09 Mayıs 2014, Cuma 09:58:08

KOTİL: "AYRI BİR İSTANBUL'A UÇUYORUZ"

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan yapılan seferler için "ayrı bir İstanbul'a uçuyoruz" şeklinde değerlendirdi.
  • Her hafta saw dan izmire düzenli ucan thy yolcusuyum..Uçaklar eski olsa da kabin ekibinin guleryuzlulugu ve samimiyeti benim ucusumun keyifli geçmesine sebep oluyor.. Ve benim gordugum gercek su ki sunexpress personeli bence bu isin hakkını Thy personeline gore daha az maaş alarak daha dazla hakkını veriyorlar..
  • Amac ne yolcu memnuniyeti nede baska bisey.sadece pgs nin saw daki egemenligine son vermek.Ama pegasusla bas etmek oyle kolay degil.geldikleri gibi geri gondercez insalah.Pegasus yoneticileride personelide rekabeti sever.
  • Ist -Rotterdam ucuslari eski ucaklarlami yapilacak acaba?
  • Ben de Kıbrıs Ercan seferinde bulundum. Filonun en eski uçağı olan TC-JFC ile uçtuk. Türk Hava Yollarına hiç yakışmıyor. Göz göre göre SAW yolcuları ikinci sınıf muamele görüyor.
  • THY nin SAW dan yaptığı uluslararası uçuşların tamamı şirketin elindeki en eski 737 ler ile yapılıyor Münih ve Frankfurt uçuşları yaptım son bir haftada uçakların hâli içler acısıydı fiyat belki şu an için uygun ama yüksek sezonda ne olur bilemem.
  • Badem bıyıkları ile gündeme gelerek şirkede giren paralel yapının mensuplaraı Başbakanın söylemi ile örgüt damgası almasına rağmen hala varlıklarını sürdürüyorlar.
  • Sn. Kotil , sizi vizyoner bir yönetici olarak beğeniyor ve takdir ediyorum . Fakat şunu bilmelisiniz ki SAW operasyonlarını ( AHL'de olduğu gibi ) gerçek THY'ye yakışır gibi yapmazsanız , anadolu yakası yolcusunun gözünde ikinci sınıf muamele eden şirket olarak yerleşeceksiniz . SAW yolcuları , PGS ile aynı kulvarda rekabet eden bir şirket istemiyor , PGS zaten orada var . THY yeni uçaklarıyla , geliştirdiği üst kalite segmentiyle , Lounge İstanbul gibi marka algısına yakışır ürünlerle de SAW da olmalıdır . Şu anda SAW da olan THY değil , THY boyalı eski uçaklarla arada derede kalmış bir konseptle çakma THY görünümlü Sunexpress'dir ... Biliniz ki yolcu da bu durumun fazlasıyla farkındadır ...
  • Saw Saw dan olan ucuslari registrationlar tk olmasina ragmen sunexpres ekoplerimi tk nin kendi ekiplerimi yapiyor?
  • Ins Stuttgart tan Da saw ucar thy
  • Once rumuzlu arkadasim artik devran bunlarin eskiyi unut eskisi gibi duzen mutluluk memnuniyet yok personel dusunen kim kizdirma yarin kapinin onune koyarlar sebepte bulurlar sacma bir neden(gozunun ustunde niye kasin var gibi ) Cok arkadas gitti boyle aylarca ac susuz kaldilar coluk cocuk.davalarini kazanamadilar yillarca bosa vrmislr emeklerini vardiyali calisip bayram seyran gece gunduz demeden ama ne oldu insanlara haklarini bile aldirmadilar.onlar icin personelden cok bisey yok.sirada bekleyen akrabalar,tanidiklar,parti kollarindan bekleyenler dolu onun icin sen bunlardan biesey bekleme aksam oldu mu evine ekmek goturmeye bak derim.

Türk Hava Yolları (THY), Brüksel Havalimanı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na ilk seferini dün gerçekleştirdi.

THY'nin TK1946 sefer sayılı ilk uçuşuyla Brüksel'den İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na gidecek yolcular ve turizm acente temsilcileri için kokteyl düzenlendi. İlk uçuşun başlaması dolayısıyla Brüksel Havalimanı'ndaki etkinlikte THY Genel Müdürü Temel Kotil, Brüksel Havalimanı CEO'su Arnaud Feist, Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'su Gökhan Buğday pasta kesti.

Kokteylde konuşan Kotil, Sabiha Gökçen'e Brüksel'den ilk uçuşu gerçekleştireceklerini belirterek, haftanın hergünü seferin olacağını söyledi.

Kotil, şunları kaydetti:

"Bu sayı, inşallah daha sonra ikiye üçe çıkacak. Bildiğiniz gibi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda günde beş seferimiz vardı, altıncısı geliyor buraya. Sabiha Gökçen de çok başarılı bir havalimanı, ikinci pistinde yapılacağını öğrendik. Sabiha Gökçen'in hizmet verdiği İzmit ve Bursa'nın kocaman endüstri bölgesi var. Bu açıdan ayrı bir İstanbul'a uçmuş gibi olacağız, hayırlı uğurlu olsun. Sabiha Gökçen'e ve bütün Türkiye'nin havacılarına başarılar diliyoruz.''

