19 Ocak 2009, Pazartesi 08:24:48

"Kevin Costner'ın THY'ye katkısı büyük olacak"

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar, THY Genel Müdürü Temel Kotil'de yaptığı br sohbeti köşesine taşımış.
  • Gerçekten iyi niyetle soruyorum, şu Temel beyden ne istiyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum. Onun döneminde bütün göstergeler ilerleme yönünde olduğuna göre görevini layıkıyle yapmış olmuyor mu? Gerisi biraz çekememezlik, birazda dünya görüşünün eleştirenlere uymaması değil mi? Gayet basit düşünüyorum, herhangibir yere çekmiyorum. Sade vatandaş olarak benim ondan beklentilerim bu değil mi, gerisi tamamen siyasi ve duygusaldır diye düşünüyorum. Saygılar...
  • keşke sn kotil ve sn candan gülmeyi bilebilseler di milyon dolar feda olsun...zor tabi sahte tebessümler sahte davranışlar....
  • Adamın gözünde 50 milyon $ la 5 milyon $ aynı rakam. Kendisi kazanmıyorki düşünsün. Ekmek elden su gölden, arkasında hükümet. Altında uzmanlar, üstünde Candan. o sadece sırıtmakla icrai faaliyet arzediyor. Bunun kadar köfteden idareci 50 milyon yılda pardon 50 yılda bir gelir pardon hiç gelmez. Bu türünün tek örneği farikası.
  • Be adam uçak müh, akademisyensin ama teoriksin, hayalisin, yaptığın hesaba bakarsak bu işin söylem tarafındasın, sayısal zekan bu işe uygun değil. Bu yaptığın hesabın bütçenizi allak bullak etmesi lazım. Ya kafadan sallıyorsun, ya da anlamıyorsun. Bu nasıl iştir anlayamadım ben sizleri. Be adam zırt pırt konuşmak zorundamısın? Biraz olgun olsana. Anladık, anlamıyorsun ama bu kadar da belli etmenin alemi var mı? Kewin'in katkısı büyük olacak derkende laf olsun torba dolsun cinsinden bir laf. Nasıl olacak, ne getirecek, ne kaybettirecek bilerek mi söylüyorsun, zannetmiyorum. Ne günlere kaldık ya rabbi...Şunu bilki insanların senin söylediğin hiçbirşeye inanasıları yok. Söylediğnin %100 tersi olmamasının garantisini bile veremezsinki.
  • bildiğim kadarıyla bu adam yeni first klas tanıtımı için geldi. haberler hep o yöndeydi. ama reklam a-330 da çekilmiş. o uçakta first klas yok ki.
  • kaz gelcek yerden tavuk esirgenmezmis. THY nin iside aynen boyle. ama sonuna kadar destekliyorum THY yonetimini, gayet dogru karar aliyorlar, kim ne derse desin, tabi bunu elestirenler ve hatta bana kizanlarda olucak ama gercek bu, daha iyi bir medya planlamasi yapabilen varsa veya daha iyi bir yoneticilik yapabilecek varsa laf yapacagina gecsin bu isleri yapsin. ne demisler meyveli agaci taslarlar.
  • Ben onu bunu bilmem ama Temel Kotil'in o koltukta kaç gün daha oturacağını hesaplayabilirim.
  • THY nereye gidiyor?bu işin sonu hiç iyi görünmüyor.kendi düşüncem bu büyümenin sonu özelleştirmeye gidecek.THY geleneklerini bozmayada devam ediyor,artık yabancı kaptanlarda burada uçacak.sayın Temel KOTİL bu büyümenin sebebi nedir.Bugün uçaklarını kiraladığınız JET AIRWAYS te ani bir çıkışla buralara kadar geldi ama sonları ne olacak şimdiden belli.Durmadan kabin ekipleri alıp duruyorusunuz,eğer büyüme planınız yolunda gitmezse bu kadar çalışanı nasıl işten çıkaracaksınız.Bizim Amsterdam gibi Frankfurt mainz gibi dünyanın kalbi,tüm havayollarının buluştuğu bir noktamızda yok.umarım ben yanılıyordum,yoksa Türkiyenin dışarıdaki yüzü Türk havayollarının uygulanan yanlış politikalarla imaj kaybetmesini asla istemem
  • Haberin doğrusunda "Ciro 5 Mılyar doları gececek" diyor. "Binde 1 bile artsa 50 milyon dolar" olurmus. Sizin orada kaçlık sayı düzeni kullanılıyor Kotil? 5 milyar / 1000= 5 milyon yapar. (Bkz: İlköğretimler için Matematik kitabı 4.Sınıf) Allah sonumuzu hayır etsin. Gİdiyoruz bir yere doğru ama nereye?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyeleriyle buluşması öncesi THY Genel Müdürü Temel Kotil’le konuşuyoruz.

>ABD’li ünlü oyuncu Kevin Costner’a reklam için 1.2 milyon dolar yada 1 milyon Euro ödediğiniz söyleniyor, doğru mu?

Temel Kotil: 1 milyon dolar.

>Böyle bir reklamı gereksiz görenler var...

Temel Kotil: Bu yıl THY’nin cirosu 5 milyon doları geçecek. Costner’ın oynadığı reklam filmi 70 ülkede yayınlanacak. Reklamların THY’ye katkısı binde 1 olsa bile ciro 50 milyon dolar artar.

