25 Ağustos 2009, Salı 08:05:46

KTHY özür diledi

Kıbrıs Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, pilotların grevinden dolayı yaşanan aksaklıklar nedeniyle tüm yolcularından özür diledi...
  • Maaşların yüksek veya alçak oluşu veya kaç para aldıkları önemli değil. Bu insanlar KTHY ye girerken, KTHY kaç para vereceğini bilmiyormuydu ? Bunlarla anlaşma imzalamadı mı ? O zaman anlaşma maddelerini de yerine getirecek. Getiremiyorsa baştan söz vermeyecekti. Tam kıbrıs usülü iş yapmışlar. Uluslararası olabilmek için önce onlar gibi düşünebilmek lazım.
  • evet ilk bakışta helal olsun gibi geliyor. Yalnız KTHY'de yeni başlayan bir pilot primsiz 7000 Euro maaş alıyor. Baş pilot 26000 Euro. Bir de üstüne istedikleri 13ncü maaşları var pirimlerin haricinde. Bana kalırs artık suyunu çıkartıyorlar. Kıbrıs'ta her kesim memur zaten bu zamanlar habire grev yapar. 6000 TL maaş alan polisler bile. Şu anda hastaneleri, öğretmenleri dahil grevde. Helal olsun demeden önce oraya bir gidin de memurların devletin malı deniz hesaplarını bir gözünüzle görün derim.
  • Böyle giderse Hülümet KTHY nı bitirecek ve kendi oturduğu dalı kesecek. Turizmin bundan nasıl etkilendiğini veya bundan sonra nasıl etkileneceğini düşünüyor mu acaba ? İleride olabileceklerden de sorumlu olacaktır.
  • SİYASİ KANADIN VE KTHY YÖNETİM KURULUNUN İVEDİ OLARAK ELE ALMASI GEREKEN KONU İSE KTHY YÖNETİMİ (GENEL MÜDÜR VE UÇUŞ İŞLETME BAŞKANI)İLE UÇ-SEN (PİLOTLARIN NERDE İSE TAMAMINDAN TEŞEKKÜL BİR TÜZEL KİŞİLİK) ARASINDA UZLAŞMA SAĞLANMASIDIR.ŞU AN SİYASETÇİLERİMİZ TEHDİTKAR YAKLŞIMLARI İLE ATEŞE BENZİN DÖKMEKTEDİRLER VE BU SÜREÇTEN TÜM KIBRIS'IN ZARAR GÖRECEĞİ AŞİKARDIR .(SAYIN GENEL MÜDÜR VE İŞLETME BAŞKANI 2 YIL KADAR ÖNCE ŞİRKETTE YÖNETİM KADEMESİNDE GÖREVLİ DEĞİLDİLER VE O TARİHTE İKRAMİYELER GEÇ YATIRILDIĞINDAN DOLAYI KTHY'YE İKRAMİYELERİN ÖDENMESİ İÇİN AVUKAT ARACILIĞIYLA PROTESTO ÇEKTİREN EKİBİN LİDERLİĞİNİ YAPMIŞLARDI.NE KADAR İLGİNÇTİR Kİ ŞU AN İSE FARKLI DEĞERLERİ SAVUNMAKTALAR).
  • UÇ-SEN TEMİZLİKCİSİNDEN-KOKPİTİNE HERKES İÇİN HAKLI BİR MÜCADELE SERGİLEMİŞTİRVE BU MÜCADELE PİLOTLAR ARASINDA ALINAN KARAR GEREĞİ TÜM KTHY ÇALIŞANLARININ HAKLARI İÇİN VERİLMİŞTİR. NE YAZIK Kİ KULLANILAN BU DEMOKRATİK HAK ASIL DEMOKRASİ SAVUNUCULARI OLMASI GEREKEN ZÜMRENİN AÇIK TEHDİTLERİNE MARUZ KALMAKTADIR
  • UÇ-SEN GREVİ TÜM KTHY ÇALIŞANLARININ MAAŞ İKRAMİYE VE ÖZLÜK HAKLARI İÇİN YAPMIŞTIR.50 KİŞİ DİYE BAHSEDİLEN PİLOTLARIN KURDUĞU UÇ-SEN BAŞKANI SAYIN TAMER AZİZOĞLU DAHA ÖNCE TELEVİZYONDAN DA YAYIMLANAN BASIN AÇIKLAMASINDA BUNU AÇIKÇA BELİRTMİŞTİR.YAPILAN UYARI GREVİ BAKAN TAÇOY'U İYİNİYET GÖSTERMESİ NEDENİYLE UÇ-SEN TARAFINDAN ERTELENMİŞTİR.ANCAK 60 GÜNDÜR VERİLMEMİŞ OLAN VE NEDEN VERİLMEDİĞİNE DAİR EN UFAK BİR AÇIKLAMA YAPILMAYAN MAAŞLARIMIZ 20 AĞUSTOS'TA ÖDENME SÖZÜ VERİLMESİNE RAĞMEN ÖDENMEMİŞTİR. BAKANIN YUKARIDA YERALAN AÇIKLAMASINDA ÇALIŞMA İZNİ İLE ADADA BULUNAN PERSONELİN GREV HAKKINDAN BAHSEDİLMİŞTİR.ÇOK TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA OLARAK GÖRDÜĞÜM BU BEYANAT TAMAMEN IRKÇI HİSLER TAŞIMAKTADIR.
  • Devlet malı deniz mantığı oldukça 4-5 uçağa 800 personel oldukça bu çiftlikten daha çookkkk olaylar çıkar..kAPATIN BU ÇİFTLİĞİ BİR AN ÖNCE.ÖZELLEŞTİRİN VE CİDDİ BİR HAVAYOLU ÇIKSIN ORTAYA..
  • Gıbrız kadar olamadınız be gardaççııım.Görün el gadar adacıkta neler yapar gendileri?
  • Sen çalışanlarının sırtından kazan ama onlara verme, sonra da adamlar kazan kaldırınca yok prestijimiz ve imajımız kayboldu v.b. ayağında yolculardan özür dile. Durun bakalım aslanlar, emekçiler haklarını alana kadar böyle eylemler devam ettikçe sizde ne prestij ne de imaj kalacak, bir an önce aklınızı başınıza alın...
  • Olmayan prestiji nasıl kaybettiniz. Ayrıca imaj kaybedilmez (doğru Türkçe lütfen)

