22 Temmuz 2009, Çarşamba 08:09:47

KTHY'de yeni yapılanmaya mı gidiliyor?

KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Kıbrıs Türk Hava Yolları'nda özellikle geçmişten gelen sorunlar olduğunu ancak bunların düzeltilmesi için çaba sarfettiklerini ifade etti.
  • Kaç kişi elini soktu KTHY'ye bu güne kadar. Neler götürdüler? Bu kadar insanı kimler işe neden aldı. Önce hesap sor, eğer Bakan'san. Hesap sormadan hiç bir şeyi düzeltemezsin. Tam tersine eline yüzüne bulaştırırsın. Sorumluları bul, yargıya teslim et. Herşey kendi kendine düzelir. Kim kimi işe almış, neden almış teker teker tarayacaksın. Öyle bazı sorunlar var demekle ancak haber olursun.
  • 23 temmuzda kthy pilotları 24 saatlik grev yapacaklarını açıkladılar
  • 5 uçağa 800 personel !!!! çok ciddi bi rakam. personel giderleri %30 lara çıkıyo. aynı personel sayısıyla onurair 20 küsür uçak işletiyor.. bakanın tespiti yerinde.
  • Beyler yapmayın,Havayolu şirketlerinde personel giderleri genel giderlerin %6 sı ila %10 u civarındadır,bununla şirketi kurtarmaya çalışanları çok gördük bugüne kadar.İş bu %10 personel giderine kalıncaya kadar anlaşın bir yabancı danışmanlık şirketi ile bakalım ne kadar kazanç sağlayacaksınız.Ne kadar gereksiz harcamanız var ,ne kadar zararda olduğunuz kontratınız var,dışarıdan aldığınız hizmetlerden ve anlaşmalardan ne kadar tasarruf edebilirsiniz ,önce bunlara bakın.woowoozange
  • Sayın Bakanın tespiti yerinde.Bu personel sayısıyla KTHY'nin ekonomik açıdan düze çıkması mümkün değil.Global kriz ve rakip havayollarıda göz önüne alınırsa KTHY'nin bu çok fazla olan personel sayısını rakiplerinin personel sayıları olan 200-300'lere bir an önce indirmesi şart..

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nda yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirten Taçoy, KTHY’de uçak başına düşen çalışan sayısının dünya standartlarının üstünde olduğunu, yeniden yapılanmayla bu sorunun da çözülmeye çalışıldığını söyledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Taçoy, KTHY’de de yeniden yapılanmaya gidilerek özellikle geçmişte CAS ile yapılan ve 140 çalışanın sorun yaşamasına neden olan gelişmeyi düzeltmek durumunda olduklarını belirtti.

(Kıbrıs Postası)

KTHY'de yeni yapılanmaya mı gidiliyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
Kaç kişi elini soktu KTHY'ye bu güne kadar. Neler götürdüler? Bu kadar insanı kimler işe neden aldı. Önce hesap sor, eğer Bakan'san. Hesap sormadan hiç bir şeyi düzeltemezsin. Tam tersine eline yüzüne bulaştırırsın. Sorumluları bul, yargıya teslim et. Herşey kendi kendine düzelir. Kim kimi işe almış, neden almış teker teker tarayacaksın. Öyle bazı sorunlar var demekle ancak haber olursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
23 temmuzda kthy pilotları 24 saatlik grev yapacaklarını açıkladılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
5 uçağa 800 personel !!!! çok ciddi bi rakam. personel giderleri %30 lara çıkıyo. aynı personel sayısıyla onurair 20 küsür uçak işletiyor.. bakanın tespiti yerinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Beyler yapmayın,Havayolu şirketlerinde personel giderleri genel giderlerin %6 sı ila %10 u civarındadır,bununla şirketi kurtarmaya çalışanları çok gördük bugüne kadar.İş bu %10 personel giderine kalıncaya kadar anlaşın bir yabancı danışmanlık şirketi ile bakalım ne kadar kazanç sağlayacaksınız.Ne kadar gereksiz harcamanız var ,ne kadar zararda olduğunuz kontratınız var,dışarıdan aldığınız hizmetlerden ve anlaşmalardan ne kadar tasarruf edebilirsiniz ,önce bunlara bakın.woowoozange

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayın Bakanın tespiti yerinde.Bu personel sayısıyla KTHY'nin ekonomik açıdan düze çıkması mümkün değil.Global kriz ve rakip havayollarıda göz önüne alınırsa KTHY'nin bu çok fazla olan personel sayısını rakiplerinin personel sayıları olan 200-300'lere bir an önce indirmesi şart..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000