23 Ağustos 2013, Cuma 07:56:06

SABİHA GÖKÇEN'E SEFER DÜZENLEMEK EKONOMİK DEĞİL

Türk Hava Yolları Kastamonu-Sinop Satış ve Pazarlama Müdürü Macit Boyer, uçak seferlerinde doluluk oranının yüzde 70 seviyesinde seyrettiğini söyledi.
  • kastamonu hava alanına giden servis 2 sefer yapılıyor, gayet güzel teşekkürler ancak servislerin her 2 side aynı güzergahtan gidiyor,1 tanesi otogardan sonra özel idare yönüden giderse diş hastanesine kadar olan uçak yolcularıda yararlanır lütfen servis güzergahlarını ve durakların daha anlaşılır biçimde yazarsanız çok faydalı olacaktır sayğı ile
  • Buzlanmadan dolayı bilet satmam demiyor ki adam, saatleri gözden geçireceğiz diyor. Sence bu Gunes ışığından faydalanmak icin olmasın? Mantıklısı da bu bence. Sabihaya uçak kaldırmak önemli degil, Kastamonu hu uçağı doldurabilir mı onu tartışmak lazım
  • Alicim sen okuduğunu ya anlamıyorsun ya da bu işi bilmiyorsun. Buzlanma durumlarında uçuş öncesi ilgili meydandan ve esnasında meydan frenleme değerleri alırız. Eğer mania oluşturan bir durum var ise ya operasyon iptal ya da divert ederiz. 2100 metre buzlanmış pisti 1 saatte temizleyecek bi sistem varsa söye.Yahu bi de Ankara ile Kastamonu'yu nasıl karşılaştırsın. Komik
  • satis mudurune bak. herseyden mesul mudur. sana ne yahu pist sartlarindan buzlanmadan? buzlanma olacak diye biletmi satmayacaksin. alan DHMde, thy kar mi kureyecek yani? bir seferin ekonomik olmasi iki nokta arasinin yakinligi ile alakali degildir yalnizca, bircok etken vardir. ona bakarsan TK nin anadolunun bircok yerine 737, 319,320 yerine turboprop filosu kurup ucmasi gerekir. ist-ank arasinda tk nin 777 kaldirdigini gordum.kulluyen zarar olmasi gerekir.ama dolduruyorsan, parasinida aliyorsan istersen A380 kaldir.
  • Sabiha'ya hiçbir uçuş ekenomik değil ki, yolcu İstanbul'a gitmek için uçak parası kadar para veriyor. Havayolları yolcu bulmakta zorlanıyor ucuza bilet satıyor ve zarar ediyor. Adam doğruları söylemiş
  • Zonguldak seferleri isteriz!!! Istanbul Atatürk Havalimanı-Zonguldak
  • Bir kastamonulu olarak thy nin ilimize gelmesine cok sevindim. 54 yıldır hasretini çekiyorduk. 2-3 kere uçtum. Hem Kastamonudaki arkadaslar hem de ucaktaki görevliler inanılmaz yardımcı oluyorlar, güler yüzlü hepsi. İnsallah seferlerimizi günde 2 ye çıkarırlar. Biz thy ye sahip çıkacağız. Bize bu kaliteyi verenlere biz de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.
  • havacılığı temel ile internetten öğrenengillerden olan bu temiz yüzlü kardeş thyna nasıl girmiş de müdür olmuş onu da açıklar mı??

Boyer, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlediği basın toplantısında Kastamonu Havalimanındaki uçak seferleri hakkında bilgiler verdi.

