 satış yapıldıysa şayet, bu durumda average'ın 231/2 = 116 pax eder ki, o zaman sonuç yeni bir hat için gayet iyi derim. O yüzden İstanbul-Selanik hattında 3000 yolcu taşıdık deme karşılıklı olarak taşınan yolcu sayımız 3000 de güzel kardeşim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000