15 Temmuz 2009, Çarşamba 15:54:50

Milyon dolarlık hasarın sorumlusu kim?

Çorlu Havaalanı’nda geçen Cuma günü yaşanan ve üç milyon dolar hasara neden olan fırtınanın şiddetinin açıklanandan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.
  • bu bence fırtına işi değil cessna ların ter dönmesi zor birde halatlarla bağlı tamam çatı uçabilir ama uçakların ters dönmesi zor hele bir boeing kargo uçağının yön değiştirmesi kesinlikle komplo
  • Kargo için yeni gözde ( aslında açıldığından beridir...) İSG, artık tüm planlar orası için. Çorlu, hatta tüm Trakya uyumaya devam etsin. 11 Yıldır bir sahip çıkmadılar Hava alanlarına... Umarım geç olmadan birşeyler yaparlar.
  • 1/100.000 lik istanbul çevre düzeni imar planında, çorlu havaalanı, istanbulun kargo havaalanı olarak planlanıyor. Çorlu'ya sahip çıkalım.
  • Bir fırtına geldi Çorlu havaalanı elden çıktı, uçakları ile birlikte. Allah korusun çanakkale bölgesi çok rüzgarlı, acaba o havaalanında ne tedbirler var.
  • İşe alım şöyle olur. Yani torpil şöyle işler. Bir kimse hayatı boyunca farklı düşüncede bile olsa, işe girmek istediği zaman, yönetimdeki kişilere yakın kimseleri, arkadaşlarını bulur. Onları aracı yapar ve böylece torpilli olur ve işe girer. İçki içtiği için bir şirketten atılan, aracı koyup, iyi insan görünüp, işe girenleri tanıyorum.
  • Havaalanı bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır acaba.
  • O sevgili zatının işe aldığı torpillilerden birisin galiba.Milyonlarca doları tek başına nasıl kazandırmış madem biliyorsun açıklada öğrenip senin gibi bizde muhterem muhteşeme hizmetleri için müteşekkir olalım.Hizmet için o koltuklara talip oluyorlar.Ancak şunu iyi bilmeliki herkes tarafsız ve Allah korkusu ile yapılan hizmet hizmettir.Sen bu meyve veren ağacı taşlamada onun meyvelerinden yararlan.
  • TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜDÜR..NOKTA ...NOKTA...NOKTA..SEBEBİ İSE GAYET AÇIK EĞER VETDİĞİNİZ YETKİLER DOĞRU DEĞİLSE GERİ ALACAKSINIZ.BU MİLLETİN PARALARINA GÜNAH..
  • İnternette, Çorlu meydan bilgileri yanındaki açıklamada ki cümle çok enteresan. Şöyleki; "Açıklama: Kış Sezonundan Yaz Sezonuna Geçilmiş ve Meteorolojik Koşulların Değişmiş Olması Nedeniyle Olağanüstü Durumlar Haricinde Liman/Meydan Pat Sahaları Meteorolojik Bilgileri Yayımlanmayacaktır. "
  • 1982 yılında Çorlu'da göreve başlamış ve 1993 yılında Genel Müdürlüğümüz ile Genel Kurmay arasında yapılan bir protokol ile resmen sivil ve askeri her türlü meteorolojik hizmetleri yapmakla görevlendirilmiş olup 1998 yılından itibaren de Uluslararası Meydan Meteoroloji İstasyonu olarak faaliyetine devam etmektedir. 1 Müdür, 1 Hizmetli ve 10 Teknik Personel olmak üzere toplam 12 personel ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. Meydan Meteoroloji istasyonu hizmet binasının kuzeydoğu cephesinde 2. katta 3 odada hizmet vermektedir.

Çorlu Havaalanı’nda yaşanan ve tonlarca ağırlığındaki Boeing 747 tipi bir uçağı dahi 50 derece çeviren, 4 uçağın savrularak hasar almasına neden olan fırtınanın şiddetinin açıklanandan çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Uçakların dışında havaalanının çatısını da uçuran fırtınanın şiddetine ilişkin Meteoroloji yetkililerinden yapılan açıklamada, rüzgarın saatte 35 knot yani 64 kilometre hızla estiği bildirilmişti.

