18 Mart 2013, Pazartesi 09:33:42

ÖDÜLLER TÜRKİYE'YE GELDİ!

Türk sivil havacılığının başarıları, tüm dünyayı kapsayan Air Transport News Awards 2013 ödülleri ile de tescillendi...
  • o ödüller için kaç para verdiniz...siz ancak sondan 6ncılık ödülünü alırsınz..globally fosss
  • O şu bu demeyhe gerek yok. Çelebi, THY ve TAV a tebrikler. Uluslar arası alanda aldıkları bu ödül bir şeylerin göstergesi ve gerçeğidir. Saygılar
  • Devamlı THY'ye saldıran, başarılarını küçümsemeye çalışan, aklınca dalga geçtiğini zannedip Globally Foss diyenler artık biraz olsun utanırlar. THY hepimizin gururudur, milli değerimizdir. Ona saldırmakla hiçbirşey elde etmezsiniz. Sadece kendinizi rezil edersiniz.
  • bu kez utanip fossss diyemeyecegim cunku ben fossssladim herkesten ozur dilerim
  • İşte Çelebi Havacılık Holding in en değerli birkaç isminden birisi.

En önemli ödüllerin üçünü alan Türk havacılığı, Kanada’nın Montreal kentinde yapılan Air Transport News Awards 2013 törenine damgasını vurdu. Çelebi Havacılık Holding’in “Yılın Yer Hizmetleri Şirketi” seçildiği değerlendirmede THY “Yılın Havayolu Şirketi”, TAV’ın işlettiği İstanbul Atatürk Havalimanı da “Yılın Havalimanı” ödüllerini aldı.

Son yıllarda istikrarlı ve önemli bir büyüme yakalayan Türk sivil havacılığının bu başarısı, uluslararası arenadaki en prestijli değerlendirmeler arasında yer alan Air Transport News Awards 2013’te alınan üç ayrı ödülle taçlandı. Dünya sivil havacılığının her alanında faaliyet gösteren tüm önemli firmaların katıldığı Air Transport News Awards 2013’te Türk havacılığı, 17 ayrı dalda dağıtılan ödüllerin üçünü aldı.

5 ülke iki kıtada 35 havalimanında yer hizmetleri, kargo ve antrepo hizmetleri veren Türk sivil havacılığının global oyuncusu Çelebi de, Air Transport News Awards 2013’te alanındaki tüm rakiplerini geride bırakarak “Yılın Yer Hizmetleri Şirketi” seçildi. Çelebi’nin ulusal ve uluslararası pazardaki başarılarının taçlandırıldığı Air Transport News Awards 2013’te, THY “Yılın Havayolu Şirketi”, TAV’ın işlettiği İstanbul Atatürk Havalimanı da “Yılın Havalimanı” seçildi.

Air Transport News Awards 2013 ödülleri, ICAO 6. Worldwide Air Transport Conference öncesinde 17 Mart akşamı Kanada’nın Montreal kentinde yapılan törenle dağıtıldı. Dünya havacılığının tüm önemli temsilcilerini buluşturan Air Transport News Awards 2013 ödül törenine, Çelebi Havacılık Holding Uluslararası Havacılık ve Kamu İlişkileri’nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Samim Aydın katıldı.