KOTİL: "AYRI BİR İSTANBUL'A UÇUYORUZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Keyifli bı ucus ~ 9 yıl önce
Her hafta saw dan izmire düzenli ucan thy yolcusuyum..Uçaklar eski olsa da kabin ekibinin guleryuzlulugu ve samimiyeti benim ucusumun keyifli geçmesine sebep oluyor.. Ve benim gordugum gercek su ki sunexpress personeli bence bu isin hakkını Thy personeline gore daha az maaş alarak daha dazla hakkını veriyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Amac ne yolcu memnuniyeti nede baska bisey.sadece pgs nin saw daki egemenligine son vermek.Ama pegasusla bas etmek oyle kolay degil.geldikleri gibi geri gondercez insalah.Pegasus yoneticileride personelide rekabeti sever.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ist -Rotterdam ucuslari eski ucaklarlami yapilacak acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ben de Kıbrıs Ercan seferinde bulundum. Filonun en eski uçağı olan TC-JFC ile uçtuk. Türk Hava Yollarına hiç yakışmıyor. Göz göre göre SAW yolcuları ikinci sınıf muamele görüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
THY nin SAW dan yaptığı uluslararası uçuşların tamamı şirketin elindeki en eski 737 ler ile yapılıyor Münih ve Frankfurt uçuşları yaptım son bir haftada uçakların hâli içler acısıydı fiyat belki şu an için uygun ama yüksek sezonda ne olur bilemem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Badem ~ 9 yıl önce
Badem bıyıkları ile gündeme gelerek şirkede giren paralel yapının mensuplaraı Başbakanın söylemi ile örgüt damgası almasına rağmen hala varlıklarını sürdürüyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW'a gerçek THY ~ 9 yıl önce
Sn. Kotil , sizi vizyoner bir yönetici olarak beğeniyor ve takdir ediyorum . Fakat şunu bilmelisiniz ki SAW operasyonlarını ( AHL'de olduğu gibi ) gerçek THY'ye yakışır gibi yapmazsanız , anadolu yakası yolcusunun gözünde ikinci sınıf muamele eden şirket olarak yerleşeceksiniz . SAW yolcuları , PGS ile aynı kulvarda rekabet eden bir şirket istemiyor , PGS zaten orada var . THY yeni uçaklarıyla , geliştirdiği üst kalite segmentiyle , Lounge İstanbul gibi marka algısına yakışır ürünlerle de SAW da olmalıdır . Şu anda SAW da olan THY değil , THY boyalı eski uçaklarla arada derede kalmış bir konseptle çakma THY görünümlü Sunexpress'dir ... Biliniz ki yolcu da bu durumun fazlasıyla farkındadır ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hoş olmamış ~ 9 yıl önce
çakma demeniz hoş olmamış. bu zaten kimsenin gizlediği bir durum değildir, uçağın kapısında yazar "operated by sunexpress" diye. ayrıca siz de biliniz ki XQ personeli TK nın yarısı maaşla 15 yaşındaki dökülen seçmece gönderilmiş uçaklarla yolcuları memnun etmeye çalışmaktan hoşnut değildir. ayrıca sunexpress in hiç alışkın olmadığı, emniyetten taviz vermeye de alıştırılmaya çalışılmaktadır. herşeye rağmen hem kabin hem kokpitteki arkadaşların XQ nun yanında TK yı da benimseyerek harikalar yarattığına şahit olmaktayız. yapmayın! bu arkadaşların biraz takdire ihtiyacı var.
Emre ~ 9 yıl önce
Kesinlikle çok doğru bir tespit yapmışsınız. Bana kalırsa da THY sadece olmuş olmak için SAW'da bulunuyor. Bunu zaten buradan nerelere uçuyorsa yada uçmuyorsa anlamak çok basit. Tabi operasyonların Anadolu Jet dahil Sun Express tarafından yapılması da ayrıca hiç THY'ye yakışan bir davranış değil. Bir ara kabin ekibi Sun Express kıyafetleri ile hizmet veriyordu, şimdi neyse THY kıyafet tedarik etmiş sanırım. Uçak konusunda da çok haklısınız. Ne kadar eskimiş ve yıpranmış uçak varsa SAW'da. Aslında Atlas Jet burada daha mantıklı ve akıllı seferler düzenleyebilse ( mesala İzmir, Ankara, Konya, Samsun, Trabzon) ki bu hatlar her zaman full çekerler THY kendini toparlamak zorunda kalacaktır.
hoş olmamış'a ~ 9 yıl önce
Ben çakma kelimesini hiç kimseyi aşağılamak ya da gururunu kırmak için yazmadım . Böyle anlaşıldıysam sizden ve özveri ile çalışan tüm XQ ekibinden özür dilerim . Amacım sadece tüm konseptin , hibrid olmadan , orijinal haliyle SAW uçuşlarında uygulanmasını vurgulamaktı ...
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Saw Saw dan olan ucuslari registrationlar tk olmasina ragmen sunexpres ekoplerimi tk nin kendi ekiplerimi yapiyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ins Stuttgart tan Da saw ucar thy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arkadas tavsiyesi ~ 9 yıl önce
Once rumuzlu arkadasim artik devran bunlarin eskiyi unut eskisi gibi duzen mutluluk memnuniyet yok personel dusunen kim kizdirma yarin kapinin onune koyarlar sebepte bulurlar sacma bir neden(gozunun ustunde niye kasin var gibi ) Cok arkadas gitti boyle aylarca ac susuz kaldilar coluk cocuk.davalarini kazanamadilar yillarca bosa vrmislr emeklerini vardiyali calisip bayram seyran gece gunduz demeden ama ne oldu insanlara haklarini bile aldirmadilar.onlar icin personelden cok bisey yok.sirada bekleyen akrabalar,tanidiklar,parti kollarindan bekleyenler dolu onun icin sen bunlardan biesey bekleme aksam oldu mu evine ekmek goturmeye bak derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000