28 Temmuz 2009, Salı 12:46:16

Kriz THY'ye uğramadı

THY krizi takmadı... Bu dönemde yolcu taşıma sayısını yüzde 10 artırdı... THY müdürü, "Krize rağmen çok iyi gidiyoruz" dedi.
  • ya A321 ler suan yogun ucusta olup DUS a ugrayamazsa?tonaj olarak yükte aynimis?ben de ayni havaalinda calisiyorum ve A321 ile A340 nerdeyse ayni yükü tasiyo diyenin HIIC haberi yok bunlardan!!!
  • peki a340larin kalkis ve inis icin sarf ettigi yakit´ile a321inki heralde ayni degildir, ayrica a321 200 yolcuya yakin yolcu tasiyabiliyor ve a340´dan sadece 60 yolcu daha az tasiyor. Kargoda ise mühim bir fark yokmus, düsseldorf havaalaninda calisan bir arkadas söylüyor bunlari. bence thy almanya ucuslarinda uzun menzilli ucaklari kullanmamasi gerek, neden dersen inis sirasinda genis gövdeli ucaktaki yipranma dar gövdeli ucaga kiyasla daha fazla ve thy´ye daha pahaliya mal olmakta. tasarruf´un tersini yapmakla ünlü petrol zengini arab ülkelerini bizim memleketle kiyaslaman bence tam yerinde degil.
  • Acaba bu uçaklar almanyaya yada ingiltereye neden sefer yaptırılır diye sorarken oraya gidecek yolcu sayısını, slot azlığını, kargo miktarını ve wide body uçakların doğudan sabaha karşı istanbula varıp gün içerisinde uçakları uçurmak ve akşam tekrar doğuya gönderebilmek için yakın dış hat uçtuğunu biliyormusun. Sana değişik bir örnek 35 dakikalık DOH-DXB uçuşunda A330 kullandığını qatar airwaysin ve bu 330 ların bazıları artık TK da. Bilmeden fikir sahibi olmayalım. Ayrıca LHR bir prestij route dur bunuda unutmamalıyız.
  • KRİZ THY YE UGRAMADI, TEĞET GEÇTİ?
  • direk yolcu sayısı ile doğru orantılımı bu işler acaba??? neden derseniz doluluk oranından bahsetsin bana 5 uçakla günde 10 seferle bin yolcu taşıyorken 10 uçakla günde 20 seferle binbeşyüz yolcu büyümek mi oluyor acaba
  • dünyada tek thy kisa menzildeki ucuslar icin uzun menzilli genis gövdeli ucaklar kullaniyor. nerde görülmüs böylesi?? thy almanyaya a330 veya a340 ile ucuyor. bu ucaklarin kalkis ve inis´i icin gereken masraf kisa menzilli b738 veya a321´den kat kat daha yüksek. neden bu sacmaliga kimse el atmiyor??? allööö??
  • kagıt üzerinde büyüme doğru gerçekte ilgisi alakası yok....kandırmaca
  • tabii londra lhr biletini 2 haftadan önce 1500 ytl ye satarsan değil karını arttırmak yeni bir hava yolu bile kurarsın durmak yol yolmaya devam

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, krize karşın THY'nin hala çok iyi gittiğini belirterek, ''6 ayda yurt içi ve yurt dışı yolcu sayısındaki artış yaklaşık ortalama yüzde 10...'' dedi.

Garanti Bankası ve THY uçuş mili programlarının kapsamı, rakamları, tüketici profili ve beklentilerine ilişkin basın toplantısında soruları yanıtlayan Kotil, ocak-haziran döneminde yurt dışında 5 milyon 600 bin yolcu taşıdıklarını, geçen seneki 4 milyon 800 bin yolcu sayısına göre yüzde 17 artış olduğunu söyledi.

Kotil, ''Yurt içinde geçen yıl 5 milyon 100 bin yolcu taşırken, bu yıl rakam 5 milyon 400 bine çıktı ve yurt içinde yüzde 5 büyüdük. 6 ayda yurt içi ve yurt dışı yolcu sayısındaki artış yaklaşık ortalama yüzde 10... Krize rağmen hala çok iyi gidiyoruz'' diye konuştu.

Yurt dışı yolcu sayısındaki yüzde 17'lik artışın, 12 puanının Türkiye'de olan seyahatlerden, 4 puanının da transit yolculardan oluştuğuna işaret eden Kotil, şunları kaydetti:

''Büyümemizde yurt dışı transit yolcuların çok büyük katkısı var. Bu olmasaydı THY bu kadar büyüyemezdi. Bu da İstanbul'un transit hat haline geldiğinin ölçüsüdür. Almanya'dan çok transit alıyoruz. 4 puan çok güzel ve THY'nin büyümesine transit yolcu çok katkıda bulunuyor.''

Kriz THY'ye uğramadı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
ya A321 ler suan yogun ucusta olup DUS a ugrayamazsa?tonaj olarak yükte aynimis?ben de ayni havaalinda calisiyorum ve A321 ile A340 nerdeyse ayni yükü tasiyo diyenin HIIC haberi yok bunlardan!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
peki a340larin kalkis ve inis icin sarf ettigi yakit´ile a321inki heralde ayni degildir, ayrica a321 200 yolcuya yakin yolcu tasiyabiliyor ve a340´dan sadece 60 yolcu daha az tasiyor. Kargoda ise mühim bir fark yokmus, düsseldorf havaalaninda calisan bir arkadas söylüyor bunlari. bence thy almanya ucuslarinda uzun menzilli ucaklari kullanmamasi gerek, neden dersen inis sirasinda genis gövdeli ucaktaki yipranma dar gövdeli ucaga kiyasla daha fazla ve thy´ye daha pahaliya mal olmakta. tasarruf´un tersini yapmakla ünlü petrol zengini arab ülkelerini bizim memleketle kiyaslaman bence tam yerinde degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Acaba bu uçaklar almanyaya yada ingiltereye neden sefer yaptırılır diye sorarken oraya gidecek yolcu sayısını, slot azlığını, kargo miktarını ve wide body uçakların doğudan sabaha karşı istanbula varıp gün içerisinde uçakları uçurmak ve akşam tekrar doğuya gönderebilmek için yakın dış hat uçtuğunu biliyormusun. Sana değişik bir örnek 35 dakikalık DOH-DXB uçuşunda A330 kullandığını qatar airwaysin ve bu 330 ların bazıları artık TK da. Bilmeden fikir sahibi olmayalım. Ayrıca LHR bir prestij route dur bunuda unutmamalıyız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
KRİZ THY YE UGRAMADI, TEĞET GEÇTİ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
direk yolcu sayısı ile doğru orantılımı bu işler acaba??? neden derseniz doluluk oranından bahsetsin bana 5 uçakla günde 10 seferle bin yolcu taşıyorken 10 uçakla günde 20 seferle binbeşyüz yolcu büyümek mi oluyor acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
dünyada tek thy kisa menzildeki ucuslar icin uzun menzilli genis gövdeli ucaklar kullaniyor. nerde görülmüs böylesi?? thy almanyaya a330 veya a340 ile ucuyor. bu ucaklarin kalkis ve inis´i icin gereken masraf kisa menzilli b738 veya a321´den kat kat daha yüksek. neden bu sacmaliga kimse el atmiyor??? allööö??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kagıt üzerinde büyüme doğru gerçekte ilgisi alakası yok....kandırmaca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
tabii londra lhr biletini 2 haftadan önce 1500 ytl ye satarsan değil karını arttırmak yeni bir hava yolu bile kurarsın durmak yol yolmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000