16 Mart 2016, Çarşamba 11:57:49

Rusya uçuşlarında büyük düşüş

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizin ardından iki ülkenin bayrak taşıyıcı havayolları THY ve Aeroflot’un seferlerinde ve yolcu sayısında yüzde 50 azalma olduğu belirtildi
  • eeeyyy rusya sen kimin hava sahasına giriyorsun? al sana bonbeee
  • Haberde bir çok yanlış var Aeroflot zaten Ankara'ya uçmuyordu. THy'de krasnodara uçmuyor
  • kavgalı olmadığımız ülke yok batı da ışid destekliyoruz diye nefret ediyolar kamuoyu acayip iyi manipüle edilmiş zaten dünden hazırlar inanmaya kuzeyde uçak düşürme sorunu ortadoğuda zaten seven yok 0 sorun dediler içine ettiler ülkenin size daha oy verenin aklını ....
  • Uğrayan herkes beter olsun
  • Körfeze ve özellikle İran'a ağırlık vermek lazım.Özellikle İranlı turist sayısındaki artış Ruslardaki kaybı telafi edecektir.
  • bence hiç gelmesinler istemiyoruz!!! diyenler şimdi ağlıyor:( uyan türkiye uyannn
  • Turkiye acil olarak Rusya,iran ve komsu ulkelerle iliskilerini en kisa surede duzeltmesi gerek zaman gectikce sorun daha da cikmaza gidiyor.ihracaat pazarlarini yitiren bir Turkiye var.cok daha agir bedeller odememek adina diplomasiye inanan burokratlar ve siyasiler bu konuda cok calismasi gerek.Yoksa Turkiyeyi baslamis olan ekonomik kriz dahada derinleserek cikmaza ve beka sorununa olarak karsimiza cikacak.Ekonomi yerlerdeyse onurunu ayakta birakmazlar...
  • 50 yaşından sonra torpille thy'na giren,torun sahibi müdür mefail efendi putin ile görüşsün sorunu halleder !
  • Aeroflot'un Moskova-Ankara seferleri çok geçmiş dönemde durduruldu orada yazılan doğru değil sayın Editör..
  • yine iyi azalmis iki taraf vatandaslarina da baski var..turklere vize var..ona ragmen yari yariya bence kotu degil..hic olmayaydi daha iyi ama oldu malesef..

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan krizin ardından iki ülkenin bayrak taşıyıcı havayolları THY ve Aeroflot’un seferlerinde ve yolcu sayısında yüzde 50 azalma olduğu belirtildi

Türkiye ile Rusya arasında tarifeli uçak seferleri düzenleyen turizm şirketi yetkililerinden SKY Turizm Genel Müdür yardımcısı Faruk Yılmaz Atatürk Havalimanı’nda verdiği bilgide şunları söyledi:

"Doluluk oranlarında 24 Kasım uçak düşürülmesi olayından sonra büyük düşüş yaşandı. Yolcu ve sefer sayılarında yüzde 50’ye yakın düşüş var. THY günlük Moskova’ya karşılıklı olarak haftada 4 sefer yaparken bunu 3 sefere düştü. Rusya’da diğer noktalara yaptığı seferleri ise sürdürüyor. Aeroflot Hava Yolları ise günlük 4 olan sefer sayısını 2’ye düşürdü. Moskova-Ankara seferlerini ise durdurdu. Günlük olarak Aeroflot’un yaptığı Moskova-Antalya uçuşları da bire düşürüldü"

Halen İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Moskova’ya Türk Hava Yolları hafta da 21 sefer, Rus Aeroflot Havayolları 14 sefer, Pegasus Havayolları da İstanbul Sabiha Gökçen’den haftada 7 sefer düzenliyor. THY Moskova’nın haricinde Ekatarinburg, Kazan, Rostov, San Petersburg,Ufa, Krasnador, Novasıbırsk ve Astrahan’a uçuyor. Pegasus’un diğer uçuş noktaları ise Krasnador ve Yekaterenburg.