Kıbrıs Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu, pilotların grevinden dolayı yaşanan aksaklıklar nedeniyle tüm yolcularından özür diledi. KTHY Yönetimi, yeniden yapılanma süreci yaşanan şirkette, müşteri odaklılık esası çerçevesinde gerekli tüm kararların radikal şekilde alınacağını ve kararlı şekilde uygulanacağını açıkladı.

KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Erol Atakan, yazılı açıklamasında, 22 Ağustos’ta KTHY pilotları tarafından önceden haber verilmeksizin 23 saatlik uyarı grevi yapıldığını hatırlatarak, en yoğun uçuş günü olan cumartesi gününde planlı 14 seferden 2’sinin zamanında gerçekleştiğini, diğer bütün seferlerin ise 2 ile 36 saat rötarlı icra edildiğini belirtti.

Cumartesi gece 24.00’ten sonra İngiltere’den gelen Antalya bağlantılı Ercan transit yolcularının, pilotların Antalya-Ercan hattında uçağa almaması üzerine Antalya Havaalanı’nda çeşitli otellerde konaklatıldığını bildiren Atakan, yaz sezonunun en yoğun döneminde, 2 güne varan rötarlarla çok ciddi anlamda, maddi ve manevi sıkıntılar yaşandığını, geri dönülmez zararlar oluştuğunu kaydetti.

Erol Atakan, KKTC, Türkiye, İngiltere ve İskandinav ülkelerinde binlerce yolcunun perişan olduğunu, yoğun çabalarla yolcuların bulundukları ülkelerde otellerde konaklatıldığını ancak yolcuların mağduriyetinin en üst seviyelere çıktığını belirterek, “KKTC, TC ve KTHY’ye prestij ve imaj kaybettiren bu talihsiz olay nedeniyle KTHY’ye güvenen, sadakatle uçan tüm yolcularımızdan özür dileriz” dedi.