54 yıllık özleminde ardından bu yılın Temmuz ayında Kastamonu Havalimanın uçak seferlerine başladığını aktaran Boyer, uçak seferlerinin başladığı günden bugüne doluluk oranının ortalama yüzde 70 seviyesinde seyrettiğini söyledi. Boyer, "Kastamonu Havalimanında yolcu trafiğinde herhangi bir düşüklük yaşanmamaktadır. Biz Türk Hava Yolları olarak yolcu durumlarımızı deklare etmeyiz. Yolcu istatistiklerini Devlet Hava Meydanları İşletmesi her ayın 10 ve 15'i arası resmi sitesinden yayınlamaktadır. Kastamonu Havalimanı'nda yaşanan yolcu trafiği sayılarının gerçek rakamlarla uyuşmamasının nedeni ise sitenin güncellenmemesinden kaynaklanmaktadır. Biz THY olarak temmuz içerisinde gerçekleştirdiğimiz geliş-gidiş dahil 34 seferde 3 bin 900 civarında Kastamonu yolcusu taşıdık. Bu rakam ağustos ayı itibariyle 5 bine yaklaştı" dedi.

KASTAMONU'NUN YOLCU POTANSİYELİ SADECE İSTANBUL'DA

Kastamonu'nun mevcut sosyal ve ekonomik durumunun göz önünde bulundurulduğunda İstanbul harici direk seferlerin olmasının mümkün görünmediğini belirten Boyer, "Kastamonu'dan bize özellikle hac ve umre organizasyonu konusunda yoğun talepler geliyor. Türkiye'de hac ve umre organizasyonları genelde Ankara üzerinden gerçekleştiriliyor. Ankara üzerinde gerçekleştirilen organizasyonlar havayolu şirketleri için daha ekonomik olarak gözüküyor. Hem ekonomik hem de seferler ile ilgili sosyal ve teknik konular göz önünde bulundurulduğunda Kastamonu'dan yurt dışı uçuşlarının orta vadede olmayacağını söyleyebilirim" diye konuştu.

SEFERLERİN ARTMASI ORTA VADEDE GÖZÜKMÜYOR

Kastamonu Havalimanında seferlerin artmasının orta vadede mümkün olmadığını ifade eden Boyer, "Seferlerle ilgili Türk Hava Yolları, çalışmasını yaptı. Sefer sayısının artmasında uçakların mevcut doluluk oranlarının günler öncesinden artması ana etkeni oluşturuyor. Uzun dönemde rezervasyon akışının Kastamonu hattında şuan için yaşanmıyor. Kastamonu seferlerinin doluluk oranlarının 1 hafta veya 10 gün içerisinde şekilleniyor. Bu durumun da uzun vadede ikinci seferin açılmasına engel teşkil ediyor" şeklinde konuştu.

SABİHA GÖKÇEN'E SEFER EKONOMİK DEĞİL

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kastamonu'ya karşılıklı seferlerin konulması yönündeki talepleri de açıklık getiren Boyer, şöyle konuştu: "Kastamonu-İstanbul arasındaki mesafe kısaldıkça uçağa olan talepte o denli azalıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı, Kastamonu arasında özel araçla 4, otobüsle 5 saatlik bir mesafe var. Uçakla gelineceği düşünülürse bir vatandaş uçağa bindim, Kastamonu'ya geldim demesi 2-2,5 saatini alır. Bizim uçuş planlamamız gelen talepler üzerine Atatürk Havalimanı'na alındı. Çünkü Kastamonulular genellikle İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyor. Çünkü Avrupa yakasından uçağa binip Kastamonu'ya gelmesi vatandaş için de daha ekonomik olur. Bizim uçuş planlamamızda Kastamonu halkının bu durumları göz önünde bulunduruluyor. Bu sebeple Sabiha Gökçen Havalimanı için de orta vadede uçuş gerçekleşmeyeceğini ifade edebilirim"

UÇUŞ SAATLERİ TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Kastamonuluların İstanbul'a yoğun olarak gittiği saatleri göz önünde bulunduracaklarını belirten Boyer, "Saatler konusunda bir çalışma yapacağız. Fakat uçuş konusunda bir önemli konu daha var. Biz Kastamonu'nun kış şartlarını bilmiyoruz. Kış mevsiminde oluşacak buzlanma ve don olayları uçuşlarımızı önemli ölçüde etkileyecek. Bu durumda uçuş planlarımızı tekrardan gözden geçireceğiz" dedi.