Çelebi Havacılık Holding adına “Yılın Yer Hizmetleri Şirketi” ödülünü alan Samim Aydın, başarılarının uluslararası arenadaki bu tescilinden ötürü duyduğu mutluluğu dile getirdi. Aydın, “Çelebi olarak, yarım asrı aşan 55 yıllık köklü tecrübemizle, küresel bir marka olarak bulunduğumuz çeşitli coğrafyalardaki tüm farklılıklara karşın, uluslararası standartlarda ve müşterilerimize özel hizmetler sunuyoruz. Türk sivil havacılığının kendi alanımızda bayrağını taşıdığımız uluslararası arenada, bu prestijli ödülle başarılarımızın taçlandırılması; Hindistan’da Delhi ve Mumbai’den, Almanya’da Frankfurt’a, Macaristan’da Budapeşte’den, Avusturya’da Viyana’ya ve Türkiye’ye kadar uzanan dev Çelebi Ailesi’nin tüm fertlerini onurlandırmıştır. Ayrıca Türk sivil havacılığının alanlarındaki en önemli üç markasının bugün bu kürsüde, bu sahnede olması ve ödül almaları, bizleri, ülkem adına da ayrıca gururlandırıyor” şeklinde konuştu.
Dünya sivil havacılığının ünlü isimlerinden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu, 3’ü kişisel 17 ayrı kategoride alanlarındaki en başarılı kurumlar ve isimler ödül alıyor. Türkiye, 14 kurumsal ödülün 3’ünü alarak, dünya havacılığının buluştuğu törene, ülke bazında damgasını vurdu.

Air Transport News Awards 2013 ödülleri:

 Yılın Yer Hizmetleri Şirketi: Çelebi Havacılık Holding
 Yılın Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları
 Yılın Havalimanı: İstanbul Atatürk Havalimanı
 Yılın Bölgesel Uçak Üreticisi: Bombardier
 Yılın Uçak Üreticisi: Airbus
 Yılın Motor Üreticisi: Rolls-Royce
 Yılın Bilişim Şirketi: SITA
 Yılın MRO Şirketi: Lufthansa Technik
 Yılın Havayolu İttifakı: Star Alliance
 10 Milyon Altı Yolcu Yılın Havalimanı: Rajiv Gandhi Uluslararası Havalimanı
 10 – 30 Milyon Yolcu Yılın Havalimanı: Cenevre Havalimanı
 Yılın Havayolu Kargo Şirketi: FedEx
 Yılın Bölgesel Havayolu Şirketi: SilkAir
 Yılın Düşük Maliyetli Havayolu Şirketi: AirAsia
 George Iatrou Yaşam Boyu Başarı Ödülü: ATRS Başkanı Prof. Tae Oum
 Yılın Kadını: ACI Genel Müdürü Angela Gittens
 Yılın Lideri: ICAO Genel Sekreteri Raymond Benjamin

Ödül tasarımı, antik Olimpiyat şampiyonlarından esinlenildi

2014 yılında, Istanbul’da gerçekleşmesi planlanan hava taşımacılığı sektörünün tüm ana kategorilerinin yer aldığı Air Transport News Awards ödülleri, antik Yunanistan’daki Olimpiyat Oyunları’nda kazananlara verilen ödülden ilham alınarak tasarlanmış. Air Transport News Awards ödülleri, 24K altın kaplamalı çelenk halindeki zeytin dalından oluşuyor.

ÖDÜLLER TÜRKİYE'YE GELDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

12:02:04 e cvp ~ 9 yıl önce
o ödüller için kaç para verdiniz...siz ancak sondan 6ncılık ödülünü alırsınz..globally fosss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ~ 9 yıl önce
O şu bu demeyhe gerek yok. Çelebi, THY ve TAV a tebrikler. Uluslar arası alanda aldıkları bu ödül bir şeylerin göstergesi ve gerçeğidir. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurur Duyun ~ 9 yıl önce
Devamlı THY'ye saldıran, başarılarını küçümsemeye çalışan, aklınca dalga geçtiğini zannedip Globally Foss diyenler artık biraz olsun utanırlar. THY hepimizin gururudur, milli değerimizdir. Ona saldırmakla hiçbirşey elde etmezsiniz. Sadece kendinizi rezil edersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 9 yıl önce
bu kez utanip fossss diyemeyecegim cunku ben fossssladim herkesten ozur dilerim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
luka ~ 9 yıl önce
İşte Çelebi Havacılık Holding in en değerli birkaç isminden birisi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000