KTHY özür diledi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 13 yıl önce
Maaşların yüksek veya alçak oluşu veya kaç para aldıkları önemli değil. Bu insanlar KTHY ye girerken, KTHY kaç para vereceğini bilmiyormuydu ? Bunlarla anlaşma imzalamadı mı ? O zaman anlaşma maddelerini de yerine getirecek. Getiremiyorsa baştan söz vermeyecekti. Tam kıbrıs usülü iş yapmışlar. Uluslararası olabilmek için önce onlar gibi düşünebilmek lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
evet ilk bakışta helal olsun gibi geliyor. Yalnız KTHY'de yeni başlayan bir pilot primsiz 7000 Euro maaş alıyor. Baş pilot 26000 Euro. Bir de üstüne istedikleri 13ncü maaşları var pirimlerin haricinde. Bana kalırs artık suyunu çıkartıyorlar. Kıbrıs'ta her kesim memur zaten bu zamanlar habire grev yapar. 6000 TL maaş alan polisler bile. Şu anda hastaneleri, öğretmenleri dahil grevde. Helal olsun demeden önce oraya bir gidin de memurların devletin malı deniz hesaplarını bir gözünüzle görün derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Böyle giderse Hülümet KTHY nı bitirecek ve kendi oturduğu dalı kesecek. Turizmin bundan nasıl etkilendiğini veya bundan sonra nasıl etkileneceğini düşünüyor mu acaba ? İleride olabileceklerden de sorumlu olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SİYASİ KANADIN VE KTHY YÖNETİM KURULUNUN İVEDİ OLARAK ELE ALMASI GEREKEN KONU İSE KTHY YÖNETİMİ (GENEL MÜDÜR VE UÇUŞ İŞLETME BAŞKANI)İLE UÇ-SEN (PİLOTLARIN NERDE İSE TAMAMINDAN TEŞEKKÜL BİR TÜZEL KİŞİLİK) ARASINDA UZLAŞMA SAĞLANMASIDIR.ŞU AN SİYASETÇİLERİMİZ TEHDİTKAR YAKLŞIMLARI İLE ATEŞE BENZİN DÖKMEKTEDİRLER VE BU SÜREÇTEN TÜM KIBRIS'IN ZARAR GÖRECEĞİ AŞİKARDIR .(SAYIN GENEL MÜDÜR VE İŞLETME BAŞKANI 2 YIL KADAR ÖNCE ŞİRKETTE YÖNETİM KADEMESİNDE GÖREVLİ DEĞİLDİLER VE O TARİHTE İKRAMİYELER GEÇ YATIRILDIĞINDAN DOLAYI KTHY'YE İKRAMİYELERİN ÖDENMESİ İÇİN AVUKAT ARACILIĞIYLA PROTESTO ÇEKTİREN EKİBİN LİDERLİĞİNİ YAPMIŞLARDI.NE KADAR İLGİNÇTİR Kİ ŞU AN İSE FARKLI DEĞERLERİ SAVUNMAKTALAR).

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
UÇ-SEN TEMİZLİKCİSİNDEN-KOKPİTİNE HERKES İÇİN HAKLI BİR MÜCADELE SERGİLEMİŞTİRVE BU MÜCADELE PİLOTLAR ARASINDA ALINAN KARAR GEREĞİ TÜM KTHY ÇALIŞANLARININ HAKLARI İÇİN VERİLMİŞTİR. NE YAZIK Kİ KULLANILAN BU DEMOKRATİK HAK ASIL DEMOKRASİ SAVUNUCULARI OLMASI GEREKEN ZÜMRENİN AÇIK TEHDİTLERİNE MARUZ KALMAKTADIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
UÇ-SEN GREVİ TÜM KTHY ÇALIŞANLARININ MAAŞ İKRAMİYE VE ÖZLÜK HAKLARI İÇİN YAPMIŞTIR.50 KİŞİ DİYE BAHSEDİLEN PİLOTLARIN KURDUĞU UÇ-SEN BAŞKANI SAYIN TAMER AZİZOĞLU DAHA ÖNCE TELEVİZYONDAN DA YAYIMLANAN BASIN AÇIKLAMASINDA BUNU AÇIKÇA BELİRTMİŞTİR.YAPILAN UYARI GREVİ BAKAN TAÇOY'U İYİNİYET GÖSTERMESİ NEDENİYLE UÇ-SEN TARAFINDAN ERTELENMİŞTİR.ANCAK 60 GÜNDÜR VERİLMEMİŞ OLAN VE NEDEN VERİLMEDİĞİNE DAİR EN UFAK BİR AÇIKLAMA YAPILMAYAN MAAŞLARIMIZ 20 AĞUSTOS'TA ÖDENME SÖZÜ VERİLMESİNE RAĞMEN ÖDENMEMİŞTİR. BAKANIN YUKARIDA YERALAN AÇIKLAMASINDA ÇALIŞMA İZNİ İLE ADADA BULUNAN PERSONELİN GREV HAKKINDAN BAHSEDİLMİŞTİR.ÇOK TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA OLARAK GÖRDÜĞÜM BU BEYANAT TAMAMEN IRKÇI HİSLER TAŞIMAKTADIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Devlet malı deniz mantığı oldukça 4-5 uçağa 800 personel oldukça bu çiftlikten daha çookkkk olaylar çıkar..kAPATIN BU ÇİFTLİĞİ BİR AN ÖNCE.ÖZELLEŞTİRİN VE CİDDİ BİR HAVAYOLU ÇIKSIN ORTAYA..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Gıbrız kadar olamadınız be gardaççııım.Görün el gadar adacıkta neler yapar gendileri?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sen çalışanlarının sırtından kazan ama onlara verme, sonra da adamlar kazan kaldırınca yok prestijimiz ve imajımız kayboldu v.b. ayağında yolculardan özür dile. Durun bakalım aslanlar, emekçiler haklarını alana kadar böyle eylemler devam ettikçe sizde ne prestij ne de imaj kalacak, bir an önce aklınızı başınıza alın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Olmayan prestiji nasıl kaybettiniz. Ayrıca imaj kaybedilmez (doğru Türkçe lütfen)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000