Temel Kotil, dünyada havacılık sektöründe yüzde 13.5 küçülme yaşanırken, THY’deki büyümeyi inceledi: “Uçak başına ciromuz 40 milyon dolar dolayında. Bu yıl da büyümede hedefi yakalarız”.

THY’nin yeni reklamını 70 ülke izleyecek, harcama Costner’A verilen 1 milyon dolarla kalmayacak.

THY, ‘Kevin Costner grafiği’ hazırlarsa sonuç daha iyi görülecek.Vahap Munyar
HÜRRİYET

"Kevin Costner'ın THY'ye katkısı büyük olacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

airworthiness ~ 13 yıl önce
Gerçekten iyi niyetle soruyorum, şu Temel beyden ne istiyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum. Onun döneminde bütün göstergeler ilerleme yönünde olduğuna göre görevini layıkıyle yapmış olmuyor mu? Gerisi biraz çekememezlik, birazda dünya görüşünün eleştirenlere uymaması değil mi? Gayet basit düşünüyorum, herhangibir yere çekmiyorum. Sade vatandaş olarak benim ondan beklentilerim bu değil mi, gerisi tamamen siyasi ve duygusaldır diye düşünüyorum. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
koaka ~ 13 yıl önce
keşke sn kotil ve sn candan gülmeyi bilebilseler di milyon dolar feda olsun...zor tabi sahte tebessümler sahte davranışlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz A ~ 13 yıl önce
Adamın gözünde 50 milyon $ la 5 milyon $ aynı rakam. Kendisi kazanmıyorki düşünsün. Ekmek elden su gölden, arkasında hükümet. Altında uzmanlar, üstünde Candan. o sadece sırıtmakla icrai faaliyet arzediyor. Bunun kadar köfteden idareci 50 milyon yılda pardon 50 yılda bir gelir pardon hiç gelmez. Bu türünün tek örneği farikası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
WHO ~ 13 yıl önce
Be adam uçak müh, akademisyensin ama teoriksin, hayalisin, yaptığın hesaba bakarsak bu işin söylem tarafındasın, sayısal zekan bu işe uygun değil. Bu yaptığın hesabın bütçenizi allak bullak etmesi lazım. Ya kafadan sallıyorsun, ya da anlamıyorsun. Bu nasıl iştir anlayamadım ben sizleri. Be adam zırt pırt konuşmak zorundamısın? Biraz olgun olsana. Anladık, anlamıyorsun ama bu kadar da belli etmenin alemi var mı? Kewin'in katkısı büyük olacak derkende laf olsun torba dolsun cinsinden bir laf. Nasıl olacak, ne getirecek, ne kaybettirecek bilerek mi söylüyorsun, zannetmiyorum. Ne günlere kaldık ya rabbi...Şunu bilki insanların senin söylediğin hiçbirşeye inanasıları yok. Söylediğnin %100 tersi olmamasının garantisini bile veremezsinki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Naşit ÖNER ~ 13 yıl önce
bildiğim kadarıyla bu adam yeni first klas tanıtımı için geldi. haberler hep o yöndeydi. ama reklam a-330 da çekilmiş. o uçakta first klas yok ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
brussel ~ 13 yıl önce
kaz gelcek yerden tavuk esirgenmezmis. THY nin iside aynen boyle. ama sonuna kadar destekliyorum THY yonetimini, gayet dogru karar aliyorlar, kim ne derse desin, tabi bunu elestirenler ve hatta bana kizanlarda olucak ama gercek bu, daha iyi bir medya planlamasi yapabilen varsa veya daha iyi bir yoneticilik yapabilecek varsa laf yapacagina gecsin bu isleri yapsin. ne demisler meyveli agaci taslarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçeküstü ~ 13 yıl önce
Ben onu bunu bilmem ama Temel Kotil'in o koltukta kaç gün daha oturacağını hesaplayabilirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyq ~ 13 yıl önce
THY nereye gidiyor?bu işin sonu hiç iyi görünmüyor.kendi düşüncem bu büyümenin sonu özelleştirmeye gidecek.THY geleneklerini bozmayada devam ediyor,artık yabancı kaptanlarda burada uçacak.sayın Temel KOTİL bu büyümenin sebebi nedir.Bugün uçaklarını kiraladığınız JET AIRWAYS te ani bir çıkışla buralara kadar geldi ama sonları ne olacak şimdiden belli.Durmadan kabin ekipleri alıp duruyorusunuz,eğer büyüme planınız yolunda gitmezse bu kadar çalışanı nasıl işten çıkaracaksınız.Bizim Amsterdam gibi Frankfurt mainz gibi dünyanın kalbi,tüm havayollarının buluştuğu bir noktamızda yok.umarım ben yanılıyordum,yoksa Türkiyenin dışarıdaki yüzü Türk havayollarının uygulanan yanlış politikalarla imaj kaybetmesini asla istemem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
corckoloni ~ 13 yıl önce
Haberin doğrusunda "Ciro 5 Mılyar doları gececek" diyor. "Binde 1 bile artsa 50 milyon dolar" olurmus. Sizin orada kaçlık sayı düzeni kullanılıyor Kotil? 5 milyar / 1000= 5 milyon yapar. (Bkz: İlköğretimler için Matematik kitabı 4.Sınıf) Allah sonumuzu hayır etsin. Gİdiyoruz bir yere doğru ama nereye?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000