27 Şubat 2013, Çarşamba 09:09:41

KOTİL: "SUUDİ ARABİSTAN PAZARINI ÖNEMSİYORUZ"

2013 yılı hac protokolü, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde Suudi Arabistan Hac Bakanı Bender Haccar ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından imzalandı.
  • sayın kotil madem arabistan ı çok önemsiyorsun yanındaki rizelileri de alıp oralara yerleşsene!!! amerika,avrupa varken arabistan a gitmezsiniz di miiiii????
  • Araplar bizden 30 40 yil geride diyorsun kardesim sen irak ve suriye haricindeki ulkelere git iyice gozlemle sonra demi asil zavalli olan benim ulkem dersin
  • Çok Önemsiyoruz demek aslında "İstediğimiz Noktada Değiliz" demek gibi olmuş.. THY'nin bu noktalara mutlaka geniş gövdeli uçaklar ve extra bagaj hakkı ile uçması gerekir. Sırf Türk Hacı ve Umre yolcuları için önemsiyorlarsa sorun yok ama Arap yolcu başlı başına ayrı bir bilim dalı gibi bir konu..Bizden 30-40 sene geriden gelen bir medeniyet oldukları için ; Düzensizlikleri, Zamansızlıkları,Türlü oyunlar yaparak her kuralı esnetmeye çalışmaları ve aşırı duygusal tavırları ile zor bir profil Arap Yolcu
  • Araptan ne zaman destek görmüşüz? Ne zaman desteklemişler bizi? Birinci dünya savaşında İngilizlerle birleşip, Osmanl'yı arkadan vuran kimlerdi? ARAPLARDI. Ne Şamın şekeri ne arabın yüzü.
  • burda yorum yapan arkadaslar hani Arap lari begenmiyorsunuz ya ben size soyle diyim turk muteahatlik sirketleri burdan aldiklari projelerle bu projelerde bende calistim Tekfen le milyonlarca insan ekmek doviz olarak geri dondu THY oraya beles ucmuyor parasini veren biletini alan gider bu turkiye de paranoya oldu artik arap dusmanligi resmen irkcilik yok araplar bizi satmis olmussa 100 yil once olmus yani ne yapalim o zaman turk firmalarina diyin de gitmesin oralara haya edin be biraz ayip ha bu arada biz turkler de sutten cikmis ak kasik hic degiliz sorun soydaslarimiza azerilere kibrislilara kazaklara en nefret ettiklerin irklar icinde turkler ilk sirada maalesef once igneyi kendinize battirin beyler
  • din üzerinden kapitalistlik yapan sayın yönetici önemsediğiniz denize düşen mecbur yılana sarılacak.yolcu mecbur bırakılıyor thy'ye.
  • Sayın Airport haber yetkilileri ırkçı yorumlara yer verip nefret suçuna ortak olduğunuzun farkındamısınız
  • arap ile kıbrıslıyı alıp araya karbon kağıdı koyacaksın...al birini vur ötekine
  • iki tık ötede kıbrıslı kardeslerinin attığı kazık da yazıyor o haberide oku ondan sora araplardan yedigin kazığa yorum yap
  • arabın kazıklarından uslanmadınız anlaşılan..allah size akıl fikir versin ne diyelim başka

Hac bakanlığı merkez binasında düzenlenen görüşmelerde heyetler halinde gerçekleşen toplantıda, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Cidde Başkanlosolusu Fikret Özer, Diyanet İşleri Balkanlığı yetkilileri ve Suudi Arabistan Hac Bakanlığı yetkilileri de hazır bulundu.

İki ülke arasındaki ilişkiler ve bu ilişkileri daha da geliştirme yollarının ele alındığı toplantıda, hac ve umre dönemlerinde ortaya çıkan sıkıntılar da gündeme geldi.

Kotil: "Suudi Arabistan pazarını çok önemsiyoruz"

Toplantıya katılan THY Genel Müdürü Temel Kotil, Suudi Arabistan'da 8 noktaya uçacaklarını belirtti.

Kotil toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan pazarını çok önemsediklerini söyledi.