Toplantıda Boyer'in yanı sıra KATSO Başkanı Selçuk Arslan ve Türk Hava Yolları Kastamonu Koordinatörü Ali Faik Taş da yer aldı.

SABİHA GÖKÇEN'E SEFER DÜZENLEMEK EKONOMİK DEĞİL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

şehir içi servisi ~ 8 yıl önce
kastamonu hava alanına giden servis 2 sefer yapılıyor, gayet güzel teşekkürler ancak servislerin her 2 side aynı güzergahtan gidiyor,1 tanesi otogardan sonra özel idare yönüden giderse diş hastanesine kadar olan uçak yolcularıda yararlanır lütfen servis güzergahlarını ve durakların daha anlaşılır biçimde yazarsanız çok faydalı olacaktır sayğı ile

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali arkadasa ~ 9 yıl önce
Buzlanmadan dolayı bilet satmam demiyor ki adam, saatleri gözden geçireceğiz diyor. Sence bu Gunes ışığından faydalanmak icin olmasın? Mantıklısı da bu bence. Sabihaya uçak kaldırmak önemli degil, Kastamonu hu uçağı doldurabilir mı onu tartışmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy kaptan -Ali'ye ~ 9 yıl önce
Alicim sen okuduğunu ya anlamıyorsun ya da bu işi bilmiyorsun. Buzlanma durumlarında uçuş öncesi ilgili meydandan ve esnasında meydan frenleme değerleri alırız. Eğer mania oluşturan bir durum var ise ya operasyon iptal ya da divert ederiz. 2100 metre buzlanmış pisti 1 saatte temizleyecek bi sistem varsa söye.Yahu bi de Ankara ile Kastamonu'yu nasıl karşılaştırsın. Komik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 9 yıl önce
satis mudurune bak. herseyden mesul mudur. sana ne yahu pist sartlarindan buzlanmadan? buzlanma olacak diye biletmi satmayacaksin. alan DHMde, thy kar mi kureyecek yani? bir seferin ekonomik olmasi iki nokta arasinin yakinligi ile alakali degildir yalnizca, bircok etken vardir. ona bakarsan TK nin anadolunun bircok yerine 737, 319,320 yerine turboprop filosu kurup ucmasi gerekir. ist-ank arasinda tk nin 777 kaldirdigini gordum.kulluyen zarar olmasi gerekir.ama dolduruyorsan, parasinida aliyorsan istersen A380 kaldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTCR ~ 9 yıl önce
adam buzlanma demiş ali bey
ANGARA ~ 9 yıl önce
Bi daha oku ali
Sabiha ~ 9 yıl önce
Sabiha'ya hiçbir uçuş ekenomik değil ki, yolcu İstanbul'a gitmek için uçak parası kadar para veriyor. Havayolları yolcu bulmakta zorlanıyor ucuza bilet satıyor ve zarar ediyor. Adam doğruları söylemiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ysf ~ 9 yıl önce
doğru pegasus zarar üstüne zarar ederek bu günlere geldi
Zonguldak ~ 9 yıl önce
Zonguldak seferleri isteriz!!! Istanbul Atatürk Havalimanı-Zonguldak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kastamonulu ~ 9 yıl önce
Bir kastamonulu olarak thy nin ilimize gelmesine cok sevindim. 54 yıldır hasretini çekiyorduk. 2-3 kere uçtum. Hem Kastamonudaki arkadaslar hem de ucaktaki görevliler inanılmaz yardımcı oluyorlar, güler yüzlü hepsi. İnsallah seferlerimizi günde 2 ye çıkarırlar. Biz thy ye sahip çıkacağız. Bize bu kaliteyi verenlere biz de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acaba? ~ 9 yıl önce
havacılığı temel ile internetten öğrenengillerden olan bu temiz yüzlü kardeş thyna nasıl girmiş de müdür olmuş onu da açıklar mı??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000