THY YAZ SEZONUNDA ARTIŞA GİDİYOR

Faruk Yılmaz, THY’nin yaz sezonunda uçuşlarını arttırmayı planladığını belirterek, "Buna göre THY Moskova- İstanbul seferlerini karşılıklı olarak 21 den 28 ’e çıkarmayı planlarken, Antalya-Moskova-Antalya uçuşlarını ise 2 sefer yapmayı planladığı bilgisini aldık. Aeroflot’un sefer sayısında ise bir değişiklik yok" dedi. (Milliyet)

Rusya uçuşlarında büyük düşüş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

rezalet ~ 5 yıl önce
eeeyyy rusya sen kimin hava sahasına giriyorsun? al sana bonbeee

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 5 yıl önce
Haberde bir çok yanlış var Aeroflot zaten Ankara'ya uçmuyordu. THy'de krasnodara uçmuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yorumsuz ~ 5 yıl önce
kavgalı olmadığımız ülke yok batı da ışid destekliyoruz diye nefret ediyolar kamuoyu acayip iyi manipüle edilmiş zaten dünden hazırlar inanmaya kuzeyde uçak düşürme sorunu ortadoğuda zaten seven yok 0 sorun dediler içine ettiler ülkenin size daha oy verenin aklını ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Basdanisman ~ 5 yıl önce
BB Rusya hukumetinin aciklamalari turizmi etkilemez demisti. Dolayisi ile ya turistler paralel BB yi zor durumda birakmak istiyor, ya da turist yok diyenler paralel.Acik net !!
DÜZEN ~ 5 yıl önce
sen böyle düşünmüşün ama düzen bunu gerektirdi başımızda başka biri olsaydı muhtemelen büyük projeler olmayacaktı yada şu durumdan daha kötü şeyler olabilirdi.
salla ~ 5 yıl önce
burda amma çok aşşakçı varmış, salla gitsin!!! ne desen boş kardeş:(
Zarara ~ 5 yıl önce
Uğrayan herkes beter olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
afl ~ 5 yıl önce
Körfeze ve özellikle İran'a ağırlık vermek lazım.Özellikle İranlı turist sayısındaki artış Ruslardaki kaybı telafi edecektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pfff ~ 5 yıl önce
Iranlidan hayir gelmez ...
iyi olmuş ~ 5 yıl önce
bence hiç gelmesinler istemiyoruz!!! diyenler şimdi ağlıyor:( uyan türkiye uyannn

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ulkem ~ 5 yıl önce
Turkiye acil olarak Rusya,iran ve komsu ulkelerle iliskilerini en kisa surede duzeltmesi gerek zaman gectikce sorun daha da cikmaza gidiyor.ihracaat pazarlarini yitiren bir Turkiye var.cok daha agir bedeller odememek adina diplomasiye inanan burokratlar ve siyasiler bu konuda cok calismasi gerek.Yoksa Turkiyeyi baslamis olan ekonomik kriz dahada derinleserek cikmaza ve beka sorununa olarak karsimiza cikacak.Ekonomi yerlerdeyse onurunu ayakta birakmazlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nasil? ~ 5 yıl önce
Türkiye Cumhuriyetin hic bir sucu yokkene, nasil düzeltelim? Onlar özür dilesinler!
torpil airlines ~ 5 yıl önce
50 yaşından sonra torpille thy'na giren,torun sahibi müdür mefail efendi putin ile görüşsün sorunu halleder !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuşlar ~ 5 yıl önce
Aeroflot'un Moskova-Ankara seferleri çok geçmiş dönemde durduruldu orada yazılan doğru değil sayın Editör..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyi ~ 5 yıl önce
yine iyi azalmis iki taraf vatandaslarina da baski var..turklere vize var..ona ragmen yari yariya bence kotu degil..hic olmayaydi daha iyi ama oldu malesef..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vedat ~ 5 yıl önce
Bencede %50 mevzusu doğru değil gibi Olsa olsa transiti bilemediğimiz için doğruluk payı vardır Size en iyi örnek ben bi Rusça turist rehberiyim ve tüm ama tüm turlarım iptal oldu geçen sene rehber bulamazdık. Düşüş korkunç ötesi korkunç kimse İstanbul'a ayak basmıyor Antalya'yı hiç saymıyorum bile
Bilgi ~ 5 yıl önce
Bu rakamlar dogru mu acaba? Ornegin Antalya ucuslarinda bu ayki doluluk orani %27 Istanbul %58 olarak bekleniyor. Seferlerin iptal edilmesine ragmen doluluk bu ise dusus daha fazla kanimca.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000