Daha önce Riyad, Cidde, Medine ve Dammam'a uçuşlar başlatan THY'nin Yanbu ve Taif şehirlerine de seferler başlattığını hatırlatan Kotil, ayrıca Abha'ya ve başka şehirlere uçuş gerçekleştirmek için çalışma yaptıklarını kaydetti.

Suudi Arabistan pazarının 10 kat büyüdüğüne dikkati çeken Kotil şöyle konuştu:

"Körfez'in en büyük oyuncusu biziz. Hac ve umre için 226 noktadan buraya seferler düzenliyoruz. Suudi Arabistan'a en çok hac ve umre yolcusunu biz getiriyoruz. Geçtiğimiz sene 90 bin hacı ve 250 bin de umre ziyaretçisi taşıdık. Bu umre ziyaretçilerinin bir kısmı da tamamıyla yurtdışından"

THY Genel Müdürü Temel Kotil, gelecek ay Medine'de THY'nin yeni bürosunun açılışını yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

KOTİL: "SUUDİ ARABİSTAN PAZARINI ÖNEMSİYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

madem ~ 9 yıl önce
sayın kotil madem arabistan ı çok önemsiyorsun yanındaki rizelileri de alıp oralara yerleşsene!!! amerika,avrupa varken arabistan a gitmezsiniz di miiiii????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ds ~ 9 yıl önce
Araplar bizden 30 40 yil geride diyorsun kardesim sen irak ve suriye haricindeki ulkelere git iyice gozlemle sonra demi asil zavalli olan benim ulkem dersin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok Önemsiyoruz ! ~ 9 yıl önce
Çok Önemsiyoruz demek aslında "İstediğimiz Noktada Değiliz" demek gibi olmuş.. THY'nin bu noktalara mutlaka geniş gövdeli uçaklar ve extra bagaj hakkı ile uçması gerekir. Sırf Türk Hacı ve Umre yolcuları için önemsiyorlarsa sorun yok ama Arap yolcu başlı başına ayrı bir bilim dalı gibi bir konu..Bizden 30-40 sene geriden gelen bir medeniyet oldukları için ; Düzensizlikleri, Zamansızlıkları,Türlü oyunlar yaparak her kuralı esnetmeye çalışmaları ve aşırı duygusal tavırları ile zor bir profil Arap Yolcu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 9 yıl önce
Araptan ne zaman destek görmüşüz? Ne zaman desteklemişler bizi? Birinci dünya savaşında İngilizlerle birleşip, Osmanl'yı arkadan vuran kimlerdi? ARAPLARDI. Ne Şamın şekeri ne arabın yüzü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
po ~ 9 yıl önce
burda yorum yapan arkadaslar hani Arap lari begenmiyorsunuz ya ben size soyle diyim turk muteahatlik sirketleri burdan aldiklari projelerle bu projelerde bende calistim Tekfen le milyonlarca insan ekmek doviz olarak geri dondu THY oraya beles ucmuyor parasini veren biletini alan gider bu turkiye de paranoya oldu artik arap dusmanligi resmen irkcilik yok araplar bizi satmis olmussa 100 yil once olmus yani ne yapalim o zaman turk firmalarina diyin de gitmesin oralara haya edin be biraz ayip ha bu arada biz turkler de sutten cikmis ak kasik hic degiliz sorun soydaslarimiza azerilere kibrislilara kazaklara en nefret ettiklerin irklar icinde turkler ilk sirada maalesef once igneyi kendinize battirin beyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 9 yıl önce
din üzerinden kapitalistlik yapan sayın yönetici önemsediğiniz denize düşen mecbur yılana sarılacak.yolcu mecbur bırakılıyor thy'ye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Can ~ 9 yıl önce
Sayın Airport haber yetkilileri ırkçı yorumlara yer verip nefret suçuna ortak olduğunuzun farkındamısınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ww ~ 9 yıl önce
arap ile kıbrıslıyı alıp araya karbon kağıdı koyacaksın...al birini vur ötekine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ww ye cevap ~ 9 yıl önce
iki tık ötede kıbrıslı kardeslerinin attığı kazık da yazıyor o haberide oku ondan sora araplardan yedigin kazığa yorum yap

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ww ~ 9 yıl önce
arabın kazıklarından uslanmadınız anlaşılan..allah size akıl fikir versin ne diyelim başka

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000