Ancak meteoroloji yetkililerinin açıkladığı bu rakamın gerçeği yansıtmadığı, rüzgarın çok daha şiddetli olduğu kaydedildi. Fırtınada iki uçağı kullanılamaz hale gelen THY Uçuş Akademisi yetkilileri de rüzgarın o günkü şiddetinin 95 knot yani 175 kilometre hızla estiğini raporlarına geçirdi.

Meteoroloji yetkililerinin fırtına konusunda hiçbir uyarıda bulunmadığı ve şirketlerin fırtınaya hazırlıksız yakalandıkları da kaydedildi.

©AirportHaber.com

Milyon dolarlık hasarın sorumlusu kim?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 13 yıl önce
bu bence fırtına işi değil cessna ların ter dönmesi zor birde halatlarla bağlı tamam çatı uçabilir ama uçakların ters dönmesi zor hele bir boeing kargo uçağının yön değiştirmesi kesinlikle komplo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kargo için yeni gözde ( aslında açıldığından beridir...) İSG, artık tüm planlar orası için. Çorlu, hatta tüm Trakya uyumaya devam etsin. 11 Yıldır bir sahip çıkmadılar Hava alanlarına... Umarım geç olmadan birşeyler yaparlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1/100.000 lik istanbul çevre düzeni imar planında, çorlu havaalanı, istanbulun kargo havaalanı olarak planlanıyor. Çorlu'ya sahip çıkalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bir fırtına geldi Çorlu havaalanı elden çıktı, uçakları ile birlikte. Allah korusun çanakkale bölgesi çok rüzgarlı, acaba o havaalanında ne tedbirler var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İşe alım şöyle olur. Yani torpil şöyle işler. Bir kimse hayatı boyunca farklı düşüncede bile olsa, işe girmek istediği zaman, yönetimdeki kişilere yakın kimseleri, arkadaşlarını bulur. Onları aracı yapar ve böylece torpilli olur ve işe girer. İçki içtiği için bir şirketten atılan, aracı koyup, iyi insan görünüp, işe girenleri tanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havaalanı bitişik mi yoksa ayrı mı yazılır acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
O sevgili zatının işe aldığı torpillilerden birisin galiba.Milyonlarca doları tek başına nasıl kazandırmış madem biliyorsun açıklada öğrenip senin gibi bizde muhterem muhteşeme hizmetleri için müteşekkir olalım.Hizmet için o koltuklara talip oluyorlar.Ancak şunu iyi bilmeliki herkes tarafsız ve Allah korkusu ile yapılan hizmet hizmettir.Sen bu meyve veren ağacı taşlamada onun meyvelerinden yararlan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜDÜR..NOKTA ...NOKTA...NOKTA..SEBEBİ İSE GAYET AÇIK EĞER VETDİĞİNİZ YETKİLER DOĞRU DEĞİLSE GERİ ALACAKSINIZ.BU MİLLETİN PARALARINA GÜNAH..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İnternette, Çorlu meydan bilgileri yanındaki açıklamada ki cümle çok enteresan. Şöyleki; "Açıklama: Kış Sezonundan Yaz Sezonuna Geçilmiş ve Meteorolojik Koşulların Değişmiş Olması Nedeniyle Olağanüstü Durumlar Haricinde Liman/Meydan Pat Sahaları Meteorolojik Bilgileri Yayımlanmayacaktır. "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
1982 yılında Çorlu'da göreve başlamış ve 1993 yılında Genel Müdürlüğümüz ile Genel Kurmay arasında yapılan bir protokol ile resmen sivil ve askeri her türlü meteorolojik hizmetleri yapmakla görevlendirilmiş olup 1998 yılından itibaren de Uluslararası Meydan Meteoroloji İstasyonu olarak faaliyetine devam etmektedir. 1 Müdür, 1 Hizmetli ve 10 Teknik Personel olmak üzere toplam 12 personel ile faaliyetlerini devam ettirmektedir. Meydan Meteoroloji istasyonu hizmet binasının kuzeydoğu cephesinde 2. katta 3 odada hizmet vermektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000